Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

I oni rade 8 sati kao i mi , i oni su mozda i manje inteligentniji od nas, ali dzaba. Na samodisciplini se gradi i kapitalizam i uradjeni sistem i sloboda. Kao, sto rekoh, nismo mi krivi, kriva je sreca i ovakav geografski polozaj. Samim tim, nije do drustva da se menja, nego do svakog pojedinca. Pojedinac koji trenira svoju samodisciplinu, moze da okrene svoj zivot za 180 stepeni , za godinu dana, maksimum dve. Ovaj Titanik tone onoliko koliko mi lose plivamo. Ali ako dobro plivas, manje te brine to.

Necu sad da pisem knjige iz pozitivne psihologije (iako je to vrlo isplativo) nego jednostavno podrzavam mentalni trening, isto kad ides u teretanu , samo vezbas neurone da se vezuju drugacije instead.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ono što bukvalno pljačkaju po svetu i štampaju lažni novac, i imaju imigraciju 200 miliona ljudi, to je bogaćenje zbog preduzetničke inicijative.

Preduzetnici stvaraju bogatstvo isto kao što krpelji stvaraju krv.

I oni rade 8 sati kao i mi , i oni su mozda i manje inteligentniji od nas, ali dzaba. Na samodisciplini se gradi i kapitalizam i uradjeni sistem i sloboda. Kao, sto rekoh, nismo mi krivi, kriva je sreca i ovakav geografski polozaj. Samim tim, nije do drustva da se menja, nego do svakog pojedinca. Pojedinac koji trenira svoju samodisciplinu, moze da okrene svoj zivot za 180 stepeni , za godinu dana, maksimum dve. Ovaj Titanik tone onoliko koliko mi lose plivamo. Ali ako dobro plivas, manje te brine to.
Necu sad da pisem knjige iz pozitivne psihologije (iako je to vrlo isplativo) nego jednostavno podrzavam mentalni trening, isto kad ides u teretanu , samo vezbas neurone da se vezuju drugacije instead.
Pazi ono Marks i Engels napisali Nemačku ideologiju pre 180 godina a nekima još nije jasno. I na početku knjige stoji da čovek ne tone u vodi jer nema svest o samodisciplini i ne utapa se jer individualno neće da se menja, već što ga neko silom drži pod vodom.

Bar Nemačku ideologiju može svako da pročita, ima je i na netu. Sprdnja koliko se i dalje prodaju ove self-help priče, pozitivna psihologija (pa to je čak i Trir posro u Nimfomanki), menjaj svet tako što ćeš menjati sebe, nači šetaj pijan ulicom i misli da su uhljebi problem a ne Mišković, Beko i Karić, ministri u Vladi Srbije 1990.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da budes preduzetnik, i da ne eksploatises nikoga. Sto vise preduzetnika = veca konkurencija = manje radnika po preduzecu. Moguce je da svi budu preduzetnici, a takodje se nikom ne brani da kupuje akcije, ucestvuje u berzi, stedi ,itd. Takodje, dugorocno planiranje moze da znaci u ulaganje u svoje vestine. Neko ko ima vestinu vredi koliko i onaj ko ima kapital. Vestina je takodje kapital u neku ruku.

Drugo, komunizam i kvalitetan javni sektor nemaju veze sa vezom. Nismo komunisticka zemlja, ali nismo ni slobodna. I da jesmo ekonomski slobodna, to nema dodirne tacke sa korupcijom, nepotizmom i slobodom medija.

Kao sto rekoh, drustvo je to koje drzi pojedinca pod vodom, drugim recima samo sebe drzi. Samim tim, ne postoji brz nacin da se sistem preobrazi preko noci. Da moze jedna brzinska revolucija da sredi drzavu za sva vremena, sve drzave na svetu bi bile sredjene. Sistem je jedna tektonska ploca. Kad uporedimo danas i pre 40 godina , koliko smo ekonomski jaki, medijski slobodni, korupmirani, botovani u poredjenju sa drugim zemljama, razlike su gotovo nikakve. I za 40 godina ce da zaostajemo sa tim za kojima zaostajemo , i bicemo ispred za tim sa kojima smo ispred. Uz neke izuzetke koje potvrdjuju pravilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Mozes da budes preduzetnik, i da ne eksploatises nikoga.



Au brate šta ti pričaš, jesi svestan... Znači ozbiljni ljudi koji su za kapitalizam će bar reći da je teško stvoriti ne-eksploatatorno društvo pa je realnija neka vrsta eksploatacije, al pričati da se ne eksploatiše niko je takvo lažinjanje da ono, šta reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1 hour ago, kuruz said:

neostvariv je tvoj svet mira i sreće bez sukoba

sunce vam zarko ja kad pricam pre 10 i 5 i 3 i 2 godine bez nasilja nista napucaste mi zilijardu minusa sada bujhuhu sede dole nema nasilja

 

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki autentican narodni bunt, i ovaj sada i neki buduci ce biti izmanipulisan i razvodnjen od strane sluzbi bezbednosti 

 

ajde ozbiljni ste svi niste deca da verujete u bajke kako ce ``narod`` bili protesti nasilni ili ne da smeni ovu vlast

 

Ucestvovao sam na svim protestima od onog cuvenog za Kosovo do sad ovog zato i pricam

 

Svako normalan oseca zelju za buntom protiv ovih olosa, ali ne samo njih nego i svih ostalih politicara 

 

i ko ce da ih zameni? JA? VI? NOGO??!?

 

Bojim se da ne vidim ni svetlu buducnost ovoj zemlji ni neku pozitivnu alternativu u vidu normalnih ljudi na vlasti 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Toki89 said:

Sto vise preduzetnika = veca konkurencija = manje radnika po preduzecu.

Zapravo, i ne baš.
Više preduzetnikas je dobra stvar, i stvaraju više radnih mesta.

Problem (u ovakvom) kapitalizmu, je što se konsstantno dešava ukrupnjavanje kapitala. Male firme postaju veće, i veće, dok ne postanu korporacije, koje gutaju manje,  zatvaraju ih (i tu se gube radna mesta), i obično po tim korporacijama odnos plata radnik - menadžment je najekstremniji. Direktorčići primaju plate za 500 radnika. 
Nešto su kao devedesetih donosili zakone protiv monopola velikih korporacija, ali koliko vidim,to je samo mazanje očiju, i ništa zapravo nije urađeno. 
Da jeste,  ne bi imali samo Microsoft, Google, Amazon... 

1 hour ago, Havočka said:

sunce vam zarko ja kad pricam pre 10 i 5 i 3 i 2 godine bez nasilja nista napucaste mi zilijardu minusa sada bujhuhu sede dole nema nasilja

Nije problem nasilje, problem je ovo što Bogdan kaže: Šta posle nasilja? 

Eto, i Vučić da padne, završi u zatvoru sa Stefanovićem, Vulinom, i ostalima, i šta onda? Opet imamo situaciju kao 5.oktobra. 
Novi koji dođu budu bukvalno isti (stranačko zapošljavanje), ako ne i gori od ovih danas. 
Čujem sada, sprema se vlada eksperata, kada budu oborili Vučića.....LOL...  što mi je to poznato nešto. :) 
A ovakvim tempom, oboriće ga 2045.

Nije toliko problem u Vučiću,  koliko nedostatak svežih ideja vajne nam opozicije. 
Narod je žedan svežih ideja, a ne politike: "Mi bi isto kao Vučić u EU - ali malo brže,  i ne bi se pretvarali da volimo EU".

Pa eno beli je doneo trunku nekog osveženja,   nešto malo drugačije, i odmah je imao ogromnu podršku.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demokrate su bile u nekim stvarima gore, nego mi pamtimo kao zlatna ribica.

Primer:  Za vreme demokrata, čak i za rad u fabrici ti je trebala veza. 
Sada, eto makar ko želi i mora, može za tih 300 evra da radi. 
Nešto Autoputeva su završili (naravno,  mnoge su demokrate započeli).

Sve u svemu, recimo da su krali manje 5% (jer možda u SNS krađi najviše para idu ka vrhu, i nekolicini, dok je kod DS krađe bilo na sve strane) 

Kod demokrata je naravno bila bolja medijska scena.Nije bilo lobotomije sa Informerom, Alo, Pinkom i Hepijem.
Odnosno,lobotomija sa Tadićem i kravama je bila na malo višem nivou.  

Demokratama naravno nije smetalo kada je Mitrović bio uz njih.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Elf said:

Demokrate su bile u nekim stvarima gore, nego mi pamtimo kao zlatna ribica.

Primer:  Za vreme demokrata, čak i za rad u fabrici ti je trebala veza. 
Sada, eto makar ko želi i mora, može za tih 300 evra da radi. 
Nešto Autoputeva su završili (naravno,  mnoge su demokrate započeli).

Sve u svemu, recimo da su krali manje 5% (jer možda u SNS krađi najviše para idu ka vrhu, i nekolicini, dok je kod DS krađe bilo na sve strane) 

Kod demokrata je naravno bila bolja medijska scena.Nije bilo lobotomije sa Informerom, Alo, Pinkom i Hepijem.
Odnosno,lobotomija sa Tadićem i kravama je bila na malo višem nivou.  

Demokratama naravno nije smetalo kada je Mitrović bio uz njih.

Demokrate su izgubile izbore i mirno predale vlast. 

Danas to deluje kao naucna fantastika.  Dovoljno da svaka druga diskusija prestane, nadam se. 

  • Like 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalni sekretar Srpske radikalne stranke Aleksandar Vučić izjavio je da večeras nije u stanju da proceni ko je odgovoran za incidente i sukobe demonstranata i policije. "Boris Tadić je najodgovorniji, ali ne samo on. Zahvaljujem se i Ivici Dačiću što sam i ja dobio batine, četiri puta su me udarili pendrekom. Ali, nama je najbitnije da ste videli da smo rizikovali da bismo sprečili nerede".

Vučić je rekao da je siguran da su postojale grupe provokatora, ali istovremeno je dodao da je siguran da "ima ljudi koji su krivi i sa ove strane. Bila je veća grupa ljudi koji nisu hteli da slušaju, i koji su očigledno došli samo zbog nereda". Na pitanje da li su se sukobi mogli izbeći, Vučić je rekao da je to bilo moguće jedino da su organizatori odustali od održavanja mitinga. "Jedino je to bio način, a ako vi nađete jednu zamerku za naše ponašanje u redu. Ali mi smo sve učinili da bude mirno", rekao je Vučić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAhaha Ogroman problem je sto je jebeni kancer od DS posle SPS-a mozda najgora stvar ikada  u politici Srbije

 

Jebeni DS iz koga je iznikao DSS

pa jebene autosovinisticke bitange poput Cede i ostale ekipe uz njega

jebena stranka koja je sprovela privatizaciju i dovela stotine hiljada ljudi na rub egzistencije

jebena stranka koja se pomirila sa SPS-om

jebena stranka koja je stvorila SNS da sjebe radikale

i koja se na kraju pocepala u 100 frakcija koje bi sad da se ujedine da budu jebeni stozer opozicione borbe

neka ne pociva u miru smrdljivi DS i neka vise nikada ne postoji na politickoj sceni srbije 

 

DS jebeni kancer Srbije i medju najodgovornijima za stanje sada 

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, bo88gdan said:

Jebeni DS iz koga je iznikao DSS

pa jebene autosovinisticke bitange poput Cede i ostale ekipe uz njega

jebena stranka koja je sprovela privatizaciju i dovela stotine hiljada ljudi na rub egzistencije

jebena stranka koja se pomirila sa SPS-om

jebena stranka koja je stvorila SNS da sjebe radikale

i koja se na kraju pocepala u 100 frakcija koje bi sad da se ujedine da budu jebeni stozer opozicione borbe

neka ne pociva u miru smrdljivi DS i neka vise nikada ne postoji na politickoj sceni srbije 


Zna li neko krasnopis?

Da platim nekog da mi ispiše ovo, na velikom pergamentu, i da okačim na zid. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...