Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Jackhammer nije dobar kao i dist sa Marshall-a jer je dist sa pojačala uvek bolji (pod pretpostavkom da je u pitanju lampaško pojačalo). Čak i dista sa nekog hibrida je bolji od te pedale. Ta pedala je pravljena tako da emulira karakter Marshall-a i to radi pristojno ali nije dovoljno konkretna, nema dovoljno punch-a, muljavi ton i ne slaže se lepo sa Marshall-ovim OD kanalima, pogotovu kada je marshall pojačan ili se pretera sa gain-om na samoj pedali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal neko zna kolko kosta Rickenbacker 4003 bas...

 

$1500. Dobio si na lutriji, ili...?

 

Ovde sam video samo jedan komad na prodaju, 1996., dok je Džindžerova radnja bila u Skadarliji, u onom tržnom centru iznad pivnice. Samo tada i nkiada više, nigde drugde.

 

Bio je žut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jackhammer nije dobar kao i dist sa Marshall-a jer je dist sa pojačala uvek bolji (pod pretpostavkom da je u pitanju lampaško pojačalo). Čak i dista sa nekog hibrida je bolji od te pedale. Ta pedala je pravljena tako da emulira karakter Marshall-a i to radi pristojno ali nije dovoljno konkretna, nema dovoljno punch-a, muljavi ton i ne slaže se lepo sa Marshall-ovim OD kanalima, pogotovu kada je marshall pojačan ili se pretera sa gain-om na samoj pedali.
Uglavnom se slazem,novi Marshall proizvodi su totalni shit.
razmatram dve džitre (Godin LG Hmb, LTD EC-400). ne mogu da se kupe ovde - jedino artistsystems zastupa godin ali ovaj model koji mene privlači nije u ponudi, a zasebno naručivanje je vrlo neizvesno, blago rečeno. što se tiče LTD-a, mitros je skoro na svom sajtu najavio uvoz ESP/LTD s tim što ne znaju tačno koje modele niti po kojim cenama. lik mi je samo rekao da pogledam na nemačkim sajtovima kolika je cena i dodam pdv, tolko bi me izasla otprilike što je dosta skupo.trenutno nemam nikog ko bi mi džitru kupio napolju, ostaje dakle varijanta da je naručim preko neta. šta mislite koliko je to pouzdano, preko koga, koliko bih platio više u odnosu na istaknutu cenu (transport, carina, porez, itd)? takođe, poprilična je razlika između cena na američkim (600$) i eu sajtovima (700e) za istu gitaru, s tim što je pitanje da li se uopšte rade isporuke iz USA do nas?šta mi je činiti?
Pogledaj e-bay sajt,vidi sta tamo ima,a i svrati do Mega Musica,mislim da tamo imaju LTD i ESP(da se naruci).Sve u svemu,bezi dalje od Mitrosa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја знам једног лика који је продао краденог Rickenbacker-а за 50 (читај педесет) не евра, него марака што му дође 25(читај ДВАДЕСЕТ ПЕТ)евра!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prodajem Marshall-a RG30CD za 150e u perfektnom stanju eeeeej !!Znači 30W, reverb, 10" CUstom Park Series Speaker i poklanjam ti original Marshall-ov Footswtich. Za ostale pare kupi lepo neku pedalicu ili procesor. Mislim da ti je to "malo" bolja opcija od ovog Zoom-a. Marshall je Marshall. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prodajem Marshall-a RG30CD za 150e u perfektnom stanju eeeeej !!Znači 30W, reverb, 10" CUstom Park Series Speaker i poklanjam ti original Marshall-ov Footswtich. Za ostale pare kupi lepo neku pedalicu ili procesor. Mislim da ti je to "malo" bolja opcija od ovog Zoom-a. Marshall je Marshall. icon_wink.gif

 

Nije frka da isprobam, samo za nekih 7-8 dana kad budem imao vremena. Kontaktiracu te preko PP-a

Edited by Shjekire

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa recimo da je sz serija vise old school varijanta, dakle deblji vrat, deblje telo od mahagonija teska gitara pre svega, nema tremolo podseca po svemu na neku mesavinu les paula i PRS-a, za bluz ok i rok ali po meni nije za brzu svirku...

S serija ti je modernija varijanta veoma tanko telo, veoma lagana, ima tremolo i to ZR tremolo koji je solidan mada ne tako dobar kao edge.... vrat dosta bolji za brzu svirku nema finish u vidu farbe samo je premazan... mnogo bolji izbor za satriani fazon svirke...

e sad sta sviras to je pitanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa recimo da je sz serija vise old school varijanta, dakle deblji vrat, deblje telo od mahagonija teska gitara pre svega, nema tremolo podseca po svemu na neku mesavinu les paula i PRS-a, za bluz ok i rok ali po meni nije za brzu svirku...

S serija ti je modernija varijanta veoma tanko telo, veoma lagana, ima tremolo i to ZR tremolo koji je solidan mada ne tako dobar kao edge.... vrat dosta bolji za brzu svirku nema finish u vidu farbe samo je premazan... mnogo bolji izbor za satriani fazon svirke...

e sad sta sviras to je pitanje :)

Zahvaljujem na odgovoru. Opisao si upravo ono što me je i interesovalo. Po ovome to su ipak dvije potpuno različite gitare, a iz gore opisanog otpisujem sz iz kombinacije za nabavku.

 

Što se tiče sviranja, češće ne sviram nego što sviram:)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima tremolo i to ZR tremolo koji je solidan mada ne tako dobar kao edge....

 

Nije da sam ja sad neki Ibanez tremolo expert, ali u taj ZR se svi zivi kunu otkako se pojavio... a koliko sam shvatio, Ibanez ga namerno drzi na alternativnijoj gitari(umesto da ga stavi na neki RG) kako bi potraznja malo prevagnula i u tom smeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...