Jump to content

Naglfar


Baal

Recommended Posts

nebi Naglfar svrstao u "cist" black metal...... Diabolical i vec nekako ili Wittra i Shoel..hhhhmmmmmm...... (da cepidlacim)..... tipican Göteborg Death/Black Metal......(joj majko sta bi da nije bilo Dissection-a)...ali u svakom slucaju, Shoel mi vise lezi nego Wittra...... Diabolical sam par puta pteslusao i nije "zasluzio" da ge kupim biggrin.gifbiggrin.gif .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da ne dodje do nesporazuma...

Göteborg Death/Black Metal: Dissection;Naglfar;Secrilage;Ablaze My Sorrow;Gates Of Ishtar;...

...ovo izdavam malo ili i oni pripadaju na svoj nacin.....(stari) In FLames ("Lunar Strain";"Subterranean" i "The Jester Race");(jos stariji) Dark Tranquillity (mislim na "Skydancer";"Of Chaos And Eternal Night" i "The Gallery")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam se ja debelo zajebao!

U novom Mex-u pise \"svedski black metal\" a u proslom(ne znam kojem tacno) pise \"Norveski Black...\".

Ko se ovde (od Mex-ovih novinara) sjebao....?   :?  :?

 

Sjebo se onaj koji je napisao Norveshki Black-a mislim da je to Srdjan Jovanovic biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je Naglfar ali je po meni preterivanje reci bilo shta vishe od toga. Ima tu i ritam masine ali i finog kucanja. Textovi su ok...mozda malo smarachki...imam Vittru i Diabolic. Gde je Vittra definitivno loshiji...chuo sam i novi koji ne deluje kao nista posebno. Od pesama najgotivnija mi je "Brimstone Gate"...sve u svemu prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uopste nije smesno uporedjivanje NOVOG Naglfara i Dissectiona...Storm je kultni album koji ce tesko biti prevazidjen, ali je Sheol izvrsna ploca i uz Enslavedov novi album, po meni, najbolje ekstremno izdanje u 2003.

Samo poslusajte I Am Vengeance, pa mi kazite da to ne lici na Dissection...daleko od toga da je kopija, ali imaju dosta zajednickih elemenata....

Kod Sheola mi se narocito dopada sto uspevaju da naprave sjajnu simfonijsku atmosferu, bez enormnog koriscenja klavijatura, kao Dimmu, recimo...

Just my 2 cents...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"sheol" razbija biggrin.gifa: jeste da se i nisu trudili da naprave pretjerano originalnu muziku, ali su doveli muziku do visokog nivoa, kako svirački, produkcijski gledano, tako i obazirući se na mračnu atmosferu... pa neka neko kaže da black sa dobrom produkcijom nije black smile.gif inače ja bih povukao paralelu između novog Limbonic Art i Naglfar-a... albumi imaju nekih dodirnih tačaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovaj prvi je odlican, ali drugi mi se nesto nije svideo. Treci nisam ni slusao. Sram me bilo :oops:

 

Koliko znam Naglfar je svedski bend, ali postoji u Norveskoj bend vrlo slicnog imena koji je "zbunio" Jovanovica... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...