Jump to content

Satyricon


Teodosije

Recommended Posts

I treba da se plasis :twisted:

I ne zahvaljuj se bogu na black podforumu :twisted:

Salim se, naravno...

 

Sve ti to lepo kazes, ali black metalci ne gledaju tako na promene te vrste. Satyricon je napustio black i presao u black'n'roll ( :rolleyes: ).

To nije true...

To nije black...

To je IZDAJA!

 

Heh, imam ovde "101 smesna Metal pravila". Ima jedno interesantno za blackere:

27. Never ever, EVER, EVER be open-minded.

:bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar mora da bude troo?Izdaja?O cemu pricas,moze da se izda narod,prijatelj ali ne i muzika.Njih kao i mnoge druge boli kurac,uradili su ono sto su zeleli,taj album nije sigurno slucajno ispao takav.Ne treba biti toliko konzervativan.I ja hocu da vozim chrysler 300c a vozim dzip pa ne mogu da biram,tako da satyr nece sigurno da snimi nesto na preporuku fanova,to bi bila glupost i jos veca je glupost nazivati tako nesto izdajom ili 'nije troo'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar mora da bude troo?Izdaja?O cemu pricas,moze da se izda narod,prijatelj ali ne i muzika.Njih kao i mnoge druge boli kurac,uradili su ono sto su zeleli,taj album nije sigurno slucajno ispao takav.Ne treba biti toliko konzervativan.I ja hocu da vozim chrysler 300c a vozim dzip pa ne mogu da biram,tako da satyr nece sigurno da snimi nesto na preporuku fanova,to bi bila glupost i jos veca je glupost nazivati tako nesto izdajom ili 'nije troo'

 

Ma saaaalim seeeee, breeeee! :)

:rolleyes:

:lol:

 

Nemo' me s'vatas ozbiljno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar mora da bude troo?Izdaja?O cemu pricas,moze da se izda narod,prijatelj ali ne i muzika.Njih kao i mnoge druge boli kurac,uradili su ono sto su zeleli,taj album nije sigurno slucajno ispao takav.Ne treba biti toliko konzervativan.I ja hocu da vozim chrysler 300c a vozim dzip pa ne mogu da biram,tako da satyr nece sigurno da snimi nesto na preporuku fanova,to bi bila glupost i jos veca je glupost nazivati tako nesto izdajom ili 'nije troo'

Mozes izdati i muziku! To su uradili mnogi bendovi. Treba raditi ono sto zelis ali treba i da pripazis na to bas zbog FANOVA! Zbog tih starih fanova su tu gde su, gde bi bili bez podrske tih fanova kada je Satyricon bio samo mali i skoro beznacajan bend? Mozda ti sad i nebi cuo za Satyiricon!

 

Jedan bend je to lepo rekao ovako:

 

"Hats off to bands that change.

Good luck, go your own way.

Why play for us if your heart's not in it?

Cause what might seem dumb to you is pounding in my heart!"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te obraduj nas i povuci se vec jednom!!!

 

Potpisujem ono sto je rekao Wolflord!

 

@VINCENT

Niko nije ovde rekao da je jedino tr00 i necro black metal dobar a svi ostali sranje. Ima mnooogoo dobrih bendova i izvan black metala, naravno, ali ako jedan black metal bend sklizne u experimente (koji i nisu bas dobri) onda taj bend vise nije black metal. Nije lose experimentisati dok god muzika bude iskazivala onu black metal atmosferu. Cim to pocinje da nedostaje, bend vise NIJE black!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black kao pravac je zamro...sve se menja...pa i black vise nije black, a oni koji za sebe kazu da su tr00 lazu sami sebe...jer to tr00 bilo je originalno i provokativno u jednom periodu metala...tj, pocetkom devedesetih, i to je proslo, nema vise...ne kazem da ovo sad ne valja, cak naprotiv samo hocu mislim da svako treba da se okrene ka onome sto mu najbolje ide, pa makar to bilo i izdavanje komercijalnih hitova(koji ne moraju da budu losi), i opet cu da kazem, to sto je nekad bilo vise nema, zato uvek treba teziti ka necem originalnom, a ne ponavljati sebe...

 

Sve u svemu novi Satyricon je pravi primer za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam rekao da nije uopste lose biti originalan i praviti experimente u black metalu, kako bi inace nastali podzanrovi tipa folk, sympho i tako to... Ali to experimentisanje mora da zadrzi ono sto je karakteristicno za black metal, jer BM nije samo muzika! To treba u glavu da utuve oni koji svirajuu black metal! Ponovo kazem, Satyricon je izgubio volju da svira black metal, oni vise ne osecaju nikakvu potrebu za tim (bar se tko iz muzike zakljucuje). Svako treba da se okrene ka onome sto oseca, a ne ka onome sto mu ide. Bar je tako u BM-u. Tacno se oseca razlika izmedju albuma snimljenih "ajde da ih snimimo" i albuma koji su radjeni punim kapacitetom, sa iskrenim ubedjenjem!

Edited by VANDALICUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno,Vandalicum-e,i to vazi ne samo za Satyricon i BM vec je u svemu tako!

Sto rek'o moj stari: "Il' ga radi kako treba il' nemoj da ga radis uopste!"

Danas svi rade nesto preko q...

 

Sad slusam Dark Medieval Times i osecas koliko je mocan album posle svih tih godina...pitam se da li ce tako biti i sa novijim radovima ili ce istruliti u vremenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno,Vandalicum-e,i to vazi ne samo za Satyricon i BM vec je u svemu tako!

 

 

Bar bi tako trebalo da bude! Mnogo je danas bendova u kojima se ne oseca iskrenost. Oni znaju da sviraju, to niko ne spori, ali nemaju ono sto bi trebali da imaju. Takav je slucaj sa Satyriconom i sa gomilom novijih bendova. Mnogo se danas izbacuju tehnicki albumi i retko kad cujem neki bend koji mi vrati nadu da ce sve ovo jednom proci i ponovo biti kako treba. Na zalost, iz meseca u mesec, sve je manje takvih bendova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vandalicume upravu si ti ( i Sokol se slaze :) ), ali moze da se desi da se jednostavno smoris od svog tog blacka, koliko god ga voleo tolko mozes i da se smoris, a kad jednom osetis moc slave i novca...tesko je da se vratis...to sto je Satyricon postigao sa prva 3 albuma, to je neponovljivo...zakljucak je da je da ove nove stvari ili volis ili ne, a to sto su black ili nisu to vise nije bitno, sta je danas black. Kad pocinjes nesto da radis, unosis emocije u to, a kasnije ti to postane samo posao koji radis po navici, mada ne mora uvek tako da bude, al obicno jeste...Satyricon je jedan od najkvalitetnijih bendova danasnjice, sadrzi fenomenalne muzicare i ideje...nije lako popeti se na vrh i jos ostati gore...ne mogu vise da tupim... :no:

 

Mene trenutno mnogo interesuje novi Dimmu Borgir, jer i taj bend spada u popularnije i bas me zanima na sta ce da lici njihov novi album, mozda to bude neka prekretnica u bm-u, a mozda samo jos jedan album u nizu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jer BM nije samo muzika! To treba u glavu da utuve oni koji svirajuu black metal!

 

slazem se.samo sto satyricon u meni jos bude mrak.

 

ko je vise black - masa bendova koja se musavi korpspejntom i samo ripoffuje darktron ili originalni satyricon,pitanje je.

 

meni satyricon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vandalicume upravu si ti ( i Sokol se slaze :) ), ali moze da se desi da se jednostavno smoris od svog tog blacka, koliko god ga voleo tolko mozes i da se smoris, a kad jednom osetis moc slave i novca...tesko je da se vratis...to sto je Satyricon postigao sa prva 3 albuma, to je neponovljivo...zakljucak je da je da ove nove stvari ili volis ili ne, a to sto su black ili nisu to vise nije bitno, sta je danas black. Kad pocinjes nesto da radis, unosis emocije u to, a kasnije ti to postane samo posao koji radis po navici, mada ne mora uvek tako da bude, al obicno jeste...Satyricon je jedan od najkvalitetnijih bendova danasnjice, sadrzi fenomenalne muzicare i ideje...nije lako popeti se na vrh i jos ostati gore...ne mogu vise da tupim... :no:

 

Mene trenutno mnogo interesuje novi Dimmu Borgir, jer i taj bend spada u popularnije i bas me zanima na sta ce da lici njihov novi album, mozda to bude neka prekretnica u bm-u, a mozda samo jos jedan album u nizu...

 

pA O TOME Pricam- kad jednom osetis moc slavei novca tesko je da se vratis. A oni nisu morali da ulaze u sve to.Bitno je da li su black ili nisu, jer se predstavljaju kao black metal!!! Neka jednostavno to poreknu! Darkthrone su stariji od Satyricona, i dalje sviraju jebitacno posle 20 godina. Ne prave komercijalne ugovore, sviraju zao sto to vole i osecaju!

 

@grave- ako je ta masa iskrena to ce se osetiti, ako nije- takodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga je, uopste, briga da li se neko "prodao" ili nije?

Za sta se prodao?

95% ljudi ima mp3-ke i nesto se zali ...

Za njihove pare se, svakako, Satyricon nije prodao.

 

Ovaj Satyricon je usiljen i mnogo toga mu fali od one ideje i koncepta koji je postojao ranije ali i dalje ima energije koja je jaca i zdravija od 95% kojekakvih pateticnih "tr00" i "kVlt" klinaca i propalih matorih blackera koji nemaju da ponude ista svoje vec parcice od Satyricon, parcice od Emperor, parcice od Arcturus i onda se nazovu "Hgyuaxsvbbal" sto na nekom norveskom narecju znaci nestvo vrlo "tamno" i "zloslutno".

Jos nesto: imate jedan "Dark Medieval Times", sta ce Vam jos jedan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark medieval times je neponovljiv! Neko pametno rece= ovaj novi ce da istrune za nekoliko godina!

Ne treba nikome jos jedan muzicki isti dar times, ali po osecanju koje stvara- definitivno treba. A to ne mora da je isto.

I ne mogu vise da se raspravljam ni sa kim- ko je shvatio poentu- shvatio je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan od najjachih koncerata na koje sam ikad bila do sada.. :rockdevil::rockdevil: prejebadan vokalista...a plus mnogo je sladak uzivo.. :red: a tek ona njihova riba za klavijaturama shto je mlatila..na par puta sam pomislila da che da slomi vrat.. :ph34r::da::)

 

paklena atmosfera..svi u crnom..u onolikoj masi samo sam jednu ribu vidila u bijeloj majici..haha..i zayebali me oni na ulazu nisu davali da unosimo fotoaparate..pa yebiga nisht od slika.. :no::udri::violent: samo imam kartu za uspomenu..

 

al' bitno je da je bilo super..posht to im je bio prvi tour kod nas..a za sigurno nije jedini.. :red: poslje svega Satyr je i sam rekao kako smo mu najcrnji grad na ovoj polulopti..and its fkn true.. :rockdevil:

 

pozdrav za sve..a poseban mah za SS Satan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fina diskusija...

Mada negde procitah post o unosenju energije i slazem se. Treba jaka energija energija da se unese u black metal da bi se stvorila atmosfera. Tako danas u sinjem moru bendova ti po energiji osecas koji su debilni sto kazu childish black metal bendovi jer energija dolazi iz inspiracije, a ispiracija dolazi iz tvog razuma i ono oko cega se zalazes. Ono iza cega stojis u svako vreme u svakom trenutku. A ako ne stojis iza toga onda sve pada u vodu.

Mozes da sviras black metal koliko hoces i da bude primitivan ali to nije to. Tako je i sa Satyriconom, oni su ljudi u pocetku znali sta zele i prva tri albuma su predstavili njihov rad i tu energiju, ali kako novac i slava su ih obuzeli tako je ta energija izceznula i nece se vratiti sve dok im novac i slava budu pratilje...

Eto toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...