Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa nisu rusi ameri da podstiču nelegalnu smenu vlasti, da potpkopavaju države.

Oni su ili u dobrim odnosima i dok je Tadić bio na vlasti, a bili bi u istim takvim i da je Šešelj na vlasti.

 

Isamevate zavetnike, a ne vidite koliko ste sami smešni u ovom beskonačnom loženju na Radulovića. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu rusi ameri da podstiču nelegalnu smenu vlasti, da potpkopavaju države.

Oni su ili u dobrim odnosima i dok je Tadić bio na vlasti, a bili bi u istim takvim i da je Šešelj na vlasti.

 

Isamevate zavetnike, a ne vidite koliko ste sami smešni u ovom beskonačnom loženju na Radulovića. :haha:

Niko se ne loži na Radulovića, samo podržavamo program DJB pokreta. Za razliku od drugih, npr. zavetnica, koji su za privredu čuli samo u školi.

 

Nije mi jasno kako neko može da bude protiv ukidanja carine kada imamo (tj. trebalo bi da imamo) mogućnost da pravimo jeftiniji proizvod u istom kvalitetu kao i razvijene EU zemlje. Ti ako radiš kao freelancer, stoli te bojko jer imaš paypal ili šta već, a prodaješ "robu" koja stane u jedan e-mail. A ako bi npr. hteo da praviš alate za brizganje plastike za LEGO, i izvoziš ih u Mađarsku ili Dansku, morao bi da se oteliš. Još ako hoćeš neke delova alata da uvezeš (skoro je nemoguće naći kod nas kvalitetan tvrdi metal), onda ti 2/3 vremena ode na zajebavanciju sa našom birokratijom. Pod uslovom da firma iz EU hoće da uveze/izveze robu iz Srbije pošto ni oni nemaju volju da se zajebavaju s tim glupostima i ako smo duplo povoljniji.

 

Problem kod nas je što kriminalci rade uvoz (a i dobar deo izvoza) sve robe, i njima odgovara trenutno stanje. Ti ne možeš da uvezeš sirovine/komponente a da ne platiš ogromne pare, gubiš vreme objašnjavajući cariniku šta je to (pošto oni nemaju pojma ni o čemu) i prođeš "kontrolu" naših "stručnjaka" (Institut za zaštitu na radu, Kvalitet Niš i ostali lezilebovići) i sve to pod uslovom da neki "renomirani uvoznik" nije u toj branši.

 

Zato me zaboli i za Rusiju i za NATO i za BRIKS i za Koridor 10... i mislim da su svi koji se lože na "programe" i ideje ovih naših desničara i levičara ili glupi ili neinformisani. Pa se vi prepoznajte u koju grupu spadate

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ne možeš da uvezeš sirovine/komponente a da ne platiš ogromne pare, gubiš vreme objašnjavajući cariniku šta je to (pošto oni nemaju pojma ni o čemu) i prođeš "kontrolu" naših "stručnjaka" (Institut za zaštitu na radu, Kvalitet Niš i ostali lezilebovići) i sve to pod uslovom da neki "renomirani uvoznik" nije u toj branši.

 

Mozda te nisam ni najbolje razumela ali ovo itekako ima smisla.

I treba da se koristi srpska sirovina a ne da se koristi jeftinija uvozna. Cisto iz principa. Svajcarska ne dozvoljava uvoz npr. hrane koju sama moze da proizvede.

Uvoz i treba da bude sto je moguce stroziji i tezi. Mada, domaci trovaci bez problema uvoze pokvareno meso iz EU.

 

I Inace , kad vec pricamo o izvozima i uvozima, za druge industrije ne znam, ali npr. znam za drvni industriju (posto sam jedina u familiji koja se ne bavi time). Srbija dozvoljava izvoz svojih trupaca (koji su naravno jeftiniji nego u npr. Nemackoj). Masovno dolaze Kinezi i kupuju trupce za svoju drvnu industriju od privatnih otkupljivaca. Ponude cenu koju neki domaci proizvodjac tesko da moze da plati ako hoce da bude iole profitabilan.

 

To je katastrofa, jer to jos samo zemlje treceg sveta dozvoljavaju. Korist od zabrane bi bila visestruka: Sirovina ostaje u zemlji i mogu domace firme da je kupe i koriste. Pokrece se finana proizvodnja drveta, zaposljava se vise ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome ti i pričam - kako može Kinezima i Nemcima da se isplati da od nas kupuju sirovo drvo po toj ceni, a mi ne možemo da napravimo nameštaj i da ga izvezemo i zaradimo mnogo više. Ako mi imamo carinu na uvoz, onda će i nama da uvedu za izvoz naših proizvoda.

 

Ne treba da izvozimo sirovine već polu- i gotove proizvode. Ali u trenutnim uslovima za poslovanje to je skoro nemoguće, posebno za male proizvođače.

 

Nema razloga da mi budemo orimetno skuplji od bilo koga osim možda Afrike i Bliskog Istoka, al' tamo ionako niko ne ide. Zato niko i neće kupovati iz uvoza nešto što može ovde da nađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome ti i pričam - kako može Kinezima i Nemcima da se isplati da od nas kupuju sirovo drvo po toj ceni, a mi ne možemo da napravimo nameštaj i da ga izvezemo i zaradimo mnogo više. Ako mi imamo carinu na uvoz, onda će i nama da uvedu za izvoz naših proizvoda.

 

Ne treba da izvozimo sirovine već polu- i gotove proizvode. Ali u trenutnim uslovima za poslovanje to je skoro nemoguće, posebno za male proizvođače.

 

Nema razloga da mi budemo orimetno skuplji od bilo koga osim možda Afrike i Bliskog Istoka, al' tamo ionako niko ne ide. Zato niko i neće kupovati iz uvoza nešto što može ovde da nađe.

 

Ono sto sam primetila je da se u ozbiljnim firmama dosta vremena ulozi u organizaciju, dok nasi manji proizvodjaci se radije fokusiraju na to da cede dusu iz radnika da bi se ostvario ucinak. Ako ti neces da radis, nace se neko ko hoce bez problema.

 

Sad sto se tice drvne industrije:

 

Srbijasume godisnje raspolaze sa 3000 kubika hrasta. Srednja nemacka pilana to moze da isece za mesec dana.

 

Inace, kad se podnosi zahtev drzavnim gazdinstvima(SrbijaSume, Vojvodinasume, Fruska Gora itd) za godisnji ugovor za trupce, u teoriji gledaju da ti trupci odu onima koji imaju ozbiljniju proizvodnju. I tu u sustini i rade tako ali ima i mutljavina.

 

Npr. u jednom od pomenutih drzavnih preduzeca, najveci deo trupaca je otisao nekoj fantomskoj firmi za koju niko nije cuo i koja ima jednog zaposlenog i koja ce sve te trupce da izveze u Madjarsku.

 

Za direktora postavljen neko ko je pre toga radio kao referent i nema nikakvog iskustva u radu.

 

 

Kao i uvek, nije problem toliki ni zakon nego jednostavno ljudi koji su navikli da ih drzava zavrce za sve pa i oni gledaju kako da je zavrnu. Zacarani krug gde drzava prvo stedi na obicnim gradjanima (ocigledan primer smanjivanja vec bedne penzije), korupcija na svakom koraku, i onda se ni taj gradjanin ne trudi da zapravo uradi nesto za drzavu (pocevsi od najobicnijih stvari poput placanja prevoza, pa naravno do sve krupnijih stvari).

 

 

Zato cu i da glasam za Radulovica, jer u njemu jedino vidim neku, bilo kakvu, iskrenu zelju da se promeni ovo ocajno stanje u zemlji.

Edited by ~SilentWarrior~
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.teleprompter.rs/ko-se-krije-iza-bunde-milice-zavetnice-klinci-mafijasii-dusevni-bolesnici-vucicevi-radikali.html

 

Izvesna Jelena Nedeljković, koja se nalazi na 7. mestu na listi, rođena je 1992. godine, Katarima Minić 1994. godine, Lazar Mijić 1992. godine, Marko Đokić 1992. godine, Strahinja Erac 1994. godine, Ana Popović 1990. godine, Teodora Miković 1990. godine, Srđan Ristić 1992. godine, Marija Havrolov 1993. godine, Stefan Aleksić 1992. godine, Jelena Jocić 1993. godine, Radivoj Radivojević 1991. godine, Nikola Stojanović1992. godine, Andrea Raičević 1992. godine, Anđela Mijailović je najmlađa “Zavetnica” rođena 1995. godine!

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...