Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Da li neko mozda zna gde kod nas mogu da se nabave trem postovi (oni srafovi na kojima tremolo stoji)??? Trebaju mi oni za starije gitare sa Edge i Lo-Pro Edge tremolo sistemima, tzv. locking studs. Ako neko zna, bio bih jaaaako zahvalan. :bigblue:

 

Eeeee, druze to i meni treba k`o leba! :bigblue: Imash na Ibanezrules.com kod Rich Harissa, kostaju po 10-15 dolara, ali ja nisam imao nacin da mu platim, tako da ostadoh bez istih! Ako imash nekoga u inostranstvu u nekoj normalnoj zemlji mogu oni da ti naruce, pa onda da ti salju!

 

Ako imash kombinaciju za tako nesto, ugradio bih se i ja za dva komaTa! :pivopije:

 

 

@Glupi paviljonac - u Noti na Zelenjaku Roland 31000 dinara, misilim da je toliko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupih ja konacno kintu za dzitru. Idem ovih dana da obidjem radnje i do kraja nedelje sigurno uzimam nesto. :muzicar:

 

Hteo sam da pitam ( posto nisam upucen u te stvari ) :

 

Kako da povezem gitaru sa kompom?

Da li mogu da prikljucim na obicnu zvucnu karticu( integrisana je na maticnoj ploci ), i u koji ulaz ( MIC IN, LINE IN, ???) ?

Koji mi kabel treba?

 

Da napomenem da je ovo samo dok ne skupim pare za pojacalo. Ne zelim da snimam vec samo da cujem malo zvuka. :)

 

Znam da je post totalno glup,ali takodje potpuno se ne razumem. Hvala strpljivima :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupih ja konacno kintu za dzitru. Idem ovih dana da obidjem radnje i do kraja nedelje sigurno uzimam nesto. :muzicar:

 

Hteo sam da pitam ( posto nisam upucen u te stvari ) :

 

Kako da povezem gitaru sa kompom?

Da li mogu da prikljucim na obicnu zvucnu karticu( integrisana je na maticnoj ploci ), i u koji ulaz ( MIC IN, LINE IN, ???) ?

Koji mi kabel treba?

 

Da napomenem da je ovo samo dok ne skupim pare za pojacalo. Ne zelim da snimam vec samo da cujem malo zvuka. :)

 

Znam da je post totalno glup,ali takodje potpuno se ne razumem. Hvala strpljivima :)

 

1. Повезујеш је уз помоћ кабла који има са једне стране бананицу к'о за слушалице за mp3 плејер, а са друге или банану (као за гитару, је л' те) или два чинча, па купиш претварач два женска чинча у банану.

 

2. Можеш, с' тим што ће ти у лајн-ину бити много тиши звук него у мајк-ину.

 

3. Погледај под 1

 

Још бих ти препоручио да набавиш Guitar Rig, јер ће ти овако бити само клин и то не баш много гласан, а овај програм ће ти користити као виртуелно појачало.

 

Ето, први пут да напишем неки пост а да није просеравање. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupih ja konacno kintu za dzitru. Idem ovih dana da obidjem radnje i do kraja nedelje sigurno uzimam nesto. :muzicar:

 

Hteo sam da pitam ( posto nisam upucen u te stvari ) :

 

Kako da povezem gitaru sa kompom?

Da li mogu da prikljucim na obicnu zvucnu karticu( integrisana je na maticnoj ploci ), i u koji ulaz ( MIC IN, LINE IN, ???) ?

Koji mi kabel treba?

 

Da napomenem da je ovo samo dok ne skupim pare za pojacalo. Ne zelim da snimam vec samo da cujem malo zvuka. :)

 

Znam da je post totalno glup,ali takodje potpuno se ne razumem. Hvala strpljivima :)

 

Kada povezuješ gitaru na komp moraš imati 4 glavne stvari (pored gitare naravno):

 

- kablove (6.3mm Jack-----------XLR (-preamp-) ???????----------------mini jack )

 

- mic preamp (koji ima da se kupi i po veoma povoljnim cenama, koliko para toliko i muzike - tipa 20-30e behringer neki)

 

- dobra zvučna karta koja je sposobna da procesira signal gitare koji joj pošalješ u realnom vremenu. Ovakva kartica je skupa i može se naći verovatno i za 50e neka koja radi posao. Imaš u Artistu recimo MAudio eksternu sa sve preampima - 90e. Tvoja kartica neće biti dovoljna nažalost, mada možeš pokušati da instaliraš KX Drajvere (imaš ih na netu proguglaj) pa da se zezaš sa opcijama ali mislim da sa integrisanom nećeš mnogo dobiti.

 

- software-ski emulator (možeš naći i probati demo verije ovih emulatora na sajtovima proizvođača, kupiti neku ili posegnuti za krekovanom verzijom na sopstvenu odgovornost :smile: ). To su programi koji sadrže određene matematičke formule koje služe da bi obradile signal tvoje gitare a sve u cilju EMULACIJE pravih pojačala u efekata. Dakle dobije se nešto što liči na pravu stvar ali u stvari to nije. U principu one koriste zvučnu kartu da bi obradile signal gitare.

 

A sad šta će se desiti ako priključiš gitaru onako suvo na komp tj:

 

- Ako nemaš preamp : Zvuk će biti tanak i nedefinisan a rizikuješ da spržiš line in sa takvom vrstom signala za koji zvučna nije konstruisana.

 

- Ako nemaš dobru zvučnu : Emulacije će raditi ali pošto je zvučna karta slaba njoj će trebati određeno vreme da procesira signal koje se meri u milisekundama a naziva se latency. Što je veći latency - to je veće kašnjenje signala a čim je kašnjenje veće od 3-4ms ono se oseća i gitaristi jednostavno nije komforno da svira jer zvuk dolazi iz zučnika sa zakašnjenjem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da povezem gitaru sa kompom?

Drugarski savet, zaobidji sve stap i kanap cheap style petljavine. Najjeftinije resenje koje sa sobom ne nosi sijaset problema je Toneport. Za klasu bolje od recimo svakog "jeftinog" Audigyja bez front panela, sto bi znacilo - najvise zvuka za stotinjak evra koje bi eto morao da ustekas. Mislim da je 120e cena.

 

Ozbiljno, sve ispod toga ce biti primetno cimanje za malu cash razliku, dok bi svaka za nijansu kvalitetnija varijanta kostala dosta vise. Definitivni best buy za opustenu a kvalitetnu gitara-komp zajebanciju.

 

Znam da mislis na nesto tipa daj samo kabl pa da bocnem, pa neka zvuci kako zvuci, ali to je samo pocetak na kojem se niko ne zaustavi. Kontam da je Toneport zlatna sredina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma za pocetak mi je bitno samo da ubodem u komp cisto da se cuje.

Uopste me za pocetak ne interesuje kako ce to zvucati (posto znam da nece biti bas sjajno).

 

@Tom Sawyer - Stvarno nemam cak ni 70-80 evra,a ne 120 evra za Toneport. Bitno mi je da kupim gitaru i krenem da vezbam. Sviracu elektricnu cak i "na suvo". Bitno mi je da se vezbam a ne da zvucim kao Dzimi Hendriks. Hvala na savetu

 

@Ikhabot - Jel stvarno mogu da sprzim neki od ulaza? Nisam imao nameru da kupujem nista od dodatne opreme. Hteo sam da ubodem gitaru u zvucnu karticu i da vidim da li to moze da radi tako,a ako ne moze sviracu gitaru 2 meseca "na suvo" dok ne skupim pare za pojacalo. Onda najbolje da kacim gitaru na Mic In pa ako ga i sprzim ko ga jebe.

 

Jel se neko razume u to koliko oma( ili neke druge relevantne velicine ) odgovaraju za obican mikrofon,odnosno koliko je to razlicito u slucaju za el. gitaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebitno je koliko oma. Jednostavno ništa ne dobijaš time što ćeš priključiti gitaru na komp samo sa jednim kablom. Zvuk će biti jako loš (tanak, pun izobličenja i sl. ) a i rizikuješ da spržiš ulaze na kartici. Programe za emulaciju tipa amplitube ili guitar rig zaboravi jer neće raditi u realnom vremenu na integrisanoj zvučnoj karti tako da bolje pričekaj pojačalo i vežbaj na suvo. Jednostavno ne vidim svrhu priključivanja gitare na komp u tim uslovima.

 

Ako ti treba zvuk bolje da skupiš par puta pare pa odeš lepo u studio i dogovoriš se sa likom koji radi tamo da ti iznajmi prostor po nekoj nižoj ceni recimo duplo nižoj i onda da se uštekaš u pravo pojačalo i vežbaš na njemu. Mnogo bolje rešenje nego da štekaš gitaru na komp ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti treba zvuk bolje da skupiš par puta pare pa odeš lepo u studio i dogovoriš se sa likom koji radi tamo da ti iznajmi prostor po nekoj nižoj ceni recimo duplo nižoj i onda da se uštekaš u pravo pojačalo i vežbaš na njemu. Mnogo bolje rešenje nego da štekaš gitaru na komp ;)

 

Videcu kad kupim gitaru,ako radi super a ako ne radi kako treba onda na suvo i nema problema.

 

A za quote-ovani savet -> /*no comment*/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvih 6 meseci svirao gitaru na sledeci nacin, posto nit' sam imao dist, nit' sam imao pojacalo. Ustekam se u stub sa gitarom. E potom, na izlaz za sluske prikljucim ona 2 mala krsh portabl "zvucnika" za komp, njih svako dobije kad uzme komp. Onda otpanjim volume do kraja na i stubu i na "zvucnicima". Na taj nacin sam imao "prirodni" ne bas dist, bolje reci overdrajv, i nije bilo toliko lose. Reko', mozda ti ovo pomogne. Ako ne mozes nigde da se ustekas, sviraj bre na klin, nije lose, vedzbaj.

Edited by Hevayous Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmatram dve džitre (Godin LG Hmb, LTD EC-400). ne mogu da se kupe ovde - jedino artistsystems zastupa godin ali ovaj model koji mene privlači nije u ponudi, a zasebno naručivanje je vrlo neizvesno, blago rečeno. što se tiče LTD-a, mitros je skoro na svom sajtu najavio uvoz ESP/LTD s tim što ne znaju tačno koje modele niti po kojim cenama. lik mi je samo rekao da pogledam na nemačkim sajtovima kolika je cena i dodam pdv, tolko bi me izasla otprilike što je dosta skupo.

 

trenutno nemam nikog ko bi mi džitru kupio napolju, ostaje dakle varijanta da je naručim preko neta. šta mislite koliko je to pouzdano, preko koga, koliko bih platio više u odnosu na istaknutu cenu (transport, carina, porez, itd)? takođe, poprilična je razlika između cena na američkim (600$) i eu sajtovima (700e) za istu gitaru, s tim što je pitanje da li se uopšte rade isporuke iz USA do nas?

 

šta mi je činiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze kakva je pedala Marshall Jackhammer, jel radi isto tako dobro kao distorzija iz Marshall pojacala?

 

To je, koliko ja znam i replika nekog dista iz Marshall pojacala...

Ja sam je svojevremeno imao i koristio i ako ces svirati neki teski metal, bolje uzmi DS1 ili tako nesto, a ako hoces ipak malo siri spektar zvukova onda uzmi JHammer-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...