Jump to content

PlayStation


Demon Seed

Recommended Posts

Kakav dualfail, Tekken je izasao pre SC, a i jednu i drugu igru proizvodi Namco, krali engine sami od sebe :D

 

Cak je i Tekken 3 izasao pre prvog Soul Calibura xD

 

Al' dobro, Soul Edge je izasao pre T3, a verujem da si ti to znao :P

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Hm. Po vikipediji vidim da si u pravu. Odavno sam citao neki gejmerski clanak u kome su rekli ono sto sam ja napisao. Kako JE SC bio prvi pravi 3d engine i da je odusevio sve pa su ga ovi iz Tekkena uzeli u totalno neizmenjenom obliku i ugradili u igru. Jbg. nisam proveravao tacnost toga jer je bilo u pravom renomiranom gejmerskom casopisu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:P

Opusteno, pogresi covek, zaebavam se ja.

 

Mozda oko toga moze da se raspravlja, ali ja mislim da danasnji Tekken engine (mozda i SC) nisu nista drugo nego unapredjen engine prvog Tekkena.

 

Tad je negde krenuo ceo 3D talas, sto igara gde je grafika 3D, a mozes da ides samo napred-nazad, sto igara gde mozes da uradis side step kao u Tekkenu, i onih gde mozes lagano da se kreces u svim pravcima...

Secam se kao klinac da sam igrao onaj Toshiden na prastarom kompu, brat i ja smo ga zvali Toshident :haha:

I ono sa robotima, Zero Divide...

 

Bila je igra na Commodore-u, valjda se zvala Barbarian, gde se macuju dva Konana :haha:

 

Bila je fora povuces palicu nazad i pritisnes dugme, i on uradi okret, odsece protivniku glavu i kraj borbe :D

Kad smo to otkrili rezultat je bio da smo ukljucili onaj switch na palici da automatski klikce u nedogled, i vukli palicu unazad da se vrti Konan i sece glavu :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi zvuk koji se cuje kad pocne klip je isti kao kad kliknes na Academy u StarCraftu :D

 

Interesantno je, a izgleda kao da je mogla da bude i na automatima, i zvuk i cela atmosfera :D

 

Evo Barbariana:

 

http://www.youtube.com/watch?v=FWO4tZvee2Y

 

Komentar neciji na klip:

 

no heads chopped off ?? fail !!

 

:haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

petica mi najviše leži iz tekken serijala.

 

hogs of war - jedan od omiljenih kultova sa plejstejšna. ovo ako bata trlaja provali, ima da se navuče gore od kurte kobejna.

Edited by vudurinator
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Postoji li mogucnost da mi disk ne radi na PS2 zato sto sam narezao image USA izdanja igre?

 

Provalio sam da mi par diskova koje sam rezao ne radi i izgleda da su svi USA verzija, nisam pojma imao da ce to da smeta, u medjuvremenu sam skontao da i sama konzola ima mali milion verzija i da svaka varijanta ima svoju oznaku (moja je SCPH-50004)...

 

Pretpostavljam da je to, nego reko da potvrdim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne drzi me za rijec jer sam se odavno trsio ps2ke jer je na kraju sluzila samo za pustanje filmova i serija,ali mislim da kad je cipovana moraju standardi da se poklope ali da bi trebalo da radi samo nemas boje,tako je i kod original igara.kad je modovana mislim da moze ili se isto gube boje,sad ne mogu da se sjetim,ali uglavnom preko moda nije bilo toga sto nije bar pokrenula.na kraju sam sve sto me je zanimalo nasao i narezao u PAL formatu svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno uspeo sam da upalim na njemu neki Ace Combat Zero: The Belkan War, ali ucitava godinama, da l' je do diska, do citaca ili do toga sto je USA, nemam pojma, ima jos jedna igra koja tako secka za koju mislim da je USA, i ima jos jedan disk koji je USA i koji uopste nece da se ucita.

 

Ako pod standardi mislis na PAL/NTSC, to sam rezao i jedno i drugo gomilu igara, i sve lepo radi...

 

Svakako cu da zajebem rezanje USA verzija igara, hvala...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je modovana ne mora da znaci da ce da ucita,ima igara koje prosto ne rade tako,od najpoznatijih mislim da onaj siren 2 nije radio posle prvog nivoa ili neka slicna glupost

 

zajebi bre ps2,ako imas iole jaci komp to na kompu ionako radi bolje,skoro obrnuh kolose opet prvi put na kompu,ne moze da se poredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela poenta je u tome sto ne mozemo tako dobro da se uvalimo na krevet i da igramo na kompu, vec neko vreme razmisljam da vidim sta mi treba da sprovedem kabl od kompa do tva za te svrhe xD

 

A ne znam kako bi ovaj komp gurao emulator za ps2, verovatno ne bi bilo problema, onaj nesretni Athlon x2 5400 sto se pregrevao, 2 GB RAM, graficka AMD Radeon HD 6670, verovatno nece da bude problema.

 

Takodje, da li mozda znas, ako zabodem multitap u onaj ps2 joyped > USB adapter pa u komp, da l' ce na kompu da mi rade sva 4 dzojstika? :D

 

Da, to je isto problem, jedem govna necu da igram na random usb dzojpedima nego ocu na ovima sto su za ps, a ako ne moze ta fora s multitapom, ima me izadju adapteri kao svetog petra kajgana. Mada bih mogao da uzmem jedan adapter pa onda drugarima da uvaljujem random usb dzojstike od 300 dinara. :D

 

Taj usb adapter sam imao pre 100 godina, i pozjamim drugu to i joypad, on to pozajmljivao posle svakakvim moronima po domu, jedan pacijent se iznervirao kad su ga drali na PESu i tresnuo mi joypad o zemlju, a adapter ko zna gde je...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ti pojma ako je takva problematika u pitanju,mada onaj hama black force isti kao dualshock,isto radi,plus mozes da ga mapiras kako ti se digne,a kosta fazon 600 din i usb je,i mozes da nakacis koliko imas portova na kompu.ja ga imam,radi perfektno,doduse ja ga bas rijetko koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...