Jump to content

Kolekcije


Nemethor

Recommended Posts

Evo template prosečnog Excelovog posta, ubacite samo fotku nekog diska:

 

-skupo

- retko

- malo poznato

- first press

- vredi više stotina evra

- ha, ha!

 

Bez uvrede Excel, ne znam kolike ti pare daješ, ali ja bih čoveka koji da 1000 dolara na disk upucao u čelo bez ikakvog razmišljanja. Ma ja za disk iz principa nisam dao nikad više od 20 jura, i to mi je previše.

  • Upvote 18
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaba ti logika,ti albumi su odstampani u milione primeraka,tako da im je vrednost 10 centi.Ipak da uozbiljimo stvar,ona gold izdanja Master of puppets,su dosta skupa,negde oko 70 evra.Ne radi se ovde o kvalitetu albuma,nego o retkosti,jer su neki albumi stampani u 500-1000 primeraka a neki bendovi su svoje albume izdavali samostalno,kao na primer onaj Silence iz Vasingtona,cija je muzika,prava thrash metal carolija,i zato cd vredi preko 1500 dolara!Inace Evil sinner,muzicki ubija,pravi Cyclone fazon!

 

Evo template prosečnog Excelovog posta, ubacite samo fotku nekog diska:

 

 

 

Bez uvrede Excel, ne znam kolike ti pare daješ, ali ja bih čoveka koji da 1000 dolara na disk upucao u čelo bez ikakvog razmišljanja. Ma ja za disk iz principa nisam dao nikad više od 20 jura, i to mi je previše.

 

A coveku koji plati za originalnu Pikasovi sliku koja mu stoji na zidu i plati stotine hiljada evra,itd.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze,nisi shvatio poentu,a i ovi postovi sluze bar da neki klinci koji posecuju ovaj sajt,saznaju da nesto postoji van Big four i jos nekolicine bendova,pa ako zele da istraze i poslusaju bend,super,ako ne i to je u redu.Kao i mnogim umetnostima,tako i u muzici,undeerground scena je in=znedrila brdo kvalitetne muzike ali zbog slabe distribucije i nemogucnosti mnogih bendova da se probiju,tek posthumno su dobili priznanje!Koliko je samo sjajnih demo bendova ostalo bez ugovora za albume!

  • Upvote 4
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grobe, tačno si upao kada sam krenuo da kucam.

 

excel fan, ime teme je Kolekcije i namenjena je kačenju fotki kolekcija nekog izvođača, a ne pojedinačnim primerima skupih nosača zvuka. Na stranu i što su sve tvoje fotke prevelike i što mora da se skroluje sto godina preko jednog tvog posta, makar poštuj zamisao teme.

 

Eno su Nemethor, powerslave, Nocturno i MegaDave na prethodnoj strani, pa skontaj kako se ova tema koristi. Svaki sledeći post u dosadašnjem tvom stilu će otići u smeće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze,nisi shvatio poentu,a i ovi postovi sluze bar da neki klinci koji posecuju ovaj sajt,saznaju da nesto postoji van Big four i jos nekolicine bendova,pa ako zele da istraze i poslusaju bend,super,ako ne i to je u redu.

 

Pa druže onda piši da je bend na taj i taj fazon i da zvuči tako i tako a ne koliko košta disk.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, najskuplji nosac zvuka sam platio za test press vinila 300 EUR a i to je preterano. No, svaka budala ima svoje veselje... :)

Anyway, vecinu tih prvih izdanja sam i sam kupovao "onomad" i prodavao ih ovde, takodje onomad. Secam se jedne posiljke iz devedesetih godina od 30 Monstrosity Imperial doom albuma kao i 20 Resurrection - Embalmed Existence ukupno sa postarinom placenih 100 ondasnjih maraka.

Po ovim sumanutim cenama bih mogao kupiti stan na Slaviji sada...

Trt...

Ne znam zasto sam ovo napisao, ali cim ne skodi znaci da koristi.

:)

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaba ti logika,ti albumi su odstampani u milione primeraka,tako da im je vrednost 10 centi.Ipak da uozbiljimo stvar,ona gold izdanja Master of puppets,su dosta skupa,negde oko 70 evra.Ne radi se ovde o kvalitetu albuma,nego o retkosti,jer su neki albumi stampani u 500-1000 primeraka a neki bendovi su svoje albume izdavali samostalno,kao na primer onaj Silence iz Vasingtona,cija je muzika,prava thrash metal carolija,i zato cd vredi preko 1500 dolara!Inace Evil sinner,muzicki ubija,pravi Cyclone fazon!

 

I šta sad, Grobodan i ja izdamo ultra-redak polu-kršteni metal demo sada, u 50 primeraka na kaseti (možemo i da presviramo taj Silence ako je stvarno toliko dobar, ionako niko ne bi znao), on će 2034. da košta 1000 (tada kineskih) dolara? Gde je tačkasta linija da potpišem?

 

Moja poenta je baš kvalitet, a ne to što je neko od vas koji se više bavite raritetom nego kvalitetom platio onom drugom istomišljeniku 1000 za nešto što na sebi ima pesmu "Don't Kill The Animals". Jebeni vegani.

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa druže onda piši da je bend na taj i taj fazon i da zvuči tako i tako a ne koliko košta disk.

 

Zamisli situaciju u kojoj se nadjes na nekoj berzi,u nekoj prodavnici ili festivalu i rondzas po kutijama sa diskovima!Kad ono ,naletis na npr. Evil sinner a tip koji ga prodaje trazi za njega recimo 100 evra.Ti se u trenutku prisetis mog posta i shvatis,da bi mogao debelo da zaradis.Da li bi iz tebe u tom trenutku progovorila etika,ne placam disk iz principa vise od 20 evra ili potreba da se iskoristi situacija da se dobro zaradi. E zato sam ja za neke stvari stavio d akostaju toliko,da bi neko eventualno od vas koji marite za takve stvari,mogao nesto da zaradi a ne da pored toga prodje kao pored turskog groblja i ispadne mulac. Biznis sa diskovima,nije uopste naivna stvar,mnogi po svetu fantasticno zive od toga.Neki putuju do Japana i tamo provode po 20 dana,samo da bi se jeftinije dokopali japanskih izdanja jer su ona uvek na ceni i dostizu vecu cenu na ebayu!Inace google je mocna stvar i moze iz dva klika puno stvari da se tamo nadje,tako da svako ko iole zeli nesto vise da sazna ,taj kako ga zovu google moze mnogo da mu pruzi!

 

Grobe, tačno si upao kada sam krenuo da kucam.

 

excel fan, ime teme je Kolekcije i namenjena je kačenju fotki kolekcija nekog izvođača, a ne pojedinačnim primerima skupih nosača zvuka. Na stranu i što su sve tvoje fotke prevelike i što mora da se skroluje sto godina preko jednog tvog posta, makar poštuj zamisao teme.

 

Eno su Nemethor, powerslave, Nocturno i MegaDave na prethodnoj strani, pa skontaj kako se ova tema koristi. Svaki sledeći post u dosadašnjem tvom stilu će otići u smeće.

 

Glue,da li su cuo za termin evolucija.Mislim da i ovaj nas mali portal moze da se tokom vremena menja,sta ti mislis o tome,nije nista sveto,mozda osim od onoga sto ti kao mali moderator na temi kolekcije odlucis. Vidis, ovaj decko Innocent i tako dalje,kaci redovno mnogo stvari.Moram priznati da stvarno nemam blage veze koja je to muzika ali postujem bilo kakvu posvecenost, pa Nemethor koji se izgleda u svojim postovima takodje pridruzio mojoj ideji da ne mora bas stalno ko pijan plota da se drzi pravila,koja su ovde neki visokoumni ljudi napisali. Ako si ti iz mojih postova samo to zapazio,onda to vise govori o tebi,nego o meni.A da, ti si covek od integriteta, slusas visokoumnu muziku! Pokusacu ubuduce da se drzim tvojih saveta,nije se zezati sa tobom!

 

 

I šta sad, Grobodan i ja izdamo ultra-redak polu-kršteni metal demo sada, u 50 primeraka na kaseti (možemo i da presviramo taj Silence ako je stvarno toliko dobar, ionako niko ne bi znao), on će 2034. da košta 1000 (tada kineskih) dolara? Gde je tačkasta linija da potpišem?

 

Moja poenta je baš kvalitet, a ne to što je neko od vas koji se više bavite raritetom nego kvalitetom platio onom drugom istomišljeniku 1000 za nešto što na sebi ima pesmu "Don't Kill The Animals". Jebeni vegani.

 

Komsija,ne seri, molim te.Mi Srbi,vazda nesto pametujemo,tamo gde ne treba imati puno veliku pamet.Otidjes malo na neke facebook grupe ili sajtove gde najveci kolekcionari razmenjuju informacije,pa procitas i nesto naucis o toj temi. Svakako,se moj post upucen Grobodanu,odnosi i na tebe!

  • Upvote 3
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazda su ljubomora,ogranicenost,neznanje i tastina bile najgore ljudske osobine,izgleda da mnoge od vas ovde nisu zaobisle. Mi Srbi smo poznati po tome a vidi se dokle nas je to sve kao drustvo dovelo!U svakom slucaju,nastavicu da postujem zbog ljudi koji su mi nekoliko puta pisali i zahvalili se na bendovima za koje pre nikad nisu culi,jer vidim da neko ipak prati i ceni ono sto ovde radim svih ovih godina.

  • Upvote 3
  • Downvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos samo jedna stvar,posto se ovde kolekcionarstvo ne poistovecuje sa novcem a ja mislim da je to u velikom uslovno posledicnom odnosu,koliko para toliko muzike. Na svim relevantnim svetskim sajtovima o kolekcionarstvu, obavezno se stavljaju linkovi sa proslih aukcija,tako da bi se pomoglo ljudima za koliko mogu da prodaju ili kupe neki disk i koja je prava trzisna vrednost,da im neko ne bi pokusao da izvacari,itd!

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bukvalno sa svakim postom sve vise masis poentu ove teme :haha:

 

otvori neku temu o "kolekcionarstvu" gde mozes da pises sta si nabavio i sta koliko vredi.

 

Ovde ljudi postuju slike kolekcija omiljenih bendova. Neko voli mnogo Helloween pa se potrudi da kupi sve albume od njih, pa onda slika svoju kolekciju.

 

bukvalno jedini tvoj post koji ima veze sa temom je post o vektoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga,vi jednu pricu vrtite,ja drugu,a zasto bas Vektor,jer je to bend koji si jedini prepoznao ili je nesto drugo u pitanju?I to je jako zanimljivo,ljudi besumucno prate do iznemoglisti neki bend,pa makar on snimao i krs albume,kao npr taj Helloween,to je za mene ludost,ali ova rasprava bi mogla da ide u nedogled,i ja se odjavljujem jer mi mnogo oduzimate energije.U svakom slucaju,kolekcija je jedino ono sto je ovde bitno,scve ostalo su prazne price za dokolicare i neuke!

  • Upvote 2
  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, jedino Vektor ima smisla zato sto je to cela kolekcija njihove diskografije. imas oba albuma, i slikao si ih za temu. to ti je vektor kolekcija.

 

a smesno je da ti pricas o krs bendovima kad samo kacis thrash bendove cetvrte klase. postoji razlog zasto niko nije izdao te albume, jer su uglavnom osrednje djubre.

 

ali tebi izgleda bitnije sto su retki.

 

sta je realnije, da su ti bendovi uglavnom busan kurac, ili da si jedini ti uspeo da vidis kvalitet? svi izdavaci su bacili demo u smece, ali si ti prepoznao kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

buraz, imam ja Manitou - Entrance disk. kultni norveski prog iz 90ih.

 

sad sam video da vredi 70 evra na discogsu. hoces da ti okacim sliku i link?

 

kupio sam ga pre 15 godina za 5 dolara, stvarno sam jako srecan zbog toga,

 

ne zato sto je dobar album, nego zato sto sam znao da ce za 15 godina moci da mi kupi nove tockove za bajs ako prodam nekom beduinu na ebayu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sacekaj buraz jos 10 godina bar. verujem mi. cuvaj to.

 

pojavice se neki klinac 2010 godiste koje ce se loziti na srpsku metal scenu ranij 2000ih, pa mu ti uvali Draconic, Claymore, Interfector i kupi sebi stan koji nije u Sremcaji

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupujem karton najboljeg vinjaka tom koji uspe jedan pisljivi disk da uvali nekome za 1000 dolara, a da je od nekog tavan/garaza benda za koji je culo bar desetoro.

Da se da za neku kolekciju, box set 100e ok, i sam sam par puta bio u krizi duzmem, ali lakse mi ispade tada disk po disk..pa jebemmu nije originalni demo metalike ili majkl djeksona iz '83 sa sve potpisom i tragom govneta onog njegovog majmunceta Tita..

A i kad te muka natera da ti linija pusta samo originale, pocnes da cenis rano svaki kupljeni cd od dzeparca,. :cry: Dok drugi kupe deset komada ja moram jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...