Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

26 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Dajte vesti sa te druge strane da vidimo šta kažu, pa da uporedimo

kakve vesti, vidiš li ove FIFA Srbe, pa jbt kontaš li da je u zadnjih 30 godina međunarodno pravo prekršeno vojnim invazijama nebrojeno puta a Eurotalibani samo jednom uvode sankcije? Kad Danci bombarduju Jugoslaviju onda ih niko ne izbacuje iz Swifta? Nije ni ta Ukrajina nikome lupila sankcije 1999.

Šta će ti vesti za ove Talibančine? Nije bre to poenta nego da je Zapad sada 100% u pravu, a nije debelo, da primenjuje ovakve stvari tako licemerno. Sve mogu da razumem, pa ko podržava rat uopšte, ali ne podržavaj sve ratove a ne poneke.

Ponavljam, Evropa je poslednji civilizovan kontinent, poslednji kontinent sa primitivnim varvarima, lepo kaže Niče kontinent plavih beštija, to su neandertalci oduvek bili, ne može par vekova civiliziranja dovesti u red navijačke maloumnike.

Edited by Srbin Hamza
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

34 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Dajte vesti sa te druge strane da vidimo šta kažu, pa da uporedimo

Pa kako da damo kad su ih ukinuli brate? 
Ukinuli su sve. 
Moja ideja i jeste bila ta... da čujemo CNN sa jedne strane i Russia Today sa druge (oba propagandna sredstva), pa da se sami trudimo da izvučemo nešto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukinuli za penzionere. Online čovek za kako da nađe šta mu treba.

@Bata

Je l' ti imaš 12 godina kad očekuješ svetsku pravdu i kukaš kako su licemeri na svim vodećim mestima?

Znaš šta je još licemerno? Izjednačavati obične ljude sa političarima u jednoj zemlji, a ne izjednačavati ih u drugoj.

A koliko ima licemernih među običnim svetom možeš da vidiš i po mišljenju naroda o svim tim ratovima u poslednjih 30 godina. Treba li da gledamo šta Srbi misle o agresiji na SRJ, Irak, Libiju... a šta o Ukrajini? U dvaes maraka da većina neke agresije odobrava a neke ne. Ali mi smo civilizovani, a Danci su varvari. Ili da se kladim da ćeš među rajom naći veći procenat doslednih u Češkoj nego u Srbiji. Problem je što većinu običnog sveta ne zanima mnogo šta se dešava van granica njihove države, dok nas ne zanima šta se dešava unutar naših granica.

Opet da te podsetim da je 1999. bilo protesta u evropskim gradovima protiv bombardavanja SRJ. I najgore od svega, policija nije tukla i hapsila, a sunarodnici ih nisu nazivali stranim plaćenicima i domaćim izdajnicima. I da izuzmeš Srbe iz dijaspore koji su to organizovali u USA ili Kanadi, u Italiji su se Italijani bunili protiv NATO-a. Anti-NATO proteste imaš bukvalno u svakoj evropskoj zemlji. Ako ti nije dovoljan broj, ne zaboravi da je taj broj neuporedivo veći od onih koji se bune protiv zločinačke politike države u drugim krajevima sveta. I opet, jedini način da se to poboljša je da imaš više ljudi koji su protiv takve politike, a ne da imaš više država koje vode takvu politiku.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

48 minutes ago, Srbin Hamza said:

Ameri me i ne čude, jer jedna država i jedna propaganda, ali da se dvaes i kusur država udruži kao pod papom u srednjem veku, to mi je ultrafascinantno. Sve pričamo kako je Rusija ili neka Kina ispranih mozgova, više insekti nego ljudi, sve autoritarno vođeno, niko ne sme ispasti is sistema, a Eurotalibani odradiše spaljivanje veštica za tri dana.

E ovo si sročio... svaka ti dala. 
Dođe mi da oformim sad stranku sa tobom šiptari za šiptare i da pobedimo na izborima u Srbiji. 

Leglo mi je ovo... ko Babiću šamar. 

Just now, Dead Man Drinking said:

Ukinuli za penzionere. Online čovek za kako da nađe šta mu treba.

LOL, daj je l' me zezaš? 

Nećeš valjda da opravdavaš ovu cenzuru? 
Ukinuli sa Youtube, sa Facebook, Instagram, Twitter i šta sve ne gde je 99% ljudi najaktivnije. 

Po tvojoj logici, Sloba je trebao da ukine i privatne lokalne TV (koji su redovno bili protiv njega) i da kaže ljudima: "Ajde, nemojte da ste penzineri... idite u lokalne odbore opozicionih stranaka i informišite se."

  • Like 2
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 minutes ago, Dark_Elf said:

Nećeš valjda da opravdavaš ovu cenzuru? 

Ukinuli sa Youtube, sa Facebook, Instagram, Twitter i šta sve ne gde je 99% ljudi najaktivnije. 

Po tvojoj logici, Sloba je trebao da ukine i privatne lokalne TV (koji su redovno bili protiv njega) i da kaže ljudima: "Ajde, nemojte da ste penzineri... idite u lokalne odbore opozicionih stranaka i informišite se."

Ne opravadavam cenzuru. S tim što ja ne koristim ništa od navedenog, posebno ne za informisanje (tutorijali na YT-u, ako ih nema drugde i to je to). Pa ne primećujem razliku. Ali ima to i dobru stranu, gomila ljudi prelazi na alternativne servise (Telegram najviše koliko sam ispratio, takođe đubre, al' ajde), a kad jednom pređu, slabo se vraćaju. Navika je čudo. Pa mi je drago što će Facebook i Gugl izgubiti još korisnika. Eto nešto dobro od svega ovoga. Mada blokiranje naloga na FB-u nije cenzura. Blokada pristupa ruskim servisima jeste.

Sloba je izrešetao novinara koji je pisao protiv njegove politike. Više bih voleo da država blokira moj servis nego da me ubije. Voda je ulazila u koaksijalni kabl. I tako.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Sloba je izrešetao novinara koji je pisao protiv njegove politike. Više bih voleo da država blokira moj servis nego da me ubije. Voda je ulazila u koaksijalni kabl. I tako.

Ne verujem ja da je Sloba ubio Ćuruviju. 
Zašto bi? 

Msm realno... on u tom momentu, nije prestavljao opasnost ni po koga u režimu, niti je imao potencijal da postane opasnost. 

Da ne grešim dušu, ali to mi je malo previše prosta verzija događaja: Ćuruvija ga kritikuje - Sloba ga rokne. 
Pa i pre i posle Ćuruvije je bilo jačih mnogo igrača. 

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

26 minutes ago, Dead Man Drinking said:

U dvaes maraka da većina neke agresije odobrava a neke ne. Ali mi smo civilizovani, a Danci su varvari.

čemu ove babažabanje? To šta ljudi po portalima pišu nema nikakve veze sa uvođenjem dvostrukih aršina na svetskom nivou. Srbija ih nije uvela, primenjuje pravila univerzalno, dakle, da, Srbija je u ovom trenutku civilizovanija od Danske, koja je, jelte, pritom i bombardovala Srbiju i prekršila međunarodno pravo pre Rusije i odgovorna za smrt više ljudi na Bliskom istoku nego Rusi u Ukrajini.

kad već pitaš, putovao sam jednom sa Dancima vozom, znaš li kako prde, nikad nešto smrdljivije nisam osetio u životu. Nije da to mnogo govori o Dancima generalno, ali trula Danska ima smisla kad se setim tih prdeža

  • Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 minutes ago, Srbin Hamza said:

 Srbija je u ovom trenutku civilizovanija od Danske, koja je, jelte, pritom i bombardovala Srbiju i prekršila međunarodno pravo pre Rusije i odgovorna za smrt više ljudi na Bliskom istoku

Više hiljada ljudi? 
Sad ne znam za Dansku konkretno, ali od kako je Usa "intervenisala" u Iraku, ima (po zvaničnim statistikama) oko 1,2 miliona mrtvih (što vojnika, što civila). 
SAMO U IRAKU. 

Kad postavim to pitanje ovim komentatorima na youtube što kažu da je Putin najveći zločinac posle Hitlera, jer je nekoliko hiljada poginulih od starta rata, još nema nijednog odgovora. 


Računam da misle da mi je ispran mozak Putinovom propagandom. 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kršenje (međunarodnog) prava samo bombardovanje Sirije. I to ko je odgovoran za više smrti u poslednjih 30 godina, nemoj olako da pominješ. Izvuci brojeve ako možeš, da vidimo. Uzmi da je Danska odgovorna koliko je procentualno učestvovala u odnosu na ostale. Inače, i naši ljudi su bili u Libanu, Iraku, Avganistanu... sarađivali sa okupatorom i domaćim izdajnicima, ali zaista radili dobre stvari i pomagali tim ljudima. Jbg, mora neko i da čisti sranje koje Ameri naprave.

@Elf

Ne znam da li Milošević lično naređivao represiju nad novinarima (ipak je Vučić bio ministar finansija), ali znam da bolje uslove ima danas svaki novinar u EU nego što ih je imao u Srbiji 90-ih (pa i danas) ili u Rusiji sada. Tako to ide kada neistomišljenike nazivaš stranim plaćenicima a strane medije špijunima i tražiš njihovu zabranu. Pa kad do toga dođe, onda kukaš kako si mislio na drugu stranu. A realnost je da su svi ti najglasniji samo obične budale koje treba ignorisati.

U Africi i na Bliskom Istoku se uglavnom vodi(o) i građanski rat. Jeste ga pokrenula USA (FR i IT u Libiji), ali nisu oni ubili toliko ljudi. Mada su naravno najodgovorniji, pošto se bez njih verovatno ne bi ni desilo. Nešto kao Srbija u SFRJ ratovima :d

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 minute ago, Dead Man Drinking said:

Ne znam da li Milošević lično naređivao represiju nad novinarima (ipak je Vučić bio ministar finansija), ali znam da bolje uslove ima danas svaki novinar u EU nego što ih je imao u Srbiji 90-ih (pa i danas) ili u Rusiji sada. Tako to ide kada neistomišljenike nazivaš stranim plaćenicima a strane medije špijunima i tražiš njihovu zabranu. Pa kad do toga dođe, onda kukaš kako si mislio na drugu stranu. A realnost je da su svi ti najglasniji samo obične budale koje treba ignorisati.

Ok.. fair enough.. 
Ali istni za volju.. daj da budemo pošteni... Vučić je tu jako kratko vreme bio ministar informisanja, a drugo, radio je samo to što mu se kaže... 

Ono što je meni jako zamiljivo, je što kažeš ovo: "ali znam da bolje uslove ima danas svaki novinar u EU nego što ih je imao u Srbiji 90-ih" 
(i neka si recimo 100% u pravu) 

I šta su ti novinari uradili sa svojim (boljim) uslovima? 
Da li se iko iscimao da ode i čuje drugu stranu? 
Koji je procenat onih koji su to uradili? 
Koliki je procenat onih koji su to uradili i popili momentalni otkaz? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Dark_Elf said:

1,2 miliona mrtvih (što vojnika, što civila). 
SAMO U IRAKU. 

upravo, 700.000 u Siriji, 370.000 u Jemenu a mi pričamo o Ukrajini gde 1 promil a ne procenat mrtvih ima u odnosu na Irak

Danska je sigurno učestvovala sa manjim brojem vojnika od Britanaca ili Amera, ali imao sam prilike da se upoznam sa tim kako su proizvodili podršku ratu u svojoj Zemlji i bukvalno svi mediji sem jednog levičarskog malog su podržavali ratove i okupaciju Avganistana i Iraka i 15 godina kasnije nisu menjali kurs

otvoreno podržavali invaziju, bole ih kara za međunarodno pravo, samo taj levičarski list konstantno bio protiv. Pa više u Srbiji ima medija koji kritikuju Ruse nego u truloj Danskoj

6 minutes ago, Dead Man Drinking said:

bolje uslove ima danas svaki novinar u EU nego što ih je imao u Srbiji 90-ih (pa i danas) ili u Rusiji sada.

to ne znači da manje laže. Novinarima lepo plate konktele, ručkove, putne troškove, odvezu ih u Pariz od trošku države i ovi pišu hvalospeve da bi ponovo krkali žablje batake. Buš je novinare poslao direktno da putuju sa trupama, dakle da izveštavaju tako što su živeli 24h dnevno sa vojnicima, znaš šta onda mogu da napišu protiv vojnika koji čine ratne zločine - apsolutno ništa

genijalni Eurotalibani i Ameroredneci, samo drže novinare u svili i kadifi ili pod pretnjom da ih vojnici prikolju i pevaju ko bele lale

to jeste suptilnije nego ubijanje novinara i verujem da je srpska udba sigurno umešala prste sa Ćuruvijom, sve mi e to logično, ali ti očekuješ da u tim bajnim demokratijama bar nešto kršteno funkcioniše a ono samo podmuklija cenzura i jednoumlje, visokokvalitetni barabizam koji ne sme da pisne o bitnim stvarima

Čomski je tu keva, lepo objasni da ne smeju da laju ni o jednoj intervenciji ili udbaškim promenama režima u Južnoj Americi, od Hondurasa 2009. do onog barapskog pokušaja u Venecueli. Takav haos i nesreću interkontinentalnu izazivaju da je ova kasapana u Ukrajini treptaj u univerzumu

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 minutes ago, Srbin Hamza said:

bole ih kara za međunarodno pravo, samo taj levičarski list konstantno bio protiv. Pa više u Srbiji ima medija koji kritikuju Ruse nego u truloj Danskoj

Ti ih baš mrziš brate. 🙂
(ko jedan moj ortak istoričar što mrzi Belgijance (zbog zločina u Africi)). 

Priznaj da je koren tvoje mržnje to što ti neka Dankinja nije oprala noge na šiptarski način. 

Ili možda Danac? 😛

Share this post


Link to post
Share on other sites

DMD ne daj se!

Ovde se priča kao da je ovo jedan jedini put u istoriji da je presveta Rusija ikada ikoga napala, da nemaju nijednu žrtvu na svojim rukama.. Pa jebeš mi sve ako sad zaista ne bih voleo da se ostvari san 98% Srba i da ovde opet zavladaju Sovjeti, mogu se kladim da bi svoja muda pojeli samo da se vrati ne neki evropejac, nego bi Vučićevu sliku na zid kačili..

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što se kritika jedne strane automatski smatra za podršku drugoj. I što se podrška dobrim stvarima jedne strane automatski smatra i podrškom lošim stvarima iste strane. I kada se nakon nekoliko godina okrene ploča, počne se branjenjem neodbranjivog. A uzrok tome jeste ćutanje i tolerisanje gluposti "u svom dvorištu" i "svoje" strane.

Ja nikada nisam podržao nijednu vojnu akciju na nezavisnu državu. Zapravo uvek sam bio protiv toga. Niti sam ikada podržao represiju neke države nad nekom manjinom. I protiv toga sam u svim situacijama. Ne volim apsolutno nijednu državnu administraciju ili vođu države, nijednu medijsku kuću, veliku internet kompaniju... Ali kada se izjednačavaju neke stvari koje su očigledno različite, ili se namerno ignorišu ista sranja koje neko pravi, tu onda svaka rasprava gubi smisao.

A brojanje mrtvih, ugnjetavanih i izbeglica da se vidi čiji je veći, ili navijanje (bukvalno) u nekom ratu, to je tek neumesno. Kao da nam nije nam dovoljno mrtvih, izbeglih i zatvorenih. Ja mogu da se sprdam na ovom forumu sa tim i izvučem neku statistiku da su evropske bombe ubile manje civila od ruskih bombi, ili da su svi Srbi zločinci, a Hrvati svi kao Mendela, ili da je Bler priznao da je lagao, a Putin nije... ali kada se radi i razgovara ozbiljno, ni u ludilu neću opravdati agresiju i ubistva nekim ŠBBKBB scenarijom ili likovati što je končno neko "njihov" dobio svoju porciju "pravde". Jer znam da to dovodi do još većeg sranja, a ja bih voleo da ga bude manje. A jedini način za to je da se počne sa čišćenjem svog dvorišta™ i ostane dosledan. A ljudi se ukopavaju još dublje da ne bi priznali da su pogrešili. Ne postoji drugo rešenje. Tj. ne postoji bolje rešenje.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, Dead Man Drinking said:

Problem je što se kritika jedne strane automatski smatra za podršku drugoj.

uopšte to nije poenta. Rusija je prekršila međunarodno pravo i neka budu kažnjeni. Ja samo govorim 2 stvari.

1. da ova kazna udara na 150 miliona ljudi u Rusiji, koji će možda i da gladuju

2. da kazna treba da bude protiv funkcionera Rusije

3. ali i da se kažnjavaju funkcioneri svake države koja izvrši invaziju i krši međunarodno pravo

ako misliš da je #3 neka prevelika svetska pravda zašto ti toliko smeta #1, da 150 miliona Rusa ne upadnu u problem sa prehranom, lečenjem dece, najelementarnijim životnim stvarima, zbog politike?

Trula Danska da nekome priča da ih treba sve kazniti, sto pedes miliona na kamaru u logore ili šta

 

9 hours ago, Dark_Elf said:

Ti ih baš mrziš brate. 🙂
(ko jedan moj ortak istoričar što mrzi Belgijance (zbog zločina u Africi)). 

Priznaj da je koren tvoje mržnje to što ti neka Dankinja nije oprala noge na šiptarski način. 

Ili možda Danac? 😛

usmrdili su mi kabinu prdežima za početak :haha:

Realno sam totalni love/hate relationship sa Danskom, volim Refna i Trira, Refn mi je najbolji reditelj u njegovoj generaciji, kad umre Polanski verovatno i najbolji među živima, ali Refn i Trir pišaju po Danskoj gde stignu

van toga dosadna država. Generalno mi Skandinavci idu na kurac, imao sam posla s njima, sem što su uljudniji nego Balkanci zapravo su mentalno ograničeni na neki neobjašnjiv način, nisu glupi ali kao da tamo živi 30 miliona Vuka Jeremića

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skandinavci vole USA više nego bilo ko drugi. U Danskoj je bio skandal jer su neki funkcioneri bez znanja i odobrenja administracije pustili NSA/CIA ekipu da nadgleda njihov online saobraćaj

Ja se slažem sa tobom po ove 3 stavke. Tj. protiv sam sankcija narodu (a posebno protiv antiruske histerije), i za osudu svih političara. Ali mislim da je bolje da bude osuđen bar neko za svoje zločine nego da ne bude osuđen baš niko. A mi smo u fazonu - ako neće Bler u apsanu, ne treba ni Milošević. Meni treba da Milošević (Šešelj, Vučić, Dačić...) bude u zatvoru. Znam da je takav svet bar za dlaku bolji nego da je na slobodu (ok on je pod lipom, ali se odnosi na celu ekipu)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...