Jump to content

Heller


...

Recommended Posts

У српском је арханђел Гаврило, а не Габријел. Ако се добро сећам, он је божји гласник, он је обавестио Марију да ће родити сина божјег.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
Jer moze neko da postavi text za pesmu Inkvizicija,imam neki slab snimak pa ne razumem sve reci....hala unapred

 

 

Imam plocu i kasetu ali tekstovi nisu objavljeni

 

 

Mozda ima u onom CD reizdanju ?

 

Jel neko zna mozda gde moze da se nadje taj Heller cd zainteresovan sam za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko zna neki shop gde se mogu naruciti Cd nek postavi adresu

 

treba mi par primeraka heller diskova

 

treba mi jos i annathema i Dr steel

 

Najbolje je da kontaktiras izdavacke kuce Rock express records (za Heller i Dr.Steel) i One records(za Annathema-u). Evo i adresa www.rockexpress.org i www.onerecords.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da kontaktiras izdavacke kuce Rock express records (za Heller i Dr.Steel) i One records(za Annathema-u). Evo i adresa www.rockexpress.org i www.onerecords.rs

 

 

Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Znam da je razumljivo,al ne znam fora je i u tom što nigde nema pa je vreme da neko napiše,probaću ja ...

 

Evo prva pesma,naznačio sam stihove za koje nisam siguran dal sam dobro protumačio...

 

01. Inferno

 

 

Mrtva tela padaju

Krv I čelik vladaju

-Bdije smrti oko nas-

Mrtva duša traži spas

 

Nebo i zemlja ratuju

Gladne zveri lutaju

Meso će da rastrgnu

I u blatu umiru

 

Borba zveri

Život gubi

 

Svud su sad leševi

Crvi će ih pojesti

Ljutski rod odumire

-Ovo je sve u đubrište-

 

Borba zveri

Život gubi

 

Borba zveri

Žiovt gubi

 

 

e ovde već dva stiha ne mogu da shvatim

 

02.Armagedon

 

Armagedon!...

 

Na granici raja i paka

Srećeš anđela smrti

Tama ti gasi oči

Zlog kralja ćeš čuti

 

Kraljevo-- (pivo) ili šta već—

Sklapaš oči

U delirijumu smrti

Sada ćeš poći

 

Telo u zemlji

Duša u vatri

Večni spokoj

Neće ti dati

 

U carstvu bola i straha

Anđeo smrti vlada

-Sa sedam krugova svaki-

-Crna vreća . .. -

 

Anđeli krvavih krila

U tami nestaju

 

Armagedon

Armagedon

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

O Helleru se maltene sve zna, dosta je pisano i na ovom forumu i mnogi ovaj bend smatraju kultom...

I ja sam tako mislio kada sam imao izmedju 12 i 15 godina, sekao se na njih, imao njihov live snimak ( sa nekim fotokopiranim omotom na kome je grob obrnut krst i munja koja para nebo, a pesme su bile tada i na engleskom ), pisali su se grafiti Heller, jedan ortak se loshe istripovao pa je besio neke kucice lutalice prinosio zrtve pod uticajem Hellera, klinacka glupiranja, imala se ploca sa sve onim obrnutim krstom na backoveru, Atila je bio za nas bog pogotovo kad je nashamarao Polzovica i kad je posle kada sam ga zvao fonom pljuvao po Polzovicu najstrasnije ( imao je i prava da ga pljuje ), ma Heller je bio ultra popularan shirom stare jugoslavije, imao si svuda njihove grafite i po Sarajevu i po Ljubljani, kidanje...

E jedno je klinacko razmisljanje, a nesto sasvim drugo je razmisljanje zrelog coveka...

Muzicki stoji da su bili dobri, muziku bi njihovu i dan danas slushao...ali mi nije jasno iz ove perspektive kako su oni uspeli da u to vreme prodaju ljudima ( nisu ih slushali samo klinci tada ) one svoje retardirane tekstove svecu ti palim grob cu ti razvalim i slicne budalastine koje su bile i ostale u rangu sa tada tekstovima Bombardera ( mada se Nesho kao zezao a ovi su kao bili ozbiljniji ) ili u danasnje vreme u rangu sa tekstovima Vozda Jovana Proroka Poganog....

i verovatno bi josh vise tog svog lirickog smeca prodali ljudima samo da se nisu popickali sa polzovicima i da su i dalje imali njihovu podrsku.

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...