Jump to content

Knjige o Magiji


Recommended Posts

Nego, sacred-text je solidan, ali nije toliko obiman i nema direktnog skidanja, koliko znam?

Vidi stvarno. Pre vise godina, kada sam ja tamo zalazio, postojala je ta opcija. No izgleda da su je sada ukinuli. Komercijalizacija.

Mada opet smatram da je dovoljno poznavati Kabalu i razumeti the Lesser Key, pa tek onda sve ostalo. Rasuti se na sto strana nikako nije dobro, a lako moze biti i opasno.

Naravno ako se izuzmu primenjene vradzbine i slicno, ali ja to ne bih nazvao magijom ni slucajno. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Trudim se da ispricam sto verodostojnije. Taj covek je jos uvek ziv pa ako neko ima bradavice neka mi se javi i ja cu ga povezati sa njim. Za njega licno odgovaram i neka me pljune onaj koga ne izleci.

 

Za ove zenske bradavice mogu i sam da se pobrinem kako bih rasteretio coveka. Znaci zenske grudne bradavice cu ja da trljam dok ne spadnu. :mhihi:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj nick je pesma grupa Autopsy,tako da nema veze paganstvom uopste,ja samo volim da citam o tim stvarima ponekad,bas me zanima magijski simbol pentragram...znam samo da je koriscen i u hriscanstvu i da nema veze sa satanizmom.

 

btw...da li postoje neke grupe koje drze seminare o slicim stvarima:magika,wicca,paganizam..etc..

 

Ja znam za pagan front i slovenski savez ali oni se bave slovenskom mitologijom to jets verovasnjem u stara srpska bozanstva a o tome imam tonu knjiga..

Edited by Pagan Saviour
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj nick je pesma grupa Autopsy,tako da nema veze paganstvom uopste,ja samo volim da citam o tim stvarima ponekad,bas me zanima magijski simbol pentragram...znam samo da je koriscen i u hriscanstvu i da nema veze sa satanizmom.

koristili ga pitagorejci, jer ima oblik choveka, i njegovih pet krakova predstavljaju pet slova rechi higia (zdravlje).

 

koristili ga hermetichari da oznache 4 elementa (vatra, zemlja, vazduh, voda) materije i peti element (dusha).

 

koristili ga hrishcjani da oznache 5 hristovih rana (na rukama i nogama od eksera i kod rebara od koplja), chak dan danas monofiziti na vrh crkava stavljaju nekad krst nekad pentagram.

 

od pre 100tinak godina pojavili se satanisti palamudari, koji su kao "obrnuli" pentagram, da time predstave svoje anti-hrishcjansto i neki da oznache svoj materijalizam (poshto je kod hermetika gornji krak predstavljao dushu, tako oni "okrenu" pentagram i onda donji krak predstavlja dushu, a iznad nje je materija).

 

danas ga kao religijski simbol koriste vikanci u istom znachenju kao hermetichari, i kao magijski simbol.

 

to ti je otprilike to, nema vishe shta tu da se kazhe.

Edited by рогозуб
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово неки путоказ, десно Балатон, тренутно си у Опузену, право је Аџбадија, а ови остали топоними су ми непознати док не бацим поглед у атлас.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

od pre 100tinak godina pojavili se satanisti palamudari, koji su kao "obrnuli" pentagram, da time predstave svoje anti-hrishcjansto i neki da oznache svoj materijalizam (poshto je kod hermetika gornji krak predstavljao dushu, tako oni "okrenu" pentagram i onda donji krak predstavlja dushu, a iznad nje je materija).

 

 

neki kazu da je obrnuti pentagram nastao tokom srednjeg veka, kada su knjige bile pisane i povezivane ruchno, i da je neko sluchajno obrnuo taj list dok je stavljao u knjigu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa morala je nekako da plati za skidanje bradavica, a posto niko nije hteo ni da je pogleda dok je imala bradavice zamisli koliko je bila zagorela. Šta ću kada sam dobar čovek? Nisam imao srca da je odbijem, a bez bradavica postala bogme i dobar komad mesa. Nisam lizao nikakvu rupu samo sam je popunjavao svojom junackom batinom. :rockdevil:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni su te knjige o magiji uvek mac sa dve ostrice.

Uvek ostaje pitanje koliko je to dobro napisano i da li je "inspirisano" ucenjem neke odredjene grupe, sekte ili sta vec.

Drugim recima nisam siguran u autenticnost.Ali ako ima neki dobar naslov, sta da ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni su te knjige o magiji uvek mac sa dve ostrice.

Uvek ostaje pitanje koliko je to dobro napisano i da li je "inspirisano" ucenjem neke odredjene grupe, sekte ili sta vec.

Drugim recima nisam siguran u autenticnost.Ali ako ima neki dobar naslov, sta da ne?

 

Potpuno si u pravu. Ipak treba neko da ti ukaže na put, ovako kad sam lutaš malo je zajebano i može da se oduži dok pronađeš ono što želiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:redface:

 

inace sto se melema and other shit tice mleko od smokve, i zuti ekskret biljke ruse, imaju aktivne sastojke koji se koriste u otklanjanju bradavica. Simple as that. nema madjija.

Ja sam kao mali imao dve-tri bradavice na desnoj šaci, i moja strina, poljakinja poreklom, mi je rekla da se popišam na iste, što sam jelte i učinio i pogod'te šta - već ih sutra nije bilo. Kunem se svima na svetu da je to istina :haha: U čemu je tačno trik, nemam predstave, verovatno nešto što sadrži mokraćna kiselina razgradjuje bradaje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово неки путоказ, десно Балатон, тренутно си у Опузену, право је Аџбадија, а ови остали топоними су ми непознати док не бацим поглед у атлас.

vid ozbiljno, nisam ni izvalio, blatno jezero balaton

 

 

@rogozub

ja mislila da ćeš neki dobar link da ostaviš za Knjigu O Magiki, a ti pričaš tu o satanistima :P

nisam prichao o satanistima, neg o pentagramu :P

 

a shto se tiche tih charolija (zapadnomoravski izgovor; akcenat na i) imam samo da kazhem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=hxEmp6j16YU

Share this post


Link to post
Share on other sites

O pentagramu ima nesto informacija u knjizi ''Transcendentalna Magija'' Elifasa Levija, cuvenog okultiste iz 19. veka, u izdanju ezoterije.

Zapravo, knjiga nije losa za svakog ko se interesuje za okultno, a treba mu materijal na srpskom jeziku.

U nekim stvarima se ne slazem sa njim, ali generalno knjiga je korisna kao izvor osnovnih informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...