Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Nije da sam ja sad neki Ibanez tremolo expert, ali u taj ZR se svi zivi kunu otkako se pojavio... a koliko sam shvatio, Ibanez ga namerno drzi na alternativnijoj gitari(umesto da ga stavi na neki RG) kako bi potraznja malo prevagnula i u tom smeru.

 

 

Ovo je istina. Ja sam jedno vreme bio zagrejan za gitaru iz S serije i kad sam čitao komentare vlasnika gitara, rekli su da moraš dobro da se pomučiš da je raštimaš. Još nigde nisam video kako se neko žali na ZR tremolo. A telo gitare i vrat je tanko ko žilet :) Baš napravljeno za brzu svirku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da sam ja sad neki Ibanez tremolo expert, ali u taj ZR se svi zivi kunu otkako se pojavio... a koliko sam shvatio, Ibanez ga namerno drzi na alternativnijoj gitari(umesto da ga stavi na neki RG) kako bi potraznja malo prevagnula i u tom smeru.

 

Jedna od stvari koja me je bar po specifikacijama privukla je upravo taj ZR tremolo. Dugo mi je bila misterija zašto niko ne pravi tremolo koji radi na kugličnim ležajevima, a onda sam vidio na ovoj gitari da to postoji. Mada sam u toj potrezi naišao i na Kahler tremolo koji mi djeluje još privlačniji, mada ga rijetko ko ima u standardnoj ponudi.

 

Јебеш Ибанез, купи неки Епифон.

 

Nisam za kupovinu kopija gitara, bez obzira koliko kvalitetne bile. Mada su većina gitara dizajnerski kopjia neke druge, opet gledam da ima bar malo malo odstupanja od uzora, da gitara ima svoj identitet.

 

Ovo je istina. Ja sam jedno vreme bio zagrejan za gitaru iz S serije i kad sam čitao komentare vlasnika gitara, rekli su da moraš dobro da se pomučiš da je raštimaš. Još nigde nisam video kako se neko žali na ZR tremolo. A telo gitare i vrat je tanko ko žilet :) Baš napravljeno za brzu svirku.

 

Ovo je druga stvar (ili bolje rečeno prva) koja me je privukla na s model - tanko i lagano tijelo, oblikovano da dobro leži. Znači tijelo od dobrog drveta koje nije puno teško.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od stvari koja me je bar po specifikacijama privukla je upravo taj ZR tremolo. Dugo mi je bila misterija zašto niko ne pravi tremolo koji radi na kugličnim ležajevima, a onda sam vidio na ovoj gitari da to postoji. Mada sam u toj potrezi naišao i na Kahler tremolo koji mi djeluje još privlačniji, mada ga rijetko ko ima u standardnoj ponudi.

da, kahleri su retka pojava na danasnjim gitarama, najvise zato sto je firma bila 'out of business' negde od pocetka 90ih (nisam siguran) do 2005., kada su se vratili na trziste. slove za verovatno najbolja tremola koja postoje, cuo sam samo dobro o njima, iako nisam imao prilike da isprobam nijedan... zanimljivo je da ne izdaju licencu ostalim firmama za proizvodnju njihovih tremola, pa tako ne postoje kopije, vec samo oriđiđi, za razliku od floyd rosea kojih ima mnogo, ali i dosta nekvalitetnih (licenciranih)...

tako da kad uzimas kahlera znas da si ubo kvalitetu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

molio bi za pomoc ako ikako moze... (ne znam da li je ovo pravi topic, al ajde)

 

naime, sviram u bendu, postava bubanj, gitara i bas. prikljuchio nam se pjevach koji od opreme ima samo mikrofon. pitanje je shta moramo da uzmemo da bi on mogao da nadglasa nas? hvala unaprijed :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam chuo i moj je drug otishao u prodavnicu sa namjerom to da kupi ali su onda pochele priche o tzv "suvoj mixeti" koja navodno nema ugradjeno pojachalo i ako bi kupili nju onda bi morali zvuchnik sa pojachalom. postoje li mixete sa manje kanala (do 6) koje bi mogle da rade sa obichnim zvuchnikom (koji nema pojachalo u sebi)? hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa moras imat pojacalo da ti tera signal...

 

ovako nesto mislim da bi vam bilo idealno za pocetak... http://www.mitros-music.com/products/2527-..._4_Sound_System

jeftino, a ok kvaliteta...

 

edit: ako vec imas zvucnik onda si mos uzet neki jeftini behringerov power mixer i to je to... potrazi malo po netu modele, ja mislim da bi trebalo biti 99%

Edited by Medicine_Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim muzicarima,

 

Zainteresovan sam za kupovinu gitarskog pojacala snage oko 50w.Sumnjam da bi polovnjak kostao vise od nekih 200e, toliko sam ustekao za ovu svrhu, tako da svi koji imaju nesto da ponude neka se jave, puno hvala.

 

Cheers :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam chuo i moj je drug otishao u prodavnicu sa namjerom to da kupi ali su onda pochele priche o tzv "suvoj mixeti" koja navodno nema ugradjeno pojachalo i ako bi kupili nju onda bi morali zvuchnik sa pojachalom. postoje li mixete sa manje kanala (do 6) koje bi mogle da rade sa obichnim zvuchnikom (koji nema pojachalo u sebi)? hvala na odgovoru

Mikseta služi za to što joj ime kaže, i ne mora ima ti pojačalo. Ono što tebe interesuje je ono što ljudi ovde zovu po domaći "pevački razglas". Znači manja mikseta sa osnovnim stvarima, par mikrofonskih ulaza i osnovni EQ, ugrađeno pojačalo (da bi logično imalo šta da tera zvučnike), i naravno par kutija dovoljne snage. A za to počneš da pratiš halooglase pa ... Mislim možeš i u radnji da nađeš nešto nalik tome ali će i razlika u ceni biti adekvatna. Btw taj pevački razglas uopšte ne mora izgledati kao klasična mikseta, može na primer izgledati kao glava od gitarskog pojačala, tako da su kontrole sa strane. Najjeftinija varijanta ti je verovatno par nekih žnj kutija, odvojen snagaš da je dovoljno jak, i neko behringerovo mix govance sa minimumom kanala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh samo da pitam vas iskusne muzicare,da li neko od vas ima neki floyd rose crne boje na prodaju?jacksonov floyd bi mi do jaja odgovarao...a i hitno mi je.

znaci ne trazim floyd rose ®,schaller,khaler i nemam pojma sta jos,znaci neki lo-fi

 

pozdrav :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja dosadni. Nikad nisam mislio da je tolika filozofija kupiti gitaru. Kontao sam uzmes pare odes u prodavnicu i to je to.

Totalno sam popizdeo u search-ovanju gitare. Da nemam ovu svoju akustaru na kojoj vezbam poludeo bih.

 

Epilog dogadjaja je sledeci : Konacno skupih tih 300 evrica da pazarim elektricnu gitaru.

 

Medjutim u MIX-Music-u vise nece dobijati Hamer SATF na koji sam se nameracio. Dobijace SATFW-DCB koja ima Wilkinson tremolo. E sad ne znam koliko je pametno da kupujem gitaru sa tremolom??? Hteo sam da izbegnem tremolo posto sam pocetnik. A i ovu gitaru ce sigurno ceniti mnogo vise od 300 evra.

Ibanez SA120 ne mogu nigde da nadjem(mix,mitros,....) samo imaju 260-ke za koje nemam para.

 

Totalno da popizdim, a vala i svi vi od mene. Sad stvarno ne znam sta mi je ciniti.

Ako ima neko ko nije popizdeo od moje kuknjave rado bih cuo sta ima da kaze.

 

pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja dosadni. Nikad nisam mislio da je tolika filozofija kupiti gitaru. Kontao sam uzmes pare odes u prodavnicu i to je to.

Totalno sam popizdeo u search-ovanju gitare. Da nemam ovu svoju akustaru na kojoj vezbam poludeo bih.

 

Epilog dogadjaja je sledeci : Konacno skupih tih 300 evrica da pazarim elektricnu gitaru.

 

Medjutim u MIX-Music-u vise nece dobijati Hamer SATF na koji sam se nameracio. Dobijace SATFW-DCB koja ima Wilkinson tremolo. E sad ne znam koliko je pametno da kupujem gitaru sa tremolom??? Hteo sam da izbegnem tremolo posto sam pocetnik. A i ovu gitaru ce sigurno ceniti mnogo vise od 300 evra.

Ibanez SA120 ne mogu nigde da nadjem(mix,mitros,....) samo imaju 260-ke za koje nemam para.

 

Totalno da popizdim, a vala i svi vi od mene. Sad stvarno ne znam sta mi je ciniti.

Ako ima neko ko nije popizdeo od moje kuknjave rado bih cuo sta ima da kaze.

 

pozdrav

 

 

 

ja ti predlazem da kupis yamahu pacificu!imas u mitrosu!ja sam s njom poceo da sviram. zafa iz fuzzboxa je imao tele pacificu i sad je svira dacha iz king sizea , a ta gitara do jaja zvuci...zanci cela gitara sa sve zvukom,,,shuri...

samo treba da ubodes komad ,a za tu operaciju ti treba neko ko se razume u to!

 

 

 

 

 

 

 

 

a da li neko ima svoj stari jackson floyd rose?hiitno mi treba!!!!

 

Edited by Wild Child

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko probao ili mozda poseduje pojachalo Behringer V-Ampire? Razmisljam o ovom pojachalu, kazu da za tu cenu (oko 20 hiljada) ima super zvuk, izgleda zgodno za vezhbu i pokoju probu, a cena nije strashna...

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je pojacalo dobro ili nije zavisi i od vrste muzike koju sviras na njemu... tj. bitno je za sta zelis da ti bude dobro... retko ces naci pojacalo koje nema dobar zvuk, svi ti brendovi zive od proizvodnje toga... ali nije svako pojacalo za svaku vrstu muzike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...