Jump to content

Luca Turilli


azal

Recommended Posts

Dreamquest nema nikakve,ali ovaj oficijalni solo album ima.A ko ne cuje,njegov problem,valjda bi trebalo samo malo pomnije da poslusa,sta znam...

icon_da.gif

 

Daj, koji vam je, ovaj album je odlican, i potpuno logican nastavak prva dva. U principu, meni su solo radovi ovog coveka bolji od svih Rhapsody albuma, mnogo bolje pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luca Turilli's Dreamquest - Lost Horizons nije nastavak. Ovaj drugi jeste.

 

@Vanish To Perfection - ma kakav bre shuffle?! Znam napamet prva dva albuma od momenta kako su izlazili, i ovaj treci jeste dobar album u porednjenju sa njima. To sto se razlikuje u produkcijskom smislu, ne znaci nista. Po tebi bi trebao biti copy-paste album da bi ga stavio u trilogiju?

 

Pesme su dobre, atmosfera i svirka, i to je to.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je golo neslushljivo sranje.

U pravu si - subjektivno misljenje.

 

Album u koji se ulozi onoliko truda ne moze da se nazove sranjem. Kad bi postojao i jedan bend u ex YU koji bi mogao nesto slicno uraditi, verovatno bi bio proglasen za najbolji nas bend svih vremena. Ali ne, posto su ovo neki tamo Italijani, njih mozemo da pljujemo.

 

Whatever.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poredjujesh nashe bendove i Lukine bendove..smeshno.

 

U odnosu na prva dva solo albuma Lukina, ovaj mi se ne svidja. Poredjeno sa albumima koje sam chuo od domacih bendova, novi album Luke Turilija mi se ne svidja. Nije to to. Ne svidja mi se ona silna atmosferija i skoro 0 od gitare.

 

Al zato Dreamquest je dobro ispao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U odnosu na prva dva solo albuma Lukina, ovaj mi se ne svidja.

Ma, to je tvoja stvar, samo reći za takav album da je "golo neslushljivo sranje"... inače je problem ovog foruma što su sve sami kritičari koji sebi daju za pravo da pljuju rad vrhunskih muzičara. Tolerancije malo ne škodi.

 

Ja otvoreno kažem da album nije sranje, i to je to. Mišljenja se razlikuju itd. itd.

 

 

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, to je tvoja stvar, samo reći za takav album da je "golo neslushljivo sranje"... inače je problem ovog foruma što su sve sami kritičari koji sebi daju za pravo da pljuju rad vrhunskih muzičara. Tolerancije malo ne škodi.

 

Ja otvoreno kažem da album nije sranje, i to je to. Mišljenja se razlikuju itd. itd.

pa i ti pises za butcherian i dajes lose ocene nekim albumima

otkud onda tebi pravo da kritikujes neciji rad

ako se coveku en svidja ne svidja mu se i tacka

ako kaze da je govno to je njegovo misljenje i postuj to

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i ti pises za butcherian i dajes lose ocene nekim albumima

otkud onda tebi pravo da kritikujes neciji rad

ako se coveku en svidja ne svidja mu se i tacka

ako kaze da je govno to je njegovo misljenje i postuj to

Ne mozes postovati necije misljenje ako je ono argumentovano izjavom da je "govno".

 

Podrzavam razliku u misljenju ako je normalno argumentovana. Uostalom, ni ne zanima me da li ce se album nekome svideti ili ne, ali bode oci da je toliko razlicit od prva dva, kad jednostavno nije.

 

A s obzirom da radim u casopisu ciji sastavni deo cine recenzije, posao mi je da ocenjujem albume, isto kao svaki drugi posao. Uz naravno sto je moguce vise argumentacije.

 

Nije ovo vredno tolike rasprave, nisam napao coveka i rekao mu da je idiot, vec da se ne slazem sa njegovim misljenjem i to je to. Cemu sad ti sluzis u sred te rasprave, kao advokat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhhh...sad cju i ja da ispadnem ovde neki Luka Turilli's hater !

Solo album je chista nula za mene sad.gif

Znachi totalni promashaj...

Mozda ja stvarno nisam toliki fan i toliko naslushan njegovih albuma kako bih mogao da primetim neke extra razlike izmedju ovog i prva dva,ali brate...koliko god pokushavao ne mogu...meni je ovo totalni repeat...naravno da je malo drugachije od ranijih,ali to "malo" je strashno zanemarljivo...Luka se ponavlja on and on and on and on...Shto je najgore,meni je prvi album imao par koliko toliko originalnih stvari...ovaj album,isto kao i predhodni ih NEMA!Nikako...ili ja ne mogu da ih pronadjem...Josh prvog puta kada sam chuo Lukin solo album bio sam u fazonu "Koja je poenta izdavanja solo albuma,ako taj album zvuchi bukvalno isto kao i album matichnog benda"...a sada je pitanje "Koja je poenta izdavanja NOVOG solo albuma ako taj album zvuchi kao i predhodna dva" sad.gif

Ne znam...opet kazem,mozda postoji neshto shto je drugachije,ali ja stvarno ne mogu to da pronadjem sad.gif

 

P.S.Ovo se sve odnosilo na solo album,ne na Dreamquest,chisto da ne bude zabune...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

RHAPSODY OF FIRE guitarist Luca Turilli has issued the following update:

 

"I just came back from Wolfsburg where I ended the first part of the production for the second DREAMQUEST album (please check www.dreamquest.eu for more details). During that time I had also the possibility to plan the production of my fourth solo album. I can already tell you that the next album will be the solo album I always dreamed of. Olaf Hayer will be the absolute hero of the fourth release. I always thought his voice sounds very similiar to the one of Michael Kiske (please check our cover of 'I'm Alive' if you have some doubts!). And I will never deny that thanks to Michael's voice and the two 'Keepers' from HELLOWEEN I started loving the melodic speed metal around 20 years ago.

 

"And so here we come with my crazy vision... my next solo album will try to be the imaginary 'Keeper of the Seven Keys, Part 3' that I would have liked to hear sung by Michael Kiske in 1990, a 'monumentum' to melodic speed/power metal with anthemic refrains and sing-a-long melodies. But this is only a part of the whole plan. The new album will comprehend a giant orchestra too, a giant choir and a lot of very special guests for a complete cinematic approach. Just wait for it, my friends, I am having so much fun composing it! A great tour will follow the fourth solo album's release and me and Olaf will be then on all the stages worldwide to promote it in the best way."

 

Ijaooo...Ako bude kao ove ovogodisnje govnarije od albuma,najebao je,ubicu ga svojerucno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...