Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ako si se vec odlucio za te dve opcije (ariu i proel) idi u radnju, uzmi gitare u ruke trazi da ti prikljuce na pojacalo cuj kako zvuce i jedna i druga, vidi na kojoj ti je lakse svirati koja ti vise lezi i tu kupi! Isti je to kurac i ta aria i taj proel! Ali najbolje idi do mix music-a i za malko, ali samo malko vece pare imas ibaneza ili b.c. richa! Znam ja da to nije ni blizu pravog ibaneza i b.c. richa ali u svakom slucaju je bolje i od arie i od proela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poveo sam danas jednog drugara samnom u Stringer da probamo taj Proel i ni on nije nesta odusevljen. Tako da cu ipak da batalim tu marku.

 

 

@Dragan Pagan :

 

Raspolazem budzetom od oko 25.000 din. Jel mozes da mi preporucis neki Ibanez za te pare ili mozda neku drugu gitaru/marku gitare. Prvo sam vijao Les Paul izgled,ali sad sam uveren da to necu nigde moci da pazarim (barem ne za ove novce) i odustao.

Gitaru hocu da kupim da vezbam,posto sam pocetnik. Znam da mi je mali budzet ali zelim da kupim sto bolju gitaru za te pare.

 

Hvala svima koji zelite da pomognete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav bre BC Rich, da li si normalan, ta Bronze serija se raspada :)

 

Ovako, imas dakle Yamahu Pacificu 120S ili neki od Ibaneza, da li GSA60 ili neki od GRG-ova. Savetovao bih ti da izbegnes Mix Music (diletanti), vec idi do Music Trade-a na Vencu, ili do Lyre prekoputa Sava Centra, obe radnje imaju Ibaneze. U svakom slucaju, to je sasvim fin budzet za prvu gitaru, sta se vajkas. ;)

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si se vec odlucio za te dve opcije (ariu i proel) idi u radnju, uzmi gitare u ruke trazi da ti prikljuce na pojacalo cuj kako zvuce i jedna i druga, vidi na kojoj ti je lakse svirati koja ti vise lezi i tu kupi! Isti je to kurac i ta aria i taj proel! Ali najbolje idi do mix music-a i za malko, ali samo malko vece pare imas ibaneza ili b.c. richa! Znam ja da to nije ni blizu pravog ibaneza i b.c. richa ali u svakom slucaju je bolje i od arie i od proela!

 

hmm stari jeli ti to tvrdis da je neka jeftina kanta od B.C Richa bolja od Arie ?

I kazes TA Aria ?!?! WTF Pa nije Aria = Aster da tako pricas o prilicnom dobrom brendu. Sto se tice jeftinijih gitara Aria je definitivno bolja od neke Warlock kante.

Kao sto mogu da procitam previse se ovde pominje izgled. Potrazi Jackson Dinky gitaru mislim da kosta tako negde ili neki RG Ibanez se takodje moze naci. Pogledaj i Hamere i Stagove i ako su losi i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate zivim u NS-u,tako da nemam puno izbora.

Imas ;)

 

Evo vidim, Music trade je skoro isto sto i Nota, koja je u NS-u.

 

Njena adresa je

 

Novi Sad:

Nota Music Shop,

Tržni centar "PARISKI MAGAZIN"

Kralja Aleksandra 12

Tel: 021 / 6 616 077

 

Srecno

 

PS. evo ti nekih modela koje imaju na lageru i njihovih cena u Noti (naravno, ono sto je u domenu tvog budzeta):

 

Ibanez RG 321 - http://control-sound.com/shop/product_info...products_id=108

 

IBANEZ GRG 270 - http://control-sound.com/shop/product_info...;products_id=47

 

Epiphone LP special - http://control-sound.com/shop/product_info...;products_id=56

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm stari jeli ti to tvrdis da je neka jeftina kanta od B.C Richa bolja od Arie ?

I kazes TA Aria ?!?! WTF Pa nije Aria = Aster da tako pricas o prilicnom dobrom brendu. Sto se tice jeftinijih gitara Aria je definitivno bolja od neke Warlock kante.

Kao sto mogu da procitam previse se ovde pominje izgled. Potrazi Jackson Dinky gitaru mislim da kosta tako negde ili neki RG Ibanez se takodje moze naci. Pogledaj i Hamere i Stagove i ako su losi i to je to.

 

 

dinky kosta skoro koliko i dva GRG ibaneza! Pa verovatno jeste bolja od bronze serije ali bih ja licno pre uzeo i tu kantu nego stagg ili proel za iste pare! Ariu u zivotu nisam video, niti drzao u rukama, mislio sam da se radi o asteru koji definitivno jeste vece sranje od b.c. richa! Moja greska! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ;)

 

Evo vidim, Music trade je skoro isto sto i Nota, koja je u NS-u.

 

Njena adresa je

 

Novi Sad:

Nota Music Shop,

Tržni centar "PARISKI MAGAZIN"

Kralja Aleksandra 12

Tel: 021 / 6 616 077

 

Srecno

 

PS. evo ti nekih modela koje imaju na lageru i njihovih cena u Noti (naravno, ono sto je u domenu tvog budzeta):

 

Ibanez RG 321 - http://control-sound.com/shop/product_info...products_id=108

 

IBANEZ GRG 270 - http://control-sound.com/shop/product_info...;products_id=47

 

Epiphone LP special - http://control-sound.com/shop/product_info...;products_id=56

 

Mislis da nisam gledao njihov sajt.

Slusaj sad pricu iz Note : (Razgovor nisam snimao diktafonom da bih ga prenosio nego cisto je sleng prenesen) :

 

ja:Dobar dan

on:Dobar dan

ja:Gledao sam na vasem sajtu vasu ponudu gitara i rekoh hajde da dodjem da vidim kako to izgleda uzivo

on:E pa znas kako je,nemamo mi vremena da non-stop apdejtujemo sajt,pa to ko zna sta si ti gledao,ali reci za sta si zainteresovan pa da popricamo.

ja:Pa u cemu vam je onda fora sa onom on-line prodavnicom

on: "Muk"

ja: pomislim "ajde nije ni bitno" i nastavim spiku. Reci mi molim te gde ti je izlozen Epiphone Special (posto u tom trenutku gledam zid gde su gitare i tu su ukupno poredjane 10 gitara i jos 2 ibaneza i 2 gibsona na podu)

on:Pa znas kako prodali smo tog Epiphona pre nedelju dana ali u toku avgusta dobijamo novu isporuku

ja:Reci mi molim te jel nabavljate i druge modele Epiphona ili samo Special (pitam iako znam da nemam dovoljno para za bilo koji drugi model)

on:Da,da. Mi smo ti zvanicni distributeri Epiphone programa tako da sve mozemo da ti nabavimo

ja:Pa reci mi jel mogu da pogledam cenovnik

on:Ne mozes. "Pauza"

ja:"Krajnje zbunjen"

on:Reci koji model te zanima pa cu ja da ti pretvorim cenu u evre i kazem ti

ja:Pa ajde pogledaj Studio(posto znam da je to 2-gi najjeftiniji model)

on:(gleda on na monitor kompa kao tu nesta otvara,uzeo digitron,mnozi,sabira,korenuje,vadi logaritam,kao da pretvara iz jena ili kuvajtskog dinara)

Pa znam imas za 420,440 i 460 evra.

ja:Pa u cemu je razlika (???)

on:Pa u boji!!!

:udri::frown::udri:

 

 

 

I sad da ne nastavljam dalje. Ono sto je imao od Ibaneza je jad i beda i uopste nije kao na sajtu.

Nahvatacu za koji dan drugara pa odosmo u Mitros (na bulevaru u NS-u je ogroman Mitros sa stvarno velikim izborom) pa cu videti kako oni stoje sa Ibanezima.

 

Jos jednom hvala svima za sve komentare i predloge koji mi mnogo znace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nahvatacu za koji dan drugara pa odosmo u Mitros (na bulevaru u NS-u je ogroman Mitros sa stvarno velikim izborom) pa cu videti kako oni stoje sa Ibanezima.

 

Jos jednom hvala svima za sve komentare i predloge koji mi mnogo znace.

 

 

mitros ne drzi ibaneze znam 100 %! mozes naci samo jacksone i to za ooooogrooooomne pare!

mozda koju yamahu ali i to ce biti preko 25000 definitivno! pored toga sto su lopovi!!!

 

ako se ikada na albumu budem zahvaljivao nekome oni su prvi na listi za pljuvanje zbog cigananja i prepotentnosti!

Edited by Dragan Pagan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj nemoj pricati! Ima u Mitrosu Ibaneza. Barem 3 komada. Ja sam cak cuo da su prosirili Ibanezov program tako da se malo bolje raspitaj ;) Ako hoces bolju ponudu gitara preporucujem beogradski Mitros. Bolje su opremljeni od novosadskog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima

 

imam pitanje

nasao sam na netu da je najbolji nacin za snimanje bas gitare DI. posto mi je dosadilo da klikcem po sekvenceru da li bih mogao da kacim bas preko digitekovog rp80( onaj za el gitaru) na line in zvucne karte, i koliko bi to bilo upotrebljivo? do sada sam radio u reasonu, snimao gitare i mix u cubase. bas iz reasona zvuci ok za synth stvari , ali mozda bi ipak bolje zvucao neki jeftin bas snimljen live.

totalno kucna varijanta, no gigs.

 

hvala na vasem vremenu

 

ajd, da pitam jos jednom, pa da odustanem

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd, da pitam jos jednom, pa da odustanem

 

 

pretpostavljam da to "DI" predstavlja skracenicu za "Dibox" iliti "direct box" i iz svog licnog iskustva mogu ti reci da je mnogo korisna spravica za snimanje bas gitare! Nesto poput kompresora! Nemas podesavanja samo se stekas u njega i to ti je to! Cak mislim da ni solidnije varijante te spravice nisu toliko skupe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% imaju ibaneze u Mitrosu, nisu zvanichni distributeri, ali ih valjaju pomalo. Nemaju veliki izbor, ali tamo na Bulevaru u NS-u imash RG350 u beloj i crnoj boji, RG370, neki S450 ako mi se dobro chini i mislim da imaju josh i GRG270. Vecina Ibaneza u Mitrosu je van tvog cenovnog ranga, ako se dobro secam cena. Preporuchio bih ti jednu stvar: za te pare na uzimaj gitaru sa tremolom (floydom), samo ce ti biti dodatan izvor nerviranja.

 

Pozdrav i srecno u izboru. :pivopije:

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, na novoj gitari koja toliko koshta skoro sigurno neces dobiti dobar tremolo, nego ces dobiti nekog licenciranog jeftinjaka koji se rashtimava pri svakom jachem cimu. A i sem toga, za gitaristu pochetnika kao shto si ti je podeshavanje tog sistema poprilichna glavobolja. Menjanje zica traje dosta duze, pocetno stimanje gitare dooosta duze, zbog samog principa floating tremola. Takodje, ne mozes brzo npr. da se prebacish u Drop D shtim (da samo debelu E zhicu spustish 2 polustepena), jer se prilikom stimanja jedne zice rashtimavaju sve ostale, pa onda i njih treba ponovo shtimati vishe puta.

Takodje, na gitarama sa floydom je primetno krace trajanje nota (sustain).

 

Jeste fora drndati tremolo kao Dimebag Darrel, ali to brzo smori vecinu ljudi. Takodje, on je imao gitaru koja ja deset puta skuplja od one koju ti kupujesh :P

Da sam na tvom mestu, pazario bih fixed bridge (ili eventualno sa strat-like tremolom, poput one Pacifice koju svako preporuchuje :)), i miran si. Nishta takvim gitarama ne fali, cak stavise, mnogi ih smatraju boljima. :pivopije:

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodey, to sigurno nije NAJBOLJA varijanta, ali ako nemas adekvatno akusticki obradjen prostor sto bi se reklo (znaci, izolacija), plus pristojno pojacalo i dobar mikrofon - to je definitivno najbolje resenje.

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

puno hvala na odgovorima.

 

sada, treba nabaviti bas. posto govorim o najjeftinijoj varijanti, tu su kopije jazz i precision basova.

u cemu je razlika?imaju li razlicit zvuk i feel? ili nije bitno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja dosadni. :) Sve u svemu suzio sam (ponovo) izbor na :

 

1. Ibanez GSA 60

2. Ibanez SA 120

3. Hamer Sunburst SATF

4. Epiphone Special 2

5. Jackson JS30

 

Svi imaju cenu od 20.000 do 25.000.

Odustao sam od GRG 270 (zbog Floyda jer sam jos uvek pocetnik).

 

Ako vam nisam dosadio zahvalan cu biti za jos par saveta tipa : "Od ponudjenog ja bi izabrao .....".

 

Oko Epiphona sam se dugo dvoumio da li da ga navedem jer mi je par ljudi savetovalo da ga ne uzimam jer ovaj model ima lose magnete.

 

Za koji dan cu da povedem drugara koji je iskusniji gitarista pa cemo da probamo svih 5 modela,i posle toga cu tek da izaberem. :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...