Jump to content

Noviteti


Јарослав

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Američki epic heavy srednjeg tempa, spominjan je ranije na ovoj temi prije 4 godine, kada su izbacili treći album The Wizard and the Tower Keep. Čini mi se da ih je Azal okarakterisao kao "muljavi Manilla Road zvuk" ili tako nešto. 🙂 Meni je taj album bio solidan, a evo sada u oktobru će im izaći novi, četvrti po redu studijski. Ovaj singl je objavljen prije par mjeseci, ali tek sam sad naišao na njega.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo bi u neku ruku moglo i na power/prog preporuke, pošto ovde ima poprilično power zvuka, ali ipak kontam da se bolje uklapa u ovu temu. Mlađi američki bend, ovo im je prvi album. Veoma neobično i osvježavajuće izdanje. Melodični i uglavnom brži heavy / power donekle modernijeg pristupa, što će reći da me muzički pomalo asociraju na sada već nepostojeći američki Pharaoh. Ipak, ovde prvo pažnju privlači neobičan vokal. Pjevač pod nadimkom The Reverend ima boju glasa kojom me podsjeća na Mathiasa Blada iz Falconera, a rekao bih i da intonacija i njegov način pjevanja takođe u mnogim momentima vuku na Blada, dok je razlika među njima dvojicom u tome što ovaj američki pjevač ipak ima mnogo mekši i tanji glas. Albumom se prožimaju narativne dionice kojima pjevač, u skladu sa svojim nadimkom, propovjeda o različitim temama iz sfere spiritualnosti i religije. Sve u svemu, jedan ako ništa pitak i zabavan album za slušanje. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Novi album Stygian Fair - Aradia je stvarno nesto sto mi je trebalo da cujem. Ovaj pevac me na prvu kupio, moram priznati da ga nisam pre slusao.

Vratio se u bend posle dugo vremena, a u medjuvremenu pevao u bendu Hollow. Takodje nikada cuo. 🤔

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada procitah da je pevac Andreas Stoltz i da je lik na svirci u Oslu zbog ozvucenja skoro potpuno izgubio sluh pa je morao da se posveti iskljucivo studijskom radu i to solo. Ne znam da li mu se stanje sada popravilo ili peva onako napamet. 😃

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/12/2023 at 12:46 AM, Runner said:

Američki epic heavy srednjeg tempa, spominjan je ranije na ovoj temi prije 4 godine, kada su izbacili treći album The Wizard and the Tower Keep. Čini mi se da ih je Azal okarakterisao kao "muljavi Manilla Road zvuk" ili tako nešto. 🙂 Meni je taj album bio solidan, a evo sada u oktobru će im izaći novi, četvrti po redu studijski. Ovaj singl je objavljen prije par mjeseci, ali tek sam sad naišao na njega.

 

 

 

to je taj zvuk 😄 ovaj album mi se dosta svideo na kraju. ima taj true epic manilla road vibe, ali ima i neki 70s prog/proto fazon dobar takodje. kao Hallas ali vise metal.

Slicno kao kad slusam Hallas, cujem dosta Eloya u njihovom zvuku. 

Jos jedan album koji ima bas odlican zvuk meni je Danava - Nothing but Nothing

Energija me podseca dosta na rani Mastodon. Recimo kad bi Remission Mastodon svira neki Dianno Maiden/UFO/Thin Lizzy mix.  

Bas ono, ne silaze sa gasa. 

 

 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...