Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

ma kakav kineski komunizam, to nema veze sa životom i postoji samo na papiru, kako si sam rekao

i naravno da ovo kod nas nema nikakve veze sa kapitalizmom

 

mi smo imali ne prazan hod, nego nazadovanje devedesetih godina i to nećemo nadoknaditi nikad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad odlaze Bugari, Mađari, Hrvati, Šiptari.. sa svojih vekovnih ognjišta, što ne bismo i mi? Nismo najgori

 

@Kuruz

Imao je Voja priliku. Nije, kao što kažeš, bio ekspert za ekonomiju, zdravstvo, obrazovanje, policiju... ali je birao ljude koji će voditi ekonomiju, zdarvstvo, obrazovanje, policiju... Pa je Tadija imao priliku, pa Šizoje, i tako. Čekamo sledećeg. U dvaes' maraka da je i taj sledeći imao bar dve prilike pre toga. I da nas svet mrzi. I da velike sile postavljaju te likove da nas upropaste još više. A mi jadni moramo nekako da skupimo 2 miliona glasova da udovoljimo velikim silama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf

Znači u Rambujeu nam je ponuđeno lošije rešenje koje nismo hteli da prihvatimo. Onda su nas bombardovali i nakon toga ponudili bolje? Ima smisla. Ipak smo mi pobedili NATO i tako izborili bolje uslove. Svašta se priča o tome i svako je pričao o tome. Samo bi to bio prvi put u istoriji da nakon vojne akcije pobednička strana nudi gubitniku više nego pre početka sukoba.

 

Tako je.

1244 je daleko bolje, nego što nam je ponuđeno u Rambujeu.

Nismo pobedili Nato, naravno, ali smo pružali mnogo veći otpor, nego što su oni to očekivali .

Počela je cela stvar previše da se oteže, a nije se mnogo postiglo od početka bombardovanja, niti je tada Milošević bio ugrožen od sopstvenih građana.

Sve je to rezultiralo 1244, koji je daleko od idealnog, ali makar je UN bio pozvan da isporuči mirovne trupe, a ne isključivo Nato.

 

Tvoje posmatranje tog perioda je fascinantno. To više nije ni crno belo. To je samo belo, sa jednom crnom tačkom koja je Milošević.

Šta su ostali bili? Majke Tereze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

Imao je Voja priliku. Nije, kao što kažeš, bio ekspert za ekonomiju, zdravstvo, obrazovanje, policiju... ali je birao ljude koji će voditi ekonomiju, zdarvstvo, obrazovanje, policiju... Pa je Tadija imao priliku, pa Šizoje, i tako. Čekamo sledećeg. U dvaes' maraka da je i taj sledeći imao bar dve prilike pre toga. I da nas svet mrzi. I da velike sile postavljaju te likove da nas upropaste još više. A mi jadni moramo nekako da skupimo 2 miliona glasova da udovoljimo velikim silama.

 

je l' bi ti prihvatio sad da vodiš neku domaću državnu firmu u tvojoj branši?

ne bih ni ja

zašto? zbog negativne selekcije koja je na snazi od 1945. godine, a zapad je samo pomagao da potonemo još dublje

 

 

Niš

http://www.juznasrbija.info/vesti/politika/prvi-put-u-nekoj-stranci-dosta-je-bilo-prepustio-na-konkursu-18-mesta-gradjc65af57798bade61c269fdd75.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Укупно је било 49 пријављених. Од укупног броја пријављених 17 особа је одустало од кандидатуре или се није појавило на заказани разговор.

 

Drugim rečima - zapili se. :D

Edited by Dark_Elf
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz: Ali to će da se promeni tebra, vidiš da rade na tome:

 

Pazite ovo, anketa o migracijama studenata, vidite koje su ideje nase da zadrze ljude:

 

IMG_20180105_115737.png

 

4/5 opcija krediti :haha:

 

 

Dobiješ kredit za biznis kako oš, banja

 

 

Još ako si mladi non-binary par, uzmeš se sam sa sobom, boli te jaje

 

Drugim rečima - zapili se. :D

 

Pa nisu to radikali

 

Evo taman kad su me zaboljele džigerice od ovog proseravanja, Džanki Bejbe vas pozdravio sve na spejsbuku

 

Aleksandar Džankić

 

7 hrs · Belgrade ·

 

BLED RANER

Svi vi koji pozivate na nove ratove i nova sranja, sređivanje starih računa i povratak u devedesete prvo uradite ove stvari.

Obiđite sve grobove ljudi koji su izginuli na svim stranama.

Zapalite sveću ili ostavite znak mira. Ne pozivajte se na nas jer smo mi to već uradili, već na sebe. Valjda znate koji vam je pozivni.

 

Zovite Spilberga i Zemekisa da vam naprave Povratak u Budućnost 4.

Bacite svoje pametne telefone, nisu za vas. Kupite pejdžere.

Umesto da hvatate wi-fi, hvatajte bombe.

Pročitajte ili preslušajte sve govore političara sa Balkana, njihova obećanja i svu pomoć koju su nam pružili. Dobrovoljni davaoci tuđe krvi.

Kapiram da kada sve to uradite da ćete se prilično umoriti i malo prileći da odspavate. Buji-paji.

Vi spavate a mi živimo. Svima dobro.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi vi koji pozivate na nove ratove i nova sranja, sređivanje starih računa i povratak u devedesete prvo uradite ove stvari.

Obiđite sve grobove ljudi koji su izginuli na svim stranama.

Zapalite sveću ili ostavite znak mira. Ne pozivajte se na nas jer smo mi to već uradili, već na sebe. Valjda znate koji vam je pozivni.

 

Zovite Spilberga i Zemekisa da vam naprave Povratak u Budućnost 4.

Bacite svoje pametne telefone, nisu za vas. Kupite pejdžere.

Umesto da hvatate wi-fi, hvatajte bombe.

Pročitajte ili preslušajte sve govore političara sa Balkana, njihova obećanja i svu pomoć koju su nam pružili. Dobrovoljni davaoci tuđe krvi.

Kapiram da kada sve to uradite da ćete se prilično umoriti i malo prileći da odspavate. Buji-paji.

Vi spavate a mi živimo. Svima dobro.

 

Faciniran sam - koliko samo mudrosti u tako malo rečenica.

 

Klasičan moderni spiner.

Ako pozivaš na odbranu - pozivaš na rat.

Ako nisi za Đilasa i Jankovića, onda si za devedesete.

Ako ti se mnoge stvari ne sviđaju u EU, onda si za samoizolaciju.

Ako slaviš slavu, onda si pravoslavni taliban.

 

Ti si pametan čo'ek Dimone, umeš i bolje citate da nađeš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vičeš rata će svakako biti, nudiš tu neka radikalna rešenja, naravno da prizivaš rat, još gore ako toga nisi svestan

 

 

Nisam tražio nego sam naleteo

 

Čovek se loži da je neki hip hop pesnik, ali to ne menja poentu i njegove blage namere, pravi je dobri međed. I MotoGP komentator :D

 

 

evo ti bolji citat

 

 

22490021_1094791453989588_928225684517724693_n.png?oh=c3aa2f952f914d85a80aeb83b723db2d&oe=5AE46BF3

 

Uostalom:

 

ČOBANEEE

 

VRATI SEEE

 

OVCE TVOJEE

 

NE MOGU BEZ TEBE

 

A preterao si u tim nabrajanjima, eo prekjuče moji slavili slavu, onog jednog sina što je sv. Simeon Genocidni dao na eskurziju u Grčku da završava neki poso

 

Keva mi je rođena u Gnjilanu.

 

Jedan đed mi je bio tužilac u Gnjilanu, a drugi profesor književnosti na prištinskom univerzitetu.

 

Nikad više neće niko od njih da vidi Gračanicu, jbg

 

 

 

I nas sve zajedno boli ceo kurac za Kosovo

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vičeš rata će svakako biti, nudiš tu neka radikalna rešenja, naravno da prizivaš rat, još gore ako toga nisi svestan

 

Ja samo kažem: ako zadnjih 150-200 godina, nijednu generaciju srba rat nije mimoišao, ima dobre verovatnoće da neće ni sledeću.

U svakom slučaju, u najmanju ruku ne treba da budemo ubeđeni da rata sigurno neće biti.

Samo pozivam na oprez, to je sve.

 

Čoveče, pa ja sam valjda neki kvazi hrišćanin. Rat je poslednja opcija, ali je i to opcija, ako moraš da se braniš.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dobre verovatnoće ako istoriju posmatraš kao ponavljajući ciklus nekakvih stanja koja se smenjuju, a ne kao dinamičan proces. Vreme je asimetrično.

 

Da li će rata biti se procenjuje prema aktuelnim događajima i situacijama a ne prema dosadašnjoj statistici, a nije ni ta statistika za bacanje ako se pravilno upotrebi, ona pokazuje i da je sve manje i manje ratova po jedinici vremena.

 

Katehon(!) koji npr. zadržava da se ne odigra WW3 je mnogo drugačiji i snažniji nego za prethodne ratove (jer će zaglavimo nuklearnu zimu ako se odigra). Drugačije su tenzije, naučilo je čovečanstvo (koje konstantno evoluira) čak i neke lekcije (osim maloumnih peščanih muslimana).

 

 

 

Al' to se slabo prima kod ljudi u čijim su glavama društvene nauke nožem odvojene od prirodnih, kod njih sve može :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://ourworldindata.org/slides/war-and-violence/#/title-slide

 

imagine there's no heaven

it's easy if you try

no hell below us

above us only sky

 

IMAGINE ALL THE PEOPLE

LIVING LIFE IN PEACEE UO OO

 

 

you may say that I'm a dreamer

but I'm not the only one!

poseremo vam se Lenon i jaaa

na religiju i tradiciju.

 

 

Može i haiku, prešlo mu od žene

 

ĆUTIMO A

 

 

morao je jedan spam nuke da začepi ovu temu :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf

Ok. Neka ti bude. Bolje smo prošli kad smo odbili Rambuje i prihvatli 1244. I to je dovelo do nezavisnog Kosova. U suprotnom bi sad verovatno Kosovo bilo faktički nezavisno.

I naravno opet mi umećeš stavove koje nisam izneo. Kad god smo ovde pričali na temu, govorio sam da je govana bilo na svim stranama. Ali mi možemo da utičemo samo na našu, te je stoga fokus na našim izborima i odlukama.

 

@Kuruz

Negativna selekcija je 5 puta gora u poslednjih 30 godina, nego što je bila od 45. do 87. Znaš kako se kaže - komunisti su hteli od stručnjka da naprave svoje pristalice, a ovi hoće od svojih pristalica da naprave stručnjake. Negativna selekcija i jeste najveći problem ovog naroda. Naravno, zapad nema ništa sa tim, jer mi smo izglasali za predsenika čoveka koji je kupio diplomu i sagradio nelegalno vikendicu, ako smo već zaboravili ostale njegove gadosti. I glasali za keramičere, balavce, idiote, vlasnike pečenjara... I naravno kad je narod takav, nema potrebe niko sa strane da se trudi da ga upropasti, jer sam ide u propast.

 

Ali džabe sve ovo, ne mogu više da pišem. Nema ni potrebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nee, oni svi odu na zapad da ih poduče kako se ovde postaje predsednik, mi nemamo ništa s tim, dadada

 

 

I to je istina, i Vučića je savetovao onaj tamo neki engleski govnar za propagandu više puta, samo što mi to ne moramo da gutamo ta sranja, a to radimo. Neće Srbin da prihvati uzde svoje sudbine, lepše mu je da se vozi.

Umešan je i zapad u domaću propagandu, opasne se manipulacije prave. Zato što to dobro uspeva nad nama jer smo glupi kao kurac :D

 

A degeneracija se naročito ubrzala kad je došao Tito koji nas je podučio sistemu svi u partiju na sendvič, samo tad sendvič bio bogatiji. A ko neće sendvič, moglo je da se desi i lebac i vodu da poručka malo.

 

Ali išlo se svake godine na more jebiga, jebalo se na radnoj akciji... I posle otkud to biračko telo koje drži SPS na minimum 10% poslednjih 30 godina...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

Negativna selekcija je 5 puta gora u poslednjih 30 godina, nego što je bila od 45. do 87. Znaš kako se kaže - komunisti su hteli od stručnjka da naprave svoje pristalice, a ovi hoće od svojih pristalica da naprave stručnjake. Negativna selekcija i jeste najveći problem ovog naroda. Naravno, zapad nema ništa sa tim, jer mi smo izglasali za predsenika čoveka koji je kupio diplomu i sagradio nelegalno vikendicu, ako smo već zaboravili ostale njegove gadosti. I glasali za keramičere, balavce, idiote, vlasnike pečenjara... I naravno kad je narod takav, nema potrebe niko sa strane da se trudi da ga upropasti, jer sam ide u propast.

 

Ali džabe sve ovo, ne mogu više da pišem. Nema ni potrebe :)

 

protivkandidat mu je bio čovek koji je kao psiholog bio ministar vojske i telekomunikacija, a koji je svoj mandat provodio tako što je jebao sve što je stigao, ne mešajući se previše u svoj posao, osim kad je trebalo da se izvinjava okolnim državama i "državama"

nije neka razlika

 

današnja negativna selekcija je direktna proizvod nekadašnje

 

posle Drugog svetskog rata, svaki peti sudija nije bio pravnik, a bavili su se donošenjem odluka o oduzimanju imovine

drugačiji rezultat od ovog sad nismo ni mogli da dobijemo sa takvim početkom

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negativna selekcija je 5 puta gora u poslednjih 30 godina, nego što je bila od 45. do 87. Znaš kako se kaže - komunisti su hteli od stručnjka da naprave svoje pristalice, a ovi hoće od svojih pristalica da naprave stručnjake.

 

Eto i ja da se složim s' tobom. :)

Najbolji đaci i radnici su pozivani u komunističku partiju... kralo se i tada... naravno... ali u odnosu na danas, bilo je mizerno.

Šta bi jedan Bata Gašić bio u SFRJ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' to se slabo prima kod ljudi u čijim su glavama društvene nauke nožem odvojene od prirodnih, kod njih sve može :P

Dok kod tebe (i DMDa i još nekih likova sa foruma) racionalnim i logičnim mišljenjem ubijena sposobnost da se pojmi kolektivna svest jednog naroda (bilo kog). Nije ovo prozivka, naprotiv, recimo verujem da bi me pokidao u šahu, da bolje igraš p&c avanture od mene, da ti je bolje išla matematika od mene. DMD posebno.

Ali poimanje da svet ne funkcioniše na pravilima proste logike i racionalnosti, ne ide vam.

 

U stvari više bi njemu ovo bilo upućeno... Sasvim racionalni pojedinac definitivno fali srpskom nacionalnom korpusu, ali ne možemo svi takvi biti, niti je to dobro za jedan narod (ili bilo kakvu grupu), takođe odluke koje jedan narod donosi su nesvesne i retko kada racionalne. Da, nacija Dimon sidova i DMDa bi 1988 izabrala bolji put za srbiju i stvorila novu švajcarsku na balkanu, ali nikada takva nacija ne bi ni došla u taj tajmlajn, jer nikada ne bi bilo ustanka protiv turaka, jer zaista je racionalnije živetu u svom selu/gradu, nego se jurcati po brdima sa vojnicima imperije i najverovatnije popiti kuršum. Dizanje ustanka je neracionalna odluka, ali se ispaltila. Glasanje za slobodana miloševića - nije. Ali tako te stvari idu...

 

Nije ni odluka o bregzitu racionalna odluka mudrog britanskog naroda, i još se ne zna da li će biti dobra il iloša za taj isti narod.

 

Izbor trampa.

 

Nemci kolektivno su imali neke katastrofalne kolektivne odluke...

 

Dakle najveći narodi sveta ne koriste neki kolektivni kalkulator i tačno, inženjerski vuku poteze.

 

To malo nacija istočne evrope što su dobro prošle u procesu EU integracija... pa nisu estonci seli i sabrali dva i dva, rekli sebi tamo su veće plate i ajde sada idemo u proces privatizacije, nego su prvo osetili neki nalet, neku ideju o slobodi, o antikomunizmu, o vrednostima zapadne evrope i tek onda zaista počeli da menjaju stvari.

Tu priču niko nije mogao da proda srbima posle raspada SFRJ, mogao je krajem sedamdesetih, verovatno je i trebalo, ali posle RSK, posle bosne, posle sankcija, posle otimanja kosova, to je bila šuplja priča koju srbi nisu mogli da popuše.

 

Države koje su na silu ugurane u EU su najgrđe prošle - bugarska, rumunija, hrvatska, koje su bez nekog zanosa i vere u tu priču, ideje koja se graniči sa idelogijom, samo se uvukle tu da bi plate bile veće... ispunile neke liste zahteva pro forme... to mi i radimo 18 godina ili kao radimo, istina je to što DMD priča za naše integracije, ali za nas je 2000. posle svega bil okasno i nije ni bio pravi način da se kreće istom trasom kao što su i sve ostale države išle (sa plus nizom specifičnih uslova) i naravno da nigde nismo stigli.

Od početka revolucije 1804. ovaj narod je uvek imao neku ideju vodilju - narodno oslobođenje, stvaranje moćne višenacionalne ideje, udruživanje malih naroda... sada nam je ideja da se uvučemo u neku unije pre albanije. čemer.

 

zato ja podržavam DJB (koji nikada neće doći na vlast, jer takođe ne razume da ljudi ne odlučuju kolektivno kao što sabiraju dva i dva), koji kaže da taj put u eu treba potpuno bataliti, jer nas nije odveo nigde, a nije ni mogao, šta god da su đinđa, koštunica (koji nikada nije mnogo ni brinuo za to), tadić ili bilo ko drugi radili.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljude treba naučiti da saberu dva i dva, a ne pomiriti se s tim i onda podilaziti njihovom pogrešnom mišljenju.

 

Sad jbg što je to Sizifov posao, to jes.

 

Ali u stvari i nije toliko, jer generalno svest prosečnog Zemljanina polako napreduje kroz vijekove, tako da jbg, najveći problem su peščani musli, Severna Koreja i tako pojedini narodi kojima je lakše svima uterati u glavu po jedan metak nego nešto racionalno i tolerantno prema ostalima s kojima je prinuđen da koegzistira.

 

 

 

To što svet i sve u njemu funkcioniše po zakonima fizike uključujući i naše mozgove ne znači da funkcionišemo kao tela u sunčevom sistemu pa da sve bude na kalup...

I dakle onda ljudi koji su slabije pokupili logiku koriste svoju slobodnu volju da donesu pogrešne odluke, pogrešne u smislu da su štetne za njih i za druge, to može da bude i pojedinačna odluka čoveka, a može i kolektivna.

Oni ne treba da koriste logiku da bi se to sviđalo Demon Seedovima, nego za svoju dobrobit, kao što je i kompletna dobrobit čovečanstva i razvoj civilizacije utemeljen na logici, i ta logika nije izmišljena od strane čoveka nego je nešto što je čovek uvideo posmatrajući svet oko sebe. Nije izmišljena ni logika ni matematika ni fizika, nego je otkrivena. A isto važi i za sve društvene nauke.

 

To nije nešto što treba prihvatiti takvo kakvo je nego treba učestvovati u poboljšanju kolektivne svesti. Može da ostane kultura, tradicija, nacionalizam itd ali sve to može da funkcioniše na zdraviji način a ne da budeš hendikepiran u mozak ako si nacionalista, kao što je kod nas većina jbg.

 

 

A ako si skeptičan da svest napreduje, promotri na po 200 godina razlike šta su ljudi iz najnižih slojeva mogli da znaju i da misle, šta im je bilo dostupno itd. Problem je takođe i to da što je više stvari dostupno, veći je i komformizam pa jedan broj ljudi boli stojko da iskoriste dostupnost da se vozdižu, ali sve to je prirodni deo cele papazjanije na planeti i procesa koji se nikad ne završava, važno je biti na dobrom putu :)

 

Tako da daleko od toga da sam ja neki Mr. Robot koji ne mož da pojmi svest nekog naroda i trip u kome se neka grupa ljudi eventualno nalazi, to nije ništa što se u logiku, matematiku i fiziku ne uklapa. Al' mož da bude manje ili više zdravo jbg :D

 

Konkretno kad je napredak svesti u Srbiji u pitanju mislim da i mi napredujemo ali je kod nas problem što se sa napretkom svesti povećava imigracija iz zemlje a ovde ostaju oni što nisu napredovali i vrtimo se u istim govnima. Dakle ušli smo u nishodnu spiralu i ako se nešto drastično ne promeni pukli smo...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...