Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

45 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Ok, kakvo je stanje kod ostalih? Ima li neko bar 81:19 odnos dobro:sranje? ili je najbolje 20:80, dok je kod većine 0:100? Ili čekamo Isusa da siđe ponovo, da se kandiduje i povede narod protiv Vučića?

pa nije to baš tako jednostavno. Recimo, jeste da imam palamaru ali opet nije ni 10% moga tela. I sad mi neko kaže da odsečem tih 10% al jbg bolje seci obe noge koje su 40%, srećniji bih bio. Može i uši u nos i jedan guz da se odseče, al jbg stojka da ne diraju

ipak postoje neki prioriteti, i dođe Dobrica i bukvalno se posere po tim prioritetima, al onda pokušava da sve kompenzuje time što se depilira ili leči bolesnu decu ili uhapsi Gašića i Babića i tako to. Al ostaje pitanje šta je prioritet.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama je sve prioritet. Šta god može da se promeni na bolje, treba menjati. Beograd je užasan grad i biće takav narednih 10-20 godina sigurno, i bez SNS-a. Da neko uvede zabranu rada maloprodaja nedeljom (ne košta ništa), poboljšao bi kvalitet života svih. Obavezno odvajanje otpada, pa i sa minimalnom reciklažom (ne košta ništa) pravi ogromnu razliku. Itd.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dead Man Drinking said:

O tome ti i govorim. Pored svega što znaš o SNS-u, ovi su ti gori (iako su i njihovi simpatizeri bili pakovani u maricu tokom blokade) Tj. Srbija koju ti želiš je gora od SNS Srbije.

 

Nije tacno.

Nisi svestan sa kojom strascu ja prezirem vladavinu maloumnosti 

i ovaj metastazirani sistem ( uspostavljen dosta ranije) koji SNS vodi do savrsenstva svog profiterstva a nase propasti

Samo ni u ludilu ne mogu sebi da dozvolim da glasam za nekog 

cija se politicka ideologija ne poklapa sa mojom

ja sam protiv SNS-a i SPS-a

Protiv Palme i Bidze

Protiv Krkobabica( kad vidim nekog iz klana Krkobabic proradi mi cir)

Ali takodje sam i protiv

Gej brakova, Srbi genocidni narod, Rusi genocidni narod

obavezna vakcina, obavezno zatvaranje

sankcije Rusima, ulazak u nato i eu 

Kosovo je nezavisna drzava.... 

do krajnosti do koje bi dovela vladavina ljudi poput Dobrice

verovatno bi smo bili moralna kanalizacija poput Kalifornije

da ne navodim sve negativne aspekte sada mrzi me 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogdan

Ti zaista misliš da je Kalifornija veća moralna kanalizacija od Srbije? Ovde su ljudi psovali čoveka čiji je sin poginuo u fabrici zbog bahatosti direktora/rukovodstva. Ovde ljudi koji su preživeli rat, sankcije, izbeglištvo... nemaju empatije prema žrtvama rata, žrtvama sankcija, izbeglicama. Žele drugim nevinim ljudima zlo jer misle da će to ispraviti nepravdu nanetu njima. Ljudi koji svesno nanose štetu drugima zarad neke male sinekure. Ljudi koji su normalizovali laganje i varanje zarad sitnih dobitaka (od bubica na ispitima do falsifikovanja raznih potvrda). I tako dalje. Nije ovo naša specijalnost, ima toga svuda. Ali manje u Kaliforniji nego u Srbiji. Nije samo pederluk nemoralan. Tj. nije nemoralan uopšte, i sex je za ljude.

Ne moraš ti da glasaš za nekoga ko kaže da je Kosovo nezavisno (od Srbije), što de facto jeste. Ali neko ko to zaista misli nije nužno i mrzitelj Srbije i srpskog naroda. Samo vidi da se Srbija na Kosovu pita koliko i u Kaliforniji. Itd.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji smo mi paćenici jbt... 
Onaj Lavrov.. dao neki intervju i na NAŠE pitanje novinara da li bi se on složio da se rusi i ukrajinci sastanu u Bg-u i Srbija da bude posrednik... 
On je u fazonu rekao: "pa šta znam.. moglo bi.. šta god"
(u fazonu, svejedno mi je... jebe mi se) 
i sad vidim svi mediji prenose: 
Lavrov predložio: Pregovori o miru između Rusije i Ukrajine mogli bi da budu održani i u Beogradu
Kao da je on tako rekao 
jbt 
novinarska govna 

Edited by Dark_Elf
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Dead Man Drinking said:

Nama je sve prioritet. Šta god može da se promeni na bolje, treba menjati. Beograd je užasan grad i biće takav narednih 10-20 godina sigurno, i bez SNS-a. Da neko uvede zabranu rada maloprodaja nedeljom (ne košta ništa), poboljšao bi kvalitet života svih. Obavezno odvajanje otpada, pa i sa minimalnom reciklažom (ne košta ništa) pravi ogromnu razliku. Itd.

jel se mi razumemo uopšte? Što Dobrica ne kaže da hoće to umesto što priča o Rusiji, NATOu, Srebrenici i koječemu?

Neće dobiti glas od mene sve da mi da 3.000 evra platu ako će da nastavi da ignoriše imperijalizam i lagarije o genocidu

ja malo više koštam od 3 soma i reciklaže

1 hour ago, Dead Man Drinking said:

Ti zaista misliš da je Kalifornija veća moralna kanalizacija od Srbije?

iskreno, ko ovde bilo šta zna o Kaliforniji?

eo recimo Srbija na 7 miliona stanovnika 91 ubistvo godišnje, Kalifornija prosečno 5.5 na 100.000 stanovnika, što znači na 7 miliona 385 ubistava

4 puta gore od Srbije. Jel to znači da je moralna kanalizacija pojma nemam, ali ne znači da nije.

svakako mislim da bar što se morala tiče Kalifornija teško da je neki moralni uzor. Tamo ljudi umiru bez zdravstvenog i više no u Srbiji. Imaju milione beskućnika, a recimo ovo nije u Kaliforniji ali jeste u Americi, da u Vašington D.C. stopa smrtnosti crnih beba je bila među najvećim na svetu, jer ko jebe novorođenčad iz geta, pa brate cigani u Srbiji bolje prolaze

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Dead Man Drinking said:

@bogdan

Ti zaista misliš da je Kalifornija veća moralna kanalizacija od Srbije?

Nema veće moralne kanalizacije na svetu od današnje Kalifornije... Zapamti to...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Dark_Elf said:

Koji smo mi paćenici jbt... 
Onaj Lavrov.. dao neki intervju i na NAŠE pitanje novinara da li bi se on složio da se rusi i ukrajinci sastanu u Bg-u i Srbija da bude posrednik... 
On je u fazonu rekao: "pa šta znam.. moglo bi.. šta god"
(u fazonu, svejedno mi je... jebe mi se) 
i sad vidim svi mediji prenose: 
Lavrov predložio: Pregovori o miru između Rusije i Ukrajine mogli bi da budu održani i u Beogradu
Kao da je on tako rekao 
jbt 
novinarska govna 

Je l' to bio neki CIA novinar, ili srpski slobodarski, kojga zanima samo istina?

7 hours ago, Srbin Hamza said:

jel se mi razumemo uopšte? Što Dobrica ne kaže da hoće to umesto što priča o Rusiji, NATOu, Srebrenici i koječemu?

Neće dobiti glas od mene sve da mi da 3.000 evra platu ako će da nastavi da ignoriše imperijalizam i lagarije o genocidu

Zato što u Srbiji ne možeš da postojiš u javnosti ako se ne izjasniš o Kosovu, Bosni, Rusiji... a kamoli da učestvuješ u politici. Makar i na nivou mesne zajednice. Koliko sam ja pratio, oni su se trudili da se ne bave time, ali ne možeš kad te stalno pitaju to (i pre neki dan kada je ima AMA na redditu). A stav im je nit smrdi nit miriše - neka se izjasni narod na referendumu, država i sud su rekli svoje, mi gledamo u budućnost. A prosečan glasač i dalje misli da nečije mišljenje o Kosovu utiče na život u Srbiji. I sve to je više moralno pitanje nego bilo kakva smislena politika

Quote

iskreno, ko ovde bilo šta zna o Kaliforniji?

eo recimo Srbija na 7 miliona stanovnika 91 ubistvo godišnje, Kalifornija prosečno 5.5 na 100.000 stanovnika, što znači na 7 miliona 385 ubistava

4 puta gore od Srbije. Jel to znači da je moralna kanalizacija pojma nemam, ali ne znači da nije.

svakako mislim da bar što se morala tiče Kalifornija teško da je neki moralni uzor. Tamo ljudi umiru bez zdravstvenog i više no u Srbiji. Imaju milione beskućnika, a recimo ovo nije u Kaliforniji ali jeste u Americi, da u Vašington D.C. stopa smrtnosti crnih beba je bila među najvećim na svetu, jer ko jebe novorođenčad iz geta, pa brate cigani u Srbiji bolje prolaze

Cela USA je takva, jer takva želi da bude. I pored sve toga, može se smatrati boljom državom od Srbije (što ne znači je za svakoga bolje da živi tamo, ja lično ne bih voleo). Pitanje je šta je kome prioritet - nekome zdravlje, nekome novac, nekome sloboda (da govori, radi, nosi pušku...). Ja sam samo govorio o tome da se mi previše zanosimo kada govorimo kako smo moralne vertikale u odnosu na dekadentni zapad. Sve ono što je Bogdan nabrojao (gej brakovi, pa i u uvajanje dece, EU i/ili NATO, sankcije Rusiji...) važi i za većinu Zapadne Evrope. A tu opet ne važi ovo što si nabrojao za USA. Tj. gej brakovi i normalnan socijalni sistem se ne isključuju međusobno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dead Man Drinking said:

A tu opet ne važi ovo što si nabrojao za USA. Tj. gej brakovi i normalnan socijalni sistem se ne isključuju međusobno.

nisam ni pričao o gej brakovima. Ja to ne dovodim u pitanje jer nije moje da se petljam u tuđe emotivne odnose

mi se konstantno ne razumemo. Zapadna Evropa je učestvovala u uklanjanju miliona Arapa sa lica zemlje, misliš da je bitno da li u truloj Danskoj rade sve socijalne ustanove?

Odluči se hoćeš li govoriti o moralu ili o ignorisanju krvavog nastranog svetskog poretka. Ti si taj koji je ovde započeo priču o moralu, samo javi šta hoćeš jer EU nije nikakva moralna institucija, to je prvo ekonomski kartel, politički s deficitom demokratije (evropska komisija se ne bira na izborima nego se feudalno postavlja), Evropska komisija koja pritom toleriše razne hibridne režime (uključujući Srbiju, Mađarsku, Poljsku) ako joj je to u interesu, a kad treba da ubija za resurse to čini perverznije nego Rusija

to je cena koju je EU spremna da plati da bi joj građani vozili elektroautomobile i imali jak zdravstveni sistem. Kako je to moralno? Pa naravno da nije. To je moralna nakaznost koja podupire životni standard. 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, HUMAN said:

 

BOOOOOOM

Motivišite me da dignem dupe da odem na glasanje, ja apsolutno ne vidim način da se nateram da glasam :haha:

Sad iam neke NDBG u okruženju koji tripuju kako ima nade i kako moramo 😄

Pa sam razmišljao da ih lažem da sam i ja za Moramo da bi bili srećniji 🤜🤛

Da ne pričamo što mož se desi čak i ako odem na glasanje, da mi se omakne Dačić... Što kaže moj drugar Nickelback, to je partija sa dugom tradicijom i jasnom politikom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijavio se da budem kontrolor za Moramo (iako necu za njih glasati). Odrzali nam neku zoom prezentaciju, poslali materijal, obecali da cemo imati sastanak sa koordinatorom i vise se nisu javili.

Ocekivao sam da su dosta bolje organizovani, ovo je bas amaterski. Osim naravno ako nisu procenili da sam SNS-ovac 🙂 .

Ala ce biti dobro veceras na RTS-u:

Quote

Budući da su Ukrajina i Rusija veliki proizvođači žitarica očekuje se drastičan pad njihovog izvoza, odnosno povećana potražnja hrane na svetskog tržištu. Ima li Srbija viškova koje može da izveze ili je bolje stvarati zalihe za krizne dane koji se očekuju, kojim merama se takođe očekivana visoka inflacija može svesti na podnošljivu meru?
O tome u debati "Reč na reč" u utorak 29.3. na RTS1 raspravljaju:

Saša Radulović - lista Suverenisti
Dragan Đilas - lista Ujedinjeni za pobedu Srbije
Goran Radosavljević - lista Ajmo ljudi
Boško Obradović - lista Dveri - POKS
Dušan Bajatović - lista Ivica Dačić - Premijer Srbije
Vladimir Orlić - lista Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve

 

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 hours ago, Demon Seed said:

Motivišite me da dignem dupe da odem na glasanje, ja apsolutno ne vidim način da se nateram da glasam :haha:

Biće manje mrtvih, jadnih i bednih bez radikala i socijalista na vlasti. Možda budemo imali vazduh, zemlju i vodu. Tako da je glasanje protiv SNS-a i satelita čist dobitak. Problem je što su svi osim Albanaca, Moramo i Đilasa sateliti. Možda Radule nije, ali u tom slučaju su još gori nego što sam mislio

8 hours ago, kuruz said:

kažu za Moramo da su očajno organizovani van Beograda

Naravno, to je lokalni pokret koji je iskoristio priliku da izađe na parlamentarne i predsedničke pošto je ponuda jadna

7 hours ago, 23/16 said:
"svi su isti"

Nisu. Ovi što kradu su gori od ovih što ubijaju (i kradu)

11 hours ago, Srbin Hamza said:

nisam ni pričao o gej brakovima. Ja to ne dovodim u pitanje jer nije moje da se petljam u tuđe emotivne odnose

mi se konstantno ne razumemo. Zapadna Evropa je učestvovala u uklanjanju miliona Arapa sa lica zemlje, misliš da je bitno da li u truloj Danskoj rade sve socijalne ustanove....

Nisam ja počeo priču o moralu, već Bogdan. Jer je naša realnost to da većina Srba misli da je Zapad Sodoma i Gomora, a Istok su prave ljudske i porodične vrednosti. Ja sam samo rekao da to nije tačno. I ako je nekome moral (programa) partije na prvom mestu, bolje da glasa za neku Pro-NATO/nezavisno Kosovo partiju nego za Dveri.

A ti (kao i većina) opet po starom izjednačavaš narod sa politikom državne administracije i prikazuješ sve kao crno ili belo (0 ili 1).
Ja nikad nisam rekao da je bilo koja država/unija odlična, savršena, med i mleko... već da je jedna bolja od druge i da ima više izgleda da napravi bolju budućnost.
I stalno ubacuješ sve u isti koš, iako Slovačka i Finska nisu imali kolonije u Africi. Irska i Mađarska danas imaju svoje politike koje se veoma razlikuju. U Španiji je pala Vlada kada su poslali vojsku da se bori po vukojebinama. Evropa danas, takva, kakva je, ima najviše mogućnosti da napravi bolji svet. Što dovoljno govori o svetu.

Ako tako gledaš onda i ti podržavaš dečiji rad i robovlasništvo po Africi i Aziji kada kupuješ telefon od 150€, majicu od 10€ i čokoladu od 1€. Pa bi red bio da i tebe streljamo ili strpamo u rudnik. Imaš izbor - ili plati fair trade ili ne koristi to što prave deca i robovi. Danas su bolji uslovi i veća prava radnika u danskim kompanijama nego u kineskim. Od Srbije do Filipina. Ne zanima me zašto je to tako, ne mislim da je neki Vijetnamac (Srbin, Englez) dužan da bude rob u Linglongu zato što je neki Kinez bio rob Englezima pre 150 godina. To nije pravda, to stvara još veću nepravdu. Ne želim da mi neko pokloni plac u Turskoj ili Nemačkoj, samo zato što su Turci ili Nemci bili na zemlji mog čukundede. Inače, pogledaj koliko koje države daju za međunarodnu humanitarnu pomoć. Čudo kako neke neutralne zapadne (nit luk jele, nit luk mirisale) zemlje daju više novca od Rusije, Kine i ostalih pravovrednosnih država, iako imaju manji BDP

I vraćaš se u istoriju koliko tebi treba. Ja ne znam koliko treba da gledamo u nazad? 10 godina? Onda su (nam) Kinezi najveći zlotvori. 30 godina? Mi smo pljačkali i ubijali komšije. 100 godina? Rusi maltretirali pola Evrope. 150 godina? Srbija dobila reformu jezika dok je bila deo Turske, Rusija zabranila Poljacima upotrebu poljskog jezika. 250 godina? Kinezi pljačkali i ubijali po Burmi i Nepalu (danas samo pljačkaju i maltretiraju). 500 godina? Tamerlan opljačkao i pobio pola Azije, da li mi (Arapi) treba i dalje da mrzimo Tatare (Uzbekistan, Tadžikistan, Mongoliju, koji su sad oni...)? Je l' treba sad da opljačkam holandsku kompaniju koje ne koristi nikl iz dečijih rudnika i zbog toga prodaje elektronske uređaje po 50-100% većoj ceni od konkurencije, zbog toga što je neka druga holandska ubijala po Africi i Aziji pre 100 godina? Je l treba sad poljski sindikati da budu vlasnici Čelzija? A Levandovski da dobije Romanovu jahtu? Ti bi preko noći da promeniš ceo svet i ispraviš sve nepravde. A ako to ne može, onda ne treba raditi ništa. Ako misliš da je bilo kakva revolucija rešenje - gde su pripreme za revoluciju? Najbolje što možemo da uradimo je da malo po malo menjamo stvari na bolje. Pa možda za 100-200 godina Srbija (ili svet) bude dobro mesto za život. I te "malo po malo" stvari se danas najviše rade u Evropi. Samo treba privatiti činjenicu da radiš za nešto što nećeš nikada videti i što se možda neće nikada ni desiti. Uteha je što znaš da će biti gore ako samo sediš sa strane.

 

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, HUMAN said:

:blek:

10 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Biće manje mrtvih, jadnih i bednih bez radikala i socijalista na vlasti. Možda budemo imali vazduh, zemlju i vodu. Tako da je glasanje protiv SNS-a i satelita čist dobitak. Problem je što su svi osim Albanaca, Moramo i Đilasa sateliti. Možda Radule nije, ali u tom slučaju su još gori nego što sam mislio

Na koj način ovo motiviše? xD

Napisao si da biće manje crnila ako se sklone radikali i sps, zatim si napisao kako je to nemoguće, a između ta dva si napisao da je čist dobitak. :D

Msm možda nadobudno deluje post ali ne kritikujem ja tebe nego je realnost prilično jeziva u tom pogledu... Zamisli pristojnog građanina koji rezimira situaciju: opcije su mi Albanci ( :haha: ), Moramo koji se raspada i koje od pocetka do kraja ne zanima ništa sem Beograda, samim tim su osuđeni na propast jer nemaju dovoljno glasača u Beogradu da pobede raju iz unutrašljosti, Đilas koji deluje marginalizovano i nebitno, kao nešto ta Marinika uzburkava i raskrinkava... Radule koji dR jOvAnA sToJkOvIć jbt, dr Jovana koja Firer...

Pa lepo eto naterao sam se da analiziram nešto kao na osnovu minimalne količine informacija koje sam se trudio da ne skupljam... Znači Đilas... E sad, da li postoji nešto smislenije za raditi u nedelju... #ĆMBK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god mi mrzeli Beograd, to je 1/3 Srbije, a tu postoji šansa da SNS izgubi. Ako još Psiho ne pobedi u 1. krugu, dobre su šanse da ga strefi srčka. Na parlamnetarnim glasaš kad već izlaziš. Što da ne i za Albance, naši su

Edited by Dead Man Drinking
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

27 minutes ago, Dead Man Drinking said:

A ti (kao i većina) opet po starom izjednačavaš narod sa politikom državne administracije i prikazuješ sve kao crno ili belo (0 ili 1).

Naprotiv, to je ono što trenutno radi EU: izjednačava politiku Putinove državne administracije sa ruskim narodom kojeg kažnjava sankcijama. Tu stvarno nema nikakvog spora što se mene tiče, da je to moralno nakazno. A jesu li Finci fini, pa i jesu, par koje sam sreo sasvim fini. Ali kakve to veze ima sa politikom?

29 minutes ago, Dead Man Drinking said:

I stalno ubacuješ sve u isti koš, iako Slovačka i Finska nisu imali kolonije u Africi.

Slovačka i Finska su uvele sankcije ruskom narodu. Dakle?

30 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Ako tako gledaš onda i ti podržavaš dečiji rad i robovlasništvo po Africi i Aziji kada kupuješ telefon od 150€, majicu od 10€ i čokoladu od 1€. Imaš izbor - ili plati fair trade ili ne koristi to što prave deca i robovi

ah pa kakve su ovo priče? Da, ja kupujem što mogu za platu koju imam, ne mogu da kupim tel od 1000 evrića i tako dalje. Ja ne mogu da promenim svet ali ne moram ni svesno da podržavam onoga kojeg bukvalno za to bole kara.

Danci mogu da plate fair trade a ja ne mogu. To jest, ja ne mogu a oni neće da plate fair trade. To je moralna razlika.

31 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Danas su bolji uslovi i veća prava radnika u danskim kompanijama nego u kineskim. Od Srbije do Filipina.

Netačno. Već smo pričali da svi oni po Aziji izrabljuju ljude.

34 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Rusi maltretirali pola Evrope

pa naravno, ja to ne sporim. A kakve to ima veze sa uvođenjem sankcija ruskom narodu?

34 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Mi smo pljačkali i ubijali komšije.

e vidiš sad si ga ubo. Jer naravno to što misliš da je to istina je razlog što ja svakako neću da glasam nikoga. Znaš kad je Tadić nekome rekao znaš šta klao si u Jasenovcu? Jel nekome rekao znaš šta protero si 300.000 ljudi u Oluji. 

On to nikad nije rekao, ništa pokrenuo, gazio preko leševa stradalih devedesetih, samo da uđe u Evropsku Uniju. Jeste, tako je, kad kažeš da SNS krade i ubija pritom misliš ubije 5-6 ljudi zbog para ili koječega. A Tadara mandara prodade 40.000 žrtava devedesetih, da ne pisne nigde, da se nikome ne zameri, da se ispričava Mesiću, da isporuči svakog živog koga mu traži druga strana, znači 40.000 mrtvih za male pare, da se uđe u EU, pa svaka čast što misliš da je to bolje nego Velja Nevolja.

Dakle, super je to što ti hoćeš malo po malo, kao ja to neću? Samo gde je to malo po malo kad se neko posere na 40.000 mrtvih, uđe zamalo u NATO (Tadićevo "Partnerstvo za mir"), prihvati laž o genocidu o Srebrenici, uvede sankcije bilo kom narodu na planeti Zemlji, kako je to "malo"?

Ti samo vidiš ono što hoćeš da vidiš, i naravno i ja bogami vidim šta ja hoću da vidim. Recimo to da su obe strane gadne i da neće dobiti moj glas niko. Al da mi i dalje popuješ o tome da u DOS nema ubica, pa da, više su nekrofili koji su uvredili i ponizili sve porodice žrtava, a to je možda i gore nego da su ih ubili.

Jbt, ti pričaš konstantno kao da se neko u Srbiji više napatio nego preko Drine, meni to postaje sumanuto šta vi Srbijanci umišljate. Država Srbija se nikad nije zauzela za žrtve sopstvenog naroda i zato treba da je pojedu Šiptari, naravno, pa ja to pričam već 10 godina ovde. Ljudi misle i dalje da se šalim, jebeš ovu zemlju bez kičme s malopomalo reformama, izdala me ko poslednja kurva, sad ću da plačem što vam je SNS na vlasti i da slušam kako idete da molerišete po Nemačkoj. 

Ili još bolje, glasaću za Radula, to da vam napakostim da slušate astrološke prognoze svaki dan i da se zabrani Dojče Vele

54 minutes ago, Demon Seed said:

Zamisli pristojnog građanina koji rezimira situaciju

jedino što možeš da imaš u vidu je da tamo neki Moramo i slični svakako neće dobiti neke posebne glasove. Ali nije loše da uđu u parlament i svakako neće vršiti vlast. Dakle, ne mora SNS da dobije 60% i bar na to može da se utiče pa da se ima više lista u skupštini.

Problem Moramo je što su autistični kao i većina opozicije i dok ne shvate da ih građani neće bitno podržati dok se ne opamete potrebna im je neka praksa i iskustvo u samim institucijama.

Mislim, to za koga ćeš da glasaš je tvoja stvar, mislim ovako generalno je bitno razmišljati da ta skupština ne bude jedan čopor, bolje da bude 5-6 čopora jer bi malo razmrdalo političku scenu. Pa u tom pravcu treba razmišljati bez obzira koji ne-sns čopor glasaš.

  • Like 2
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja se skroz slažem da od rasporeda glasova pretežno zavisi raspored u skupštini, nego mene muči što mi opredeljenje i svest mase deluje takvo da mrka kapa, jer na sve to dolazi jedan zajeban zloduh a to je pitanje:

"Da li će biti gore nego što je sada ako ostane SNS?"

Ljudima ulazi voda u uši takoreći, od ovih nekih povećanja plate (koja su manja od stope inflacije...), a "opozicija" je bukvalno cirkus nakaza ogromnim delom, ovi koji su kao nešto pošteni su nemoćni, i onda se sve više ljudi pita ovo pitanje iznad, a i pitanje - ako su opozicioni kandidati za njihov glas toliko nesposobni da se sami sa sobom raspadaju, kako će da upravljaju državom? Ok je da su oni sposobni da pOstavLjaju prAva piTAnja u skupštini, ali moramo da se složimo da matematika koju zahteva to razmišljanje kako je ok glasati ih jer bolje da neko postavlja pitanja nego da niko ne postavlja pitanja, uz pretpostavku da će to ostati na pitanjima, postaje naporna za prosečnog glasača, pa čak i za pristojnog opozicionog gradjanina. Ljudi ne žele da premeravaju koliko su svi nesposobni pa da biraju manje nesposobnog, nego žele da glasaju za nekoga u koga veruju, čak i ovi racionalni. Da je drugačije, ne bi toliki pošten, pristojan i obrazovan narod pravio budale od sebe i živeo u deluzijama. Ali avaj, oni koji su stvarno sposobni, većinom ne žele da troše vreme na politiku, ili ne žele da na poštenje troše vreme koje provode u politici.

I to ode do te mere da mi više vredi mojih par sati u nedelju nego glasanje.

37 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Koliko god mi mrzeli Beograd, to je 1/3 Srbije, a tu postoji šansa da SNS izgubi. Ako još Psiho ne pobedi u 1. krugu, dobre su šanse da ga strefi srčka. Na parlamnetarnim glasaš kad već izlaziš. Što da ne i za Albance, naši su

Ko bre mrzi Beograd, živim u njemu veoma dugi niz godina, volim ga i poštujem, i povređuje mi osećanja što me NDBG gleda kao nižu rasu :haha:

Žao mi je što ne mogu da kažem E BAŠ DA VIDIM DA NE DOBIJE U 1. krugu, jer ću i ja da snosim deo krivice ako dobije, a ne glasam :haha:

Ide nam u bulju iz keca u kec brt

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Naprotiv, to je ono što trenutno radi EU: izjednačava politiku Putinove državne administracije sa ruskim narodom kojeg kažnjava sankcijama. Tu stvarno nema nikakvog spora što se mene tiče, da je to moralno nakazno. A jesu li Finci fini, pa i jesu, par koje sam sreo sasvim fini. Ali kakve to veze ima sa politikom?

Sankcije su anticivilizacijski čin. I rat je. Rat je veći anticivlizacijski čin od sankcija. Onaj ko započne rat treba da bude srećan ako dobije sankcije a ne bombe.

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Slovačka i Finska su uvele sankcije ruskom narodu. Dakle?

Dakle Slovačka i Finska je trebalo da se uključe u rat sa svojim saveznikom i ubijaju ruske vojnike i civile. Umesto toga, oni su uradili nešto stoput gore - izbacili su rusku repstaciju sa svetskog prvenstva

1 hour ago, Srbin Hamza said:

ah pa kakve su ovo priče? Da, ja kupujem što mogu za platu koju imam, ne mogu da kupim tel od 1000 evrića i tako dalje. Ja ne mogu da promenim svet ali ne moram ni svesno da podržavam onoga kojeg bukvalno za to bole kara.

Je l te tera neko da kupuješ telefon? Bar 2 milijarde ljudi nema telefon i ništa im ne fali. TO što ti nemanje telefona ne vidiš kao izbor je tvoj problem. A možeš da kupiš neki stari polovan, stižu poruke i na taj. Ali ti ipak svesno podržavaš robovlasnike i izrabljivače 21. veka, dok istovremeno kukaš na robovlasnike i izrabljivače iz srednjeg veka

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Danci mogu da plate fair trade a ja ne mogu. To jest, ja ne mogu a oni neće da plate fair trade. To je moralna razlika.

Danci mogu i plaćaju. U većoj meri nego bogati Kinezi. Pomislio bi čovek da više Danci brinu o kineskim radnicima nego Kinezi. I opet, možeš i ti. Nemanje proizvoda je takođe izbor.

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Netačno. Već smo pričali da svi oni po Aziji izrabljuju ljude.

Netačno. Uslovi rada u danskim, holadnskim, nemačkim... fabrikama su bolji od uslova u kineskim, vijetnamskim, ruskim. I u Srbiji i u Indoneziji.

1 hour ago, Srbin Hamza said:

pa naravno, ja to ne sporim. A kakve to ima veze sa uvođenjem sankcija ruskom narodu?

Ruski narod je uveo bombe ukrajinskom narodu. I zbog toga trpi posledice svojih dela. Da li je to fer, nemam pojma. Ali znam da bih bio srećniji sa sankcijama u Novosibirsku nego u podrumu u Mariupolju bez hrane, vode i lekova. Mani me dobrog Nemaca koji je pustio komšiju da pobegne od SS-ovaca

1 hour ago, Srbin Hamza said:

e vidiš sad si ga ubo. Jer naravno to što misliš da je to istina je razlog što ja svakako neću da glasam nikoga. Znaš kad je Tadić nekome rekao znaš šta klao si u Jasenovcu? Jel nekome rekao znaš šta protero si 300.000 ljudi u Oluji. 

On to nikad nije rekao, ništa pokrenuo, gazio preko leševa stradalih devedesetih, samo da uđe u Evropsku Uniju. Jeste, tako je, kad kažeš da SNS krade i ubija pritom misliš ubije 5-6 ljudi zbog para ili koječega. A Tadara mandara prodade 40.000 žrtava devedesetih, da ne pisne nigde, da se nikome ne zameri, da se ispričava Mesiću, da isporuči svakog živog koga mu traži druga strana, znači 40.000 mrtvih za male pare, da se uđe u EU, pa svaka čast što misliš da je to bolje nego Velja Nevolja.

Dakle, super je to što ti hoćeš malo po malo, kao ja to neću? Samo gde je to malo po malo kad se neko posere na 40.000 mrtvih, uđe zamalo u NATO (Tadićevo "Partnerstvo za mir"), prihvati laž o genocidu o Srebrenici, uvede sankcije bilo kom narodu na planeti Zemlji, kako je to "malo"?

Tadić prodao žrtve? Dok su se Šešelj i Vučić svojski trudili da (srpskih) žrtava bude što više. Je l' znaš kako su se oni (i Milošević, Vulin, Dačić) ponašali prema tih 300.000 izbeglica pre 25 godina? I posle se Tadić posrao na njih.

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Ti samo vidiš ono što hoćeš da vidiš, i naravno i ja bogami vidim šta ja hoću da vidim. Recimo to da su obe strane gadne i da neće dobiti moj glas niko. Al da mi i dalje popuješ o tome da u DOS nema ubica, pa da, više su nekrofili koji su uvredili i ponizili sve porodice žrtava, a to je možda i gore nego da su ih ubili.

Jbt, ti pričaš konstantno kao da se neko u Srbiji više napatio nego preko Drine, meni to postaje sumanuto šta vi Srbijanci umišljate. Država Srbija se nikad nije zauzela za žrtve sopstvenog naroda i zato treba da je pojedu Šiptari, naravno, pa ja to pričam već 10 godina ovde. Ljudi misle i dalje da se šalim, jebeš ovu zemlju bez kičme s malopomalo reformama, izdala me ko poslednja kurva, sad ću da plačem što vam je SNS na vlasti i da slušam kako idete da molerišete po Nemačkoj. 

Država Srbija je poseravanje po sopstvevnim žrtvama počela pre 30 godina. I kada se jednom krene s tim, nema stajanja. Država Srbija i Srbi su počeli da seru po grobovima ljudi koji su borili protiv ustaša, koji su oslobađali Jasenovac, koji su se borili protiv okupatora i saradnika okupatora. I sada im smeta što neko pljuje po njihovim grobovima, iako to zapravo ne radi. Ali Srbima je u glavi samo to što Tadić nije pitao Mesića: "a šta ste vi nama radili" (što je najgore i tražio je od njih da istraže i kazne svoje).
I ponovo - priznanje sopstvenog zločina ne znači prikrivanje tuđeg. A posebno nema veze sa kvalitetom života i društva neke države. Jer imamo primer da vidimo dokle se može stići kada si pobednik "koji nije kriv", nije kaznio svoje i dočekao je kažnjavanje protivnika. Postaneš Kosovo ili Hrvatska. Tj. nisi govno, već proliv ili gadan prdež. U svakom slučaju za izbegavanje.

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Ili još bolje, glasaću za Radula, to da vam napakostim da slušate astrološke prognoze svaki dan i da se zabrani Dojče Vele

jedino što možeš da imaš u vidu je da tamo neki Moramo i slični svakako neće dobiti neke posebne glasove. Ali nije loše da uđu u parlament i svakako neće vršiti vlast. Dakle, ne mora SNS da dobije 60% i bar na to može da se utiče pa da se ima više lista u skupštini.

Problem Moramo je što su autistični kao i većina opozicije i dok ne shvate da ih građani neće bitno podržati dok se ne opamete potrebna im je neka praksa i iskustvo u samim institucijama.

Mislim, to za koga ćeš da glasaš je tvoja stvar, mislim ovako generalno je bitno razmišljati da ta skupština ne bude jedan čopor, bolje da bude 5-6 čopora jer bi malo razmrdalo političku scenu. Pa u tom pravcu treba razmišljati bez obzira koji ne-sns čopor glasaš.

Ma koliko mrzeo astrologiju, to je najmanje što zameram Branki i DJB-u. Budala ima svuda i siguran sam da ima sposobnih astrologa koji bi vodili ok politiku. Ali kod njih je sve drugo problem. Najveći je to što su u sopstvenoj organizaciji ukinulu demokratski proces pre 5 godina, a očekuju da im verujem da će državu voditi drugačije

  • Like 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

49 minutes ago, Demon Seed said:

ako su opozicioni kandidati za njihov glas toliko nesposobni da se sami sa sobom raspadaju, kako će da upravljaju državom?

kažem da njima treba 4-8 godina iskustva što sada nemaju. Ni blizu neće nešto da promene brzo, ali od nekuda moraju da počnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Mani me dobrog Nemaca koji je pustio komšiju da pobegne od SS-ovaca

mani me ovih licemernih priča kad Danci započnu rat niko im ne uvede sankcije al kao dobri su prema svojim azijskim robovima

jesu ovako dobri?

https://cphpost.dk/?p=7836

uopšte neću da tražim dalje, više puta sam nailazio na podatke kako su tretirani radnici multinacionalnih kompanija, ti prosto lažeš o ovome samog sebe, mene nećeš

jbt DMD zašto mi odgovaraš tako kretenski? Jebeno imaš dvostruke aršine, Danska je započela više ratova u poslednjih 30 godina nego Rusija i prekršila međunarodno pravo više puta nego Rusija. Koji ono srpski kurac te nije sramota da ti to peti put ponovim i da se praviš lud?

I Južna Koreja ljudima stavi pelene u Srbiji, to nisu Kinezi braćala, JK je deo zapadne hemisfere

9 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Tadić prodao žrtve? Dok su se Šešelj i Vučić svojski trudili da (srpskih) žrtava bude što više. Je l' znaš kako su se oni (i Milošević, Vulin, Dačić) ponašali prema tih 300.000 izbeglica pre 25 godina? I posle se Tadić posrao na njih.

ja rekoh da su svi gadni, ti i dalje umišljaš da su jedni bolji. I Đinđić je pekao vola na Palama, imao svoje paravojne jedinice Mauzerove Pantere i svakakva čuda. Ništa više Pantera nije bilo nego Šešeljevaca ili Belih orlova, to što u Srbiji i dalje umišljaju da je Šešelj tu bio bitniji (kako kad nije ni vršio vlast?) šta ja tu mogu, počnite da učite.

Ja ne mogu biti kriv što lepo odeš na youtube, pogledaš debate Đinđića i Šešelja, ima ih ukupno 2, vidiš da je ono što je Šešelj pričao Đinđić posle 2000. sproveo... jel nejasno, treba da ponovim? Šešelj govorio, Đinđić kao fol kritikovao, onda na vlasti sproveo Šešeljev ekonomski program i dobili smo šta smo dobili. Šta je on tu sad jebeno bolji kad je u debatama lagao?

14 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Postaneš Kosovo ili Hrvatska. Tj. nisi govno, već proliv ili gadan prdež. U svakom slučaju za izbegavanje.

jel to sad tvrdiš da je SNS bolji od Hrvatske? :haha:

Žao mi je, ali oko ovoga se nećemo nikada sporazumeti. SPS se nikada nije oporavio od onoga što je zasrao, i to s pravom. DS se neće nikada oporaviti. SNS kad padne biće vozdra. Tu vraćanja nema, karma je kurva. Ti pokušavaš iz bureta govana da izvadiš nešto i tvrdiš ovi su bolji. Govno je govno. Od Tadića se nešto bar očekivalo i vidimo kako je vratio. Pa jel izgubio izbore, pošteno, nije SNS kupio glasove 2012. godine valjda? 

Jbt ti se izgleda još od tog poraza nisi opasuljio. Tadić je izgubio s pravom. I da, ako imaš Hrvatsku kao suseda onda ne jedeš kvazimoralistička govna kako ćeš čistiti sopstveno dvorište tako što ćeš isporučiti zločince dok se tuđi krvnici oslobađaju. Ako hoćeš pravdu sudi im u Srbiji i osudi ako su krivi. Ali ne, pošalješ ih u Hag jer ti se diže kurac na EU. To nije pravda nego sve suprotno od toga i rasistički tretman žrtava pride.

Kakve su ovo logike jbt, dakle ti imaš protivnika, neki Real Madrid a hoćeš da tvom timu sviraju sve faule i da dobijaju kartone a drugi tim jbg to su gadni prdeži i prolivi, blabla. Izgubio si tekmu brate, jel bitno što je sudija svirao samo tebi? Samom sebi da lomiš noge? Pa šta hoćeš, da ti kažem da se slažem što otvaraš karte drugoj strani a druga strana ih ne otvori nego samo pokupi keš sa stola? Eo kažem bravo, ali ti igraš neku svoju igricu koja je nerealna.

  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...