Jump to content

Atheist


Aleara

Recommended Posts

Pa ja sam otprilike rekao šta mislim - nisam fan Atheista ali meni je fin album, baš proleti dok ga slušaš i ako ti se svidela ona jedna nova svideće ti se ceo album garant, nema većih iznenađenja. Daleko je od lošeg, skidaj slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije tacno. Em nije bezidejno em su vokali sasvim dobri, em ne zvuci retrogradno - na koji album pre unquestionable presence i elements ti ovo lici? ne moze nikako biti retrogradno. Moze biti jedino malo zastranjivanje u neki moderniji streamlined zvuk sa povremenim chugga chugga delovima. Ti delovi nisu nesto uzbudljivi ali su korektno izvedeni i ne iskacu. Melodicniji rifovi, leadovi i dramaticni momenti su upravo ono sto smo cekali.

Nije sad nesto epohalan album, kvalitet malo neujednacen ali odlican svejedno 8/10.

 

Unquestionable, Elements...to je bila revolucija kad je izlazilo. Meni je fejk da Atheist album u 2010 zvuči ovako metalski. Nisam mislio retrogardno u smislu da se vraćaju nekom svom starom zvuku, ali nisam hteo to da čujem, kao da se trude da zvuče savremeno i u toku sa novom produkcijom.

Opet moram da se vratim na Cynic, snimili ljudi albumčinu kakva je Traced In Air, taj album je mogao da izađe takav i 1995, 2005 i 2015 i bio bi jebeno neverovatan u koje god vreme da si uzeo da ga slušaš i zvuči samo kao taj bend, jer su se tu stvari radile iz pravih razloga. Zbog mjuze!!! Samo je to bitno. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam meni je bas fino predrkan album.

gust i predrkan.

 

nije elelments al' elements je vise bio neka vanzemaljska inspiracija i manjak vremena. ovo je planirana i vremenom predrkavana mjuza. shto meni trenutno sasvim odgovara.

 

evo da se i ja ukljucim u shablon novinarske muzicke kritike: x out of y.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unquestionable, Elements...to je bila revolucija kad je izlazilo. Meni je fejk da Atheist album u 2010 zvuči ovako metalski. Nisam mislio retrogardno u smislu da se vraćaju nekom svom starom zvuku, ali nisam hteo to da čujem, kao da se trude da zvuče savremeno i u toku sa novom produkcijom.

Opet moram da se vratim na Cynic, snimili ljudi albumčinu kakva je Traced In Air, taj album je mogao da izađe takav i 1995, 2005 i 2015 i bio bi jebeno neverovatan u koje god vreme da si uzeo da ga slušaš i zvuči samo kao taj bend, jer su se tu stvari radile iz pravih razloga. Zbog mjuze!!! Samo je to bitno. :smile:

 

Ko je čitao Kelijeve intervjue proteklih godina mogao je videti da čovek žali što su oni umirali od tuge što ih niko nije jebao 2% kad su radili UP, a sad tehnikalija ide kao luda tako da se jednostavno vratiše da uzmu ono što zaslužuju sa svojim trademark zvukom. OK slažem se da ovo nije neka progresija od Elements pa nadalje kao što je to Cynic odradio, već više UP na neki novi način. Atheist radi ono što je patentirao, ruku na srce malo lošije jer su ipak godine prošle, pa šta je tu loše? Ako iko ima pravo na to onda su to onda oni sami. Ako ne očekuješ da svaki album koji čuješ mora da pomeri granice muzike onda će ti Jupiter sasvim fino leći, valjda je fora što ti očekuješ nerealno a zaboravljaš da su već odveli metal u neslućenim pravcima, i šanse da to opet urade su ravne nemogućem.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih nikakve komentare da dajem, ima ovo jos mnogo da se slusha, ali siguran sam u jedno, a to je da su opravdali svoju reputaciju, i ovo je super comeback, sad da li je previse retro, i sl. komentare ipak ne bih da dajem sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako posle par slusanja, moj utisak je da je ovo jedno bledo, neinspirativno izdanje, prozeto nabacanim rifovima koji opste ne cine skladnu celinu, sem na trenutke (mada to samom bendu ocigledno nije ni bila namera). Kao da nisu imali uopste neku ideju vodilju prilikom pisanja ovog albuma. Daleeeeeeeeko, daleko od njihovih originalnih albuma sa pocetka zadnje decenije 20.veka, po svemu :/

Edited by Џ.P.K

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bas naprimio album na prvo slusanje, i vrteh ga fino tih dana...i evo sada mu se vratih, ne da se slabo cega secam...nego i onaj iritantni srednji deo u "Live..." jedva prepoznah x]

I da, jesam li ja jedini kome Kelijevi vokali (lecka) smetaju ovde? OK, ne non-stop, ali (izmedju ostalog) na tom prelazu zvuci kretenski lose... Nije los album, ali ne ni za vrh godine, pre bih u isti turio novi Malevolent... 6-7/10 Steta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bas naprimio album na prvo slusanje, i vrteh ga fino tih dana...i evo sada mu se vratih, ne da se slabo cega secam...nego i onaj iritantni srednji deo u "Live..." jedva prepoznah x]

I da, jesam li ja jedini kome Kelijevi vokali (lecka) smetaju ovde? OK, ne non-stop, ali (izmedju ostalog) na tom prelazu zvuci kretenski lose... Nije los album, ali ne ni za vrh godine, pre bih u isti turio novi Malevolent... 6-7/10 Steta....

 

za ovaj fazon je decrepit birth za klasu bolji album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nesto nisam gotivio njegove vokale ni na prva 3.

Mozda zato sto Kelly nikad nije ni koristio klasicne growl-ove nego neke cudnovate 'witchy' vokale? Meni se bas zbog toga i svidjaju toliko, jer zvuce drugacije od ostalih.

 

(nekako mi ta 2 benda uvek idu zajedno)

Mislim da ne stoji poredjenje. Po mom misljenju, Atheistovi stari albumi (a posebno UP i Elements) su za klasu kvalitetniji i zanimljiviji od bilo cega sto je Cynic ikada snimio. Mada je i Cynic ok, ali treba znati ko su glavne baje floridskog tech/prog/death/jazz zvuka.

 

Ali moram da kazem da me je Jupiter smorio za medalju. Jedva sam ga preslusao... Koliko su ranije Atheist bili inovativni i pravili vanzemaljski dobru mjuzu sad su postali samo jos jedan od gomile bezlicnih tech-death bendova (kao oni Relapse-ovi 'kultni' death metal bendovi). Dosadno, bezidejno, nabacano, nabudzeno, bez trunke stila... Uh, a kad samo pomislim koliko sam se ranije lozio na njihove stare albume, stampao postere i majice s njihovim omotima i sl. sad mi dodje da zaplacem od tuge... Ovakav 'comeback' im stvarno nije trebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Reactivated seminal technical metal pioneers ATHEIST will embark on a headlining tour of Europe in April 2011.

 

Confirmed dates are as follows:

 

April 22 - Oslo, Norway - Rockefeller Music Hall (Inferno Fest)

April 23 - London, England - Relentless Garage

April 24 - Essen, Germany - Turock

April 25 - Paris, France - Divan du Monde

April 26 - Zürich, Switzerland - Dynamo

April 27 - Milan, Italy - Live Club

April 28 - München, Germany - Feierwerk, Kranhalle

April 29 - Tilburg, Holland - Neurotic Death Fest

April 30 - Athens, Greece - Kyttaro Live

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...