Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

4 hours ago, Nickelback said:

Nešto sam razmišljao i analizirao, gledao onolike zadovoljne ljude po skupovima kako hvale Vučića i došao sam do zaključka da je prosto nemoguće da svi oni greše, a da sam jedini ja u pravu. I zato ima da ga glasam na ovim izborima.

Untitled.png

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Dead Man Drinking said:

@Bata

Ja u klin, ti u ploču. Rekao sam ti već za WW1, naravno da ne mislim da je Gavrilo (ili Srbija) izazvao rat, nećemo valjda o tome sad

Ja ne znam što toliko guraš tu istoriju od pre 200 godina. Boli me dupe za nekog cara i njegovu bandu. Jedino što ima smisla je da vidiš šta je bilo loše i to menjaš. Pa je tako Evropa probala da se ne ubija međusobno i to funkcioniše evo 80 godina. Nikad duže.

Ja ću morati opet u ploču, jer prosto tvoja logika nije logika nego oprema za konjske oči.

Dakle, razlka između uzroka i povoda WWI je da je uzrok evropski imperijalizam a povod Principov atentat. I kad to primeniš, najprostiju metodologiju, na sadašnje stanje, onda je zaključak sasvm drugačiji: Evropa se ne ubija međusobno jer su danas imeprijalisti udruženi protiv ostalih kontinenata koje izrabljuju a bogami i ubijaju nemilosrdno, 700.000 u Sriji, 2 miliona đuture u Avganistanu i Iraku

sve je to super ali X je zbog Y, iliti WWI je počeo zbog evropskog imperijalizma a Evropa je danas bezbednija i bogatija zbog tog istog evropskog imperijalizma u novom ruhu

lako je suziti lepo problem na unutrašnju stvar Danske, ali to nije unutrašnja stvar Danske kao što ni Principov atentat nije bio unutrašnja stvar Bosne

ponavljanje je majka znanja: imaš debeli problem sa logikom i ne posmatraš stvari celovito i planetarno

30 minutes ago, Dark_Elf said:

Umesto da trčiš po suncu, ti 8 sati provodiš u jebenoj klupi i bubaš. 

DMDu ništa nije pomoglo!

  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Dead Man Drinking said:

Da. Zato ćemo bolji svet praviti samo sa narodima i/ili državama koji nikome nikada nisu naudili i nisu nijednu nepravednu stvar uradili. Malo sam u gužvi, ako možete ti i bata da napravite spisak takvih, pa da krenemo polako da se udružujemo.

Mislim da braća Makedonci spadaju tu, možda i Andora, a vi dalje nastavite

 

dobar tviteraški niz, ali ne i konkretan odgovor na moje pitanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Da" ti nije dovoljno? Jebiga, meni je svejedno da li je neko ubijao moj narod, Poljake, Hute ili Burmance. Svi takvi su mi podjednaki neprijatelji. Zato bih voleo u budućnosti da sarađujem i živim sa ljudima koji nikoga ne bi da ubijaju. Pa sad računam gde je najveća verovatnoća za tako nešto, možda na Islandu.

@Bata

Po ko zna koji put ti govorim da znam istoriju Evrope i kako su se obogatili. I po ko zna koji put ti govorim da od toga što znamo šta je bilo i kako je sad, nemamo ništa. Jedino što ima smisla je raditi na tome da se situacija promeni na bolje. A ni ti ni bilo ko drugi ne daje nikakav predlog za to. A ako nemaš rešenje ili predlog rešenja, onda nemoj ni govoriti o problemu. I nikakva revolucija nije bolje rešenje, opet bi raja najviše najebala.

Guranje iste priče "a šta su oni (nama) radili" vodi u najboljem slučaju do trenutnog stanja (Jugo)istočne Evrope. Baš kao što i guranje demokratije bombama dovodi do Sirije i Libije. I verovao ili ne, ima ljudi koji se bore i protiv jednog i protiv drugog. Pa ako nemamo nijedan pametniji predlog, možda je najbolje guramo takvu politiku. Verovatno je to korisnije nego biti Kalimero na tviteru

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dead Man Drinking said:

A ako nemaš rešenje ili predlog rešenja

to da li ja imam predlog rešenja je mnogo manje bitno od toga da tvoje rešenje nema smisla. Ti dođeš i kažeš Danska ovo, Danska ono, a kad ti se lepo predoči da Danska nije bogata zbog unutrašnje organizacije i politike nego jer bombarduje Jugoslaviju, Irak, Avganistan, Libiju itd, onda počneš priču kako znaš istoriju Evrope i trenutnu situaciju, samo što nikako da sabereš dva i dva i povežeš te činjenice

guglaj kargo kult svega ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet o novcu i bogatstvu. Ne treba meni danska plata i letovanje na Tajlandu, već da ne vidim frižider u reci, da se u nacionalnom parku ne gradi kao u Mirijevu, da predsednik države ne šalje lokalne narkodilere da lupaju glave kada njegova partija izgubi izbore za mesnu zajednicu, da su škole i bolnice iole normalne, da radnici nisu robovi (ne moraju imati danske otpremnine ili materijalno), da te ne hapse zbog toga što si rekao (a nije pretnja), da možeš da radiš svoj posao, kupuješ i prodaješ šta ti treba bez "posrednika" i tako. Za sada mi treba otprilike Češka, sa infrastrukturom i privredom tačno toliko manjom koliko su oni bili Austrija, a mi Turska i platom manjom koliko je bila manja i pre 30 godina.

I znam da gomila ljudi govori kako Srbija može biti sjajna za život, ali to apsolutno nije moguće dok je stav većine ovakav kakav je danas. A mi i dalje ne bismo baš ništa da menjamo.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Dead Man Drinking said:

I znam da gomila ljudi govori kako Srbija može biti sjajna za život, ali to apsolutno nije moguće dok je stav većine ovakav kakav je danas.

opet ista stvar, isti nedostatak logike, neprimenjivanje onog što je napisano i slično

unutrašnja politika Srbije je uslovljena spoljašnjom politikom EU i SAD. Uslovljena. Uzrokovana. Determinisana.

Ti i dalje možeš ponavljati da nije, ali nažalost to je samo plod tvoje mašte. Vučića je i postavio Brisel.

  • Like 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Dead Man Drinking said:

"Da" ti nije dovoljno? Jebiga, meni je svejedno da li je neko ubijao moj narod, Poljake, Hute ili Burmance. Svi takvi su mi podjednaki neprijatelji. Zato bih voleo u budućnosti da sarađujem i živim sa ljudima koji nikoga ne bi da ubijaju. Pa sad računam gde je najveća verovatnoća za tako nešto, možda na Islandu.

 

ama nije stvar u tome, nego si napisao nešto što nije tačno
naveo se da se u Evropi nisu ubijali 80 godina, ali u stvari jesu, to je cela poenta

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj nemojte me više zajebavati. Ti Kuruze sa Evropom na koju sam mislio, a ti Bato sa postavljanjem kojekakvih govana da vode državu. Videli smo više puta koliko malo fali Vučiću i SNS-u da se povuku, samo nas mrzi da bilo šta radimo. Nama lepo, imamo posao i platu, sirotinju ko jebe, bolje da se ne mešamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

eo i na yumu varaju na izborima, glasao Šiptare a i dalje stoji nula glasova

5 minutes ago, Dead Man Drinking said:

a ti Bato sa postavljanjem kojekakvih govana da vode državu.

šta je konkretno netačno u rečenici da je Vučića postavio Brisel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nije ga postavio, pogurao ga je. Što ne bi vredelo mnogo da 2 miliona Srba nije glasalo za Tomu grobara, bez toga ne može

2. To što neko nekoga gura, ne znači da će pobediti, već samo da ima prednost u startu. I pored svega toga, opet mu treba 2 miliona srpskih glasova, bez toga ne može.

 Mogu ja da kukam što neki iz moje okoline zaista veruju Vučiću, ili što misle da su svi isti, pa kuliraju politiku, ali bilo bi glupo i da krivim Brisel za to i da očekujem neku pomoć od njih za promenu na bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

34 minutes ago, Dead Man Drinking said:

1. Nije ga postavio, pogurao ga je. Što ne bi vredelo mnogo da 2 miliona Srba nije glasalo za Tomu grobara, bez toga ne može

i dalje logika ispod svakog nivoa, mi smo govna, narod je glup, ti si pametan i tako to

dakle, kada neko dobije milione koje mu uruče u hotelu u Parizu posredstvom svog drugara Mila Đukanovića, i onda ima za trpanje u kampanji, pri čemu mu protivniku Tadiću namestili da potpisuje sporazum o stabilizaciji i pridruživanju usred ekonomske krize i gubi 300 miliona zbog trgovinskog deficita godišnje (to je Rio Tinto da se isplati da odjebe jednom godišnje), to što su mu nudli kredite samo za potrošnju a ne da uloži u proizvodnju, to što je pohapsio Mladića i Karadžića bez reciprociteta da ne pričamo, sve je to "malo" Brisel "pogurao", nije kao da je pljunuo svakoj srpskoj žrtvi rata u facu šlajmaru, nije kao da je ponizio siročad stradalih i one proterane, pa oni su svi ludi što imaju nekog dostojanstva, mislim pameti nemaju ali dignitet i skrupule jebiga

i tako, baš je "čudno" što kad su sve druge alternative eliminisane da je umiveni radikal pobedio na izborima, malčice samo "poguran"

a ono da je neko pošteno procesuirao zločine, da je neko pošteno potpisivao ekonomske ugovore, da je neko nudio kredite kakve nudi i u sopstvenoj truloj Danskoj i da nisu keš direktno distribuirali u Parizu, neko ne bi bio "poguran"

i to su stvari koje znamo, udbaške stvari višeg nivoa i ne znamo. Mi bukvalno znamo da je ex-CIA Petreus savetnik u N1 ali tebi treba neki jači dokaz da neko nije "poguran" nego su mu turbinu ugradili

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 minutes ago, Srbin Hamza said:

mi smo govna, narod je glup, ti si pametan i tako to

Pa ti to prvi kažeš, zato si i postao Šiptar jer je srpski narod glupa govna, zar ne?

Da se Konstrakta kandidovala ispred Moramo / NDBGD / itd, onda bih glasao njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 minutes ago, Demon Seed said:

Ja za SPS. A precednički Mica Zavetnica, dvoumio sam se između nje i Miše Vacića, bilo bi atraktivno videti predsedničku hoklicu specijalne izrade.

SPS uvek. To je jedina partija sa tradicijom i jasnom politikom.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja vam je ova Biljana Stojković što vidim da ima najviše glasova za sada? 

Nikad čuo... koalicija Moramo... lol... koje ime... 
Aaaa.. to su ovi zelenaši i drugosrbijanci Ne Davimo BG.... Čuta, Muta, Tuta, Guta.... 

Oni mu dođu ko Ukrajinski Majdanaši za siromašne. 

30 minutes ago, Мајор Гашпар said:

Čanak preskače izbore?

Teško da on može išta da preskoči. 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 hours ago, Dark_Elf said:

Oni mu dođu ko Ukrajinski Majdanaši za siromašne.

Majdanaši za siromašne su Dveri

7 hours ago, Srbin Hamza said:

i dalje logika ispod svakog nivoa, mi smo govna, narod je glup, ti si pametan i tako to

.....

a ono da je neko pošteno procesuirao zločine, da je neko pošteno potpisivao ekonomske ugovore, da je neko nudio kredite kakve nudi i u sopstvenoj truloj Danskoj i da nisu keš direktno distribuirali u Parizu, neko ne bi bio "poguran"

Je l se sećaš kad je pre 6 godina DJB, kao poket star 2 godine, dobio 230 hiljada glasova bez ikakavih sredstava, pristupa medijima, strane ili tajkunske podrške.... ali sa nekom normalnom novom politikom i novim ljudima. Pa je pitanje zašto uz sav naporan rad danas nemaju bar triput više od toga, umesto što imaju 3x manje. Da li zato što ih Brisel sapliće, ili zato što je Radule ipak budala od koje su pobegli bukvalno svi normalni ljudi, a on odlučio da promeni politiku i ciljnu grupu? Da, ipak je Brisel kriv, a ne naš nerad

Sad je evo 10 godina SNS vlasti, i nema bukvlano nijedne političke organizacije koja je za to vreme radila na svom jačanju i rastu kako bi danas imali mogućnost da nešto menjaju i utiču na izborni proces. Možda samo NDMBGD, mada oni su i dalje lokala organizacija

Evo i da te pitam, da li si bio aktivan za izbore za svoju mesnu zajednicu? Da li si bar išao da vidiš ko su kandidati i glasaš ako nije 100% SNS lista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, Demon Seed said:

zato si i postao Šiptar jer je srpski narod glupa govna

rekoh narod, ja narod volim, postaće šiptarski jednog dana, nadam se

DMD je Srbin

2 hours ago, Dead Man Drinking said:

ili zato što je Radule

ili zato što je Radula poslao taj isti Zapad, niko za njega nije ni čuo dok nije nametnut Vučićevoj Vladi? Eno ti primera Crne Gore sada, kao dobili Mila, odmah im poslali premijera koji je šegrtovao kod Helmuta Šmita, ministra pravde koji je preko Fulbrajtove stipendije boravio u Vašingtonu i još nekog krelca iz Singapura. "Pogurani". Radulova tadašnja desna ruka Dušan Pavlović doktorirao na Soroševom Centralnoevropskom univerzitetu, ne verujem da je udbaš, al mu je disertacija baš lepa, ono ultradesničarska, lepo indoktriniran da očisti tuđe prljave poslove.

Samo se ti nadaj da je Radule čist ko suza, daleko ćeš dogurati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...