Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

On 1/27/2022 at 6:23 PM, Srbin Hamza said:

slab sam sa tim procenama, al možda je 8% premalo

ne verujem ni da su na Olimpiji baš 2%

eh, pa rade ramena i kad rade benč ili leđa, šta treba da rade baš presu za ramena

Zene treba da rade isto kao i muskarci, samo sto njima ja kao trener podelim na trening donjeg i trening gornjeg dela tela. 1 dan jedno sledeci drugo i tako u krug 

 

On 1/27/2022 at 7:07 PM, Demon Seed said:

Presa je ozbiljnija vežba od samo ramena (ako se radi stojeći kako Bog nalaže), smatra se da ako radiš bench press a ne radiš overhead press, povećava se šansa za povredu, a meni lično je OHP sredio oba ramena, budio sam se s utrnule obe ruke ujutru, bolovi u ramenima u nekim položajima, i pozitivna sva 3 ona znaka za impingement, to je godinama postajalo sve gore, naročito su me bolela ramena dok vozim. Dva meseca OHP i kao nov.

Sam malo bolji pogled na zglob ramena i mislim da je jasno zašto je esencijalna vežba...

Jedan dan bench, squat, row

Drugi dan overhead press, deadlift, pullup

Najjači program koji postoji, usliši i pomiluj, amin...

I da se završi priča oko vremena koje to oduzima, najkraći program koji postoji.

Ali jebiga, svih 6 nabrojanih vežbi traže malo vremena za savladavanje na početku...

Po pravilu se prvo rade visezglobne pa jednozglobne vezbe, vece misicne grupe pa manje. 

Mada kakvih sam se sve gluposti nagledao ovo je i vise nego pravilno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 minute ago, bo88gdan said:

Po pravilu se prvo rade visezglobne pa jednozglobne vezbe, vece misicne grupe pa manje. 

Pa da, deadlift-pullup-ohp i squat-row-bench, nisam pisao redosledom koji se radi... Ali ako se oseti da neka vežba zaostaje, može da se pomeri napred po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 minutes ago, bo88gdan said:

Zene treba da rade isto kao i muskarci, samo sto njima ja kao trener podelim na trening donjeg i trening gornjeg dela tela. 1 dan jedno sledeci drugo i tako u krug

znači daješ im baš overhead press da rade?

ok, za upper-lower vidim dosta ovi kanadski fitnes jutjuberi preporučuju i sami rade i muškarci

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, Srbin Hamza said:

znači daješ im baš overhead press da rade?

ok, za upper-lower vidim dosta ovi kanadski fitnes jutjuberi preporučuju i sami rade i muškarci

Све вежбе које раде мушкарци раде и жене нормално уз кориговане тежине

сад ћу да убацим своју рекламу у слике чланова форума, лајкуј ми 😂

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 minutes ago, Srbin Hamza said:

Srbin pao sa leđa džinovske kornjače koja podupire ravnu Zemlju i odbija da se vakciniše

 

Kako može zemlja da bude ravna, kad se zna da je zemlja kornjačino oko (koje je sferično), a ne da je kornjača podupire, i ostala praznoverja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kaže se kornjačino oko nego Sarnatovo oko i moramo da nađemo sve njegove fragmente, a jedan je kod Bakstera Stokmana, čini mi se.

17 minutes ago, Srbin Hamza said:

Srbin pao sa leđa džinovske kornjače koja podupire ravnu Zemlju i odbija da se vakciniše

 

 

 

Ala iritantan klip, a tema pravo u centar gde izvire topla voda...

Btw raskinuli Ceca i Bogdan, audicija u utorak pre podne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast svima što rade vežbe, ja radim neke penzionerske, čisto da me leđa ne muče 😁

Kacmo kod zdravlja, je l ima neko problem da se posle korone baš srozao? Npr. ja ranije nikad nisam bila bolesna, živela sam u domu sa cimerkama koje večito imaju grip, išla napolje po zimi i kiši i vetru, nisam se nikad pazila i ništa mi falilo nije. A sada... Nijedna prehladica me ne zaobilazi, kašljem ko Branko Radičević svako malo... A naročito me smara jer sad kad si bolestan cimaš se da je kovid i nekog ćeš da zaraziš, kod lekara otići jebada takođe...

Kako pojačati taj usrani imunitet? (btw umereno vežbam i puno pešačim, zdravo se hranim, imam 26 godina, dakle trebalo bi da sam jaka ko zemlja ali prc)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Antikristina said:

Kako pojačati taj usrani imunitet? (btw umereno vežbam i puno pešačim, zdravo se hranim, imam 26 godina, dakle trebalo bi da sam jaka ko zemlja ali prc)

Kiseli kupus + rakija. 🙂

I ja isto tako... 20 godia nisam bio bolestan. 
Ono svi oko mene (uključujući i moju ženu) svake godine cepaju grip, stomačni grip, viruse i bakteriju, šmrkću, kašlju.. meni nikad ništa. 
Žena mi kaže da sam antihrist (koji valjda po predanju isto neće bolovati). 

I evo pre jedno mesec dana sam nešto  imao napade kašlja, kakve se ne sećam da sam imao ikada (ali sve Ok osim kašlja), i samoizolovao sam se na 3 nedelje (samo nužno u prodavnicu, sa maskom, kad moram).
Pa ćemo videti, da li će i mene sada da počne da me potkačinje svake zime. 
Osećam se super za sada. 

----------
Eh da... skoro sam napunio jubilarnu 40. godinu. 
Pušim po paklu i po dnevno, pijem radžu na svakih 4-5 dana (do koske što se kaže 🙂 ), fizički sam potpuno neaktivan, obožavam grickalice, mada sam i dalje mršav, ili ajde, da kažem, normalne debljine. 

Možda jbg, ima istine u tome da je stres najveći faktor, jer se, hvala Bogu, veoma retko stresiram oko nečega. 
I volim posao koji radim, što je opet, verovatno, dodatni plus što se tiče manjka stresa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...