Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Šta vas košta da napravite neki mega folder na D particiji tipa 'Jućub klipovi'

Aha, evo u ovaj podfolder trpam npr. sve one velemajstorske muzičke spotove. I vidi, ovaj ovde drugi podfloder, tu ću da smestim sve one nezaboravne zaebavancije vrste Noćna mora i sl. Da se sačuva od zuba vremena i od talasa predstojećih promena.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

member when Bata dokazao postojanje boga:

 

http://www.yumetal.n...20#entry2734751

 

I imate nadalje reprizu ove diskusije gde čovek lupeta i prespaja kako mu odgovara i ljudi se krste, osim recimo Elfa, tu ulogu sada ima Kuruz :haha:

 

 

 

Negde pre toga je Bata dao i ''silogizam'' koji glasi

 

Riba pliva.

Čovek pliva.

Čovek je riba.

 

i naveo ga kao primer nedostatka silogizma i dedukcije... Kažite ko se seća da prestane da me nabeđuje da ga klevetam...

Bilo je na staroj bem ti život temi, greota živa :haha:

 

 

Evo baš ga ovde trpam za isto to:

 

A sudeci po ovom tvom postu sa uvecanim delovima, definitivno si nesposoban za praktikovanje logike, kao onomad kad si nas ucio nesavrsenostima logike.

 

za domaci zadatak moze da nauci razliku izmedju silogizma i logicke greske, kad bude imao vremena od doktorata.

 

Na onim "silogizmima" se najbolje pokazao, fascinantno mi je bilo da posmatram kako nastavlja i dalje da spamuje i da insistira kako je u pravu, kao da ga nije sramota koliko je ispao glup.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko se seća da sam reko nešto što nikad nisam reko :haha:

 

E moj Dimone, ti da si zaista neki pošten lik, do sada bi priznao da nemaš pojma zašto je to logička greška, zašto to nije dedukcija

 

Ne znam što bih ja pred istim svedocima pred kojima si izrekao te gluposti tvrdio nešto što se nije desilo...

 

To smo ti uredno objasnili tada, ali si nastavio isto, kao i sad :haha:

 

tako da nemaš ni izgrađenu kulu koja bi mogla da padne, u svakoj raspravi su semantika i logika najmanji zajednički imenilac svim tvojim nebulozama, to smo ti nacrtali i tad kad si eksplicitno srao po logici, i u ovoj diskusiji iz 2014. citiranoj, ili prošli put na Pravoslavlju gde si imao ovakve bisere:

 

Naime, nauka je dokazala i da je Zemlja ravna ploča, pa se onda predomislila.

 

Nauka u stvari zadnjih 30 godina ništa novo nije otkrila. Bukvalno

 

Kompjuteri i internet su stvoreni pre 60 godina.

 

Nauka je danas u jadnom stanju po pitanju progresa i inovacija, vrlo slabo napreduje a ovde se propagira da treba da joj verujemo

 

šta konkretno da joj verujemo? Jel izlečila neku bolest? Jel rešila problem gladi i siromaštva u svetu? Jel svi imamo džetpekove i možemo da letimo?

 

 

Tako da kamo lepe sreće da lupetaš samo 1. aprila :D

 

 

S obzirom da na najosnovnijem mogućem, trivijalnom nivou poričeš logiku, tragično mi je stvarno iz ugla našeg obrazovnog sistema što inteligentni momci kakvi su Kuruz, Čarli, Elf ignorišu osnovne logičke greške i diskutuju s tobom na tim ''višim nivoima'', to je skroz simptomatično za ljude s društvenih nauka, ruku pod ruku uz sklonost relativizacijama i razvodnjavanju. Nisu same društvene nauke ništa krive, definitivno nam na svakom nivou obrazovanja fali logika, još od osnovne, na svim fakultetima bih je ubacio kao obavezan ispit na prvoj godini...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako hoćeš da te neko razume idi kod psihologa

 

a to što prosipaš ovde o strukturi i razvoju društva - to je neoliberalizam

ma ne za mene, za vas iz dimenzije x, da skapirate da ljudi van filozofskog fakulteta nisu ideološki mimovi.

 

da li neoliberalizam podrazumeva otimanje penzija i burazerska nameštanje javnih nabavki?

to mi reci, molim te.

ako podrazumeva, onda vučić jeste neoliberal, a ja nisam.

ako ne pdorazumeva onda je možda obrnuto, ili bolje rečeno ja u neoliberalizmu vidim i pozitivne stvari.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bata: aman, je l' realno da si toliko glup, naveo sam sta si ti rekao i ti nazvao silogizmom, i da, i tad sam ti objasnjavao kako nemas generalnu premisu jer nemas nijedan kvantifikator, pa me je Sreta posle zajebavao za kvantifikatore, nemo se pravis mutav

 

Ali sve u svemu 'fala ti sto sam obnovio malo neke osnovne stvari iz logike, dobar si za trening :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To citirano nema veze s tvojim ''silogizmom'', to su dve premise iz tvog posta i pitanje je imaju li uticaj na istinitost jedna druge, na šta još nisi odgovorio, verovatno jer ti ovo:

 

premisa da ontologija i epistemologija imaju apsolutan primat isključuje bilo kakvu šugavu semantiku i ostale površnosti.

 

''Pobija'' sve druge tvrdnje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, to su "premise" iz tvog posta, tupsone

 

Jesi siguran?

 

 

"epistemologija dolazi nakon semantike"

 

ne, epistemologija dolazi nakon ontologije

 

Hello

 

Još sam ti obeležio bojama, al' nisi uspeo da skapiraš pitanje

 

U slučaju da se neko od gledalaca uključio sada u emisiju, peti put postavljeno pitanje za Batu je bilo kako istinitost druge premise utiče na istinitost prve :D

 

 

Zreo si ti za još jedan ban, pa zdravlje kad Bože vratiš šizofreniju u remisiju, ti opet napravi profil

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"prestani da patološki lažeš"

 

Haha sjajna ti je taktika da optuzujes druge za stvari koje sam primenjujes, nije za dzabe taj FPN :D

 

S obzirom da nisi objasnio nego si samo tvrdio, to se zove premisa, ne znam sta ce ti navodnici, ali mozemo dalje bez tog termina, da se ne bunis:

 

Odbacujes moju tvrdnju, te iznosis svoju, i ne umes eksplicitno da odgovoris da li istinitost tvoje tvrdnje onemogucuje istinitost moje,

tj. da li ti to "ne," koje si napisao pre svoje tvrdnje predstavlja neki odnos te dve tvrdnje ili samo licno tvoju proizvoljnu negaciju ove moje...

 

 

Mada eto uspeli smo klestima da izvucemo da priznajes da istinitost druge tvrdnje ne pobija prvu nego si ti licno to pobio sas laseri iz ocši :D

Samo "potpuno odbacio" pitanje iz tautologije, kao derle od 9 godina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da se nastavljamo, odgovorio si, same tvrdnje nisu u kontradikciji kao što je tvoja formulacija sugerisala, nego ''apsolutni primat epistemologije i ontologije'' pobija sve što ti odabereš da pobija. :pivopije:

 

 

C-658VsXoAo3ovC.jpg

 

Lepa ilustracija, to je upravo željeni efekat Batine retorike :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dimonova sujeta nema granica

neće priznati da ne zna

 

A ti znaš šta ja to neću da priznam, ispratio si iz Batine priče? :haha:

 

Dimon ne voli da se ponavlja:

 

Objasnio sam ti dvaput, ne moram i da skacem kroz kolutove, evo ako neko osim tebe 'oce i njemu da objasnim, nek kaze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dežuraš, a? Citiraj gde sam objasnio to ili pusti čoveka da odgovori :D

 

 

Evo za trulija:

 

Dedukcija je logicki proces donošenja zaključka o nečemu specifičnom na osnovu opštih sudova koje je dobri Bata pominjao, a indukcija je donošenje opšteg zaključka na osnovu skupa pojedinačnih činjenica, tj. premisa. Dakle dedukcija je zaključivanje nishodno, a indukcija ushodno, unutar te neke hijerarhije znanja u koju Bata ima problem da pravilno pozicionira sve što je do sada u životu pročitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...