Jump to content

Recommended Posts

background muzikica?

nigga pls

Kako bend navodi “muzika grupe Ti je puna pamtljivih i često sanjivih melodija Dunijeve gitare, punih i prijatnih bas deonica na sintu, sjajnog dvoglasa i jednostavnih hipnotičkih tekstova i Trajčetovih ritmova koji obuzimaju i stvaraju prijatnu atmosferu lenjeg kišnog popodneva provedenog sa suve strane prozora ili kasnog buđenja u danu bez mnogo obaveza”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Jedna polovina psihodeličnog dua Ti, kao i bubnjar andergraund sastava Čistilište, Trajče Nikolovski odvojio je vreme i za naš sajt odabrao albume koje su uticali na njegovo muzičko sazrevanje.

Metallica – Master of puppets (1986)

Pa ovo je nešto što sam iskrivio od slusanja i to na kaseti mislim baš sam preterao. Jedina kaseta je tada bila i svaki dan u nepovrat.

Slayer – South of heven (1988)

Ovo je već kad sam imao bend, pa smo se svađali ko šta više voli hevi ili treš metal, a ja volim bubnjara Dave Lombardo. Naravno i bend ali sam njega skidao i učio da lupam bubanj uz njega.

Deftones – Adrenalin (1995)

E ovde kreće preokret. Gledam kući Treći kanal, Beograd emisija svom snagom i uhvatim i snimim spot na VHS kaseti. Pesma “Bored” i kazem šta je bre ovo!? Odem do grada i pitam jednog pankera koji sve zna, reci mi matori gde da nađem ovaj bend? On će, a to nema ovde može samo da na tvojoj kaseti nasnime muziku u Skoplju. I tako dođem do tog albuma.

Silvercher Neon – Ballroom (1999)

Ovo sam isto otkrio u to vreme uz Deftones i bilo je bas nešto novo tada. Melodija pesme “Anthem for the year 2000” me je odradila i kad sam poslušao album skontao sam, aha evo ga radi još jedna dobra priča.

This Heat – Deceit (1981)

Ovde opet ide preokret smisla povezivanje osećaj nevidljivost postojanje i ceo taj razvoj da saznaš da stvarno to što se svira ima smisla. Od ovog benda sam naučio najviše. Svaka čast. Svi njihovi albumi i lajvovi su zlato, a imaju samo jedan lajv album, hahah ozbiljan problem bend.

Einsturzende Neubauten – haus der luge (1989)

U produžetku kao i This Heat i Neubauten daju taj čudan zvuk Nemačke. Brušilica, burad, cevi, gume, kante na koje sviraju, cela fabrika je na bini. E to je brutalno, to bi voleo da vidim uživo u Beogradu.

Metz – Metz (2012)

Ovo je novo. Kad sam pustio na prvu odmah sam se zapitao pa jer ima neka pesma koja nije dobra!? Ma idi, baš udaraju. Gledao sam i lajv u Skoplju. Tada smo svirali na festivalu Zdravo Mladi. Pokidali su carevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Čuj, imao sam Trajčeta preko fejsa, jednom sam ga pitao da mi prosledi demo verziju albuma Čistilišta i nisam dobio smislen odgovor, tako da ništa od toga.

 

A što se muzičkog izbora tiče, dobro ga je probrao, iznenadio me pozitivno sa Silvercher Neon i This Heat nisam to očekivao. Za Metz je očekivano jer je Ti sa njima svirao čini mi se u Makedoniji pre par godina, cimao Iliju da mi kupi vinil, ali nije ispoštovao, plaky brt. :cry:

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...