Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ne lupaj mix je generalni zastupnik za ibaneza i imaju ubedljivo najnize cene doticnih kod nas, i hameri su ok gitare....

 

Ne smaraj, pročitaj lepo moj post ako već nisi, stavio sam one ifmormacije koje znam. Dečku će svakako koristiti. Što se tiče MIxmusica, prodavnica je jako loša i svakako da bih mu preporučio da je zaobiđe. Imaš neki drugi odgovor? Ne? Onda ne potkopavaj moje i get a life.

 

(Creont @ 21. 9. 2007, 14:33) *

molio bi za pomoc ako ikako moze... (ne znam da li je ovo pravi topic, al ajde)

 

naime, sviram u bendu, postava bubanj, gitara i bas. prikljuchio nam se pjevach koji od opreme ima samo mikrofon. pitanje je shta moramo da uzmemo da bi on mogao da nadglasa nas? hvala unaprijed pivopije.gif

 

 

 

1. Mikrofonski kabl ( XLR sa obe strane + da ima nastavak za 6.3mm jack da mu se nađe)

2. Mic Preamp

3. Snagaš

4. Razglasne kutije

 

Ovo je jeftinija varijanta u slučaju da vam treba samo pevač ozvučen, mada ako već uzimate sve ovo, skupite kintu prvo za mikseticu, korisnije je.

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

shto? Pa ne bi mi bilo jedino pojachalo, vishe mi treba kao backup

 

Pa ne znam, ti Spideri su neki fazon kao "moje prvo pojacalo" pa mi je cudno da uopste postoji verzija od 150w :bigblue:

 

Nisam mislio nista lose :pivopije:

 

Mogao bi ti nama ovde da objasnis kako u Artistu kupiti pojacalo :) ?!? Ja i dva ortaka smo probali neki deal sa Glavom, delovao covek ok, ljubazan ovo ono - hteli 3 glave da kupimo+kabinete, ali lik izgleda nije zainteresovan :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smaraj, pročitaj lepo moj post ako već nisi, stavio sam one ifmormacije koje znam. Dečku će svakako koristiti. Što se tiče MIxmusica, prodavnica je jako loša i svakako da bih mu preporučio da je zaobiđe. Imaš neki drugi odgovor? Ne? Onda ne potkopavaj moje i get a life.

 

Ovo je jeftinija varijanta u slučaju da vam treba samo pevač ozvučen, mada ako već uzimate sve ovo, skupite kintu prvo za mikseticu, korisnije je.

 

ne pravi se kao da ti jedini sve znas, decko je pitao sve nas a ne konkretno tebe i kad kazem da mix ima dobre cene ibaneza koji njega zanima to stoji, a tvoj odgovor da drze samo "par explorera, gibsoni, neke kopije sve skupo i loše", ne stoji....

 

BTW tacno je da su seljaci...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, ti Spideri su neki fazon kao "moje prvo pojacalo" pa mi je cudno da uopste postoji verzija od 150w :bigblue:

 

Nisam mislio nista lose :pivopije:

 

Mogao bi ti nama ovde da objasnis kako u Artistu kupiti pojacalo :) ?!? Ja i dva ortaka smo probali neki deal sa Glavom, delovao covek ok, ljubazan ovo ono - hteli 3 glave da kupimo+kabinete, ali lik izgleda nije zainteresovan :rolleyes:

 

 

ma opushteno.

 

Ja sam, inache, u artistu pre par godina kupio randall glavu i kutiju. Sve je proshlo ok. Stiglo za 2-3 meseca, ali je stiglo.

Proshle godine sam otishao da naruchim 6505, a chovek me je rkao par meseci, da bi mi na kraju rekao da nece stizati. Uredno sam mu odneo kaparu i sve, ali nije uzeo. Nezainteresovan. Zato sam se reshio za inostrani deal i 5150.

 

A video sam proshle godine da je imao neki line6, ali ne znam koji niti koliko koshta niti da li je josh uvek tu. Da ih zovem necu, jer josh uvek ne znam tachno o kakvom je proizvodu rech, zato sam ovde pitao. Takodje mi se ne zovu jer su zajebani za razgovor fonom i svaki posao mora da se zapochne u radnji inache nece ni dovidjenja u slushalicu da kazu.

 

Ako budem jurcao pojachalo kod njih, to ce biti zato shto je na lageru, nikako da ga naruchujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi sve je stvar ukusa...da ne odgovaram jedan po jedan... shto se mene tiche.. snimano sam mesu, triplexa, marshale... iskreno mesa je tata... ne zbog preferencije vuka nego zbog harmonika koje daje... nenadjebiva je... ako hotjete DI snimanje tu je line6 HD 147 koji ima fenomenalne karakteristike... ako imate mesu ili taj line6 (da se razumemo nishta ispod toga) imatete pravi metal sound... najvetji problem je hto danas bendovi idu u studio sa combo pojachalima i shto prihvataju da snimaju marshale... ima predrkanih marshala, al ne kod nas... samo naaaaaj serije su dobre... ostalo treba da se shminka.. kao i tripple X ... prljav je u kurac... uvek fali neshto...

 

to je moje mishljenje... mozhda greshim... jbg...

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc sto pre. Interesuje me ako je neko probao, koji je od procesora najbolji, trazim neki sa sto vernijom distorzijom... Boss GT-8, Digitech GNX-4, Line 6 POD XT LIVE, Vox Tonelab SE?

Hmm, ne bih ti preporucio da vuces dist sa procesora (izuzetak je POD, kojem je i namena da oponasa razlicita pojacala, time i distove). Ako recimo imas GT, vuci dista recimo sa DS1 pedale ili sa pojacala, a samo efekte sa proca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

GT serija ima sasvim okej distove. Opeth uživo svira na GT-6 na primer.

Problem kod tih procesora je što postoji taj vražji "Owners Manual" koji niko ne pročita. :mrgreen: Ta činjenica u kombinaciji sa megalomanijom mladog i napaljenog korisnika rezultuje često u prenabudživanju zvuka svakojakim nepotrebnim efektima, i rezultuje soničnom katastrofom.

 

DS1 ima čitava tri potenciometra, što je priznaćete ipak lakše za koristiti, nego one silne dugmiće i parametre na GT seriji.

Većina ljudi koje poznajem, i koji poseduju GT procesore, ne znaju ni za mogućnost biranja redosleda efekata, a o onim UTILITY sranjima i da ne pričam.

GT-5 je imao čak i opciju Custom preamp/OD modeling.

Meni je recimo taj procesor omiljeni od GT-ova. Ta serija 5 je pukla jer je ta sprava sve osim "user friendly", no ako ga nađete negde, cena se i dalje lepo drži.

 

Spominjao sam već jednom ovde situaciju kada sam vlasnika JCM 900 uspeo da zajebem tako što sam GT5 cross-loopovao sa pojačalom. Tip nije mogao da razlikuje zvuk svog PRAVOG preampa, od onog modeliranog.

GT može da ima strava zvuk. Ja ga navrtim za dvajs' sekundi, i ništa sem preampa i ne koristim, i možda to i jeste cela caka.

Znam da GT ima još jedno 30 efekata, i da ima i šurnaest distorzija mimo tih silnih preampa, ali zašto da idem dalje od potrebnog?

 

Хеви Џрк je u pravu što se tiče ideje da prvo savladaš zvuk dista koristeći samo tri potenciometra, no ja mislim da je vezivanje DS1 u loop GT-a u tu svrhu po meni nepotrebno. Ima on u sebi modelirani DS1, koji ne zvuči identično kao pedala, već bih pre rekao "jednako loše". Tako da ti radi u osnovi isto. Barem po meni.

Stvari se lakše uče postepeno. Kada klinac kupi procesor, ima milion efekata i ako ih sve pouključuje, i na kraju zvuči sranje, neće znati koja karika u lancu je loša. Uglavnom bude i više tih karika. :)

Ako se krene postepeno i prvo se savlada recimo dist, pa EQ, pa wah i skontaju se kombinacije sa njima, onda će se pre doći do dobrog zvuka, pa i sa jeftinijom spravom.

Treba bežati od te megalomanije. Čest problem je razmišljanje tipa: "Ne zvuči mi dist dovoljno dobro, daću mu i ekvilajzer. Ne valja ni sad, staviću kompresor ispred. Ne valja ni sad, staviću kratak dilej, itd..."

Ima situacija kada treba nakarikati kolonu efekata, ali treba znati i prepoznati situaciju kada je problem u samoj osnovi, i promeniti tu osnovu. I pri koloni efekata osnova treba da je dobra - zdrava.

Ja recimo kad saberem na svoja dva procesora i u pedalama, imam jedno tuce distorzija različitih. Jedna jedina je super, još jedna je zadovoljavajuća, i još poneka je dobra samo za soliranje i izdrkavanje. Ostalih koliko već, skoro desetak su sranje, i nema ničega što im može pomoći.

 

Nema "najboljeg procesora". Ako neka sprava i počne da ima takvu reputaciju, pojaviće se konkurentska. Postoji samo "traženi zvuk" i "odgovarajuća sprava". Ono prvo je subjektivno i često nejasno za definisanje, a ono drugo je nejasno za korišćenje, ili preskupo a nekad i neadekvatno i samo po sebi relativno. Ista sprava se različito ponaša u različitim rukama.

 

Meni lično nije bitno da li je zvuk sa 5150, M/B IIC, 2550, 2203, AC30 ili čega već, bitno je da je zdrav. Svar ukusa je već koji se kome sviđa i leži.

Zdrav zvuk proizilazi iz zdravog pristupa, a neupućenost, brzopletost, i nemanje obzira prema koncepciji zvuka nisu zdrav pristup.

Varijante kada mali Đurica kupi skup procesor, baci uputsvo svinjama u pomije i navrti "najbolji dist iz najbolje sprave", ili kada pozajmi od neke face skupu spravu za studio i namešta je prvi put u životu i to za 15 min, ili kada namešta zvuk za samog sebe, a ne za bend, itd... na kraju i zvuče onako kako smo već i navikli da čujemo na većini domaćih snimaka i svirki.

 

...bemliga

 

...mogao bi neko da počne sa copy/paste-om postova, jer smo ove stvari već nebrojeno puta prežvakali. :D :D :D

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sve iznad se savrsheno slazhem...

 

Chak sam gledao Senteced na Szigetu i blejao u backstage-u a mali debeli gitariasta je gruvao GT-5 live, a zvuk do jaja!

 

edit: E da, a ako je neko bio na Evergrey-u, nek se priseti na chemu su oni svirali > Line 6 POD XT LIVE < i to ushtekan direktno u mixetu... a zvuk nikad bolji, pojeo je one Peavey-e od Stonegarda... zvuchalo je sve chistije i konkretnije, blizhe snimku!

 

ali ovo je naaaajbolje:

Varijante kada mali Đurica kupi skup procesor, baci uputsvo svinjama u pomije i navrti "najbolji dist iz najbolje sprave", ili kada pozajmi od neke face skupu spravu za studio i namešta je prvi put u životu i to za 15 min, ili kada namešta zvuk za samog sebe, a ne za bend, itd... na kraju i zvuče onako kako smo već i navikli da čujemo na većini domaćih snimaka i svirki.

 

Hahaha! Tooooooklo istinito! Hehe! kad chova na gitari od 150 EUR u E shtimu otje Korn!!! Shta god da mu kazhesh on otje Korn... kad mu kazhesh da spusti shtim, on ti kazhe da nemash pojma! haha! XD

Brutalno... al ima takvih debila!!!

 

:muzicar:

Edited by Skin Manikin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Ali zeleo bih da napomenem sledece. Imao sam iskustva sa svim tim procesorima, osim sa Line 6 POD XT live. Imam ja pojacalo od 100w, gomilu pedala, ali treba mi neka tezgarska sprava, jer imam i takav bend. Sviramo uglavnom hard rock, tako da mi je vazno da procesor ima dobar dist. Znam da to nikad nece zvucati kao prava stvar, ali jednostavno ne mogu vise da vucaram 3, 4 puta nedeljno celu opremu, da idemo sa jednim autom vise... Ovako samo stavim proc na rame, i .... Gnx 4 sam imao godinu dana, i imao je perverzija efekte, ali dist je najgori koji sam ikada cuo, nema sanse da se namesti nikako, GT-6 sam imao 7,8 meseci, isto ima perverzija efekte, ali opet dist mu je... Dok je vox tonelab, imao odlican dist, veoma solidan... Ali rekli su mi da je POD XT LIVE najbolji sto se toga tice, pa sam hteo pomoc, vase, misljenje..

I da, da jos napomenem da na tim svirkama uglavnom idem direkto u mixetu, bez ikakvog pojacala, itd... Znam da je lose, ali hocu da izvucem najbolji moguci zvuk iz toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da nisi dovoljno čačkao kao i da nisi pročitao uputstvo u celosti, ako na GT nisi našao distorziju koja ti odgovara.

No to je totalno nebitno nakon što si spomenuo da ti treba sprava sa dobrim simulatorom kutije, jer ideš u razglas.

Line 6 je tu najbolji, po mom mišljenju.

Mada, ne smeš zaboraviti da se i na Line 6 mnogo lakše namešta loš zvuk od dobrog.

 

Što se budžeta tiče, evo ti grube računice:

 

Line 6 POD XT pro - zaboravi, ne isplati ti se za tezgu, a ni foot controller nema

Line 6 POD XT (običan, onaj pasulj) - najjeftinija varijanta. Nema foot controller

Line 6 POD XT live - Nešto skuplji, imaš foot controller.

 

A "najbudžetskija" varijanta ti je da nađeš negde KORG AX10G. To je malo govno od sprave, sa dva foot switcha, i exp pedalom. Ima prekidač na kome mu uključuješ speaker simulator za direktno štekanje u mixetu, i u toj varijanti je dobar. Ima gomilu preampa simuliranih i svi su sranje osim jednog, a taj ti je dovoljan, i taj radi zapanjujuće dobro, pogotovo kad se uzme u obzir da sprava košta oko 100 evra. Ima i whammy, koliko se sećam.

Meni je taj simulator sa tim preampom bolji od Boss-ovog na GT seriji.

Po mom mišljenju idealna tezgaroška sprava. Probaj je negde pre no što baciš pare na nešto skuplje i tebi nepotrebno.

Onaj jedini dobar modelirani preamp na njemu je neuspela kopija Marshalla JCM 800. Neuspela, jer ne zvuči tako, već sa više drajva i manje srednjih, ali zvuči dobro kad se štekne direkt, i sa tog stanovišta te savršeno zabole šta su zapravo hteli da izmodeliraju. Skontaš po imenu nekako. Ako me sećanje dobro služi trebalo bi da se zove nekako u fazonu "Eighties British Stack". Možda ima i 800 u nazivu. Ostale nemoj ni da slušaš, osim ako tražiš clean.

 

Ne znam da li POD ima whammy, trebalo bi da ima, jer se to danas ugrađuje još malo pa i na mobilne telefone.

 

Cheerz! :pivopije:

 

ps.

Whammy??? - U2 ili Audioslave? :)

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audioslave i rage against the machine...A cackao sam GT 6 vise nego dovoljno, nije losa dist ali mi je nekako previse vestacka, meni se jednostavno nije svidela...

I znam sve to sto si rekao za POD-a, XT je oko 200 €, XT pro je oko 500, 600, i on je u racku, a xt live je oko 400...

Samo me interesovalo iskustvo sa njima i kakva je dist u odnosu na ove ostale...

U svakom slucaju, HVALA... :pivopije:

Edited by dead generation

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Trenutno je snizenje Digitech procesora :

 

RP250 sa 19.000 na 12.300din

RP350 sa 25.300 na 16.400din .

 

Koristio bih za kucno zezanje i vezbanje. Jel imao neko ove procesore,kakva su vam iskustva??? Kakav je Digitech kao firma? Pitam jer nikad nisam imao procesor,nisam preterano upucen u tematiku,pa stvarno ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao, prodao. Nije mi se svideo kad sam ga stekao u pojachalo jer tad nisam znao kako da ga stekam preko FX loopa i slichno, sto je moja greska. Ushtekan u mini liniju (FRFR setup) zvuchao sasvim solidno. Mislim da ce ti biti sasma dovoljan za vezbu, a i vishe ako posvetish odredjeno vreme tweakujucji ga. BTW, i nije neko jako snizenje, oko 18000 sam ja platio RP350 pochetkom godine, ako se dobro secjam.

 

Ako te zanima jos nesto, slobodno baci privatnu poruku. :pivopije:

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate li gde bih mogao da sredim ili eventualno zamenim pragove na gitari, ali da bude prvoklasno odradjeno? Znachi, da se lepo crownuje, da ne bude skrnava ravna povrshina na vrhu praga.

Takodje, koliko bi moglo da me izadje tako neshto?

Napomena: lakirani Maple neck sa maple fingerboardom je u pitanju, ako nesto znachi.

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mr. Dragan Solaja

 

Solaja Audio d.o.o.

Sumatovacka 151

11000 Beograd

Serbia

 

Tel(Mob): +381 64 30 76 562

Tel/Fax: +381 11 38 06 186

[email protected] Identification-Number:

SR 20308176

Tax/Vat-Number:

SR 105073225

 

ovaj lik radi lampaška hiđfi pojačala, pa ga pitaj da li bi to hteo da ti odradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...