Jump to content

Naglfar


Baal

Recommended Posts

  • 2 months later...

Swedish black metal titans NAGLFAR will release their new album, "Harvest", through Century Media Records on the following dates:

 

Germany, Austria, Switzerland, Benelux, Italy: Friday, February 23

France, Spain, Denmark, Norway, rest of Europe: Monday, February 26

Finland, Sweden, Hungary: Wednesday, February 28

North America: Tuesday, March 6

U.K.: Monday, March 12

 

According to a press release, "Harvest" combines NAGLFAR's "original sound with the massive thrust of later years. True to the Swedish formula of bringing the harsh bleakness of the black style together with the technical prowess and high-speed assault of death metal, NAGLFAR have created another masterpiece of their genre."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vas, koji ste slushali "Pariah", niste imali u glavi da vam odzvanja "That's why I dominate, that's why I remain!!!!". Ok mozda preterujem,

ali meni se pre par jutara desilo da mi ta pesma odzvanja u glavi...to je meni barem jedan od najboljih primera zaraznosti, a ta pesma chak mi nije ni medju boljima na albumu.

Samo 'tedo' da podsetim kol'ko je taj album dobar : ) :rockdevil:

"Harvest" mi se za sada chini najslabijim Naglfar albumom. Ima dobrih pesama, ali opet, nije to to...jednostavno su riffovi slabiji, vokal uglavnom se stapa sa pesmom i gubi se i nema nekih pamtljivih trenutaka..prosto pomislim da je vokalne melodije za Pariah napisao Ryden..sto nije nemoguce, zar ne?

Nema ovde nichega ni blizu dobrog kao "Enslave The Astral Fortress"...ok, nesto najblize je "Feeding Moloch",koja je odlichna progresivna black pesma, sas sve solazama i prilichno dobrim riffovima. "Breathe Through Me" cenim da ce da bude spot/single, sta vec..veoma brutalna pesma.

Albumu dajem 6.5/10 ..mozda gresim, pa chak i ako mi se svidi ovaj album nakon vishe slushanja..to ce biti prvi Naglfar album koji mi se nije nesto svideo ni posle par slushanja, a tu lezi zec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koliko vas, koji ste slushali "Pariah", niste imali u glavi da vam odzvanja "That's why I dominate, that's why I remain!!!!". Ok mozda preterujem,

ali meni se pre par jutara desilo da mi ta pesma odzvanja u glavi...to je meni barem jedan od najboljih primera zaraznosti, a ta pesma chak mi nije ni medju boljima na albumu.

 

Pazi, meni ti stihovi već nedeljama odzvanjaju u glavi, a samo sam jednom video spot na HBB-u, a da pritom nikad ranije nisam čuo Naglfar... Eto ti dokaza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

a na dissection tron je seo watain novim albumom

 

nije tacno!

 

zasto se potencira poredjenje sa dissection?!ne kazem da watain nisu inspirisani donekle njihovom muzikom,ali sigurno im nije ni intencija da budu drugi/novi dissection.

 

muzika dissection-a na svim albumima i watain-a nema toliko slicnosti i zajednickog da bi se govorilo o zameni na "tronu".

 

ukoliko nisi imao nesto drugo na umu?!

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

novi watain debelo vuce na dissection a tu je i isti,pravi stav prema black metalu

 

voleo bih jednom da zajedno preslusamo album,pa da mi ukazes na tacno one segmente u pesmama gde se cuje dissection uticaj.ja znam koje su to pesme,veoma pazljivo sam slusao album,ali nisu tolike da bas debelo vuce kako kazes.watain nije rip off bend.

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Naglfar - bend sa najboljim imenom na planeti Zemlji. Inache ne slusham black ali na njih sam nabasao zbog imena. Detaljno sam slushao samo Diabolical i odlichan je. Malo sam slushao i Vittru koji je dosta melodichan, al je produkcija krsh. Ovaj poslednji Pariah je bash krljachina...chini mi se da postaju sve brzi i brzi. Moram taj Sheol da nabavim. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...