Jump to content

Noviteti


Јарослав

Recommended Posts

Odlican svedski heavy\hard rock bend. Pratim ih od prosle godine,od kako sam cuo njihov ep Restless And Wild. Bio sam prijatno iznenadjen. Ovaj album je dosao kao lepo osvezenje i sa novim idejama. Ima ovde da se cuje uticaj raznih bendova ali na jedan dobar i ne napadan nacin. Jedina zamerka mi je malo sweet produkcija koja je bila specificna za glam rock i metal bendove. Svakako preporuka za ljubitelje takvog zvuka. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu ljudi kako je ovo dobar bend,meni licno do juce nepoznat. Mix (ponajvise) heavy metala,death-thrash metala i black-a. Sve preporuke za ovaj neverovatni trio.

ima tu da se cuje svasta...izuzetni aranzmani. Zaista tesko svrstati ovako sarenolike ideje u neki pravac.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Najtmerinjo Najgori said:

Auu ljudi kako je ovo dobar bend,meni licno do juce nepoznat. Mix (ponajvise) heavy metala,death-thrash metala i black-a. Sve preporuke za ovaj neverovatni trio.

ima tu da se cuje svasta...izuzetni aranzmani. Zaista tesko svrstati ovako sarenolike ideje u neki pravac.

 

Opa, blackened Cirith Ungol. Jako dobro urađeno, i dosta me više zainteresovalo od drugih black/heavy bendova koje sam dosad čuo

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pominjao ovaj bend,a sada se i album pojavio premijerno. Odlican mix doom-a i heavy-a. Inace ako vam se vokal ne svidi imajte na umu da ovaj pevac peva u dosta extremnijim bendovima i ovakav njegov vokal bio je za mene iznendjenje,ali mi je legao uz ovakav stil. Hriscanski orijentisane teme.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 2/28/2024 at 12:11 PM, Haos sam ja said:

Izašao je novi Traveler, jedan od retkih heavy metal albuma koje ću rado poslušati jer mi se sviđa ovo što sam do sad čuo:

 

Vrhunska žurka od albuma. Relativno mlad bend sa tek tri izdanja i već vrlo doslednom diskografijom, u startu su imali jasno definisanu priču i drže se fino. Ne znam odakle tolika pauza između drugog i trećeg albuma, doduše. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 3/7/2024 at 3:25 PM, Totamealand said:

Vrhunska žurka od albuma. Relativno mlad bend sa tek tri izdanja i već vrlo doslednom diskografijom, u startu su imali jasno definisanu priču i drže se fino. Ne znam odakle tolika pauza između drugog i trećeg albuma, doduše. 

To je po meni ono kad bend nadje svoj stil i ne experimentise mnogo,nego rade posao kako treba i ciljaju u centar. Zaista sva 3 albuma su jako dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super mi je Sausage Oath, uz Legendry zadnji mi se ponajviše svidelo od nekih heavy noviteta koje sam probrao skoro. Jako mi drago što se cela ta novija retro ekipa trudi da drži albume na 35-40 minuta, pa lako možeš da praviš double bill kako hoćeš, ma milina.

Sa druge strane Traveler mi se sa novim ustoličio kao žnj bend. Riot City bez pesama i sa muljavim vokalom i produkcijom.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 minutes ago, Angelystor said:

Super mi je Sausage Oath, uz Legendry zadnji mi se ponajviše svidelo od nekih heavy noviteta koje sam probrao skoro. Jako mi drago što se cela ta novija retro ekipa trudi da drži albume na 35-40 minuta, pa lako možeš da praviš double bill kako hoćeš, ma milina.

Sa druge strane Traveler mi se sa novim ustoličio kao žnj bend. Riot City bez pesama i sa muljavim vokalom i produkcijom.

Kopam dosta novih bendova koji su sto kazes u tom nekom retro fazonu. Ne objavim sve da ne budem dosadan,ali po neki izdvojim cisto da ljudi koji vole cuju. 

Evo jos jednog sarenolikog,svestranog hm benda,ko ih prati od pocetka zna da su sa svojim prvencem privukli dosta paznje kod ljubitelja ovakvog zvuka... i sa novim albumom nastavljaju po meni u istom fazonu,da se izgradjuju, samo sa svezim novim idejama koju su lepo uklopljene u njihov stil.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

28 minutes ago, Angelystor said:

Super mi je Sausage Oath, uz Legendry zadnji mi se ponajviše svidelo od nekih heavy noviteta koje sam probrao skoro. Jako mi drago što se cela ta novija retro ekipa trudi da drži albume na 35-40 minuta, pa lako možeš da praviš double bill kako hoćeš, ma milina.

Sa druge strane Traveler mi se sa novim ustoličio kao žnj bend. Riot City bez pesama i sa muljavim vokalom i produkcijom.

 

Super Savage Oath ne samo zato sto je kratak, nego su i pesme bas sarene. Imas par oldschool euro powerica (Knight of the Night, Madness of the Crowd), jedna Maiden worship stvar (Wings of Vengeance), prava mid-tempo epic metal bengercina i najbolja meni na albumu (Blood for the King), Savage Oath koja je neki emo Priest/Savatage momenat, i epic baladu za kraj. bas lepo prosarali. 

meni Traveler vazda jako osrednji 

poslusaj onaj Noor album sa prosle stranice

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

44 minutes ago, azal said:

 

Super Savage Oath ne samo zato sto je kratak, nego su i pesme bas sarene. Imas par oldschool euro powerica (Knight of the Night, Madness of the Crowd), jedna Maiden worship stvar (Wings of Vengeance), prava mid-tempo epic metal bengercina i najbolja meni na albumu (Blood for the King), Savage Oath koja je neki emo Priest/Savatage momenat, i epic baladu za kraj. bas lepo prosarali. 

meni Traveler vazda jako osrednji 

poslusaj onaj Noor album sa prosle stranice

Slozio bih se sa svime sto si rekao. Bogat sadrzaj albuma. Lepo prosarano...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 hours ago, azal said:

Super Savage Oath ne samo zato sto je kratak, nego su i pesme bas sarene. Imas par oldschool euro powerica (Knight of the Night, Madness of the Crowd), jedna Maiden worship stvar (Wings of Vengeance), prava mid-tempo epic metal bengercina i najbolja meni na albumu (Blood for the King), Savage Oath koja je neki emo Priest/Savatage momenat, i epic baladu za kraj. bas lepo prosarali. 

meni Traveler vazda jako osrednji 

poslusaj onaj Noor album sa prosle stranice

Stoji analiza, nego mene spucala nešto spoznaja tog kvaliteta trajanja albuma juče. Baš mi je kontrast sa ovim svim matoranima (čast izuzecima tipa Saxon) koji ti svi trpaju ~10-15 pesama u po ~50-60 minuta, a onda mi naiđe nešto tipa Savage Oats koji izda album i sa šarenim tracklistom i sa dobrim, smislenim flow-om, i kad se završi nisi izmoren nego si u fazonu "mogao bih sad opet da ga pustim".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...