Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Pa nek nosi dok ima potrebu, majica ko majica, bas mene briga sta ona nosi. Ako i pozira, sta to mene briga. Uostalom, fenserke takodje poziraju kad se oblace onako utegnuto pa da jedva hodaju. Sigurno to ne rade da bi se lepse osecale :)

 

Tako da, 1:1

 

ma ne ovo uopste nije bila kritika te klinke koja nosila tu majcu.to je vise bilo opazanje sta su od burzuma napravili ljudi.ljudi od svega prave neki trend i neki ne slusaju burzuma zato sto je muzika dobra vec zato sto misle da je burzum opasna muzika puna zla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta je lose u tome sto devojka nosi Burzum majicu?

 

Ovako, vidish verovatno ta ista klinka, ja sada pri ulasku u srednju skolu stekla ortake koji slusaju Black metal , i verovatno se tu okolo govorka kako je Varg baja pal icrkve pravi predstavnik one muzike koji oni slusaju, i sta ce kupi majcu da bi lakshe usla u kolektiv. Ali sve je to okej , ali gde je tu muzika ? Pa verovatno kad bi joj neko pustio Burzum , prvo sto bi rekla posle minut je :"Gasi, kakvo je ovo govno.".

 

Burzum je dosta vishe od muzike, i covek koji stvarno po nekim tackama gledishta na svet je za postovanje , ali trend koji se pojavio medju danasnjim metlacima (i to pogotovo onim novim), da nosenjem Burzum majce su Troo je katastrofa.

 

Pa sa jedne strane, pitanje je kad bih ja i da li bih uopšte čuo taj Burzum da nije bilo svega toga, tako da sam mu sa te strane zahvalan. S druge strane, mogu samo da zamislim kakva bi sve dela taj genijalac snimio da je posle Filosofema nastavio neometano da stvara :(

 

Definitivno :(

 

Pa nek nosi dok ima potrebu, majica ko majica, bas mene briga sta ona nosi. Ako i pozira, sta to mene briga. Uostalom, fenserke takodje poziraju kad se oblace onako utegnuto pa da jedva hodaju. Sigurno to ne rade da bi se lepse osecale :)

 

Tako da, 1:1

 

Neznam sta zelish da dokazesh? To je isto glupo ko kada bi likusha napisala u muzika koju voli Tokio Hotel i Kanibale.

 

Nikom nesmeta stil nosnje ili neshto vezano direktno za tu majcu nego oko glupog trenda koji se stvorio.

 

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa svima vama, znam sta hocete da kazete. :pivopije:

 

 

ma ne ovo uopste nije bila kritika te klinke koja nosila tu majcu.to je vise bilo opazanje sta su od burzuma napravili ljudi.ljudi od svega prave neki trend i neki ne slusaju burzuma zato sto je muzika dobra vec zato sto misle da je burzum opasna muzika puna zla

 

ocigledan primer toga je Ce Gevara. Ne gotivim ga nesto, ali znam da se borio protiv kapitalizma i sl. a danas kapitalisti zaradjuju na njegovom liku- majice, bedzevi, sve je postalo trendi. Kakva ironija :)

 

 

Btw, otkud znate da devojka zaista ne voli Burzum muziku? Mislim, sto osudjujete unapred svakog, malo generalizujete, a?

Edited by Hvit Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, vidish verovatno ta ista klinka, ja sada pri ulasku u srednju skolu stekla ortake koji slusaju Black metal , i verovatno se tu okolo govorka kako je Varg baja pal icrkve pravi predstavnik one muzike koji oni slusaju, i sta ce kupi majcu da bi lakshe usla u kolektiv. Ali sve je to okej , ali gde je tu muzika ? Pa verovatno kad bi joj neko pustio Burzum , prvo sto bi rekla posle minut je :"Gasi, kakvo je ovo govno.".

 

Burzum je dosta vishe od muzike, i covek koji stvarno po nekim tackama gledishta na svet je za postovanje , ali trend koji se pojavio medju danasnjim metlacima (i to pogotovo onim novim), da nosenjem Burzum majce su Troo je katastrofa.

 

slazem se i jos da dodam da je muzika burzum nesto sto tek kasnije mozes da skontas u metalu.znaci ja nisam opste razumeo burzum niti mi se svidjala ta muzika sve do recimo dve godine.tada je bilo uvece nikoga nije bilo oko mene bio sam sasvim sam bila je to jedna hladna noc napolju sav sam odlutao mislima i onako iz dosade sam pustio burzum album Hvis lyset tar oss i nastavio da lezim i da lutam mislima.polako kako je prolazila prva pesma Det Som En Gang Var i dolazila Hvis Lyset Tar Oss ja sam se osetio cudno,jos vishe sam utonuo u svoj neki svet.odjednom sam se osetio kao da sam se vratio u neku davnu proslost i kao da sada u sebi osecam neke cudne energije,uglavnom takav je bio trip.bilo je cudno kao da sam na granici sveta sna i jave i osetio sam neki spokoj u tome.to je bio jedini put da sam stvarno slusao burzuma posle toga ga nisam slusao niti sam ga slusao posle toga.secam se da je onaj jedan album imao neku cudno moc barem tada kada sam ga slusao te veceri.nisam ni poslusao ostale albume mada bi mozda trebao

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se i jos da dodam da je muzika burzum nesto sto tek kasnije mozes da skontas u metalu.znaci ja nisam opste razumeo burzum niti mi se svidjala ta muzika sve do recimo dve godine.tada je bilo uvece nikoga nije bilo oko mene bio sam sasvim sam bila je to jedna hladna noc napolju sav sam odlutao mislima i onako iz dosade sam pustio burzum album Hvis lyset tar oss i nastavio da lezim i da lutam mislima.polako kako je prolazila prva pesma Det Som En Gang Var i dolazila Hvis Lyset Tar Oss ja sam se osetio cudno,jos vishe sam utonuo u svoj neki svet.odjednom sam se osetio kao da sam se vratio u neku davnu proslost i kao da sada u sebi osecam neke cudne energije,uglavnom takav je bio trip.bilo je cudno kao da sam na granici sveta sna i jave i osetio sam neki spokoj u tome.to je bio jedini put da sam stvarno slusao burzuma posle toga ga nisam slusao niti sam ga slusao posle toga.secam se da je onaj jedan album imao neku cudno moc barem tada kada sam ga slusao te veceri.nisam ni poslusao ostale albume mada bi mozda trebao

 

Tipican primer ''Burzum magije'', sto kaze Varg. Slicno deluje i na mene njegova muzika, i to sva. Poslusaj sve od njega, a preporucujem ti posebno Hlidskjalf, skroz minimalisticki ambijentalno uradjen album, prava meditativna muzika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipican primer ''Burzum magije'', sto kaze Varg. Slicno deluje i na mene njegova muzika, i to sva. Poslusaj sve od njega, a preporucujem ti posebno Hlidskjalf, skroz minimalisticki ambijentalno uradjen album, prava meditativna muzika.

 

ajde evo sada cu da stavim burzum da se skida i idem na spavanje

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam burzum neke albume uvece cu poslusati.nego od intervjua varga na netu vecina su lazni.jedini pravi bi trebali da budu na zvanicnom sajtu burzum ali neki drugi sajt burzum.org je tvrdio da su materijali na vargovom sajtu promenjeni od strane nekih nacista koji drze taj sajt a da varg ni nezna zato kada im shalje tekstove.i zbog toga su oni krenuli da izdaju ociscene tekstove koje pisao varg.i onda im je varg iz zatvora poslao pismo u kome je rekao da moraju da zatvore taj sajt jer nije uredu da menjaju njegove tekstove bez njegovog znanja.oni su odbili i zbog toga od tada varg nije objavio ni jedan tekst na svome sajtu u znak protesta.uglavnom ono sto prica u ona dva zvanicna intervjua je dosta inteligentno.svidja mi se sto je protiv droga i protiv seksualnih odnosa bez emocija

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Varg: meni je bezveze kad bilo ko nosi bilo koju bend-majicu, pa ću ostati van diskusije o tome :)

 

Ali neshvatam, to je ko kad bi ti bio protiv da se nose firmirane majce? Ja ne nosim bend majcu samo da bi imao i pokazivao drugima, nego zato sto mi se na njoj neshto sivdelo. Npr. evo ona majca Gojko ti znash koju sam hteo da naruchim Deathspell Omega mi se strashno svideo logo i one dve slike na rukavima. Mozda i da nepishe Deathspell Omega kupio bi. Uglavnom verujem da se nekom svidi logo te grupe ili art albuma ko sto neko voli da nosi majcu sa logom Nikea iliti neshto tako slichno (Convers XD ) .

 

I bravo ljudi ubadate u srz teme :)

 

Btw, otkud znate da devojka zaista ne voli Burzum muziku? Mislim, sto osudjujete unapred svakog, malo generalizujete, a?

 

Ja ti to govorim iz licnog iskustva, a i znam dosta primera takvih ako bash oces cimni me na PM pa cu ti pokazati. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma te majce su judeo-kapitalisticka prevara koja je tu da neko zaradi pare

 

A ostale majice nisu? Sve majice imaju neku marku i sve su deo kapitalistickog sistema. Kao i svi drugi aspekti zivota :)

Radi se o tome da kritikujete metal majice zbog poziranja, kao da je to tako veliki problem, mene vise nervira poziranje sabana u sljastecim majicama, ali se trudim da ne mislim na to jer imam vecih problema u zivotu od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ostale majice nisu? Sve majice imaju neku marku i sve su deo kapitalistickog sistema. Kao i svi drugi aspekti zivota :)

Radi se o tome da kritikujete metal majice zbog poziranja, kao da je to tako veliki problem, mene vise nervira poziranje sabana u sljastecim majicama, ali se trudim da ne mislim na to jer imam vecih problema u zivotu od toga.

 

ma nisam ja kritikovao metalce sto nose majce sa burzumom oupste,samo sam konstatovao da je burzum za mnoge postao sam jos jedan trend.ono kao ja cu da zelim da budem crnac i nosicu dzakove od pantalona,ja cu da pustim siske i sracu kako sam jako emocionalan a ja cu da nosim majcu burzum i pentagram i pricacu kao sam ja neki satanista.mnogi ne shvataju celu pricu i zbog toga je za mnoge burzum postao samo trend,jedini razlog zasto ga neki slusaju jeste zato sto je on opasan a ne zato sto stvarno ima dobru muziku.ali to je sve nebitno to sam samo konstatovao ne vidim neki veliki problem u ovome

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se tih majica nadobijao,dimmu,cof,slayer,sepultura,immortal ali ih nikad nisam obukao.obucem ih zimi kad spavam,posto ne nosim pidzame duza majica me lepo ugreje.

 

mene nerviraju te krajnosti,mozda malo prepotentno zvucim ali idu mi na zivce ljudi koji se kunu u behemoth a znaju dve pesme.sa takvima sam se sreo jedno vece na stadionu:

sedimo ortak i ja,pored nas dve ribe slusaju bodome,ja prokomentarisem 'slusaj bodome'

odma su doletele sa ciljem da me ispituju koliko 'OVAJ FENSER' zna o metalu

jedna od njih mi rece da joj je jedan od omiljenih bendova behemoth,kad sam je pitao za sventevith gledala me je belo i rekla onako zbunjeno 'nikad cula'

da bi na kraju izveo zakljucak da je riba slusala samo conquer all i slaves shall serve.

 

ne generalizujem ali brate,budite realni i recite da polovina tih okorelih metalaca fura taj stil samo zbog trenda i pripadanja jednoj grupi.ja licno nisam upoznao metalca sa kojim mozes otvoreno da razgovaras o nekim bendovima a da to nisu metalika i iron maiden.sem mog brata

 

dodje mi ortak,veliki fan hevi i progresiva,ali otvoren i za druge zanrove,pustim mu scar symmetry-sranje,opeth-sranje,ihsahn NEMA POJMA da svira,Inferno previse VESTACKI svira bubnjeve...pa jebote o cemu da pricamo dalje

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si Tesho i skroz sam saglasan sa tim sto si rekao.

 

haha, i ja ponekad volim da obucem Burzum majicu, koju sam dobio od devojke a koju je ona sama napravila tj. preko obicne crne majice nalepila obican burzum logo :) kul je :D

ali nosim je jako retko.

Muziku malo ko konta, evo na myspace-u, na Vargovom profilu, se i dalje javljaju neki klinci blekeri i salju debilne poruke tipa ''hail satan'' li ''AAA, Varg 666''.. :udri:

morao sam da im objasnjavam neke stvari, toliko su me iznervirali. A i ja budala gubim vreme na gluposti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne generalizujem ali brate,budite realni i recite da polovina tih okorelih metalaca fura taj stil samo zbog trenda i pripadanja jednoj grupi.ja licno nisam upoznao metalca sa kojim mozes otvoreno da razgovaras o nekim bendovima a da to nisu metalika i iron maiden.sem mog brata

 

dodje mi ortak,veliki fan hevi i progresiva,ali otvoren i za druge zanrove,pustim mu scar symmetry-sranje,opeth-sranje,ihsahn NEMA POJMA da svira,Inferno previse VESTACKI svira bubnjeve...pa jebote o cemu da pricamo dalje

 

pa vecina metalace se uopste ne razume u metal uopste,za njih je to samo jedan trend.a sto se tice onog progresive lika pa metalci imaju obicaj da omalovazavaju pravce metala koje ne slusaju da bi ispali pametni.to narocito rade metalci koji imaju svoje trecerazredne bendove,znaci oni idu na svirke drugih trecerazrednih bendova i onda gledaju da primete greske u sviranju tog benda da bi posle mogli da ogovaraju te bendove.znaci stoje ispred bine i ono gledaju "a ovu solazu moze svako da odsvira","ovaj rif su ukrali od nekoga","ovaj bubnjar nema pojma"

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si opet, Tesho. Ja slusam skoro sve zanrove metala+ dosta druge muzike a ogradjivanje po zanrovima je skroz glupo.

 

tipican primer je kada su tr00 blekeri pljuvali po ambijentalnim radovima Varga Vikernesa, kakvi su to retardi. :udri:

 

i ja slusam dosta vrsta muzike.a to sto su tr00 metal blekeri pljuvali po ambijentalnim radovima varga je jako glupo.postoji vise nacina da se iskaze nesto i iskreno nebi voleo da je sva muzika toliko agresivna kao metal jer bi me to smaralo a opet sa druge strane volim ponekada da cvujem nesto agresivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...