Jump to content

Doživljaji sa koncerata


Talvi

Recommended Posts

Мој први већи концерт, Мејдени у Арени ишао са evil deadom, човеком чувеним по отварању Креатор теме на дет метал подфоруму. :rockdevil:

Негде на пола концерта, можда и мало касније пржи ја мислим Powerslave пролази кроз масу ка нама неки трве металац, коса, прслук кожни сав упицањен са црном мајицом и видимо ми око њега се како хода прави круг. Ми у фазону - где ће овај сад и што се сви склањају - кад не лези враже брат се усрао у сред концерта, смрдело је јако квалитетно.

 

Сабатон у СКЦ-у, не сећам се које године, мислим да је била 2010. или 2011. Живео са Грчићем (Нарсилом) и на дан концерта добио неке паре. Кренули да пијемо пре концерта и ја му још дао типа пола пара да чува да не потрошим. Наставимо ми да пијемо, био је и Цветић ту. Следећа ствар које се сећам - лежим го у соби и не сећам се ничега. Требало ми је доста времена и док сам скапирао где сам био уопште прошло вече. Обучем се и пребројим, све је ту само немам динара и нема ми јакне.

 

Одем до СКЦ-а, кад тамо љубазни чика из обезбеђења од синоћ. Добар дан, он ништа. Извините, ја сам синоћ био на концерту, остала ми је јакна овде, он и даље седи, гледа у другу страну.

 

Он. Прво извади руке из џепова, немој да дркаш курац док причаш са мном.

Ја: /вадим руке/

Он: Имаш број?

Ја. Немам, али запамтио сам.

Он. А синоћ ниси знао како се зовеш?

 

Дао ми јакну и испратио речима - немој више некад да сам те видео овде. :haha:

 

Вратио се и Грчић после, тражио сам му паре, но испало је да сам му их отео и попио. :haha:

  • Upvote 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erik iz Watain mi uzeo obrnuti krst ogrlicu :haha:

 

bleja sa Vaderom 2004. posle koncerta, kod ortaka na gajbi, trebalo im mesto da prespavaju

 

2009. (ili to beše 2008.) posle MA/Marduk svirke u SKC-u, ovi iz MA napravili žurku u Livingroom-u, izbacili par flaša Džeka i kupovali pivo svakome ko je hteo :rockdevil:

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam krenuo na Maiden cert 2007. godine, ulazim u Autobanat bus u martinkama i vozač me na ulazu zaustavi da me pita hoću li da kupim original Wehrmacht čizme što mu je deda ostavio, sa sve kukastim krstovima na đonu :haha:

 

za neke sitne pare nudio ali ja tih dana sve spičio na karte za Maidene i Kanibale, do danas se kajem što to nisam iskoristio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад је отказан Џудас Прист ја ипак кренем у Београд, да ми дупе види пута, кад у Ласти креће Some heads are gonna roll. :rockdevil:

 

Ко оде на Брутал Асолт имаће привилегију да се упозна са гомилом пијаних Пољака који падају у блато, претпрошли Брутал сам видео некога како као беба спава поред ограде, а на бини неки блек пичи, отпадоше уши.

 

На неки Култур Шок пре сто година нисам имао с ким да идем и цар Теша се јави, као 'ајде са мном. Нађемо се и ту буде нека његова екипа, питам ја њих, је л' истина да се Теша скида по јавним местима и то и каже ми неки његов другар да се први пут скинуо го на часу биологије у петом основне. :rockdevil:

 

Једном ми је Куруз купио пиво на концерту, али то већ знате.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

претпрошли Брутал сам видео некога како као беба спава поред ограде, а на бини неки блек пичи, отпадоше уши.

 

ko je bio na Legasiju, seća se kako je nenormalno bolesno glasan bio Testament.

 

neki baja je prespavao ceo cert ispred zvučnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle prvog W.A.S.P.-a,

za autograme mi je najpre bio dostupan

basista. Prilazim mu, sa ispruzenim rukama,

u levoj papir, u desnoj hemijska prislonjena na

papir, krecem sa: "Mister Duda, could you please..."

On (najblaze moguce receno) zatecen mi upada u rec:

"Wow.... No one ever called me that.... It makes

me sound important....."

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Живео са Грчићем (Нарсилом)

 

Следећа ствар које се сећам - лежим го у соби и не сећам се ничега.

 

Znači tako počinje :obrv:.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ujeo me Meda za glavu na Morbid Angelu u bašti Skca. Da. dobro ste procitali, prišao mi i ujeo me, sreća površinski.

Tvoj bivsi komsija Ivan/Woi mu je bio redovna musterija. Ne secam se koji je koncert bio tacno, ali jednom mu je Meda uhvatio glavu i gurnuo je sebi ispod majice :haha:

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pred pocetak Theriona u decembru 2007. stojimo ispred SKCa ja, jedan prijatelj i jedna prijateljica. Ja na sebi imao neku adidasovu vindjaknu. Pricamo nesto, a ja onako usput, iz dosade, drndam rajsferslus na jakni, zakopcavam ga skroz do pod vrat, pa malo raskopcam, pa opet zakopcam i tako. U jednom momentu sitni mehanizam na onoj maloj drsci od rajsferslusa se zakoci i jakna mi ostane zakopcana do pod vrat. Nema sanse da je raskopcam, pa tako ni da je skinem, a svaki cas treba da udjemo unutra na koncert. Uhvati me neki bedak, panika zbog gluposti koju sam napravio, kontam gdje cu ovakav unutra na koncert, skuvacu se za 2 minuta, a ne mogu da skinem jaknu. Ovaj drugar i drugarica se smiju, njima ovo smjesno, zajebavaju se. Onaj momenat kad drugi nemaju predstavu koliki je tvoj problem. Odem u WC pred ogledalo i tu uz dosta napora skroz razjebem onaj mehanizam na drsci rajsferslusa, raskopcam nekako jaknu i skinem je. Ali zato, kad sam isao kuci nakon koncerta, nisam je mogao zakopcati, ali na kraju sam jos i dobro prosao.

 

A u toku Kamelotovog koncerta u SKCu u aprilu 2008. jednom liku koji je stajao pored mene sam slucajno slomio naocare, tj. jedan od ona dva drzaca na naocarima. U toku neke pjesme sam zamahnuo lijevom rukom uvis i zakacio tog lika, koji je stajao do mene, po glavi. Odmah mu se izvinim, kad on skida naocare, gleda ih i pokazuje mi da sam mu ih slomio. Jbg, opet mu se izvinim, kazem nije bilo namjerno, u fazonu na koncertu smo, desava se, ovo - ono, sta da radim. Vidim da mu nije bilo pravo, ali nije nesto dalje reagovao. Kosmicka nepravda, jbg.

(Poslije sam vidio da ih je opet stavio, ali bez one jedne drske.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je trebao švedski In aeternum da svira u Domu i otkazao svirao samo Sacramental blood, počeli Lunatic of God's creation i ja stejdždajvujem, vrate me na rukama na stejdž i opizdim na ćošak pojačala perineumom, bolelo kao u oko. Otišao odmah u WC da vidim jel sve tu i vratio se nazad.

 

Na Exodusu na prvom taktu Bonded by blood dobijem lakat u nos, pišala krv prve dve pesme.

 

Kad je bio prvi VRemains Goxy par dana pre operisao neki mladež na leđima, još imao konce što je nama bio dobar razlog da ga iznenada dignemo na rukama i nosimo kroz masu.

 

Bezbrižni metalski dani.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad je bio Sepultura cert prošle godine, ja sam tih dana furao ćelavu glavu i goatee, vrućine jebiga

 

i u nekom trenutku mi prilazi malo stariji lik prepariran totalno, i kreće da urla "PA GDE SI FILE HAHAHA, LJUDI OVAJ ISTI ANSELMO, BRATE JESI TI FILOV SIN HAHAHAHA" i lik tu nasred Doma krene da me grli, viče i smeje se, a što je još smešnije on identičan Mike IX iz Eyehategod, pa eto ako ga neko zna :haha: htedoh mu predložiti da zapevamo neku Arson Anthem stvar kad smo se već našli

 

i celi ostatak certa mi je lik mahao, pokazivao thumbs up, smejao se i tako, veselje

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ja sam imao taj momenat na Slayeru 2005. Neki lik me smarao, a i ljude oko mene, za vreme nastupa Overdrive-a (svirali pre Slayera) pritom stalno upinjuci prstom "Vidi Araja jebote, isti Araja". I nista to spec ne bi bilo, da nije potrajalo bar jedno 15-20 minuta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...