Jump to content

2015.07.09-12. *Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad* Exit 2015


Talvi

Recommended Posts

Navikli ste ja da serem gde stignem pa 'ajde i ovde...

 

Prvo skup ekipe, prestrasno, ovakva kongregacija bitnih licnosti sa Yuma mislim da nije zabelezena nikad. Sta reci, bio je svako ko nesto znaci.

Prvo udarili na Caneta i neke Skrtice, stvarno ogavno leb te jebo. Imao je neke stihove koje kao sa izvesnih blogova da je pokupio.

Motorhead-razlog zbog kojeg se doslo. Ovo je jedan od koncerata na koji se doslo bez ikakvih ocekivanja, bilo mi je vazno samo da vidim matorog i da to konacno izbrisem sa spiska ali meni je sinoc bilo dobro, znaci napanjeno kako to Motorhead zna i ume. Realno sad gledam ovaj snimak i Ace of spades je sinoc zvucao 10 x bolje, u onoj glasnoci, prasini i ludilu ali jbg zato su koncerti i dozivljaj za sebe. Mikkey vozi masinu, prelud bubnjar no ceo bend je meni sinoc zvucao energicno, s tim sto se jbg primecuje da je Lemi dosao do kraja ali sto rece Bora on ce i umreti na sceni i to je to. Setlista ista zamerka kao Bora, jos kad se skonta da smo ispusili za Orgasmatron zbog Power... kme. No sve u svemu, super da se videlo to.

Onda odosmo u prolazu na Eyesburn, Kojot se otreznio i dosao sebi malo ali morali smo brzo na hardcore i Expire, Lelek ih je naterao da krenu brze. Ovaj bend meni nista narocito ali zato Terror jebanje majke a ja nisam ljubitelj zanra nikako, jos su u okrnjenoj postavi, mogu samo da zamislim da su bili ful, kidanje od pocetka do kraja bez pardona.

Onda da ispostujemo taj Brkovi hajp, muzika tu i tamo ali onom pevacu treba dati termin Drzavnog Posla, plakanje sat vremena, sou.

Onda gospodski blejali u hotelu Leopold i kuci.

Pozdrav za stubove, bez njih nista ne bi vredelo.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

fenomenalno veče, i po ljudima i po svirkama, sve bilo zanimljivo za odgledati (sem Škrtica, ajde), proletela mi noć totalno

 

Motorhead - delim mišljenje sa Grobom, dosta je ovo življe i bolje zvučalo uživo nego po snimcima i dobar je osećaj bio, lepo smo se zabavili. jedino ostaje ta setlista koju ja ne mogu da provalim, tipa da ne sviraš Iron Fist ili Killed By Death zbog nekih nebitnijih pesama ali nebitno, pričaćemo unucima da smo videli Lemmy-ja i to je to, baza svog rokenrola ispoštovana

 

posle toga uhvatili malo Eyesburn kako deru Moses-a, ali na toliki blic da nemam mišljenje nikakvo formirano, overio bih tu novu postavu da se nije moralo ići na:

 

Expire - tačno ono što se i očekivalo, znači toliko sirov i tupav hc/crossover da su Terror posle njih delovali kao intelektualci :haha: standardna setlista, i baš su isto zvučali kao na onim lajvovima koje kačih ovde. dosta su i bacali priču publici i trudili se generalno, baš mi je drago što sam ih uhvatio, vredeće oni još više kroz koju godinu. faprilov hardcore dancing je takođe bio jedan od hajlajtova svirke. e, a onda stižemo do:

 

TERROR

 

Mislim da sam video Talvija kako se gubi uz njih. :-D

 

majko najrođenija kako sam se polomio, i dalje glasa nemam i vrat me ubi ali koga boli kurac, PUSH IT AWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAY

kad su je raspalili pred kraj mimo svih setlisti sa ove turneje i povezali sa Keep Your Mouth Shut, mislio sam da ću da umrem haha. Grobov stamp of approval je najbolji dokaz odvaljivanja, lik mi posle svake pesme kaže "Jebote, kako su dobri" :haha: a još bili bruka desetkovani, basista menja pevača a drugi gitarista basistu, da su imali Vogel-a i obe gitare onaj stejdž bi se raspao, ne znam. presjajna svirka dakle, pokolj

 

Brkovi - doktori haha, upišavanje od smeha sve vreme i nekoliko velikih hitova izurlano sa ono malo glasa što je ostalo, baš super nastup bio

 

posle toga smo, dakle, gospodski zaseli u Leopold i priveli noć kraju

 

 

toliko se braće okupilo na jednom mestu da će se ovo prepričavati godinama, lemmy sixx je glasniji od pravog lemmy-ja, Hail gospodin čovek, fapril najzgranutiji čovek ikad, kazim totalni brat, posle 2 minuta kao da ga 100 godina znaš, sve koje sam već od ranije poznavao da i ne nabrajam

 

toliko

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne duzim mnogo, sveie receno...Novi Sad implodirao od koncentracie onolikog kulta na ednom mestu...Forumasi nasi, vanseriski smek, ekipa prebrutalna... Motorhead po meni odlican, nie da su u cvetu mladosti i to svakako treba uzeti kao bitan faktor...ja kaem - bez staraca, nema udaraca...i na ovom svetu, sto bih naglasio - postoe dve metalne zveri...Sloba Grob i Miki Di !!!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, nema sta. Densovao sam satima, ledja u kurac otisla, ko da me jahao Talicni Tom.

Dosla neki riba u stulama sa krilima i neki tip u stulama sa gas maskom...ja ih gledam reko da im maznem stule i divljam, ali kurac onda bih imao 6 metara.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod parolom "Bol je samo informacija" preživeh ja nekako ovogodišnji Exit, odnosno prva tri dana istog. Potpisujem lemijevu izjavu sa prošle strane za trance i dodajem da mi to ubedljivo najbolji stage. Najbolji feeling nekako tamo, atmosfera, lepo izolovano, najbolje druženje bilo tamo i između nas i s drugima....odlično mesto, sledeće godine moram više tamo, beš ostalo.

 

Šta se overilo prvog dana:

 

Eagles of Death Metal - Najranije došao prvi dan, stigao čak i Goblene malo da vidim, sasvim dobri bili, i onda bilo jedno podebelo čekanje za EODM, ne znam koj k se odužili toliko, ali kad krenulo, vredelo sasvim, jako zabavni, Jesse teška budala od čoveka :D Na dobar način naravno.

Moram samo da saznam jel stvarno roknuo Jacka onomad ili je samo act.

 

1000mods - Overio ove na Fusionu, grčki stoner, jedno od lepših iznenađenja festa, jako dobri.

 

Napalm Death - Konačno i te Napalme da overim... Barney jedan od luđih frontmena koje sam video, u death žanru možda i najbolji. Uliva ti i sam dozu energije kad krene onako da se baca i šutira sam sa sobom, kralj. Zvuk mi malo muljavio tokom svirke, posebno na startu, ali sve u svemu, i na kraju kad svedem račune, najbolji nastup na Explosive-u koji sam ispratio.

 

Posle toga me odveli na pomenuti trance stage koji se ispostavilo najbolji stage na festivalu. Na kraju svega, žao mi samo što tu nismo duže ostajali :D Ima da sanjam onu masku.

 

Drugi dan doneo:

 

Motorhead - Šta već god hteli azal muzički pedofil i ostali cinici da kažu, najbolji nastup na Exitu. Dee razneo one jebene bubnjeve, životinjčina. Lemmy je poznato kako se drži, ali da sam hteo da gledam u njega i da mislim kako je star, ostao bih kod kuće i puštao random snimke na youtubetu. Ovako, fantastično bilo. Over The Top, Chase i zadnja dva klasika apsolutni highlightsi. Jedina zamerka je na Just Cause, nikad je nisam nešto voleo, a još manje kad mi to zameni Orgasmatron :haha:

 

Eyesburn - Mislim da ih nisam gledao live još od kad sam osnovna škola bio :haha: Drži se Kojot, skoro pa kao Lemmy :haha: ali jako dobri bili, što reče neko, iznenađujuće heavy, nisam znao da su se toliko umetalisali.

 

Brkovi - Zabavni, ali ne bih ovo slušao kod kuće. Poslužiće Pero D za tu svrhu :] Ubedljivo najbolji momenat ono sa playbackom, tu se lepo ismejah, i još onaj wtf momenat kad bubnjar gađao publiku punom pivskom limenkom :haha:

 

Goldy - Malo overio ovo na mainu pre trance akcije, bilo ok, ali što reče drugar, da je bilo glasnije možda bi bilo još bolje.

 

Ostatak dana trance opet, posle ona dance arena, to mi je već pakao bio, em što se nagutasmo prašine, em što je iz nekog razloga ono UBEDLJIVO najglasniji stage na festu, tresao bas vibrirao mi pogled sve vreme.

 

Treći dan malo više metala:

 

Welicoruss - Neki ruski Behemoth wannabe...pa ni to, nemam pojma :haha: Pojavili se u nekom trenutku oni likovi na štulama, ulepšali sve.

 

Root - Luis čita tekstove, tu me malo smorio, ali ima kul štap. OK bili, ali veći utisak mi publika koje mrzi da dignu ruke u vazduh ili da se bar malo pomere, kamoli nešto više od toga.

 

Nuclear - Razočarenje festa, koliko sam se hajpovao na njih, ni blizu onoga što bih voleo da može... Ni blzu one frenetičnosti sa diska...još bubnjar baš neke pesme nije dostojno uspeo da isprati. Sa druge strane Connely donekle i uspeva da ponovi vokale, ali ništa senzacionalno dobro. Lilker car, imam osećaj da možeš u bilo koj bend da ga staviš, on bi opet own-ovao stage. Takođe, ako neko zna da mi kaže što su svirali jedva 50 minuta umesto nekih sat-sat i 15 koliko bi trebalo headliner na festu, nek mi kaže....

Publika nešto življa, ali opet prevladavala tišina između pesama.

 

KKNebojša - Nikad slušao, a nakon 5 minuta provedenih, mislim da i neću :haha: Otišao na trance.

 

Overio nešto malo i Feud i Kišu Metaka, ali tu nemam šta pametno da dodam, žao mi samo što nisam bio više na trensu umesto toga :D

 

A da, bio tu i Manu Zdravo, overio 45 minuta recimo pa pobegao na NA. Zabavno, ali nije to za mene.

 

 

Sve u svemu dobra zabava beše, večeras poslao Starshootera da me odmeni, očekujem njegove utiske sutra :rockdevil:

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...