Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Jel ovo izdanje Ragnarok oficijalno, vredi li skidati ga?

I da, zna li neko za neku rare pesmu Seven harmonies of the unknown truth ili je fake? To je btw ime prvog Ildjarn demosa...

 

Pa ta pesma je sa ''Svarte Daunen'' iz 1993. Nemam pojma sta je to, ima 3 pesme, ali nije fake u svakom slucaju.

(Ja sam dobio tako barem, pise da je Burzum :huh: )

A Ragnarok vredi nabaviti, po meni, jer ima kvlta. Npr. zbog Sveinbjorna Beinteinssona koij se pojaljvjuje u ''Havamal''(recituje reci Odina). Lik je osnivac Asatru pokreta na Islandu, a umro je 1993.

Mislim da je to izdanje izaslo za ''Aske Records'', 1000 kopija..

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam, ovo sam dobio pre 10 godina sigurno (mislim na celu diskografiju), i medju tim albumima bilo je i ovo. A sad vidim da se nigde na netu ne spominje to izdanje.. :ph34r:

A Ragnarok se spominje, mada nemam pojma kakvo je to izdanje, takodje. ima taj duet sa Mayhem-om, razlicite, demo verzije par pesama i taj sektaski Havamal od 12 minuta..

Imam ja i neki rare, gde ima pesma ''Vatican in Flames'', duet sa Darkthrone + audio intervju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ga, ja mislim da su to neki fejkovi. Covek u zatvoru i ajd da mlatimo pare na njemu, ionako ne moze da demantuje nista.

Ja imam neku pesmu Pain, neka riba nesto prica 3 minuta :)

 

:)

Najgori fake koji sam cuo jeste pesma ''Finsternis'' ili tako nesto, uradjena u Frooty Loops-u :)

A pise kao novi Burzum :no:

Ovo nije fake 100%, ako treba, ponovo cu da se registrujem na Burzum forum i ispitacu slucaj. :)

Seven Harmonies bas ima Burzum smek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Raganrok je neka Fan-made stvar. Samo su uzeli ime albuma koji je trebao da izadje 2003-e , ali nikad nije nit zavrshen nit izdat. E postoji sansa da je Varg salo ljudima neke sempele cisto da cuju novi album ali neverujem to bi bili sempeli ne pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ova pesma Et Hvitt Lys Over Skogen je stvarno do jaja, jeste to Vargov glas, ovaj deda sto kenja me smara :) ostalo su rehearslai sa demoa, a duet sa Mayhem je outo Deathcrusha, tako da sve u svemu - sacuvao sam jednu pesmu, a ostalo pobrisao.

Ceo dan vrtim Burzum, milina :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Lukas Ацовић

deda konza! kreshti kroz govnozlaz, ko ja u wc šonlji kad tri dana ljucki ne kakim zbog brojnih koncernata i slikanija s obozavatelijke.

 

 

 

šmrk!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

And now something complitly diferent!!!

 

Ima li neko, na prodaju, original "Burzum - Det Som Engang Var"?

 

Ili ideju kako da se isti kod nas, u Srbiji, najjednostavnije i najjeftinije nabavi...

 

Hvala unapred dobroj volji nekog pojedinca.

 

Slava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam, ovo sam dobio pre 10 godina sigurno (mislim na celu diskografiju), i medju tim albumima bilo je i ovo. A sad vidim da se nigde na netu ne spominje to izdanje.. :ph34r:

A Ragnarok se spominje, mada nemam pojma kakvo je to izdanje, takodje. ima taj duet sa Mayhem-om, razlicite, demo verzije par pesama i taj sektaski Havamal od 12 minuta..

Imam ja i neki rare, gde ima pesma ''Vatican in Flames'', duet sa Darkthrone + audio intervju :)

 

"Ragnarok" je fan-made album, a cuo sam engde da je taj "Havamal" "otpevao" neki matorac koji je glavonja u nekom norveskom pagan pokretu... :)

 

A sto se tice tog "Vatican In Flames", znam tacno na sta mislis, i ja imam to isto :) , ali to nije Burzum nego Clandestine Blaze. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Генерално, Варг је особа скромних музичких квалитета, како композиторских тако и свирачких, међутим, оно што никако не разумем већ одређен низ година je (од како сам мало пажљивије преслушао албум): Kако је, дођавола, овај лик направио "Filosofem"!?

Мислим, шта се то спустило на њега, шта га је тако обузело да изнедри из њега овакво ремек-дело, тако много боље од свега што је радио и пре и после?

Какву сензацију је овај човек доживео, да би креирао монотон и готово безумно репетитиван албум од 64 минута који ни у једној секунди није досадан?

Мени, једноставно, беже речи пред овим албумом, ово је истински Колос - Идеја.

Философ.

Да негде морам да бирам, да морам да неком Black Metal албуму дам "Број 1", мислим да би ово био тај албум - "Filosofem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi odgovorio na to pitanje, moraš imati u vidu nekoliko stvari - prvo, da je sav materijal Burzuma pre Filosofema stvoren u vreme kada je on imao 16-17 godina, kao i da je bio predviđen za njegov prvi bend, Uruk-Hai, pa je posle iz kojekakvih razloga dospeo pod ime Burzum. Recimo, Hvis Lyset Tar Oss, meni sjajan album, komponovan je još početkom 1992. - više od 2 godine pre njegovog izlaska! Materijal sa Filosofema, pak, stvaran je 1993.-94. i pokazuje jednu daleko zreliju i muzički stasaliju osobu (mislim, uporedi sebe iz perioda kad si imao 16 i 19 godina i biće ti sve jasno). "Burzum", tj. "Dunkelheit", kako je Misanthropy Records samoinicijativno i bez ikakvog prava na to prekrstio pesmu, zapravo je prva pesma koju je Varg planski komponovao za Burzum kao bend. Iz toga proizilazi da je Filosofem zapravo jedini istinski Burzum album, sproveden 100% onako kako je Varg zamislio. Otud i toliki žal za tim što je takav genije sputan u samom početku svog zlatnog doba i osuđen na komponovanje na klavijaturama - albumi koje takođe izuzetno volim, ali koje, kao ni prva 3, ne mogu smatrati istinskim duhom Burzuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Генерално, Варг је особа скромних музичких квалитета, како композиторских тако и свирачких, међутим, оно што никако не разумем већ одређен низ година je (од како сам мало пажљивије преслушао албум): Kако је, дођавола, овај лик направио "Filosofem"!?

Мислим, шта се то спустило на њега, шта га је тако обузело да изнедри из њега овакво ремек-дело, тако много боље од свега што је радио и пре и после?

Какву сензацију је овај човек доживео, да би креирао монотон и готово безумно репетитиван албум од 64 минута који ни у једној секунди није досадан?

Мени, једноставно, беже речи пред овим албумом, ово је истински Колос - Идеја.

Философ.

Да негде морам да бирам, да морам да неком Black Metal албуму дам "Број 1", мислим да би ово био тај албум - "Filosofem".

:mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, по мом мишљењу није.

Верујем да његова снага лежи негде другде, у нечему другом али је чак и тако направио савршен албум.

Све ми је савршено - од музике, преко феноменалног омота па све до фонта на њему - све, буквално све.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako i na osnovu cega procjenjujes muzicke kvalitete. Varg nije virtouz, al je covjek sa par riffova, krsh produkcijom i bolesnim vokalima stvario napravio nesto sto se i danas slusa i cijeni. Nije tehnicar, al je svojevrsni muzicki umjetnik i genije i izuzetno postujem i volim njegov rad. Ovo me sad podsjetilo da pustim Jesus Tod, uh kakav jebeni pocetak. Ne volim da izdvajam posebno numere, ali ova mi je definitivno medju omiljenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...