Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ma sta se nerviras bolan,prvo je pitanje bilo da li se i po cemu razlikuje pod 2.0 od ovih drugih line6 naprava.znaci da pod 2.0 nema mogucnost prosirenja,toneportovi i pod studio dolaze sa onovnim,pod xt ima i power pack,itd,itd...jja svo vrijeme pricah o tome.a na sajtu i support-u kenjaju o tome kako svi pod-ovi imaju istu tehnologiju modelinga kao vise puta nagradjivani pod 2.0.,taj firmware se updatuje jer ga oni konstatno usavrsavaju i ostala sranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yamaha Pacifica za 150e (polovno, naravno) mi se čini kao dobra investicija. Ako si već početnik, ova džitra je odlična, čak i za kasnije, promeniš magnete i može dugo da te služi, dok ne kreneš ozbiljnije da sviraš. Ja sam je prodao jer sam kupovao novu džitru, a morao sam da vratim dug što sam pozajmio za novu gitaru, inače bih je čuvao zauvek. :D

e da, nje se nisam setio.

Da, moze i ona da prodje u rangu jeftinih a OK gitara. :da:

i moja preporuka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ce te da me popljuvate,ali meni nikako yamahe nisu dobre.a nije da ih nisam propusta' kroz ruke.da ne tupim,aj mi ovako javno reci sta je dobro na njima?dajte ljudi misljenje.necu da vas nerviram,ali onako bas sam imao i problema sa njima,i vracali su mi ih,ecetera,ecetera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

већина јефтиних а добрих звучи као мексикански страт Ричи Самбора сигначур. :)

дакле, страт фазон, у сваком случају ближе фендеру него ибанез, али није скроз рокерица... замисли да на бољег али не претерано бољег Сквајера накалемиш неки ДиМарцио, не Џем али тако нешто.

Share this post


Link to post
Share on other sites

већина јефтиних а добрих звучи као мексикански страт Ричи Самбора сигначур. :)

дакле, страт фазон, у сваком случају ближе фендеру него ибанез, али није скроз рокерица... замисли да на бољег али не претерано бољег Сквајера накалемиш неки ДиМарцио, не Џем али тако нешто.

 

 

 

 

kad si već spomenuo tog sambora strata, made in mexico, jel ičemu ta gitara?

kakav je cjenovni rang polovnih?

neko iskustvo sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

мислим да је гугл боља справа од јумија, ал' ајде... пази, прецизно је направљен, крут је мало - колико га се сећам, мењање магнета се и не исплати много јер је штеђено на дрву дебело... у суштини, америчка верзија неупоредива, добар сквајер вреди 10 више него просечан мексиканац, иначе... није то ни била поента претходног ми поста, већ сам само хтео да осликам дијапазон употребе и промер звука и опција који даје нека оки јамахица.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Feral Ghoul

 

Posto ti je zatvorena tema za levoruke gitare evo ovde cu da ti postavim linkove:

 

http://www.musik-produktiv.de/gitarre-bass...e-lefthand.aspx

 

http://www.thomann.de/de/linkshaender_modelle.html

 

Na prvom linku su svi levoruki modeli koje imaju u ponudi podeljeni po markama a na drugom je malo haoticnije organizovano. Obe shopa su u nemackoj. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hey hey! pozdrav svima, o5 ja! :pivopije:

 

ima li neko ideju sta dobija ako iz glave izvadim nekoliko sngashkih lampi?! Cuo sam za taj fazon ali nemam pojma sta dobijam/gubim i koliko je to uopshe moodra akcija?! Sta vi mislite?! :muzicar:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ako iz glave izvadim nekoliko sngashkih lampi?...

Ako si ih izvukao kako treba, trebalo bi da dobiješ pojačalo duplo manje snage. E sad to je samo teoretski jer su lampaš od 100 W otpanjen do pola i lampaš od 50 W otpanjen do daske kao kurac od 30cm nadignut do pola i kurac od 15cm nadignut do kraja. Pokušao sam da budem jednostavan. U principu, zvučaćeš mnogo napanjenije i mudastije nego sa lampašom od 100w (4 lampe) na po' snage.

Treba samo znati koje dve laNpe izvaditi, vič iz not a difiklt tesk vans ju nou vat end hu tu esk.

 

Cheers! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se vadjenja lampi tice, ono sto sam ja saznao je da se uglavnom vade u parovima tj. ili unutrasnje 2 ili spoljasnje 2 (znaci, prva i zadnja). E sad, to nema bas neki veliki efekat na volume, vise na headroom (pocinje pre da distorzira). Drugim recima, ako imate za cilj da svirate na sobnoj jacini i da dobijete mudastiji ton sa potom na 0.5 od 10 - i nema neke vajde.

Ali, ako mislite da stekate lampe - ok. Sto se bias-a tice, to neka iskusni odgovore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu ovog pitanja,dje si ti rastao?808 all the way.jedan i jedini,ostalo u smece.

 

:)

sry, nisam bash neki ljubitelj pedala...al sam skontao da mi treba na svirkama da malo bustujem za solo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a za to imas proco ratove,mnogo su ti jeftiniji,a mos' ako ti uztreba da ga iskoristis kao full dist.ts808 se ni reissue ne moze naci ispod 150e,kamoli original.a na kupujem prodajem lik prodavao proco rata za 50 e.i to nije ona budjava II,nego koliko sam ja skontao regularni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...