Jump to content

2014.06.17. *Kalemegdan, Beograd* Iron Maiden, Ghost


nick-jordan

Recommended Posts

Ulogovao sam se u ime starije ekipe koja je pratila Maidene vec jako mnogo godina. Koncert je bio sranje, teska komercijala, uzas...bio sam u fan pitu, izasao sam na pola....jezivo

 

Mozes li navesti neki koncert Maidena kojem si prisustvovao, a koji nije komercijala? Ne kapiram to "komercijala". Po mom misljenju, Maideni su komercijala unazad 30 i vise godina, a grandiozne koncerte poput ovog jucerasnjeg prave jos od Brave New World albuma. Sudeci po starim video snimcima, i koncerti iz 80ih i sa pocetka 90ih su bili grandiozni, ali u duhu tog vremena i u skladu sa tadasnjim scenskim standardima.

 

Meni ipak za nijansu bilo bolje u ZG, kad je ova turneja u pitanju.

 

Setlista iz Zagreba je meni bila bolja, zanimljivija, ali ja sam taj koncert posmatrao sa tribina i zvuk mi je bio dosta "skripav", pa je u odnosu na to ovo ozvucenje sa jucerasnjeg koncerta djecija uspavanka. Zbog toga ipak nosim bolje utiske sa ovog koncerta kod nas.

Edited by Runner
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Mejdeni su komercijala cim sa sobom vode ovakvu predgrupu. Nema tu vise ni trunke neke kultnosti ili istinskog metala. Sve sto je ostalo je saka starkelja koji zive na staroj slavi, a druze se sa nekim fenserima i slicno mesto sa ljudima iz svoje branse i nekim novim klincima kojima bi mogli i da pomognu i pozovu ih kao predgrupu. Ovako su samo obicni pozeri koji jos uvek znaju da sviraju i pevaju. Ostaje nam jedino da pustimo masti na volju i da udarimo sebi mentalnu blokadu i zaboravimo sve to i istripujemo da su osamdesete i pokusamo da uzivamo bar u njihovim koncertima posto su im albumi sve govnjajiviji, a moze se reci da ih vise i nema.

  • Upvote 9
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Било је мало изнад просека, да не претерујемо. Одрадили су своје прилично коректно и то је то. Циркус се преселио у други град... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio kao sex sa kurvom,taman se zaradujes za koncert ,ajde dao si kintu bice nesto posebno,kad ono ispada bolje rekvizite imala tvoja prva goticarka nego kurva.Bolja scena bila triput u areni nego kao ovo sad sto je posebno.Meni je sound engineering struka ono je sramota stvarno,jebeni BAJAGA je imao full line array na istom mestu,oni video bimovi koji josh imaju skelu za dizanje jednostavno nisu podignuti kao kurva koja se ne trudi,odsad samo ljubav samo iskrenost.

Edited by STARSHOOTER_SUPREME
  • Upvote 12
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tugica od zvuka, ali ono, koga boli kurac. platili ste da gledate matore ljude koji rutinski rade posao radi nostalgije i to ste dobili.

 

pevusio sam hitove, pio sam skupo i ruzno pivo, video sam ljude koje nisam 10 godina video, i lepo se zabavljao sa ekipom.

 

otprilike isto kao sto je bilo na metalici na uscu samo sto smo tad bar imali gojiru a ne ove mercyful fate za decu pedere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno kako bend koji svira toliko godina dozvoli sebi da ima onakvo govno od zvuka. I definitivno nije bilo do ozvučenja, pošto su Ghost zvučali vrhunski, već do benda i njihove ekipe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

omiljeni bendovi iz detinjstva sad bledi duhovi onog sto su bili kad si krenuo da se lozis na njih.

 

ja ne videh sinoć nikakve blede duhove (no pun intended), ovde je problem u tehnici, opremi i ljudstvu koje treba da odradi svoj deo posla, ovih 6 matorana su sinoć svoje odsvirali pošteno

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Standardno fenomenalan koncert. Za ono se živi. Primetio sam da su gitare bile malo tihe na momente (čak i da je Adrian imao nekakvih problema), ali ako ćemo da dozvolimo da nam to pokvari utisak gledanja Maidena, onda stvarno cepidlačimo. :da:

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo je bilo, sveukupno.

 

zvuk jeste bio dosta problematican na prvih nekoliko pesama (bas cudno, obicno se to mnogo brze sredi), ali naisano je gore da je glavni tonav reelativno nov pa racunam da je to razlog. brus se dosta stedeo (ne i ostali) ali ok, i oni su ljudi. odsvirali su seventh son, a aces high je bila prva pesma na bisu - meni taman. set lista mi je i inace malo tanja.

 

slabije u odnosu na koncert u areni, to svakako. no, i ovakvo izdanje je na jako visokom nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka poruka namijenjena Bruceu, mada nisam uspio da procitam.

Ako vas bas zanima pitacu tu curu koja je bacila,to mi je frendica iz Splita koju sam probio napred na barijeru.

Sve u svemu odlicna svirka.Bend je bio raspolozen poprilicno,publika na mestu.Sofija je za nijansu bolja bila od BGa...Sve u svemu sam bas zadovoljan.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...