Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Najpametniji narod na svetu. Zato nas i mrze svi.

 

@23/16

Da l' si lud? Jebote, pa Sloba ih je ubedio da je pomračenje Sunca opasno i da ne izlaze iz kuća.

 

@Truli

Haha. Evo unija istočnoevropskih zemalja će sutra da bude konkurent Kini ili USA u oblasti visokih tehnologija, svemirskog programa, vojne opreme i robotike. Inače, male zemlje bi opušteno mogle da nadglasaju Nemačku, Italiju i Francusku u EU parlamentu. Nego, problem je kad su izbori za evropski parlament, na glasanje izađe 35% Bugara (malo više Rumuna, Grka, Slovaka, Portugalaca, Danaca, Poljaka, Litvanaca...). I posle kukaju kako je neko drugi kriv. Poznato mi to nešto.

 

@Kuruz

Jbg, ako se mi 20 godina pozivamo na međunarodno pravo, a glavni sazevnik od kog očekujemo podršku krši to pravo. Ameri nam ne mogu biti saveznici jer i oni krše međunarodno pravo. I ako možeš, močim te vrati se na prethodne slučajeve ruske podrške i objasni mi da su zapravo i tada bili na našoj strani. Evo ti mape Bugarske koju je Rusija htela:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/33/Bulgaria-SanStefano_-%281878%29-byTodorBozhinov.png

 

Koštunica je mogao da uvede red kako na naš deo Kosova, tako i u ostatku Srbije, a ne da izvlači pare kroz Kosovo, rasproda pola države uz pomoć Velje i Mlađe, upropasti obrazovanje, zdravstvo, policiju, vrati SPS kadrove u javna preduzeća i posle svega toga kaže - neću da se bavim politikom

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da zelim da pravdam ni Slobu, ni Kostunicu ... ali ti mislis da bi nas ludi narod pristao na to?

 

a zašto ludi narod?

zašto npr. Hrvati nisu mogli da se odvoje tako da RSK postane deo Srbije?

 

samo Srbija je bila podeljena na pokrajine, a u ostalim republikama to nije smelo ni da se pomene, iako je i te kako bilo razloga za slično deljenje tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zašto ludi narod?

zašto npr. Hrvati nisu mogli da se odvoje tako da RSK postane deo Srbije?

 

samo Srbija je bila podeljena na pokrajine, a u ostalim republikama to nije smelo ni da se pomene, iako je i te kako bilo razloga za slično deljenje tamo

Onda da se vratimo u prošlost i izdelimo ostale republike? Federativna država se rastavlja na članove te federacije, tj. u našem slučaju 6 republika. Autonomne pokrajine ostaju u sastavu republike sa svojom autonomijom. I to funkcioniše. I nije problem u pokrajinama. Inače bi u Vojvodini bilo istih problema kao na Kosovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje za kuruza,

naše priznanje nezavisnog kosova bi značila da, praktično, priznajemo da smo našim silnim zločinima izgubili pravo da upravljamo tom teritorijom? pošto se valjda na to okupatori pozivaju (jer samoopredeljenje je moguće samo u slučaju saglasnosti centralne vlasti ili u spec. slučajevima stavičnog i dugopg terora)

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo u prošlosti i leže problemi, a to je odnos vlasti prema Srbima u periodu posle 1945. godine

narod je lud zato što je prihvatio komunjare, a ne zato što se bunio protiv podele države na način kako su to zahtevali Hrvati, Slovenci, ovi što se zovu Bošnjacima itd

znamo i kako su te pokrajine nastale

 

ispada da je srpski narod lud, a da su svi ostali cvećke i pametnice, a neće biti da je tako

 

odgovoriću posle na prethodni post DMD i na post trulog iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci komunjare krive za sve?

ne mora odmah "sve" da ulazi u rečenicu.

 

o komunističkom režimu svakako može da se polemiše, da se sagledavaju i neke dobre i mnogo loših stvari koje je doneo i ostavio iza sebe.

možda bi nam danas bil obolje da smo imali komunjare koje su pale pod uticaj rusije, naši očćevi bi živeli gore, ali mi danas ne bi slušali o jakoj ruci tita i idili koja je tada vladala. pa ni stariji ljudi ne bi stalno glasali tako da traže novog tita.

 

odnos prema srbima je bio negativan, ali ići toliko daleko pa reći da je bio isključivo antisrpski je previše, naravno.

u jednoj državi više nacija (koja za mene ostaje plemenita ideja, kao i ideja o pokretu nesvrstanih) svaki pojedinačni nacionalizam je morao da ispašta, osim makednoskog koji je guran i šakom i kapom i forsiran na sve moguće načine, što danas ima veće posledice ne po srpski nacionalni korpus (sumnjam da bi se makedonci srbima osećali danas, možda bi nešto više srba bilo u makedoniji procentualno, ali ne značajno), već po sam taj narod dole, oni su najgrđe prošli od svih na kraju.

srbima nije dozvoljen povrtaaka na kosovo posle ww2, uopšte ideja i hrabrost jednog režiam da doređuje nasilno gde će pojedinci da žive, da ih preseljavaju i kolonizuju je dovoljan da to bude zločinački režim. imo je tito tog evropskog, austro-ugarskog štova u sebi, jebo on sebi mater.

 

srbi su propatili i izgubili najviše zato što su, čak i danas, najveći narod na teritoriji jugoslavije i što su morali biti oslabljeni da bi se došlo do neke ravnoteže unutar te države.

izgubili u nekom nacionalnom smislu, na rubnim teritorijama, ali taj režim je nama (celoj sfrj, sa razlikama koje su postojala i pre) ostavio bolju ekonomsku situaciju u odnosu na čitavu istočnu evropu i šansu da letećim startom krajem osamdesetih projurimo kroz tranziciju i postanemo država koja se ne razlikuje mnogo od italije ili španije, recimo.

ta vrednost titotovg režima se ne može sporiti.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eno u RS Srba koliko hoćeš, pa nisam primetio da iko ovde pominje da treba ta teritorija da se pripoji Srbiji

 

Naravno da treba da se pripoji Srbiji. Kosovo treba da bude nezavisno i RS treba da postane deo Srbije, po identičnom principu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji ovde glume politikante su degenerici. Imate opciju da odete (ko god stvarno zeli moze da se iskombinuje), da cutite i pusite kurcinu ili da zavolite to pusenje. Necete nista promeniti ovde, jer se ne menjaju stvari na nacin na koji vi mislite da se menjaju. Isto tako bilo koga na svetu zabole kurac da gleda Srbiju kao nesto pozitivnije zbog toga sto je Djokovic udarao neku lopticu reketom i glumio Sarapovu. Evoluirajte kao individue, ne mozete da uticete na to da kao narod nesto evoluiramo. Jebo vas Radulovic, smrdina klasicna.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sreto sada si ispao onaj lik u društvu

kada se povede priča o nekim epskim kenjanjima

pa jedan ispriča kako je kenjao pola sata bez prekida

drugi kako se iskenjao u dvorištu saborne crkve

treći da se iskenjao jednom po sisama neke kurve u leskovcu

i onda lik kao ti kaže "au o čemu vi pričate" i sjebe zabavu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to što ti vidiš kao Slobine "uspehe", ja vidim kao neuspeh. Jer da je npr. dozvolio nezavisnu Hrvatsku i Bosnu 1990/91. rata ne bi ni bilo. A Srbi bi ostali u svojim kućama u Krajini i Bosni.

 

Ostali bi kurac u svojim kućama. Hrvati su i počeli put ka nezavisnosti time da proteruju srbe, izbacuju sa posla, tuku ih i tako dalje.

Ili je i to Slobina propaganda, a srbi su zapravo bili prihvaćeni u tadašnjoj Hrvatskoj?

Srbi su u Hrvatskoj počeli da prave sranja i barikade TEK kada je hrvatska (tada potpuno nelegalna) počela njih da maltretira.

 

Inače, Tadić je tek od 2008. imao veću ulogu u Kosovoskom problemu, pre toga je Koštunica bio zadužen za Kosovo. I ništa nije uradio. I ne znam zašto predstavljaš rez. 1244 kao uspeh, kad smo u Rambujeu mogli da izvučemo više od toga.

 

Kurac bi mogli u Rambujeu da izvučemo više od 1244.

U Rambujeu je trebao da bude prohvaćen dogovor, i onda su ameri došli, tipa 15 minuta pred potpisivanja i stavili dodatne uslove (Nato na celoj teritoriji Srbije), i sami su priznali (neke diplomate) da su to ponudili, jer su znali da moraju da budu odbijeni. I da bi svaka normalna (i nenormalna) zemlja odbila ponudu u Rambujeu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz

Jbg, ako se mi 20 godina pozivamo na međunarodno pravo, a glavni sazevnik od kog očekujemo podršku krši to pravo. Ameri nam ne mogu biti saveznici jer i oni krše međunarodno pravo. I ako možeš, močim te vrati se na prethodne slučajeve ruske podrške i objasni mi da su zapravo i tada bili na našoj strani. Evo ti mape Bugarske koju je Rusija htela:

https://upload.wikim...dorBozhinov.png

 

Koštunica je mogao da uvede red kako na naš deo Kosova, tako i u ostatku Srbije, a ne da izvlači pare kroz Kosovo, rasproda pola države uz pomoć Velje i Mlađe, upropasti obrazovanje, zdravstvo, policiju, vrati SPS kadrove u javna preduzeća i posle svega toga kaže - neću da se bavim politikom

 

Koštunica se bavio pravom, ne privredom i terenom. On je bio za predsednika države ili za ministra spoljnih poslova, nikako za premijera.

I nije rekao da neće da se bavi politikom tek tako, nego je dao ostavku nakon raskola u vladi oko SSP-a posle proglašenja nezavisnosti Kosova 2008. godine, pa se povukao nakon katastrofe DSS-a na izborima 2012. godine.

 

Vrlo dobro sam upoznat sa ruskim težnjama za stvaranje Velike Bugarske. Jednostavno, sila kojoj su tada njeni interesi bili preči od naših, ništa novo. Ali, izjednačavanje Rusije za npr. Nemačkom u pogledu ondosa prema nama je nešto što je neizvodljivo.

 

pitanje za kuruza,

naše priznanje nezavisnog kosova bi značila da, praktično, priznajemo da smo našim silnim zločinima izgubili pravo da upravljamo tom teritorijom? pošto se valjda na to okupatori pozivaju (jer samoopredeljenje je moguće samo u slučaju saglasnosti centralne vlasti ili u spec. slučajevima stavičnog i dugopg terora)

 

Ne, to bi prosto značilo da prepoznajemo Kosvo kao nezavisnu državu, a ne kao deo sopstvene teritorije.

 

@Kuruz

Znači opet je neko drugi kriv? Imali su Česi, Slovaci, Poljaci, Estonci... komunjare, verovatno i gore nego mi. Međutim, prošlo je 30 godina od tada. A mi smo i dalje ludi. Luđi od njih svakako.

 

Ovo je kao da komšija ima plavi BMW, ti plavog trabanta, pa kažeš da ste isti, jer obojica imate plavi auto. Nabrojani su imali komuniste, ali u vidu SSSR-a, tj. Rusije, protiv koje su mnogo puta ratovali u različitim koalicijama ili samostalno, gde pre svega mislim na Poljake i normalno je da su jedva dočekali da skinu Ruse s glave i da se okrenu zapadu. Česi i Slovaci su prosto bili kolateralna šteta kad su Sovjeti krenuli na zapad za Švabama. Kod nas je standard bio potpuno drugačiji za vreme SFRJ (FNRJ itd), plus socijalizam i komunističke ideje apsolutno nigde nisu bili tako dobro prihvaćeni kao kod nas i to je ono za šta pre svega krivim narod. Što kaže Velja: "Dok vam je ćopavi Zagorac trpao američke dolare u dupe..."

 

Dakle, režimi kod nas i u npr. Poljskoj u posleratno vreme ne mogu da se porede i, još jednom, za prihvatanje tog zla apsolutno krivim narod.

 

 

Naravno da treba da se pripoji Srbiji. Kosovo treba da bude nezavisno i RS treba da postane deo Srbije, po identičnom principu.

 

Dobro. Imamo situaciju u kojoj oni bez kojih to ne možemo da uradimo zahtevaju da priznamo Kosovo i podržavaju tamošnju vlast, ali nam istovremeno ne dozvoljavaju pripajanje RS. Da li onda treba da učinimo nešto protiv svog interesa,a da zauzvrat ne dobijemo apsolutno ništa, kao što nećemo dobti kad priznamo to Kosovo?

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro. Imamo situaciju u kojoj oni bez kojih to ne možemo da uradimo zahtevaju da priznamo Kosovo i podržavaju tamošnju vlast, ali nam istovremeno ne dozvoljavaju pripajanje RS. Da li onda treba da učinimo nešto protiv svog interesa,a da zauzvrat ne dobijemo apsolutno ništa, kao što nećemo dobti kad priznamo to Kosovo?

 

Naravno da ne. Da se ja pitam, odavno bih vodio kampanju na sva zvona - priznajemo princip samoopredeljenja na Kosovu ako ga vi priznate u RS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makedonija? šta je to? valjda južna Srbija?

dozovi se, Sreto

 

 

Naravno da ne. Da se ja pitam, odavno bih vodio kampanju na sva zvona - priznajemo princip samoopredeljenja na Kosovu ako ga vi priznate u RS.

 

pa ti si onda protiv priznanja Kosova, osim ako nam ne daju RS, što ne reče ranije

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepse je srati na privatnim fakultetima..

 

Kad si na državnom, onda si u fazonu "Sraću doma"...

 

 

 

On je da izbacimo iz Srbije sve teritorije gde su groblja oštećena, jer ne može da zaigra.

 

Grešiš, pravi satanista skrnavi i ružan grob

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf

Znači u Rambujeu nam je ponuđeno lošije rešenje koje nismo hteli da prihvatimo. Onda su nas bombardovali i nakon toga ponudili bolje? Ima smisla. Ipak smo mi pobedili NATO i tako izborili bolje uslove. Svašta se priča o tome i svako je pričao o tome. Samo bi to bio prvi put u istoriji da nakon vojne akcije pobednička strana nudi gubitniku više nego pre početka sukoba.

 

Slobino proseravanje je počelo znatno pre prvih sukoba u Hrvatskoj. I generalno, odnosi između ljudi nisu bili loši pre početka rata. U mnogim mestima su ostali dobri i nakon početka rata, tj. bilo je dosta i razumnih ljudi. Ne kažem da se i ostali nisu potrudili da naprave sranje, Hrvati i Slovenci pre svega, ali svako od njih (Sloba, Tuđman, Alija, Rugova) je mogao mirnim putem da dobije više nego ratom. Ali nije im bilo isplativo. Jer da su Sloba i ostali komunisti 1989/90. izašli i rekli - ovako više ne ide, razilazimo se mirnim putem, svi su dobrodošli u svaku novonastalu republiku, niko danas ne bi bio "heroj" u svojoj zemlji.

 

@Kuruz

Braća Kinezi i Vijetnamci su takođe prihvatili komunizam. Još gore, i dalje ga se drže. Bar na papiru. I to što se komunizam primio kod nas ne znači da nije moglo sve bolje i brže da se reši. Slovenci su rešili to relativno brzo. Hrvati su odugvlačili znatno duže dok svako ko je mogao nije popkupio kajmak, I dalje to rade u manjoj meri.

 

A razlog što i dalje postoje ljudi kojima je komunizam/socijalizam blizak je što im ovaj naš raspad prodaju kao kapitalizam. A kad im kažeš da je Švajcarska možda jedina prava kapitalistička zemlja u Evropi, i da ovo što mi imamo nije ni K od kapitalizma, samo okreću glavu. A najgore od svega je što ti je danas ceo svet dostupan na dlanu. I što možeš da vidiš da bi nam bilo dovoljno samo da iskopiramo ono što su radile Češka i/ili Estonija da bi nam bilo bolje, ljudi će i dalje to ignorisati i govoriti da ništa ne zavisi od nas, da je bolje da se okrenemo Rusiji i Kini i tako dalje. Uostalom, u čemu je razlika između ljudi koji su progutali komunizam jer je zapadni sistem zlo i ljudi koji su progutali da nas zapad mrzi, tj. da je spas u Rusiji jer je zapadni sistem zlo

 

Pametan čovek uči na tuđim greškama, a budala na svojim. Ne znam gde se svrstavaju oni što ne uče uopšte

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...