Jump to content

Heavy metal opšta diskusija


Demon Seed

Recommended Posts

ako ti je pojam progresive da najavis svaki novi riff sa "uggh!"

 

:haha: :haha: :haha:

 

Stvarno me zabolje stomak od smeja bez zezanja, odlično!

 

@Grob: Jok ja vala, mi ovde fino polako sve, a ti vrištiš i rasteruješ sa foruma ko se ne klanja kultovima.

 

Ma jok, treba svako da postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda da objasniš pta si hteo da kažeš?

Sa duge strane, koji ćeš ti kurac na ovom forumu kad veze nemaš sa njim. Idi slobodno, nećeš nam nedostajati.

što se kurobecaš

 

Što se tiče onog prvog, da ti prevedem sa srpskog na srpski: broj prodatih diskova nije nikakav pokazatelj ičega.

 

Što se tiče diskutabilnog dela, ogroman deo metal publike ga sluša za vreme adolescencije, nakupuje se diskova, dukseva i onda odustane od svega toga pre tridesete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend jeste old school ali baš sam se sinoć zapitao na koga mi konkretno liče i nemam odgovor.

 

Tek danas uzoh da slušam, i stvarno svaka im čast - album za albumom suv kvalitet. Sjajna produkcija, a ipak old-skulastična; sjajno prenešena energija - organski prehranjivan heavy metal!

Svaka im čast na tome, što Groba reče, što zvuče kao gomila bendova - a nalik su nijednom.

 

P.S. Jebale vas Kejti i Britni - Jesse J je najmačka-prepička!

Closing+Ceremony+2012+London+Summer+Olympic+FD9ZkkpSc1Xx.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lula: Možda nije u popu, to sam se složio ali u metalu ipak jeste jer kao što rekoh, mislim da je metal publika verna svojim bendovima. Ne mislim da je to ogroman deo, a u svakom slučaju ti što "prerastu", "postanu ozbiljni za metal" i treba da idu što dalje.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da ta pravila više ne važe, bez obzira na žanr, da se ne ograničimo samo na pomenuta dva. Takođe, možda sam ranije spomenuo koliko mi je to "fan benda" glupo... pre svega, treba biti fan dobre muzike, pa odakle god da dođe, došla je. Ako neko izbaci pet krš albuma zaredom, treba biti baš zaludan da bi preslušao novi album samo na osnovu imena. Kome to treba, ima lepe muzike više nego što će iko od nas čuti za života.

 

Nisam ni mislio na to "prerastanje" i slične munje, nego neke ljude jednostavno metal radi u određenom uzrastu i periodu života, adolescentska kriza i sve što ide uz to. Posle im više ne leži i nema dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da važe i baš na osnovu žanra

 

Motorhead, Maideni, Metallica... su prodavali gomilu ploča pre 20-30 godina, prodaju ih i dalje

u popu, kao što već reče neko, ovaj će da proda milion sada, za pet godina će doći neki drugi koji će prodati milion, a na ovog prvog će da zaborave i tako u krug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorhed, Maideni, Metallica i drugi veliki bendovi prodaju gomile ploča zato sto su se našli (sa svojim radom i kvalitetom) na pravom mestu u pravo vreme, dok je žanr bio mlad i neprezasićen kao sad i dok je muzička industrija malo drugačije funkcionisala. Tad su izgradili imena i reputaciju na osnovu kojih i danas prodaju mnogo ploča.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da ta pravila više ne važe, bez obzira na žanr, da se ne ograničimo samo na pomenuta dva.

 

Evo Jare je objasnio:

 

naravno da važe i baš na osnovu žanra

Motorhead, Maideni, Metallica... su prodavali gomilu ploča pre 20-30 godina, prodaju ih i dalje

 

A što se ovog tiče

 

Takođe, možda sam ranije spomenuo koliko mi je to "fan benda" glupo... pre svega, treba biti fan dobre muzike, pa odakle god da dođe, došla je. Ako neko izbaci pet krš albuma zaredom, treba biti baš zaludan da bi preslušao novi album samo na osnovu imena. Kome to treba, ima lepe muzike više nego što će iko od nas čuti za života.

 

I slažem se i ne slažem. Muziku ne prave mašine nego živi ljudi i što se mene tiče bend je kao živo biće koje odražava ljude u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u metalu će početi da prodaju zaista mnogo tek nakon 20-30 godina. ;)

 

Ne razumijem

 

Jedino što smatram da je fer što se tiče prodaje je što je Covenant najprodavaniji death metal album svih vremena. Za ostale Madone, Majkl Džeksone, Metalikine Blackove i Ejsi Disije mi se jebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...