Jump to content

eBook readeri


Demonic_Alliance

Recommended Posts

Knjige kupljene preko amazona imas u virtuelnoj kindle biblioteci, ona se vidi i sa kompa i sa taba i sa samog kindla, njih mozes samo da "pozajmis", neki period dok ne procitas.Ima opcija na kindlu-borrow, ali ne u fazonu ja tebi ti meni, nego za odredjene knjige ako postoji opcija za nju.

Knjige prenete rucno na kindle, tj preko USB-a sa kompa, jedino mozes rucno da prenosis, tj da prekopiras fajl sa kindla na komp, pa preneses na svoj.

 

U prevodu ako je prijatelj kupio knjigu na amazonu ne mozes, a ako je skinuo sa neta na komp, pa preneo na kindl, to mozes da prekopiras od njega pa prebacis na svoj, ali rucno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, kupio sam paperwhite 6. i sta sad? kako da ubacim neke knjige..? ako neko ima vremena u par recenica da mi objasni.

 

nemam nista protiv i da platim knjigu za koju znam da zelim da je imam, ali ideja je da skidam kjige od nekle i da ih presnimim u kindle pa da ih citam offline. ima par knjiga koje zelim i da kupim, ali to je drugi korak, neko mi rece da treba da se "jailbrakeuje"...

 

upalio sam kindle i trazi mi da se "registrujem" ili tako nesto..

 

 

problem je sto do nove godine nemam vrmena da sam provaljujem to..

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, registruj se normalno.Za adresu ako ti trazi stavi ili svoju pravu ili smisli neku amerikansku kako bi mogao da kupujes i skidas sa amazona.To ti je samo da se uredjaj "registruje" na tebe, nikakvi dzejlbrejkovi i ostala cuda.

Knjige u mobi formatu ubacujes u folder documents, kad povezes sa kompom, videce ga kao usb, podeljen na foldere i to ti je to, palis kindleta i citas.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala majstori!

 

kad pokusam da "register you kindle" (imam vec nalog na amazonu, a otvorio sam jos jedan malopre), javi mi Internal-Error...

 

jel moguce da je vec registrovan na nekog pa da treba da se "odregistruje".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi se registrovao sa tim amazon nalogom?

E da, nakaci se na net, da bi se na kindlu registrovao, moras wifi da aktiviras.

 

If you already have an Amazon account:

Select this option. Enter the e-mail and password associated with your Amazon account

. Select Register. Your name will appear as the Registered User when registration is complete.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam, registrovao sam se sa amazon nalogom koji imam od ranije, a kad to nije proslo napravio sam novi... na amazonu ima slicnih pitanja, kazu da postoji neka greska i da im se obratim mailom, bla bla...

 

za sad nemam zivaca da se zezam sa registracijom. iskopirao sam neke mobi knjige i radi :)

epub moze da se konvertuje u mobi, pa cemo videti kako to radi i da li brljavi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ali kindle nije za pdf, izbegavaj ako mozes.

Epub ti je identican kao mobi, tako da kad se konvertuje samo se sredi za kindle, sve opcije interaktivne knjige su tu, a i sad vec ima i mobi i epub, samo izaberes format, tako da gledaj uvek prvo mobi, pa tek ako nema konvertuj, da se ne cimas za dzaba..Samo treba sada gledati da li je prava ebook, ili sklepana od txt, pdf i slicnih frankenstajna, pa nit ima sadrzaja, nit ima fusnota i linkova, citao sam nekoliko njih koje su neke budzevine.Moze da se cita, al kao da sam uzeo miks vecernjih novosti, skripte i ukrstenih reci.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sve zavisi koliko čita, no mislim da ne vredi mučenja tih 60-70 evra koje bi dao za kindl... pa sve i da većinu vremena samo stoji, nekorišćen.

 

ja nakon što sjebah vanila kindl, za 40 jura uzeh tolino vižn, iako mi je papir i dalje primarni način čitanja, navikoh se na sokoćalo. pre svega za čitanje fantastike (za koju mi se ređe daju novci), teško nabavljivih izdanja, neprevedenih na srpski... i zgodno je kada vam neko preporuči knjigu, odmah skinete i pročitate, pre nego što zaboravite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma amazon, taj barns&noble i kobo su vam bitni samo ako kupujete.

Ako skidate sa neta, nebitno koji citac imate, samo da ima e ink ekran.

U sustini svaka " narodna" je samo krekovana, tj skinuta zastita sa knjige i kad to skines sa amazona dobijes azw3(mobi) ili b&n epub format.a u oni su svi isti i mogu se prekonverovati u zeljeni format, bez promena u izgledu knjige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...