Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

@Elf

Opet grešiš. Vi (možda ne ti, ali Truli i još neki) tvrdite da zbog bombardovanja (tj. zapada) nismo mogli da napredujemo i da je to glavni razlog što nam se privreda raspada. Ja kažem da je to imalo uticaja, ali u mnogo manjoj meri, tj. da je razlog raspale privrede u nama ovde. I da smo mi mogli da uradimo bar 4 puta više od ovogo što imamo danas.

 

I da li si realan kad govoriš da su SPS/SRS/Jul bolji od nov(ij) ekipe? Ne postoji ništa što su Koštunica, Mlađa i Tadić loše uradili, a da ovi konji pre njih nisu uradili 3 puta gore. I u privredi i u zdravstvu i u školstvu i u pravosuđu i u spoljnoj politici... Tvoji državnici sa velikim D su bukvalno ubijali ljude koji su rekli nešto protiv njih (Dada Vujasinović, Ćuruvija, Stambolić, zamalo i Vuk). Ne znam šta je veliko u tome.

 

Što se glasanja tiče, ako me pamćenje dobro služi ti si (bio) Šešeljevac, tako da se ne bih ja mnogo ponosio time što nisam glasao za Tadića.

 

Takođe, nikada se nisam pokajao što sam glasao za nekoga ko je nakon toga pokazao pravo lice. Jedino što nikada niko od njih nije dobio dva puta moj glas. Tj. držim se one: "Fool me once...". Pa se pitam, ko su idioti koji i dalje glasaju za SPS koji je već 24 godine deo skupštinske većine, ili za (neo)radikale koji evo sastavljaju 10 godina u izvršnoj vlasti, ili za Mlađu, Rasima, Vuka, Čanka, Pastora... koji se vuku poslednjih 17 godina kroz svaku garnituru ili za DS i DSS koji su imali 7-8 godina da urade nešto i tako dalje. Vidiš, nije problem ni u tim lopovskim partijama. Problem je u ljudima koji već 27 godina glasaju za iste ljude, koji su bukvalno sto puta dokazali da su lažovi i lopovi, i čude se kako se ništa ne menja, ili kako im neko otima novac. A svaka nova opcija im je sumnjiva, projekat DB-a, trojanski konj ili ideološki suviše daleko da bi im dali svoj glas. Pri čemu naravno, nikome od eksperata za opoziciju ne pada na pamet da se pridruži nekom od tih pokreta/stranaka i vidi iz prve ruke o čemu se radi. Ili bar da se malo više zainteresuje i isprati njihov rad. Ili na kraju pokrene nešto novo. A da, ako si novi i mali, treba da se ujediniš sa drugima da ne bi rasipao glasove.

 

K'o oni idioti što tvrde da su beli listići doveli Vučića na vlast. Možda i jeste tako bilo 2012. ali ostaje pitanje ko ga je doveo 2014. pa zatim 2016. i na kraju 2017. a zašto da ne i 2018/19. Pri čemu je na svim tim izborima bilo novih opcija/ljudi. Ali jebiga, ljudi glasaju za veće penzije i strane investitore iako nijedno ni drugo ne treba da obezbeđuju političari. Posebno ne oni koji su imali 5 i više godina da urade sve što obećavaju.

 

Evo da završim "esej" sa Orvelom: Narod koji bira korumpirane političare, prevarante, lopove i izdajice, nije žrtva, već saučesnik. Evo ti i odgovor na pitanje kada će nešto biti drugačije ovde - kada prestanemo da glasamo za one koji su već nekoliko puta dokazali da su korumpirani, prevaranti, lopovi i izdajice. I pomoć prijatelja - radikali su u toj grupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje, na osnovu privremenog ortakluka sa Dverima za lokalne izbore. Da ti nije prodao Martinović priču da su oni fašisti? :P

 

 

 

Što se Slobodana tiče on je Dželat sa velikim DŽ (DŽ DŽ DŽ DŽ DŽ DŽ!) i sve manje od toga je debeli understatement

 

Ako se već hvalimo, ja sam glasao 2008. za DS, nisam glasao kad je đubre osvojilo, a posle sam za DJB.

I sad kad pogledam spisak kandidata iz 2008, zahvalan sam Raduletu što postoji, ima sliku da mu uramim, sa gitarom, kad peva svoju superhero pesmu, Psajho Kilera.

 

Samo što ako se pokaže kao govnar, ima skinem sliku, neću kao neki degenerici da držim Slobodana i Ratka Mladića na zidu ceo vek, jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elfe, pa valjda je bolje sto je Glisic otisao, eno ga Parovic i on na svadbi, slikaju se sa Danilom Vucicem. Sta ce on koji kurac zagrljeni sa mladim mafijasem?

 

Dveri su se procistili, DJB se procistio od liberalnih fanatika, DSS se procistio, i jos je Kovic savetnik Jovanovic sto je super. Jedini je problem sto ne mogu da se probiju do mejnstrim medija i da kazu svoju rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko su bili ti liberalni fanatici? :D

 

Liberalno je po definiciji fleksibilno, otvoreno za dogovore, kompromise, jednaka prava i slobode za sve, sve ono najljepše što čovek daruje sebi i drugima... Sad, to što to uključuje i da si netolerantan na proseravanja, siledžisanje, kontrole, cenzure i ostala sranja, pa ti neko (biggot :D) netoleranciju na sve to protumači kao fanatizam, onda jebiga...

 

Ili kad se liberal zanese u tim preosetljivostima na sranja pa počne da kenja gde treba i gde ne treba, onda postaje libtard... :haha:

 

Onda počneš to speak about xemselves da se ne bi non-binary uvredili

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne igram Civ...

 

Pa zato i nemaš pojma o geopolitici. :P

I zato se ljudima poput tebe čini mnogo mudra rečenica da je politika skup interesa, a ne prijateljstva, iako je to samo po sebi toliko logično, da ga je suviše pominjati.

 

brate puno grešaka je imalo dete koje je završilo godinu sa dva keca, a ne Slobodan koji je izdajnik sopstvenog naroda i zločinac, šta pričaš

 

Naravno, jedna od stvari koja se Miloševiću ne može oprostiti je izdaja Krajine, ali valjda ne misliš da ga ovi naši liberalčići krive za to? Njima je Milošević najveći krivac za sankcije, bombardovanje, inflaciju.

Bole njih kurac za Krajinu (neka me isprave ako grešim), i jedini problem im je Krajina u smislu da im smetaju izbegli krajišnici.

Možda ne konkretno ljudi sa ovog foruma, ali ja sam takav utisak stekao (uživo) pričajući sa raznoraznim ljudima sličnog opredeljenja.

Ipak je Slobodan uspeo da u Bosni izdejstvuje Republiku Srpsku, i da za Kosovo makar izdejstvuje 1244, koju, da Tadić nije prodao, sad bi bila mnogo jači oslobac u daljim pregovorima.

Zatim, tada nije mogla svaka šuša iz EU da dolazi u zemlju i da se izdrkava, u tom smislu je pojam državnika za ove ovde (pa čak je u tom smislu i pojam državnika tvoj Koštunjavi).

 

Što se glasanja tiče, ako me pamćenje dobro služi ti si (bio) Šešeljevac, tako da se ne bih ja mnogo ponosio time što nisam glasao za Tadića.

 

Ja se mnogo ponosim što nisam glasao za Tadića. A još više se možda ponosim što nisam glasao za Tomu.

A možda se najviše ponosim što sam Vučića prezirao skoro isto koliko i sada, i dok je bio radikal. Oduvek mi je bio gadan.

A šta bi bilo da je SRS došao na vlast, to možemo samo kao rekla - kazala. Šta bi bilo, kad bi bilo. Ove smo videli.

 

Elfe, pa valjda je bolje sto je Glisic otisao, eno ga Parovic i on na svadbi, slikaju se sa Danilom Vucicem. Sta ce on koji kurac zagrljeni sa mladim mafijasem?

Dveri su se procistili, DJB se procistio od liberalnih fanatika, DSS se procistio, i jos je Kovic savetnik Jovanovic sto je super. Jedini je problem sto ne mogu da se probiju do mejnstrim medija i da kazu svoju rec.

 

Ma to ti je mantra. Pročistili. Tako je Šešelj uvek "pročišćavao" stranku, kad' god neko izađe. Na kraju je "pročistio" 2/3 stranke. :D

Nije samo Glišić, nego i ona braća su napustila Dveri, što su bili u starešinsatvu. Oni su mi se činili ok.

Morali su svi zajedno da se nekako dogovore, ali srpska sujeta je čudo.

Ne stajem ni na čiju stranu, sve njih kolektivno krivim jer su mnogo oslabili stranku koja je tek trebala da krene da gazi pred sobom.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste sumanuto, je l' to strawman ili neka druga antilogicna retoricka idiotarija? Boleo me je i u Prokuplju kurac za Kosovo, a i za krajinu. To su teme za budale, da preskacete konopac dok vam se i ostatak zemlje raspada

 

Al' oko krajine jos i ima smisla razmisljati, tamo bar ima vise Srba nego za 10 autobusa

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, veoma logicno, prijateljstva i verske konekcije, temelj politike, uvek bilo kroz istoriju

ne bih ja išao daleko koliko elf i jebe mi se za pravoslavlje u verskom smislu,

 

ali

 

ajde da vidimo kada to nisu verske i kulturne konekcije nešto značile i kada to rusi nisu bli na našoj strani?

 

kada je to veće zlo došlo od rusa, grka i rumuna u odnosu na turke, austrijance, nemce i ostale zapadnjake?

 

konkretni istorijski momenti

a ne tako uopšteno kokodakanje o rusi su zajebali sto puta.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Truli

Ono što mi odmah pada na pamet, Rusi nisu bili na našoj strani kada smo ponovo postali nezavisna država. Sanstefanskim mirom su naterali vodu na Bugarsku (tj. svoju) vodenicu. Pa su nam Englezi pomogli da u Berlinu uzmemo malo više. Takođe su bili uz Bugare i nakon prvog Balkanskog rata. Opet im je više odgovorala jaka Bugarska nego jaka Srbija. Promenili su ploču nakon 2. rata, jer su Bugari pukli k'o zvečka. Nisu bili uz nas ni 1948. zapravo hteli su da nas zgaze kao miš muškatlu. Nisu ni sad uz nas jer podržavaju otcepljenje delova međunarodno priznatih država (Gruzija, Ukrajina). Nisam istoričar, ali ako svako ko se zainteresuje, može naći podatak da se kroz istoriju velikim državama javlja bol u predelu mošnica kada je sudbina malih zemalja u pitanju, i da Rusija nije izuzetak.

 

@Elf

Šešelj (SRS) je podržao prvu Miloševićevu Vladu 1992. i bio deo poslednje od 1997. Eto videli smo, ne moramo ni da nagađamo. Na to dodaj Zemun, Hrtkovce, Krajinu, idiotsko ponašanje u Skupštini, izjave... Ja nemam dilemu kako bi se ponašali da opet budu deo vlasti. I opet pomoć prijatelja - mogli bi da budu samo gori od Tome i Vučića, nikako bolji.

 

A to što ti vidiš kao Slobine "uspehe", ja vidim kao neuspeh. Jer da je npr. dozvolio nezavisnu Hrvatsku i Bosnu 1990/91. rata ne bi ni bilo. A Srbi bi ostali u svojim kućama u Krajini i Bosni. Tj. republike su mogle da se rastanu prijateljski kao npr. Čehoslovačka ili SSSR. Sve što je bilo potrebno jeste da lideri u tim republikama priznaju granice tih republika. Ne bi bilo ni sankcija, ni inflacije, ni ratnih profitera, tj. kriminalaca, ni dokrajčene privrede... Ne bi bilo ni progona Srba u Hrvatskoj, baš kao što nije bilo ni progona Rusa u Estoniji ili Slovaka u Češkoj. I opet se vraćamo na koren problema - Srbi ne zameraju Miloševiću što je vodio ratove, već što ih je izgubio. I naravno da je hiljade mrtvih i proteranih veći problem od restrikcija struje. Samo ne zaboravi kako su Srbi dočekivali izbeglice. Tu je takođe uticaj zapada bio 0%.

 

Inače, Tadić je tek od 2008. imao veću ulogu u Kosovoskom problemu, pre toga je Koštunica bio zadužen za Kosovo. I ništa nije uradio. I ne znam zašto predstavljaš rez. 1244 kao uspeh, kad smo u Rambujeu mogli da izvučemo više od toga. Da to je ta mudrost državnika sa velikim D - uspeli su da prodaju sve što nije njihovo, unište hiljade života i opet 10 godina kasnije pričaju narodu kako je neko drugi kriv za sve. I ta priča prolazi. Ipak smo mi i zaslužili državnike sa velikim K.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam istoričar, ali ako svako ko se zainteresuje, može naći podatak da se kroz istoriju velikim državama javlja bol u predelu mošnica kada je sudbina malih zemalja u pitanju, i da Rusija nije izuzetak.

Zato se mora ostati na liniji antiglobalizma i imperijalizma, neokolonijazma i stvaranja nekih kurčevih unija u kojima male zemlje služe da se najvrednije izvuče iz njih i da ispušene sile zapadne evrope, nakon propasti kolonijalizma i dalje budu neki faktori na svetskom nivou. Umesto da se pravi unija malih naroda od grčke do baltika.

Zna brat elf kako je kada u Civu naletiš na neku državicu sa dva grada koja je samo smetnja i možeš da je pregaziš u deset poteza ili da je preplaviš svojom religijom i kulturom i koristiš kako oćeš.

 

 

Da bi pričali, recimo, o stvaranju nezavisne, moderne države Srbije, mora se početi sa prvim ustankom kojeg ne bi ni bilo bez Rusije.

Mada nije to ni poenta.

Već da uz sve svoje interese i ideju da se uticaj na balkan može širiti samo iz bugraske, rusi nikada nisu prišli ni blizu nivou zločina koji su dolazili sa zapada.. najgori su bili u periodu komunizma, ali (a priča je bila o uticaju religije na odnose između naroda) to nije baš tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to što ti vidiš kao Slobine "uspehe", ja vidim kao neuspeh. Jer da je npr. dozvolio nezavisnu Hrvatsku i Bosnu 1990/91. rata ne bi ni bilo

 

Inače, Tadić je tek od 2008. imao veću ulogu u Kosovoskom problemu, pre toga je Koštunica bio zadužen za Kosovo. I ništa nije uradio. I ne znam zašto predstavljaš rez. 1244 kao uspeh, kad smo u Rambujeu mogli da izvučemo više od toga.

 

Nije da zelim da pravdam ni Slobu, ni Kostunicu ... ali ti mislis da bi nas ludi narod pristao na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Rambujeu bi izvukli kurcinu, z4 i te fore su isto kurcina, idite naslonite se na ustasku kamu pa serite o nekim dogovorima. Lose je svima zato sto tako odgovara jacima, kojima smo vise nego vazali, ne ponizavajte se filosofiranjem. Jebo vas Radulovic, manijaci jedni.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...