Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

Kako li ce prevesti u knjizi na nasem jeziku Hodor ime, nakon sto su objasnili zasto se zove Hodor :haha: ? Drzvrat? :D

Dveran :D

 

Koliko su idiotske scene sa Aryom, dve sezone jedna te ista scena, radnja se nije pomerila ni za centimetar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto zadnje epizode jedva da imaju veze sa knjigama u smislu ko je gde i sta radi, bio sam spreman da se kladim da je ta Hold the door glupost smisljena za potrebe serije i da je necemo "gledati" u knjizi, nazalost kazu da se tupan i glupan,tj David and Daniel kunu kako je to zvanicno objasnjene od Martina...nadam se da ce bar Leto preziveti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je to dobro objasnjenje? :haha: Mrzim te time space continuum forice, pa brate, ako vec tako moze da utice na proslost, vrati se i spasi caleta, ili jos bolje, rokni ludog kralja i zameni ga Rhaegarom pa da nemamo svo ovo sranje koje se desilo od kako su Barateon i ekipa napravili sranje. A i ove druidkinje su ispale glupe ko kurac, sta sad kao, napravile ove da bi oni prvi hteli da ih roknu, a one se pritom nisu setile da naprave neki safety switch za slucaj da se ovi otrgnu kontroli? I to bi mali mogao da sredi, da mu je na vreme pokazao dedica, jel? Maaa.. nadam se da ce Debeli sad imati vremena da smisli nesto kulje, i time taman sebi opet vrati kredibilitet.

Edited by Eidolon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo je ludi kralj poludeo zbog Brona, jer mu se Bron ukazivao, jer je upravo i Bron skontao da je trebalo da ga rokne, a zapravo ga je samo izludeo i doveo do situacije koja je sada :) A trooka vrana je Bron, i on je preneo ovom dedi u drvetu svoje znanje i kako da ga nauci (Brona) kada ga upozna, zato ga je i sacekao u tom drvetu, jer je znao gde ce ga put navesti. Naravno, sve su to teorije, ali tek sada i te kako imaju sansu da postanu realnost cele price, narocito to sto je Bron mogao da manipulise vremenom i prostorom, a ne samo da se varg-uje i ostalo. Tako da u sustini, oko Brona je cela prica leda i vatre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako da u sustini, oko Brona je cela prica leda i vatre.

 

Mislim da je (nažalost) oko Džona Snežnog i Deneris. cela priča Leda i Vatre. Ispostaviće se da nije kopile, nego je Targarijan (burazer Denerisin) i da ima slične moći. Ona može u vatru, a on možda može ko Sub-Zero da baca ledene kugle, i da preživi smrt (a možda i on može u vatru). Verovatno će ga zmajevi napasti, pa će stati kad ga vide. I to na kraju neke sezone (15-te recimo, kako sada stvari idu). Onda opet tvist gde moraju da se udruže on i Deneris protiv white walkera. Do tada će svi ostali biti mrtvi.

 

Po meni, ova sezona je skoro pa duplo bolja od prethodne ... U ove 5 epizode se izdesavalo vise stvari koje su interesantnije za gledanje nego prethodna cela sezona, realno. Konacno da se malo stvari mrdnu.

 

Pa ja i ne vidim nešto da su se mrdnule (na globalnom nivou). Onaj sektaš i dalje vlada, Sersei mašta o osveti, Snežni se prenemaže po običaju, Deneris dejavi, klinjo Bren što je narasto dva metra i dalje liže šarene žabe (misim, kakva vajda od onih njegovih tripova kad svi ionako ginu).

 

a kontam da naredna epizoda kreće tako što se Brijena odjednom manifestuje u Brzorečju.

 

Ja kontam da će Brajenu navatati Remzi. Onda će imati mnogo mesa za iživljavanje.

Bio bi to interesantan spoj. Remzi koji je psyho, i Brajena koja je tako uštogljena i istripovana nekim ponosom, čašću, i šta ti ja znam.

A takve kombinacije perverzni deda Martin, voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo je ludi kralj poludeo zbog Brona, jer mu se Bron ukazivao, jer je upravo i Bron skontao da je trebalo da ga rokne, a zapravo ga je samo izludeo i doveo do situacije koja je sada :) A trooka vrana je Bron, i on je preneo ovom dedi u drvetu svoje znanje i kako da ga nauci (Brona) kada ga upozna, zato ga je i sacekao u tom drvetu, jer je znao gde ce ga put navesti. Naravno, sve su to teorije, ali tek sada i te kako imaju sansu da postanu realnost cele price, narocito to sto je Bron mogao da manipulise vremenom i prostorom, a ne samo da se varg-uje i ostalo. Tako da u sustini, oko Brona je cela prica leda i vatre.

 

Bren samog sebe obucava iz buducnosti? Kako on postane to sto jedte da bi znao sta treba da uradi u proslosti da bi postao to sto jeste? :haha:

 

Ili je to neka prica sudbine? Nesto mi tu smrdi.

 

Mada mi je bila dobra epizoda. Sem sto su mi unistili littlefingera i to nije ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne obucava samog sebe, vec obucava ovog dedu koji posle obucava Brena da uradi to sto je uradio. Verovatno se cela ova prica dogadja eonima i u ciklusima, i Bren je odlucio da izmeni tok svega i zbog toga je obucio nekoga ko ce kasnije da utice na njega samog i da izmeni tok price / ciklusa. Zato je ovaj znao gde da ga ceka, i ostalo. Vrv je Bren jedan od bogova ili reinkarnacija istih ... Realno, sa takvom pricom mozes da se izvuces kako god zelis xD Kad jednom krenes u te paralelne realnosti / vremenske tokove, mozes da izmislis sta hoces i da ti to prodje, umesto da objasnjavas sta je i kako je da bude realno. Kontam da je debeli zaprzio samom sebi corbu pa ni ne zna vise kako da se iskobelja, pa ajde malo vremenske tokove da sjebemo, onda ce se svi pogubiti :haha:

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah pa sigurno se zapetljao. Nego sta znam, meni je jako simpatican lik Brena ali mi se nekako ne svidja taj vremenski loop (i inace u filmovima).

 

U smislu, lik Hodora / Brena je posledica desavanja i njegovog puta u proslosti, onda kako on moze biti taj koji je sada ako mora da se vrati u proslost da bi to osigurao? Kako se uopste zatekao tu i postao takav kakav je?

 

Onda mi se tu namece sudbina kao odgovor - da bi se to sve izdesavalo (ili ajmo reci islo u tom pravcu) na jedan ili drugi nacin.

 

Naravno ako postavis Brena kao boga or ponovorodjenog *kahm* onda imas resenje za sve. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...