Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

Zen

 

U knjizi je mnogo brutalniji Remzi prema Teonu, nego u seriji. Remzi kroz trecu i cetvrtu knjigu tolko muci Teona da ce on posedeti, ostariti 30 godina, tolko da kada ga Asha bude videla nece moci da ga prepozna. I jedva ce da hoda, i jedva ce se secati svog imena. Remzi mu nije dao da se kupa, i konstantno ga je polivao govnima i blatom, da bi ga tako podsecao na svog najboljeg drugara Reeka koji je mrtav. Kastrirace ga, i sada ovaj deo nije potvredjen ali pre toga ga je terao da siluje leseve. Posto mu se nije dopadao njegov osmeh izvadice mu sve njegove prednje zube. I tako na redovnoj bazi ga je sekao i gulio mu kozu i ponizavao na sve moguce nacine. Ima tu jos dosta stvari, ali da, Remzi ce unistiti Teona. Teon ce nesto kratko pobeci od Remzija, zajedno sa laznom Arjom, ali ce ga ubrzo uhvatiti Stanis, i osuditi ga na smrt spaljivanjem. Ali da li ce to uraditi Stanis ili ne, videcemo u Winds of winter.

 

 

Nisam jos gledao epizodu, ali meni je Tivin i Queen of Thorns Olenna Tyrell uvek bili fenomenalni karakteri iz knjige. :)

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ali ja se nesto ne secam iz knjiga de je Teon bilo ovoliko mucen, gresim?

 

 

 

Bio je još gore mučen. Video sam da je neko već pisao o tome. Zvali su ga Smrad ako se dobro sećam i terali su ga na razne stvari. Najgore mi je kidanje noktiju. Zaslužio je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je scena sa mdvdm ispala

segmenti sa brannom su previse rastegnuti i dosadni (ali nisu dosadni kao sa stannisom)

uglavnom natprosecna epizoda, najbolje scene su mi razgovor jamie-a i mengelea i onaj pogled pre "yes sweet girl my mother told me", dobra mi je ta kuja skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzejmi je kakav takav je, ali nije on zao. Svo zlo koje je on pocinio je bilo ili da zastiti one koje voli, ili da zastiti ugled Lanistera ili sebe. Ima mnogo veceg zla koje zivi u Westerosu, koje je spremno mnoge gore stvari ucini od Dzejmija. On ce posle svega sto je video do trece knjige, daleko promeniti njegovo rasudjivanje i pocece drugacije malo da gleda na stvari. Jedino sto je celog zivota hteo da se osveti Ned Starku sto je ubio njegovog ucitelja Arthur Dayna, kojeg je Dzejmi obozavao. Zato je on hteo da se bori protiv Neda, i nije voleo njegove bliske saborce.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

И ја га највише мрзим што је обогаљио брена малог , а и што је дегенерик који туца своју сестру . Лунар ко је по теби веће зло у Вестеросу од Ланистера изузев Тириона ?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna stvar Dzejmi je od malih noga rastao da bude ponos i velikan Lanistera i naslednik svoga oca. A svi znamo kakv je Tivin, covek koji je spalio i unistio Castamire i sve koje zive u njem i njihove potomke, samo zato sto su povredili ugled njegove porodice. Dzejmi je rastao u takvom okruzenju i naravno da je postao kakav je postao. Ali celo njegovo iskustvo sa tim sto su ga Starkovi zarobili, sto je pricao sa Catiline Stark oko Brana, upoznavanje i druzenje sa Briane, i derktan kontakt sa Boltonovima i ostalim stvarima sto su mu se dogodile. To ce sve daleko da promeni njegov nacin razmisljanja i daleko ga promeniti kao osobu.

 

Sto se tice veceg zla, necu da spojlujem, ali jednostavno svako ko je spreman da mucenjem, ponizavanjem, skrivenim ubodima u ledja izvuce sebi neku vecu korist i profit, i napakosti ljudima koji su neduzni i slucajno se nasli u sredini. Dzejmi je vitez i sve sto je uradio se otprilike zna i svi upiru prst u njega jos od kada je ubio ludog kralja. A postoje ljudi koji cine mnogo veca zlodela iz senke, i kriju svoja dela na razne nacine da li to novcem, ili jednostavnom manipulacijom informacija.

Lanisteri su opasna sila sa kojima se ne treba kaciti, ali barem znas da su sila, ali ako Lanister nesto obeca ili nesto duguje on ce to vratiti duplo, lose ili dobro.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad prave od Dzejmija heroja ma za mene je i dalje skotina

 

Svi su skotine, nema ni dobrih, ni zlih, samo ljudi sa dobrim i losim osobinama...

 

 

Jbt meni su one dve divljakuse Igrit i ona sa malim Brenom, mnogo bolje ribe od ostalih.Nisu bas na prvu loptu, al mi nekako zrace vise od ovih "plemenitih".

A i Melisandra kao pripadnica "od stare koke dobre juhe"

 

Nego....Tivina za kralja!

tE2Cd.gif

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su skotine, nema ni dobrih, ni zlih, samo ljudi sa dobrim i losim osobinama...

 

 

A i Melisandra kao pripadnica "od stare koke dobre juhe"

 

Heroj! A ne zločinac.

 

 

Melisandra je najbolja riba, dao bih joj da me spali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je Dzejmi... Tj matori odlicno gradi likove kroz pricu...

Svaki lik je takav kakav je zbog porekla, nacina zivota, stvari koje su mu se desile, genetike :) itd... Likovi se menjaju, sazrevaju, propadaju u zavisnosti od situacija u zivotu i ljudi sa kojima su u interakciji. I to je super. Niko nije, ajde dobro, vecina ljudi u serijalu nisu potpuno zli ili dobri.

 

Kao sto rece Lunar, Dzejmi je Lanister, lav. Bio jedan od najmladjih vitezova, gardista. Zivot mu je definisan - macevanjem, poreklom, ljubavlju prema sestri, time sto je ubio kralja.

Ima deo kada kaze otprilike: 'Svi me sa gadjenjem zovu kraljoubica, a to je najbolja i najplemenitija stvar koju sam ucinio u zivotu'...

Sestra ga 'jebe' ali bukvalno, prva i jedina ( ako sam ja dobro skontao ) Njemu jedina, a ona pfffffffff

Ne kazem sada da je on dobrica i da treba da zaboravimo njegova ranija dela ali polako pocinjemo da uvidjamo njegovu stranu licnosti. I on kao lik se razvija i postaje sve bolji i zanimljiviji. ( Posebno posle poklona 'Vesele druzine' )

Edited by SerbZmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad prave od Dzejmija heroja ma za mene je i dalje skotina

Dzejmi jeste heroj, valjda si do sad izvalio.

 

И ја га највише мрзим што је обогаљио брена малог , а и што је дегенерик који туца своју сестру . Лунар ко је по теби веће зло у Вестеросу од Ланистера изузев Тириона ?

Videces za par epizdoda :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...