Jump to content

Type O Negative


Nik

Recommended Posts

'World Coming Down' nisam slusala, a takodje ni 'Slow Deep & Hard', mada mi se sa njega svidja 'Unsuccessfully Coping...'.

 

Sto se tice 'Bloody Kisses' najbolje su mi 'Machine Screw' wink.gif onda 'Christian Woman' (ali iskljucivo kompletna, ona isecena verzija nema smisla!) i 'Summer Breeze/Set Me On Fire' jer je drugacija od ostalih stvari ali opet se sasvim uklapa u stil albuma.

 

'October Rust' je u celini odlican album... ustvari, malo mi utisak kvare 'My Girlfriend's Girlfriend' jer mi se smucila i 'Cinnamon Girl' jer je original ipak neprevazidjen smile.gif Meni se najvise svidja 'Wolf Moon', zbog teksta wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

'World Coming Down' nisam slusala, a takodje ni 'Slow Deep & Hard', mada mi se sa njega svidja 'Unsuccessfully Coping...'.

 

Sto se tice 'Bloody Kisses' najbolje su mi 'Machine Screw' wink.gif onda 'Christian Woman' (ali iskljucivo kompletna, ona isecena verzija nema smisla!) i 'Summer Breeze/Set Me On Fire' jer je drugacija od ostalih stvari ali opet se sasvim uklapa u stil albuma.

 

'October Rust' je u celini odlican album... ustvari, malo mi utisak kvare 'My Girlfriend's Girlfriend' jer mi se smucila i 'Cinnamon Girl' jer je original ipak neprevazidjen smile.gif Meni se najvise svidja 'Wolf Moon', zbog teksta wink.gif

 

Meni se svidja Summer Breeze (Summer breeze makes me feel fine.

Blowin' through the jasmine in my mind) i to narociti ovaj deo. Bas mi docarava leto koje toliko mrzim smile.gif, ali nastavak Set Me On Fire me bas nesto ne odusevljava, cak stavise.

 

Ja imam Slow, Deep & Hard i album zvuci kao neki punk, ali ipak nije uopste los. Svidja mi se The Misinterpretation Of Silence And It's Disastrous Consequences biggrin.gif. Najbolja je takva muzika biggrin.gif. Ali zar je moguce da ti se ne svidja Bloody Kisses (pesma). Bas je mracna i sumorna i predivna.

Sa Cinnamon Girl mi se uopste ne svidja i tu pesmu redovno preskacem, osim kad se zaboravim sto se desava cesto.

Wolf Moon - Unholy water, sanguine addiction. Jel to zbog tog teksta :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zar je moguce da ti se ne svidja Bloody Kisses (pesma). Bas je mracna i sumorna i predivna.

 

Nisam davno slusala album... moze biti' date=' da mi prva dva atributa previse nadjacavaju treci wink.gif

 

Wolf Moon - Unholy water, sanguine addiction. Jel to zbog tog teksta :wink:

 

...'On 28th day, she'll be bleeding again

and in lupine way, we'll alleviate the pain...'

 

...vrlo ga licno dozivljavam :wink:

 

A sto se tekstova tice... zaboravila sam i kraj 'Haunted'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam odslusala stvar 'Bloody Kisses'... previse je sumorna i spora da bi mi se svidela; nije sto ja ne volim sumorne i spore stvari, nego mi se ne dopada sto se cuje da je *namerno* tako pravljena, a takve stvari ne mogu onda da ostave utisak na mene... mnogo mi se vise svidja poslednja stvar na albumu, 'I Can't Lose You' - pre moze da izazove osecaj melanholije, iako je naizgled cini vedrijom uvod na sitaru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

TON su zakon. imam sve albume osim Origin of the Feces, a i taj mi fali samo zato áto ga nisam joá naáao wink.gif

Najbolji album: October Rust

Najbolja stvar u vezi sa TONom su definitivno obrade ... ÃÂega se oni doÃÂepaju postaje neáto sasvim drugo ... na stranu Summer Breeze (original:Seals & Croft), Cinnamon Girl i Hey, Peter: one "opskurnije" obrade takoÃÂe neviÃÂene: Light My Fire, Black Sabbath (from the Satanic perspective)(!!!), Pictures of Matchstic Man (od Status Quo, sa Ozzyjem), novi Highway Star ...

a tu su naravno i Peteovi solo izleti:

Just Say No To Love na IommIevom solo-albumu

i "Fight" na istoimenom novom Doro albumu (to joá nisam ÃÂuo, ako neko jeste: PRIÃÂAJ)

 

 

------------------------------------------------------

Black Sabbath (from the Satanic perspective)

 

Who is she that kneels so respectfully before me

A Virgin Lust Snow White Purity

Do not fear, my fortunate one

and let us consummate our igneous union

 

Ave Ave Satanas

 

I am the shadow, with the eyes, eyes of fire

I will fulfill your every hellish desire

Come, sit on this throne, here beside me and be mine

And we'll watch the flames get higher, and higher, and higher, and higher

 

Ave Ave Satanas

 

This is just the start dear friends

For i have come to claim revenge

My victims turning, running scarred

You people better go and beware

 

Your weak god can not help you now

Come, we will play in my fire

 

Worship the sun

Worship no one

------------------------------------------------------

// morao sam i ja wink.gif))

 

LM, matori Peteovi bendovi Fallout i Carnivore su vise neki nadrdani HC koji ne varim preterano (doduáe ima onih prepoznatljivih linija humora wink.gif

mada je mnoogo bolesno/perverzno (u loáem smislu) ... npr pesma:

 

--------------------------

Jesus Hitler

 

Jesus Hitler

Adolf Christ

Is this the second coming

Or the fourth Reich?

 

His mother a nun raped by a nazi

near the end of the second great war

gave birth to a son who could change the future

for better or worse he's not sure

I am what should never have been

the ultimate abomination

Have I returned to save the Jews

or to destroy them?

 

Hear thee my fellow nazolics

come join the Neotheofacists

keep the race pure practice eugenics

and swear to the holy swazafix

 

I have returned

 

Reich und Roll!

 

Hess to my left and Peter on my right

will it be war or peace

totalitarian on his throne of blood

commands both man and beast

a pair of souls trapped in the body of one

both prisoners of reincarnation

torn between good and evil

I have returned for salvae-elimination

-------------------------------------------------

 

jasno?

 

// morao sam, morao sam wink.gif)))

ps jel ima neko duži post?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm da type o negative su stvarno odlicni...

ne znam omiljeni album mi je bloody kisses a i svi ostali su mi tu negde...

inace za one koje su mozda zaobisli album Slow,Deep and Hard preporucio bih i njega....kad sam ga prvi put cuo nije mi se svideo(narocito zbog teksta za Der Untermensch)

 

 

If you don't pay taxes you shouldn't vote

So get in line and get back on the boat

I'd love to tear down all those projects

Kiss my ass home relief reject

 

ali mi se sad sve vise i vise svidja..mislim ne tekst der untermenscha vec citav album...drugaciji je sveziji od ostalih..zivlji...ima duha...narocito xero tolerance...i legendarni Unsuccessfully Coping With the Natural Beauty of Infidelity

U stvari slobodno mozete da nabavite i Origin Of The Feces i to komotno umesto Slow,Deep and Hard(to je inace lazni live..odsviran u studiju jel)jer tu svu sve pesme sa tog albuma osim Glass Walls of Limbo i gorepomenutog Der Untermenscha a tu je i hey pete,are you afraid i njihova obrada paranoida...a ako obozavate petera imacete i fotografiju njegovog cmara smile.gif:wink: na omotu..pesme zvuce bar meni i bolje nego one sa studijskog albuma a mocice te i da uzivate u isceniranim incidentima na 'koncertu'..inace zanr ava dva albuma je hardcore/trash ali nemojte da vas to odbije

hej je li neko ovde gledao film After Dark?

hmm ne zanm sto ljudi toliko vole My girlfrend's girlfrend i Cinnamon girl...meni te pesme nisu nisto posebno....

toliko od mene :mrgreen: 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

World Coming Down, mi je album takav smor da je to neopisivo. Sve neke vesele pjesmice. White Slavery je jedina stvar koja koliko toliko vredi, ali i ona pocinje smarati, narocito, zato sto traje osam minuta bez razloga. To mi je pjesma za nekih otprilike 4 minuta...

Bloody Kisses traje npr. 10 minuta, ali ta bi stvar mogla trajati i 100, ne bi bilo lose, ali World Coming Down album je katastrofa u odnosu na Bloody Kisses i October Rust....

Share this post


Link to post
Share on other sites

World Coming Down, mi je album takav smor da je to neopisivo. Sve neke vesele pjesmice. White Slavery je jedina stvar koja koliko toliko vredi, ali i ona pocinje smarati, narocito, zato sto traje osam minuta bez razloga. To mi je pjesma za nekih otprilike 4 minuta...

Bloody Kisses traje npr. 10 minuta, ali ta bi stvar mogla trajati i 100, ne bi bilo lose, ali World Coming Down album je katastrofa u odnosu na Bloody Kisses i October Rust....

 

Pa dobro,ova dva albuma jesu bolja....cak mi je October Rust za nijansu bolji....

A da White Slavery malo smara,istina...posle nekih 5 minuta uglavnom promenim,ali je u sustini dobra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm meni se World Coming Down dosta svidja... ne kao Bloody Kisses (koji je inace moj omiljeni album... pitam se samo koliko sam ovo puta do sad rekao)... "White Slavery" je tako dobra stvar... kombinacija gothic i doom... ma odlicno... samo kada cujem onaj pocetak, hipnotisan sam momentalno biggrin.gif "Everyone I Love Is Dead" je isto odlicna pesma... svidja mi se i kako su obradili The Beatles-e onda "Who Will Save The Sane" je skroz istripovana pesma... a tek Pyretta Blaze!!! Kakva pesma... super! Zvuci mi kao da je greskom upala u ovaj album sa "Bloody Kisses".

Meni je album odlican... a ovo da je veseo... hmmm pa i nije bas, "Bloody Kisses" je daleko veseliji... a i da jeste veseo sta fali? biggrin.gif

Jedini album koji me mrzi ali bukvalno mrzi da slusam je "Slow, Deep And Hard"...

Inace moram malko da se hvalim, imam celu njihovu diskografiju, tri spota i poster sa njima na vratima zalepljen biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm meni se World Coming Down dosta svidja... ne kao Bloody Kisses (koji je inace moj omiljeni album... pitam se samo koliko sam ovo puta do sad rekao)... "White Slavery" je tako dobra stvar... kombinacija gothic i doom... ma odlicno... samo kada cujem onaj pocetak, hipnotisan sam momentalno biggrin.gif "Everyone I Love Is Dead" je isto odlicna pesma... svidja mi se i kako su obradili The Beatles-e onda "Who Will Save The Sane" je skroz istripovana pesma... a tek Pyretta Blaze!!! Kakva pesma... super! Zvuci mi kao da je greskom upala u ovaj album sa "Bloody Kisses".

Meni je album odlican... a ovo da je veseo... hmmm pa i nije bas, "Bloody Kisses" je daleko veseliji... a i da jeste veseo sta fali? biggrin.gif

Jedini album koji me mrzi ali bukvalno mrzi da slusam je "Slow, Deep And Hard"...

Inace moram malko da se hvalim, imam celu njihovu diskografiju, tri spota i poster sa njima na vratima zalepljen biggrin.gif

 

 

Slazem se da je Bloody Kisses mnogo veseliji...zato mozda vise volim October Rust...,mada obozavam oba albuma...

Slow,Deep And Hard sam probala da slusam i skroz se smorila...

 

Inace,gde si kupio poster???? :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je i tuga subjektivna, jer je meni Bloody Kisses totalno tuzan. Jeste da je October Rust tuzniji, ali ipak je najveseliji World Coming Down... Sve pjesme imaju nekako veseo ritam. Makar meni tako zvuce. Everyone I Love Is Dead je dosta dobra stvar, ali problem je u tome, sto u pjesmu ubacuje neke skroz bespotrebne momente, koji dosta naruzuju cijelu pjesmu...

Slow deep & Hard se meni dosta svidja jer baca malo na punk zvuk....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...