Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Ljudi budite realni

 

Srbija je propala zemlja

 

uzaludno je zanositi se

 

iako je tragicna i tuzna realnost nasa

 

jeste sad ce opozicija da porazi ovog idiota i da nas vodi u svetlu buducnost

 

voleo bih to

 

samo sto ce to biti nikad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd vi Kosovski Junaci mi objasnite kako zamisljate da Kosovo ostane u Srbiji, tj. da postane opet srpsko.

 

Da nam uđe šiptarska stranka u vladu sa 15-20%?

 

Posebno pitanje za Elfa, da li je lakše iseliti preostalih 25 000 Srba (preko 170 000 je već izbeglo) ili smo planirali da zamolimo 1.5 miliona Šiptara da se odseli?

 

Kako vi planirate da povratite Kosovo osim zamišljanjem da je i dalje naše?

 

što se mog sistema vrednosti i odnosa prema ovoj vlasti tiče, nekoliko ljudi sa ovog foruma zna šta sam uradio u vreme predsedničkih izbora prošle godine, samo što mi ne pada na pamet da to pišem ovde

 

Tebi alal vera ako si uradio nešto korisno i hrabro, ali treba ti još kalibracije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije država neki lični sistem vrednosti u kome neko odlučuje šta je veće zlo da li veleizdaja ili organizovana korupcija ili kršenje građanskih sloboda i uništavanje demokratije.

država je ustav i zakoni.

i ako na početku ustava stoji da je kosovo sastavni deo naše republike, a političari pokrše to, onda je to početak kraja, sve posle može da se krši.

 

a to da je kosovo izgubljeno...

nije dugme pa da se izgubi.

može biti oteto, okupirano.

takođe, priznati da je to nezavisna država koja nema veze s nama je kao da te je neki siledžija u školskom dvorištu prebio, pa mu ti posle još opraštaš to i priznaješ pred odeljenskom zajednico da je imao pravo na to.

i na to se svodi ceo kosovski problem sada.

 

Ajd vi Kosovski Junaci mi objasnite kako zamisljate da Kosovo ostane u Srbiji, tj. da postane opet srpsko.

zamrznuti situaciju, ko ih jebe.

pa kada i za 50 godina ne budu deo un i kada im i tada nad glavom bude visilo to da nisi punopravna država - pričati ponovo.

 

još u vreme ahtisarija je srpska strana otišla dovoljno daleko, nudeći im praktično potpunu nezavisnost, osim te deklarativne. ne trebaju nam nikakvi unutrašnji dijalozi i monolozi, batrganja, lupetanja o razgraničenju, podeli teritorija ili daleko bilo menjaju našeg za naše.

 

alternativno rešenje (koje s eneće dogoditi), za mene, je velika konferencija o balkanu na kojoj bi učestvovale sve ove banana nacije i da se vidi šta je čije i da se crtaju nove granice, u tom scenariju može priznanje kosova bez severa. to je najbolje rešenje, kada smo već stoka koja ne može da živi normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to se svodi Kosovski problem ako si u zabludama.

Ustav i zakoni su formirani u skladu sa nekim sistemom vrednosti, nisu pali sa neba.

 

 

Ovo što mi radimo je kao kad te prebije siledžija, pa ti onda pričaš okolo kako si u stvari ti njega odrao od batina, pa onda kad se on pojavi, onda mu oprostiš, izviniš se i kažeš "radićemo na dijalogu".

 

Sve u svemu analogija sa siledžijom ti je najdalje moguće od suštine a suština je da su Srbi na Kosovu 1% stanovništva, da Kosovo de facto nije deo Srbije već duže vreme, i da od tad narod čuva ponos koji misli da i dalje ima, a političari odugovlače sve konkretne odluke jer znaju da im to produžuje ostanak na vlasti

 

Sta seres Dimone? Dole ima 150000 nasih.

 

Možda 1998.

Idi pa ih prebroji

 

Zaebavam se, može i neki izvor, evo npr. ako smo mi radili neki popis tamo.

Ako su nam dozvolili tako nešto :haha:

 

Država sa paralelnim fiktivnim institucijama, cirkus

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Truli

Pa dobro, ne mora prekomplikovanost značiti stratešku širinu. Ima igara koje su vrlo jednostavne za igrati, a opet, moraš dobro da razmisliš pre svakog poteza. Dobar primer je Disciples 2, naspram Heroja 3. Disciples 2 je mnogo jednostavnije igrati od Heroja 3, a opet ništa nije izgubio u strateškom smislu, ćak je i mnogo teži.

U tom smislu, meni je trojka negde najlakša - najbrža za igranje (možda zato što je najbolje poznajem), a 5 i 6 je zakomplikovao tamo gde nema potrebe da se zakomplikuje. Samo je usporio igru, stalno te cimajući da biraš između, po meni, nebitnih stvari. Diplomatija je takođe korak u nazad. U trojci ti pregovarači uvek nude manje nego što bi ti stvarno dali, teraju te da se cenkaš, a ovde je sve na gotovo. Ako ti ponudi nešto, nećeš dobiti ništa više. Juče igram peticu, i španci mi objave rat, i pokušavam da druge nacije priklonim na moju stranu, i oni odbijaju, iako im nudim (probao sam testa radi) basnoslovno dobre uslove. Imam utisak da je AI tako odrađen da se boji da prihvati, jer ne bi znao kako da se snađe ako krene da gubi, što je bezveze. U trojci si recimo mogao da nagovoriš nacije da ti se priklone... uvek je to preskupo... ali si mogao.... opet ti daje bolji ukus.

 

U pravu si za AI. Civ od nastanka, ako staviš težinu na teži nivo, AI samo vara. Odnosno, on dobije u startu recimo 5 settlera, a ti jednog. Njemu treba 3 kruga za barake, a tebi 15.

To me uvek čudilo, obzirom da recimo imaš veoma slične igre, poput Master of Orion 2 iz 1994 (snažna preporuka ako nisi igrao), gde kad povećaš težinu na impossible, kompjuter stvarno igra najbolje što može, i vraški ga je teško dobiti, a ne vara uopšte.

 

Posebno pitanje za Elfa...

 

Počastvovan sam. :haha:

Elem, nema 25 hiljada srba na kosovu, toliko ih ima otprilike samo u Mitrovici i Zvečanu. Južno po enklavama, imaš još oko 100.000 srba.

Šiptara isto nema toliki broj, mnogi su se odselili, šiptarke ne rađaju više kao nekad, došle su i njima "zapadne vrednosti". Možda ih ima nešto preko mililon (imho).

 

Mi možemo Kosovo da vratimo, tek kada Srbija ekonomski ojača. Do tada treba, po meni reći šiptarima "Vi nas ne priznajete, mi vas ne priznajemo. Ok? Jesmo se dogovorili oko toga. Ajmo sada biznis da radimo". Znači nikako ne priznavati, nego pokušavati da se ojača Srbija ekonomski prvo, i gledati da se problem Kosova vrati u UN (ako šiptari odbijaju čak i ekonomsku saradnju).

Ako šiptari krenu u novi pogrom, onda bih odmah dao rusima nekoliko baza u Srbiji, i zapretio da će Srbija ući dole (sa rusima, ili bez)...

 

Ajde jedno kontra pitanje.

Ako priznamo Kosovo, kakav je plan ako šiptari krenu u novi progon srba kao 1999 i 2004?

 

Ajd vi Kosovski Junaci

 

Sad opet praviš konstrukcije. :)

Kada sam ja rekao da sam kosovski junak?

Naprotiv, u nekom budućem sranju (koje se nadam neće desiti), možda ja ispadnem najveća kukavica, a ti najveći junak, koji se žrtvovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дискусија вам је calvum vellere.

 

Ode Kosovo u nepovrat, nažalost - tako je. Prodavali su ga mnogi ondašnji žitelji 60-ih i 70-ih, za masnu lovu; prodavao ga je državni vrh ' 99, zatim '08, a jajinački hazjajin, koji šatro nije promašivao trojke po novobeogradskim blokovima, upravo finalizira transfer.

Jedino ako želite da bacite hidrogensku bombu na milion i 500 tisuća Šiptara. Smatram da, ako već mora da se baci, onda je bolje zafrljačiti na današnji L.A. Spasiti ono što se nužno spasiti mora - Boing 747, Nojeva barka, nebitno...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elf: Ne cepidlači, to je delimična zajebancija. Svakako jeste Kosovski Internet Junaci koji brane i spašavaju Kosovo na yumetalu, samo tu ga i mož' spašavate :D

 

Da krenu u novi progon/pogrom Srba? Je l' to naslov sutrašnjeg Informera?

 

Ajd opet da nacrtamo nešto što je očigledno...

Šiptari su progonili Srbe sa teritorije gde su imali 90% stanovništva, ne mogu baš da vrše pogrom nad Srbima iz ostatka Srbije. Moći će možda, ukoliko im se da da glasaju i da uđu u vladu kod nas, ili ukoliko korumpirana policijska banda sa juga Srbije nastavi da im prodaje pasoše, a Srbi nastave da im prodaju nekretnine. Što nas vraća opet konkretno na glavni problem koji imamo sami sa sobom.

 

Oni su nas sa Kosova istisli i masovnim koćenjem, nemamo apsolutno nikakve šanse da bilo šta uradimo na Kosovu, sem ako se tih vaših 100+ hiljada Srba u uslovima u kojima trenutno živi (i u uslovima u kojima će da živi u narednim decenijama) ne nakoti u dovoljnom broju pa da imamo neku respaktabilnu populaciju tamo, dakle kad na kurcu nikne nokat.

 

 

Mi smo narod koji se u većem broju nalazi u dijaspori nego u sopstvenoj zemlji, ima 10 država gde ima više Srba nego što ih ima na Kosovu, a u dobrom delu njih nas i procentualno ima više nego na Kosovu :haha:

 

Zapadne vrednosti su možda stigle u Albaniju, ali mislim da se na Kosovu zapadne vrednosti još uvek svode na ''idem (kod brata) u Englesku/Nemačku da nadničim i karam kurve imigrantkinje dok šaljem 30% zarađenih para ženi i četvoro dece u Prištini sa kojima oni dole žive kao bubrezi u loju'' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu analogija sa siledžijom ti je najdalje moguće od suštine a suština je da su Srbi na Kosovu 1% stanovništva, da Kosovo de facto nije deo Srbije već duže vreme

De facto više nikada neće biti deo Srbije, ali treba raditi na načinu da formalno-pravno ostane to i da se albanci sa time pomire.

 

Argument o procentu stanovništva na nekoj teritoriji nema nikakve veze sa modernim državama. Šta taj aršin znači? Da srbi u bosni mogu da se cepaju? Da bošnjaci u sandžaku? šiptari u makedoniji... koji je to aršin koji određuje šta može da se cepa a šta ne? je l deo teritorije mora da bude 15%? može 10%? je l može jedan grad da se odvoji?

a ako je sve u sili koja je ušla i otela, onda nemoj da to pravdaš drugim stvarima.

 

Za jednu državu nema ničeg goreg od rata i to od rata sa najmoćnijom vojnom alijansom u istoriji sveta, pa čak ni na kraju tog rata nisu mogli formalno da nam otmu deo naše teritorije. Ne mogu ni sada, ako sami ne savijemo kičmu i kažemo da eto imate pravo na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se sad praviš lud, naravno da znači da mogu da se cepaju. Sve te problematične pokrajine imaju ozbiljne populacije etničkih grupa koji žele da se odvoje ili da proguraju nešto. To je i jedan od razloga zašto ''međunarodno pravo'' i sporazumi negde važe, a na Kosovu ne, u stvari na svakom mestu važe samo onoliko koliko mogu da se iskoriste kao instrument u rukama jedne ili druge strane, masu im daje populacija između ostalog.

 

Mogu, oteli su nam ga i formalno (neformalno je bilo oteto pre par vekova), ceo svet ga je priznao formalno, mi možemo i dalje da sanjamo da je nekog briga što ga i mi nismo formalno priznali. Kad jebene tamo neke države kao što su Antigva i Barbuda povuku priznanje, mi gledamo Dačića kako to proslavlja na televiziji. :haha:

 

ili zamisao da bi oni u toj skupštini bili jedinstveni.

 

Mađari su jedinstveni.

Misliš da je jača inicijativa da se Šiptari podele u 5 frakcija koje će za neke međusobno oprečne stvari da se bore ili će da imaju zajednički cilj? Opet se pravite naivni.

 

Šiptari su redovno bojkotovali izbore u Jugoslaviji i taj argument da bi oni odjednom preplavili skupštinu je potpuno besmislen

 

Kontam ako ti je potpuno besmislen, da bi im dozvolio pravo glasa, pa da isprobamo to? :D

 

Ajd mi objasnite kako je to uopšte rešeno u praksi, imaju li Šiptari sa Kosova srpska državljanstva, kako to ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, ja nisam šiptarofobičan. kao građani srbije bi i trebali da učestvuju u političkom životu iste i da se bore za svoje interese.

 

ako to ne žele, meni ne smetaju ni njihove paralelne insititucije u mestima gde su većina.

 

dok između tih teritorija nema graničnih prelaza, dok nemaju svoj pasoš.

 

super mi je da imaju i svoje reprezentacije.

 

da se jugoslavija razbijala po etničkom principu, ja bih totalno bio za to da se kosovo odvoji, ovako kada ti aršini nisu važili za rsk i rs, moj mozak ne može da pristane na ovo i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate već smo videli šta se desi kad se bore za svoje interese :D

 

Paralelne institucije su naše, njihove institucije je verifikovala njihova većina od 93% ljudi :D

 

Naravno da se i Jugoslavija razbijala po etničkom principu, oduvek je postojala tenzija između nas i Hrvata, da ne cepidlačimo sad sa perspektivom svakog naroda pojedinačno. Jesmo mi poreklom svi jedan isti narod, al' to smo svi zaboravili takođe pre više vekova, nije relevatno za 20. vek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I za RS je važilo to, da se nije pojavio fiktivni narod ''Bošnjaka'', ne bi država izgledala kao da je neko nasumično crtao granice i teritorije :haha:

 

Dakle to su nam Turci sredili tako što su spawnovali poturice. Na sve strane etnički brt :D

 

Šiptari svoje ciljeve ne ostvaruju u skupštini

 

i svi koji su bili državljani Srbije su to i dalje, osim ako se nisu odrekli tog državljanstva, tako da imaju pravo glasa na predsedničkim izborima

 

Ja sam onda zahvalan što to pravo ne praktikuju :haha:

 

Nisu do sad, možda se predomisle usled neke promene. To barem dokazuje da nisu na misiji da izvrše pogrom i progon sa lica Zemlje kompletnog srpskog naroda, što misle ovi u srednjevekovnim tripovima :D

 

Mi smo all of the same blood - legions forgotten by the God! :hellno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na Elfa sa srednjevekovnim tripom oko pogroma, a ti ako se tu grupišeš, slobodno

 

Ovo što ja pričam ovde na televiziji niko od političara ne sme da kaže, tako da ne znam o kojoj propagandi pričaš. Moguće još jedna paranoična priča o propagandi sa zapada i plaćenicima koji žele da nas unište, Informer naslovna strana.

 

 

To sam rekao u prethodnim postovima bar dvaput plus Dead Man Walking rekao jednom, dobacivanje vrućim krompirom, to je pitanje koje niko ne želi da reši a svi žele da pričaju o tome ono što većina naroda hoće da čuje. Kad se to što narod želi da čuje bude promenilo i narod bude bolje prihvatio realnost, tad će ta priča da nosi manje političkih bodova, prestaće da bude korisna za demagogiju i rešiće se status.

 

I ne znam šta znači teritorija se ''eto tako'' izgubila, eto tako 1000 godina istorije, eto tako milion i pol Šiptara.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da krenu u novi progon/pogrom Srba? Je l' to naslov sutrašnjeg Informera?

 

2004. i 1999. nije bio naslov Informera, nego realnost.

 

Ti i ne kapiraš da svojim stavovima držiš stranu Vučiću. To je ta mantra "samo da ne bude rata" koja se servira, i koju je DS servirao pre Vučića (ako Toma pobedi - biće rata), a u stvari su i jedni i drugi podguzne muve i kolonijalne sluge EU i USA. Tu mantru sada forsiraju Informer i ti.

Jesmo, sami smo krivi za gomilu sranja koja su nam se desila, ali kako ne kapiraš da USA i EU žele da se mi dogovorimo sa albancima, iskombinovali bi to za jedan dan, i to na obostranu korist, da niko ne izgubi. Nešto slično kao što se za Kipar našlo rešenje (kada se hoće). Ali neće iz nekog razloga. Odgovara im da tinja ovde, i u Makedoniji, a i mi smo nesposobni da se dogovorimo sa albancima, a i da smo sposobni, opet je pitanje da li bi nam velike sile dozvolile.

 

I nisi mi odgovorio na pitanje šta raditi ako se prizna Kosovo, dobiju stolicu u UN, i onda krene etničko čišćenje?

EU ćuti. USA ćuti. Šta mi radimo tada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informer i ja? Koliko je ovo besmislena diskusija. :D

 

Ja sve vreme pričam da niko ništa ne radi po tom pitanju i da se samo liže bulja Evropi, a ti me sad to nauči opet, baš ti hvala :haha:

 

Vučić i Informer prodaju priču da nas sjebavaju plaćenici sa zapada, koju ti gutaš. I sve druge priče koje služe za zastrašivanje da bi već sutradan u sledećem naslovu mogao Gospodar da nas uzme pod svoje krilo pa da se osetimo bezbedno. To sam takođe već pričao al' jbg, nije imao ko da pročita.

Ti ako misliš da Informer (koji podgreva na najjače svaku priču o opasnosti od rata, sa svih strana, ne samo Kosovo, nego i Makedonija i RS) fura priču ''samo da ne bude rata'', onda si sve pogrešno razumeo.

Drugo, pričaš o izbegavanju rata kao nečemu negativnom, je l' ti želiš rat?

 

 

Šta možemo da preduzmemo u trenutnom stanju ako krenu da sprovode etničko čišćenje? Šta smo preduzeli 2004?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi možemo Kosovo da vratimo, tek kada Srbija ekonomski ojača.

 

Ajde da se vratim na jedno Demonovo pitanje na koje on nije dobio jasan odgovor - a šta onda? Evo recimo slože se Šiptari da ovako ne ide i kažu "vraćamo se u okvir Ustava Srbije i priznajemo srpske institucije". Zar nas ne bi to pretvorilo u Makedoniju, gde Šiptari vedre i oblače u vladi, ili u Bugarsku, gde bez turske partije nema formiranja stabilne većine?

 

Etnički heterogene države ne mogu da opstanu na Balkanu, istorija je to milion puta pokazala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam rekao u prethodnim postovima bar dvaput plus Dead Man Walking rekao jednom, dobacivanje vrućim krompirom, to je pitanje koje niko ne želi da reši a svi žele da pričaju o tome ono što većina naroda hoće da čuje. Kad se to što narod želi da čuje bude promenilo i narod bude bolje prihvatio realnost, tad će ta priča da nosi manje političkih bodova, prestaće da bude korisna za demagogiju i rešiće se status.

pa eto ti ga vučić rešava.

sada će još malo...

malo batrganja, prenemaganja, tu i tamo koknu nekog da malo razvuku još, ako mogu neke izbore da ubace, na kraju će svaliti krivicu da su rusi izdali i dali stolicu kosovu u UN (što će da legne, pošto je drugi deo narativa koji je na snazi od 2008. jeste da su nas rusi sto miliona puta prodali u prošlosti) i rešiće se i taj problem srbije i srpskog naroda.

taj kamen oko vrata.

 

i po tvojoj logici čovek će na kraju ispasti hrabar političar koji je razrešio gordijev čvor, samo isključivo na štetu države i naroda čiji bi predsednik trebalo da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...