Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

http://rs.n1info.com/a359532/Vesti/Vesti/Vucic-Dijalog-s-Pristinom-i-mir-u-BiH-kljucni-za-Srbiju.html

 

"Stvari ćemo kad-tad morati da rešimo. Naše je da ne izgubimo ono što ne smemo da izgubimo, a da izgubimo samo ono što moramo. Ako ljudi ne razumeju šta radimo, postoji neki drugi izbor, ali se plašim da je taj izbor i povratak u vreme bankrotstva", rekao je Vučić.

 

 

pseto odvratno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nah, pseto odvratno je postao kad je odlučio da idemo ka EU i prizna Kosovo

Ne znam kako ljudima nije jasno da nijedna Vlada, sastav parlamaneta ili PS nije radio ništa što bi Srbiju dovelo do države u skladu sa EU standardima. Svi su (bili) za EU baš toliko koliko su se borili i za Kosovo

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sve dok neće da ga priznaju su dobri, ma koliki govnari bili kao ljudi :haha:

 

Posle se žališ da tebi ljudi stavljaju reči u usta, i izvrću rečenice. :P

 

Elem, instaliram Civ 5... daću mu još jednu šansu.

(6 me smorio načisto).

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Posle se žališ da tebi ljudi stavljaju reči u usta, i izvrću rečenice. :P

 

Na to je Kuruz jasno sam ukazao, ja sam samo zaključio.

 

Kosovo političarima samo služi da beru poene, ne odgovara im da se situacija reši, nego da se razvlači, dobacivanje vrućim krompirom.

Suvišno je to pričati uopšte ali eto neko se ipak prima na tu priču pa izgleda da treba xD

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tačno da je ukazao, ja uopšte iz njegove rečenice nisam zaključio da se lošim ljudima opravdava to što su loši, ako ne priznaju Kosovo.

 

Ali eto... teraš inat... no dobro... i to je onako prosr(B)ski. :haha: pa ti se prašta ;)

Napravićemo i od tebe srbendu, kao od Imaginusa. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle se žališ da tebi ljudi stavljaju reči u usta, i izvrću rečenice. :P

 

Elem, instaliram Civ 5... daću mu još jednu šansu.

(6 me smorio načisto).

što, šta joj fali?

 

petica na startu bila grdna, zgadila mi se... tek kada su izašle sve ekspanzije, pa i tada mi je trebalo još godinu dana da je probam ponovo, napokon bilo je to dosta dobro iskustvo.

 

no, šestica je već bolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

što, šta joj fali?

 

Pa ja sam poprilično old school po tom pitanju. Trojku sam najviše igrao, a podosta i četvorku. Kec je naravno klasika (još niko nije nadmašio epic momente keca kad osnuješ grad (pa ide ona animacija), ili kada istraživači stoje pred tobom sa novim otkrićem).

E sad, ceo taj novi koncept (Civ 5 i 6), kad ne stakuješ jedinice, isprva mi je delovao kao proširenje strategije, ali posle kratkog vremena je postalo izuzetno smarajuće (i nerealistično). Još kao šlag na tortu, treba ti 3 poteza da jedna jedinica dobije ili izgubi. Zašto zaboga ne mogu da zbudžim jedince u grad koji sam osvojio, i pripremim se time na odbranu? Nemaš osećaj da si car imperije, nego pre lokalnog nekog plemena (čak i u kasnijem delu igre).

Onda ovo što te stalno zapitkuje: "oćeš +2 happines u svakom gradu, ili 5% defense oklopnih jedininca, ili pak workeri da ti rade improvmente brže"... boli me kurac... daj šta god, i pusti me da objavim rat englezima... ne verujem da te u stolici emperatora smaraju sa takvim stvarima.

Sve je automatizovano. Igra ti crta šta gde da radiš. Ovde napravi mine. Ovde napravi Irrigation.

U trojci moraš dobro da razmisliš gde ćeš grad da napraviš (ne crta ti igra), i šta ćeš gde sa workerima da radiš. Onda pri kontakti sa civilizacijama, razmenjuješ tech najnormalnije, ne treba ti da istražiš tehnologiju da bi nekome prodao znanje o točku. A i superničke civilizacije su mnogo brutalnije. Neretko ti upućuju ultimatume. Ima i trojka mane, poput pretrano lakog flipovanja gradova, i previše nefer odnosa na većim težinama (Emperor i dalje)... ali mnogo mi je bolji opšti utisak u trojci i četvorci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bugermen >>>> Sivilizejšn

 

И ћирилица i latinica; jedna od onih stvari koja mi se najviše dopada u S(v)rbiji.

 

Иако је ћирилица за нијансу лепша. Ту Боле има право.

Edited by vudun
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam poprilično old school po tom pitanju. Trojku sam najviše igrao, a podosta i četvorku.

Meni su Civ igre od 3 do 6 sve instalirane + brdo modova za četvorku.

Dvojci se vratim takođe i AC je uvek instaliran.

Za mene nije to linearan napredak franšize, niti propadanje. Svaka ima nešto svoje.

 

Slažem se u principu za novije delove, jesu to sada komercijalnije, mejnstrim strategije, mada meni to ne smeta...

Recimo u novijim meni se dopada što nema špilovanja vojske, u starijim delovima je ratovanje znalo da se pretvori u užasno smaranje, takođe i meni kao igraču koji više voli pacifističke pobede odgovara (iako nije realno, slažem se), opet i noviji sistem ima probleme (premeštanje vojske na udaljenije lokacije je ubistvo), šestica sa sistemom formiranja armija to malo popravlja. Takođe uvođenje distrikta mi se sviđa, jer je čitav sistem "napravi nekoliko radnika i potrpaj bilo šta na svako parče zemlje" bio dosadan, sada je potrebno više planiranja, iako igra može da pokaže "idealnu" poziciju za grad to ne znači mnogo bez nekog razmišljanja u budućnost od strane igrača, a to važi i za sve što se oko centra grada podiže... sa druge strane ostrvski gradovi su maltene beskorisni postali. Sistemi zdravlja i sreće u novim delovima fale, ali su religije dobro rešene, takođe imamo u 6. dva tehnološka drveta, što je super...

 

Iako bi mi stariji igrači voleli da sve staro se zadržava i da se koncept samo širi i komplikuje, to bi realno otuđilo brdo ljudi i od Civa napravilo prosečnu Paradox grand strategiju koja je zastrašajuća za nove igrače. U svakom delu nešto pojednostave, izbace, ali dodaju nešto novo. Po tom pitanju je petica verovatno najgora, najjednostavinja, auto pilot igra.

 

Ja bih najviše voleo da konačno porade na AI-u, to je najškripaviji deo igara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

naravno da nisam mislio to što kaže, priča budalaštine

 

Budalaština je da bilo koga od političara koji su na vlasti poslednjih 15 god razmatraš iz ugla stava o Kosovu, pa ti opet to radiš.

 

A naravno da si ukazao na to da koliko god da je neko govno, nije strašno ako ne priznaje Kosovo, jer je Vučić taj primer kome si istolerisao govnjivost.

I sama rečenica da je priznavanje Kosova najniže što političar može da padne znači da ignorišeš svu ljigu, državni kriminal i korupciju. Eto, to si ti rekao, indirektno. Ali pošto nisi eksplicitno, imaš pravo da se praviš blesav a Elf ti pravi društvo xD

Jednostavno imaš poremećeni sistem vrednosti i prioritete.

 

 

Ne znam kako ljudima nije jasno da nijedna Vlada, sastav parlamaneta ili PS nije radio ništa što bi Srbiju dovelo do države u skladu sa EU standardima. Svi su (bili) za EU baš toliko koliko su se borili i za Kosovo

 

Ne znam ni ja :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...