Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ja bih uzeo Hamer Sunburst SATF. Komad koji sam jednom svirao zvucao je bolje od 4 puta skupljeg ibaneza, a i svirao se lako.

Mada, za prvu gitaru SA 120 bi mogao biti dobar pazar. Dobro drvo i interesantna elektronika. Svakako ih probaj.

 

Svakako bih zaboravio na GSA60 i LP Jr. epiphone verziju, koliko znam, telo ovog poslednjeg je shperplocha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja dosadni. :) Sve u svemu suzio sam (ponovo) izbor na :

 

1. Ibanez GSA 60

2. Ibanez SA 120

3. Hamer Sunburst SATF

4. Epiphone Special 2

5. Jackson JS30

 

Svi imaju cenu od 20.000 do 25.000.

Odustao sam od GRG 270 (zbog Floyda jer sam jos uvek pocetnik).

 

Ako vam nisam dosadio zahvalan cu biti za jos par saveta tipa : "Od ponudjenog ja bi izabrao .....".

 

Oko Epiphona sam se dugo dvoumio da li da ga navedem jer mi je par ljudi savetovalo da ga ne uzimam jer ovaj model ima lose magnete.

 

Za koji dan cu da povedem drugara koji je iskusniji gitarista pa cemo da probamo svih 5 modela,i posle toga cu tek da izaberem. :muzicar:

brate da se ne lazemo svaka od tih gitara ima "lose" magnete,tako da opusteno razmatraj i taj epiphone, a sto se floyda tice dok ne budes imao jedno 1000 jura za gitaru stvarno je bolje da se ne drndas sa tim.

I da ja bi u startu otpisao ove ibaneze sto imaju G u oznaci modela :mrtav: i generalno sve jeftine ibaneze

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih ti mozda preporucio Epiphone.

 

ako ti je vec najdrazi taj oblik gitare i ako bi voleo da imas Gibsona jednog dana, mozda ne bi bilo lose da prvo kupis Epiphone, jer ces tako od samog pocetka sviranja gitare da se naviknes na njega (njegov vrat, tezinu i sl.)

 

magnete mozes i da zamenis za godinu-dve ako osetis za tim potrebu. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja dosadni. :) Sve u svemu suzio sam (ponovo) izbor na :

 

1. Ibanez GSA 60

2. Ibanez SA 120

3. Hamer Sunburst SATF

4. Epiphone Special 2.........

 

ma dazebe stavljas takva pitanja ovde, jedan ce da kaze epi je sranje uzmi ibanez , drugi da je obrnuto, treci da je najbolji hammer, a neko ce da kaze da ne valja nista od toga...

 

lepo se strpi idi probaj sve to i nemoj da otpisujes nista unapred samo zato sto je neko rekao da ne valja, treba da znas da se kvalitet tih gitara mnogo razlikuje od modela do modela, tako sam ja svirao svog ibaneza, koji je isto low budget iz jedne serije koja je imala sranje finish vrata i tela,i osetno losije drvo, dakle probaj pa vidi sta ti odgovara najvise.

tim pre sto imas nekog ko se razume i ide sa tobom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dzabe stavljas takva pitanja ovde, jedan ce da kaze epi je sranje uzmi ibanez , drugi da je obrnuto, treci da je najbolji hammer, a neko ce da kaze da ne valja nista od toga...

Treba da znas da se kvalitet tih gitara mnogo razlikuje od modela do modela

Lepo se strpi idi probaj sve

 

Sve je receno - probaj sve, bez predrasuda. Sve su to slicni modeli.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

нису бре сви исти, немају исту калоријску вредност. овај ГСА због дебелог слоја лака брзо гори али даје јачи пламен, док рецимо ЈС30 због егзотичне индијске шперплоче представља право решење за романтично вече са вољеном особом. оно, држи на тенане целу ноћ. када се распламсају страст и индијски инструмент, можеш да извучеш ''трас род'' да проџараш чивије, да видиш да ли су достигле оптималну температуру.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaa pa to je prezime onog M.C. -ja jel tako? Sada sam skontao!!

 

Nego slusaj ti lepo sta ti rece srpski trooper probaj svaku i koja ti najvise lezi i odgovara tu kupi! Ja bih licno izabrao tog epiphone-a ali ako ti ne lezi u ruci i ako ti je tezak za sviranje dzaba onda!

 

I da definitivno izbegavaj ibaneze sa prefiksom "GIO" imam takvog! Nije to losa gitara za pocetnike, ali je definitivno sranje gitara! Mislim koliko para toliko muzike, ali onda ili jackson ili epiphone :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako kupis skupu gitru, moras i da je prodas.

90% entuzijasta odustane nakon godinu, dve, i prodaju opremu.

uzmi nesto sa humbuckerom na bridge poziciji, najjeftiniju varijantu,.

ja sam uzeo ariu s tri singla, za te pare super gitara, ali bridge zuji ko nenormalan.

da sam znao sta je humbucker, dao bih 20e vise.

svidja mi se single coil zvuk, al je smaranje kad treba da gasim monitor i TV i stub da bi snimio nesto:)

to je oko 150e, sica za kucno zezanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

baci tih 25 soma u kladionicu, pokupi 300 hiljada, pravac mitros music i kupi Gibson standard premium +! :rockdevil:

 

da imam 25 soma tebi bih dao da odigras kladionicu i da mi posle toga kupis gibson standard premium + ali ako ne dobijes na kladionici kupovina tog gibsona bi tada za tebe predstavljala malo veci problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sviram ja, upaljen bridz ham, sviram i odjednom se izgubi signal. Dobro, odem ja kod majstora, necu sam da dzapam neshto pa da sjebem, ai cini mi se da mi se vrat iskrivio malo od egzibicija sa debljim zicama. Sredi on magnet(zalemi par zica), zategne shipku u vratu, dodjem kuci i signal opet odapne, ostali magneti rade odlicno. Sad predlaze da mi zameni potenciometre, sto sam i ja mislio da uradim(500 kila, naravno) i stavi fenderove, je l' stvarno potzovi mogu da prave takav problem?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi uzgred napisao o kojoj se gitari i magnetima radi a trebao si možda neko drugi ima sličan problem ili model pa bi dobio više pomoći.

 

Ali i bez toga mogu ti reći sledeće: Taj majstor koji ti je radio očigledno da te je malko zeznuo jer ti je uzeo kintu i za lem koji NIJE dobro uradio em se usput malo očešao i za šipku verovatno. Idi ti lepo kod njega sa pričom da ti nije lepo uradio i neka sve TESTIRA lepo da li je pravilno povezano kod NJEGA a ti budi prisutan. Neka testira bridge magnet, potove i switch.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čime da očistim potove na gitari? Jel može običnim štapićima sa vatom ili treba opet neko specijalno sredstvo?

Možeš sa magičnom krpom ili štapićima za uši ,možeš vatom it. Stavi samo malo alkohola na to čime ćeš brisati i to je cela filozofija... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...