Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tačno bi tebi extra pomogla jedna DIKW piramida :bigblue:

 

koja potpitanja?

 

nabiflanom definicijom si mi "dokazo" da imaš pojam šta je dedukcija? :haha:

 

dakle: ti nemaš pojma šta je dedukcija jer ne znaš zašto ne jedan, no dva tvoja primera nisu dedukcija

 

Potpitanje za treću, a srao si samo da ne znam dedukciju xD

 

Citiraj mi primere ako ti nije teško, pošto je jedan citat tvojeg blama na forumu pre 4 godine, a drugi takođe citat tvog lupetanja, nisam nigde naveo da je primer dedukcije, nego tebe ufatio stupor pa si ostao na prethodnoj temi

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvedi ti tri kapi suve drenovine. Imaš gore dodatak tom postu, da ti ne promakne pls

 

''Svi ljudi su rođeni jednaki.'' nije istinita tvrdnja (bez izvođenja iz piramide, znači to ne ponavljaš u sledećem postu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne da se blamiraš lupetajući bez dokaza

 

nego i dalje ne znaš zašto primer koji si izmislio nije dedukcija :haha:

 

Dokazi mi ne trebaju, jer ne pokušavam da te osudim na robiju, a sećaš se zato ti blama nego nećeš da priznaš, i ljudi koji su bili tu, sad ako ne gojko, jbg naleteće ne već neko, samo ti to ponavljaj :haha:

 

Iz razloga zbog kog taj primer nije dedukcija smo ti se i smejali kad si ga lupio, ali obrćeš priču na ''protivnika'' kao majstor, ipak imaš za to visoke čkole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj primer je naglašen kao logička greška tamo gde sam ga citirao, ne znam odakle vadiš to da ne znam na njemu da dokažem zašto nije indukcija, majstorski, oslanjaš se na to da ljudi ne obraćaju pažnju i pičiš u kontinuitetu svoju izvitoperenu priču, treba te zaposliti na Studiu B

Share this post


Link to post
Share on other sites

od tebe teško tražiti dve stvari u jednom postu, a?

 

razlog, navedi razlog koji pojma nemaš :haha:

 

kao što bulazniš za moju dedukciju :haha:

 

Odgovoreno na oba pitanja, a ono što sam tebi objasnio jednom objašnjavam opet kad pita još neko sa strane, kao truli prošli put što je maltene pitao :haha:

Al' barem je pokazao da je lego na tvoju demagogiju

 

Ajd kad si uporan da probamo opet :haha:

 

naglašen zašto? :haha:

 

Zato što, kao što je navedeno par puta ovde, i navedeno kad smo ti se smejali za to citirano, i navedeno u citiranim mojim postovima iz 2014. gde se raspravljamo pa te prozivam za to (i ti se ne buniš i ne vičeš kako nije istina nego isto ovako uzvikuješ kako ne znam šta je dedukcija :haha:) - nemaš kvantifikator ni u jednoj premisi, tj. opšti sud koji (iz više klase u hijerarhiji znanja ka nižoj, eto da imaš za šta sporedno da se uhvatiš da sereš) povezuje prvu i drugu premisu, te njih dve nikako ne mogu da dovedu do onakvog zaključka.

 

 

 

Dakle, as stated by Bata Životinja, tako mi mog neoliberalnog gospoda kako se beše zove onaj što mi Bata reko da je za to glavni:

 

Riba pliva.

Čovek pliva.

Čovek je riba.

 

Dakle, da postoji kvantifikator kao npr. kad bi prva premisa bila ''Sve što pliva je riba.'', onda bi ta premisa i sledeća, pod pretpostavkom da su istinite, mogle da dovedu do ovog zaključka.

 

Spreading the legacy of Bata

 

I želim ti svu sreću u smišljanju sledeće zamene teze!

 

i zaboravio sam da podsetim ljude poslednji put da je Bata ovu logiku u tri reda gore nazvao silogizmom, i naveo kao primer nedostatka silogizma kao logičkog metoda zaključivanja :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad doatkneš neoliberalno dno možeš samo prema gore, ka socijalizmu

 

osvesti se truli!

osvešćen sam ja

hindu

om namah shivaya (poližeš mi jaja)

 

sve je jedno

 

svi su rođeni jednaki

 

samo ne vidim u praksi ljude koji tako misle i sa tom idejom žive ili premalo da u našem vremenu ostvarimo značajno pravednije društvo, tako da ja više pokušavam da doprem do konkretnog pojedinca, nego da sanjam o nekim velikim revolucijamau amurici. lipši magare...

 

Odgovoreno na oba pitanja, a ono što sam tebi objasnio jednom objašnjavam opet kad pita još neko sa strane, kao truli prošli put što je maltene pitao :haha:

Al' barem je pokazao da je lego na tvoju demagogiju

mani se meneja sam onako generalno rekao da ne voleš da priznaš da si se zaleteo...

 

uopšte nisam ulazio u ovu vašu raspravu studenata prve godine na filozofskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad kad si to napokon izguglo i naučio - objasni zašto su ona sranja o semantici premisa a i premisa b :haha:

 

Toto maćori sad se ne računa :haha:

 

Pa zato što si ti formulisao da tako izgledaju (''epistemologija dolazi nakon semantike''... NE, epistemologija dolazi nakon ontologije), dakle postavio si ga tako kao da jedna isključuje drugu, pa sam te pitao da li ukazuje istinitost jedne na nešto o istinistoti druge, tj. praktično da li su ti to neka premisa A i premisa B.

 

Samo što nisam očekivao od tebe, s obzirom na ovaj prvi citirani primer, da premisa A i B moraju da budu povezane da bi uopšte bile neke premise :P

 

mani se meneja sam onako generalno rekao da ne voleš da priznaš da si se zaleteo...

 

Vidiš kako ti demagogija podilazi predrasudama, a? :bigblue:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da ima kad je međusobno pumpate i tapšete se :haha:

 

Ali zato se i zove predrasuda, jer ne treba dokaz :P

 

Ovde se svakako nije radilo o tome da neću nešto da priznam, nego da ja sve vreme pričam jedno, a Bata spinuje i ponavlja svoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

msm brt ko ne zna šta je dedukcija, ti i kažeš prva godina filozofskog, a Bata npr. se ljuti kad mu kažeš da je to sa prve godine osnova...

 

Zato je i bio urnebesan ovaj Batin primer ''back in a day''

 

oPMlBmb.gif

 

 

Ovde se svakako nije radilo o tome da neću nešto da priznam, nego da ja sve vreme pričam jedno, a Bata spinuje i ponavlja svoje

a pošto su različiti onda je tvoj zaključak čovek je riba i semantika ima primat :haha:

 

 

Eto vidiš

 

 

 

 

 

 

Pa zaključci Bato, jašta, kad sam te pitao kojom si logikom došao do toga da prvi zaključak, da dolazi nakon semantike, nije istinit, ti si počeo da tiltuješ

 

Ajde da kažemo da nisi razumeo pitanje po šesti put, pitao sam te imaju li te dve tvrdnje veze, ti pričaš kako šugava semantika nema nikakve veze, a ovde se hvataš za terminološke banalije, viš koji si pacijent.

Jednom sam te pitao i bez da ih nazivam premisama, to si iskulirao, ali si se vratio u igru sa ''premisama'' kasnije :haha:

 

 

Ajd pa srećno dalje trolovanje, dogovori se sam sa sobom u sledećem postu šta ja znam (i kad sam naučio, da li razumem itd) a šta ne znam, pa onda mi javite na pm da dođem to da potpišem, u radikalno-socijalističkom stilu, pa možeš da hvataš skrinšotove i da se samozadovoljavaš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

otprilike ovom logikom: dođeš kod nekog ozbiljnog profana i kažeš mu da hoćeš da radiš ozbiljno istraživanje, i onda te on pita koji ti je teorijski okvir za istraživanje, a ti mu odgovoriš da semantika dolazi tada i tada, i on ti kaže aj ti mali napusti ovaj katastar :haha:

 

:haha:

 

 

A je l' pusi tompus dok to kaze? Docaraj nam jos malo tu scenu

 

Bog premestanja iz konteksta u kontekst, Vucicevic place za takvima, ionako nema leba u tvojoj struci, odlicna ti je to podloga i za novinarstvo

 

 

Reductio ad masturbum

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovati da ljudi ne mogu ništa da promene

a ja sam ovo rekao i ja to verujem :haha: :haha: :haha:

 

marksisti ništa ne mogu da promene.

ili ne na bolje

ili ne na značajno dug period.

e to sam možda rekao.

 

bato, moraš izaći u svet i upoznati ga.

ne može se iz dimenzije xy menjati svet.

 

a najbolje

stvori od nule neku firmu

razvij je

i onda je predaj tim ubogim radnicima na samoupravljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bit če od tebe čestitoga satnika.

 

tumblr_ngp556n6es1tfkuabo1_500.gif

 

Iskusni obaveštajci KGB-a tvrde kako svakog četvrtka na Aerodrom Nikola Tesla sleće avion iz Čikaga sa trojicom čamuga. Specijalni gosti, još malo pa emisionari... Na intimno druženje s ministarkom Joksimović.

Ne znam zašto, ali kada su pouzdane informacije u pitanju, ja kagebeovcima svakako verujem. Uostalom, od ovih (slobodnih) radikala nas ništa ne može iznenaditi; milion puta su pomerali granice.

 

 

s512YqQ.jpg

Edited by vudun
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...