Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Inache, sedeo sam vecheras i drljao svog Mirka Tasica i, poshto sam dokon, reshio sam da pogledam radove famoznog Zana (neki moji drugari su radili gitare kod njega, i umesto da ih sviraju, iste im vise na zidovima... takodje, sam Mirko mi je rekao da nije zadovoljan Zanom), kako bih josh jednom samozadovoljno zakljuchio da je MIrko najbolji majstor u nas i da se isplatilo to shto ga nisam maltretirao za vreme izrade mog instrumenta.

 

Link ka forumu na kome su svi uglavnom budale i ne treba postovati tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zan je mom ortaku radio gitaru 7-8 meseci.

I to je samo radio Eye Of Horus na 12-om pragu i jos neke male sitnice ukljucujuci setup, menjanje aktivnih magneta i jos par sranja.

Svirao sam gitaru, nista posebno. 7-8 meseci. To je preterano...

Tasic je genije. Svi kazu da je on najbolji kod nas. Koga god da sam pitao zna Tasica. Cak blejim na nekom sajtu gitare.info *Hrvatski sajt* i tamo znaju za Tasica! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije preterano. 8 meseci nekad ispadne i prekratko, ako ne znash sa kakvim drvetom radish, pa se izvitoperi kao onom nesrecniku iznad. Tasic je moju gitaru radio duplo duze, jer je posmatrao kako ce da se drvo ponasha po zimi i vlazi. Rezultat je takav da je gitara sada sjajna i posle sedenja u stanu u kome imam problema sa vlagom (nije shrafljen vrat).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Провалио сам скоро да је на гитари мог брата (исто има сквајер фендер) много лакше користити веми бар,у смислу да ја на мојој тремоло ручици примењујем много више силе да је спустим мало,а на његовој гитари то иде потпуно лагано,јел зна неко како то да средим,можда на неки начин тензију да спустим?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav, nije me bilo dugo na yumu, vratio sam se sa starim-novim dilemama, i glupim pitanjima, dakle subjekt mog interesovanja je ova gitara ( to jest imam na papiru dobru ponudu, da menjam svoj epifon g 400 za nju ) http://www.kupujemprodajem.com/Epiphone-Flying-V-custom-3718619-oglas.htm?filter_id=5918944 , vise stvari me buni oko ove gitare, pretrazio sam internet u cilju nalazenja podataka o njoj, ali bezuspesno. Vidim da su se vodile debate na temu te gitare pre par godina kada se pojavila na kupujem prodajem, i zanima me cisto vase misljenje o njenom poreklu odnosno da li je to neki modovani obican epi flying v? Da li je to retka serija 1967 reissue? Ili u najgorem slucaju neki kinez nlo porekla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje ne znam shta da mislim o njoj, nema dobar raspored i broj potova, nema logo, nema serijski broj i po boji (i pickguardu) se razlikuje od onog shto izadje kao slika Epi MS modela.

 

Neki nash se raspitivao za to pre par godina ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam sve to, sacu da posaljem sta mi je lik napisao o njoj.

 

''Pozdrav. Nisam prvi vlasnik... dobio sam ga u jednoj razmeni muzicke opreme. Nisam preprodavac ali dosta sam instrumenaa izmenjao. Ne znam nesto preterano o njoj ali sam cackao po netu i shvatio sam da je koreanac radjen devedesetih godina. po primerima i opisima. russ rod cover recimo samo korea je radila sa natpisom Gibson. Znam da je epi menjao fabriku u tom periodu i da je dosla limitiranih serija radjeno u tom periodu. Izmedju ostalih i ova. Posle je kina preuzela stvar i radila je serijski istu tu gitaru sa belim pickup guardom i crno belim truss rod coverom. Jedini klip sa ovakvim ali modifikovanim koreancem sam nasao na youtube i nakacio u oglas. Mislim da su u klipu zamenjeni magneti nekim drugim. Ova gitara nije modifikovana. Sve je fabricko koliko ja mogu videti. Magneti su po mojoj predpostavci alnico jer nemaju obelezje. Mahagoni vrat, setovan a trup mislim (predpostavljam) da je mahagoni iz dva dela. U principu jako malo sam nasao o tim gitarama... sve po nekim stranim forumima misljenja i iskustva. U principu epi je i koreanac je 100%.. to znam jer sam imao vec epi flying v ali korinu 58'. Mislim i da je ona u oglasima ovde. Taj komad je bio moj. Neki tigargaga iz beograda je prodaje. To je takodje koreanac bio.. identicne konstrukcije sa istim truss rod coverom Gibson. Zato zam i povezivao cinjenice pa dosao donekle do zakljucka. Komore u drvetu za elektroniku su na isti nacin rezane i slicne sitnice koje sam primetio.''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznao sam u medjuvremenu da ono sto izgleda kao crni pickguard, ustvari nije, nego da je to crna folija prelepljena preko pickguarda ( kapiram da je beli ispod ), sto bi potvrdilo sumnje da je to 67 reissue ili neki drugi od epi flying v-ova inspirisani Schenker dizajnom, probacu u svakom slucaju gitaru, pa javljam kakvi su utisci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekam da stigne gitara iz Zrenjanina, inace u medjuvremenu grickam nokte da li ce ovi iz post expressa da sjebu moju na putu do tamo ( nemam kofer, u bezvezni gig bag sam je stavio, i nagurao dosta novina )...

 

 

 

 

Inace ovaj Epi '67 je potpuno isti sto se tice rasporeda potova, trussrod covera...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla je gitara jutros iz Zrenjanina, poprilicno sam zadovoljan, ocuvana je poprilicno, pragovi su cisti, zice nove, vrat prav, ocigledno setupovana i sredjena za prodaju. Iscukana je na rogovima poprilicno, doduse samo lak, nije udubljeno drvo, pod rukama odaje utisak kvalitetne gitare, magneti cini mi se nisu originalni ( veliki output imaju, gainasti poprilicno ), drvo bas lepo rezonuje... Generalno sam zadovoljan i vise od toga, imam jedno pitanje, da li neko zna gde mogu da nadjem po normalnoj ceni gig bag za flying v, oni jackson gigbagovi za king v i explorer su mnogo skupi, 6 hiljada obican, deluxe preko 10 hiljada. Palo mi je napamet da odem do mixa, da vidim da li prodaju one gigbagove sto daju uz hamere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...