Jump to content

Жал за младос'


kuruz

Recommended Posts

Nesto slicno sam odavno video na ovom forumu, samo su to bile fotografije...

 

 

Elem, tako je u selu iz kog je moj deda (ovaj gorepomenuti sto zove pokojnike na zurku :bigblue: ) neki lik nocu izlazio sa carsavom, zavijao, mlatio se itd. Tako se to proculo po selu kako ima drekavac bla, bla i uglavnom moj deda i njegov ortak su se vracali tuda kuci, taj lik je hteo da ih isprepada i oni ga ubiju k'o picku :D Zvuci kao urbana legenda, ali je ziva istina. Sudili se posle oni sa tim "drekavcem" dugooo :haha:

 

Слична прича и код мене у селу. Буквално има један пут који иде кроз цело село, и само се на средини села спушта на доле, а тамо се налазе окретница аутобуса, пошта и месна заједница, а на даље пут води ка гробљу. И кад сам био клинац редовно су сви причали да виђају неку белу сподобу која иде тим путем од гробља ка центру. На крају се испостави да је то био неки деда који је прс'о са мозгом, навлачио чаршав и шеткао се тако. :haha:

 

Иначе, моје село је препуно таквих прича. Недалеко од тог пута ка гробљу, када се крене тим што иде кроз село, налази се поток. И сви су увек причали да је са друге стране потока вампирски део. Најјаче је што је тај део препун кућа које као да су разбацане, а све су напуштене. А ја клинац, наравно да сам редовно тражио да ме воде тамо. С тим што су приче да тамо сме да се иде само док је зора и док су те куће обасјане сунцем. Једном ме кева водила и стварно језиво изгледа.

 

А друга прича је да је једна девојка (која је са мајком живела у кући до моје) погинула када је са кравама прелазила тај поток тако што је пао кабл од далековода на њу (ово је истина). Е сад, фора је што су њу у целом селу знали као много добру особу, а за мајку јој сви причају да је вештица. И стварно је спуки жена. Редовно стоји пред вратима куће, гледа у празно и стално је у једној истој црној одећи. Е сад, прича је да, кад је та девојка погинула, да је она почела да прогања ту своју мајку јер је ова вештица.

 

Има још брдо примера. Не могу да се сетим свега. Морам да одем у скорије време, и да се код старијих људи из села подсетим свега тога.

 

 

Dobro, jebem vam, jeste li vi svi iz jebene Rumunije?

 

Ајде, Лу, готово свако село у Србији има овакве приче. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pozajmio od nekoga crnu No Prayer i tej neko to nikad nije tražio nazad, a ja poštenjačina vratio. Bila Jugotonova, sa sve omotom na razvlačenje. A Somewhere In Time sam kupio za 10 dinara koje sam našao na pola puta kad sam išao peške od Iriga do Rume jer mi nije došao bus. Jes' da su me noge otkidale zbog prelaska 10 kilometara, ali vredelo je svaku paru. :D

Edited by Sisus
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ијооооооооо који је то хит био на осамнаестим рођенданима :rockdevil::rockdevil:

Kod mene je pola razreda pravilo punoletstva u nekom lovackom domu, bio najjeftiniji, pa se nekako ovakva muzika savrseno uklopila sa glavama divljih svinja i rogovima od jelena okolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradske priče ne postoje. :haha:

O postoje. Bar znam za gomilu Novobeogradskih pizdarija. Na primer, kad se gradio NBGD, iskopavali su gomile ljudskih kostiju na par mesta, tu su valjda posle WW2 partizani masovno streljali cetnike i nepodobne. Ima prica kako je neki lik sto radi na bageru imao danima kosmare i onda jedan dan bas on prvi naidje na gomilu lobanja dok ej kopano. Poludeo je. To je cak navodno i istina.

Takodje, price o podzenim vodama, pa o mocvarnim cudovistima koja su ostala zakopana kad je nasut pesak za NBGD, i kako se i danas na nekim mestima cuju zapomaganja streljanih.

I gomila prica sa izgradnje i nesrecnim ljubavima omladinaca i omladinki i ko se sve ubio zbog koga tako sto ej skocio sa krana, i ko je koga ubio i zakopao u temelje ahahah ima toga koliko hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispadne da svako selo ima nekog ludaka koji se ogrce carsavom, koga zapravo niko nije ni video. Ovo me podseca na one reportaze o paranormalnim pojavama na Prvoj, kada nekakav "lens flare" efekat, mrlju na fotografiji, objasnjavaju kao natprirodnu silu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...