Jump to content

Grave Digger


King Diamond

Recommended Posts

Jes da sam dolazio u iskusenje da vidim koliko Prince moze dugo sam sa sobom da prica, ali kvalitet album mi ne dozvoljava. Posle 2 bledunjava albuma, Diggeri se vracaju bombom. Ne bih bas isao toliko daleko kao Ksh lozana i proglasavao ovo njihovim naj albumom ikad, ali sasvim sigurno kvalitet je na zavidnom nivo. Pitam se sto ne ubacise pre 2 gitare, leze im kao san.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes da sam dolazio u iskusenje da vidim koliko Prince moze dugo sam sa sobom da prica, ali kvalitet album mi ne dozvoljava. Posle 2 bledunjava albuma, Diggeri se vracaju bombom. Ne bih bas isao toliko daleko kao Ksh lozana i proglasavao ovo njihovim naj albumom ikad, ali sasvim sigurno kvalitet je na zavidnom nivo. Pitam se sto ne ubacise pre 2 gitare, leze im kao san.

 

I have the right to remain horny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je solidan, bolji je od prethodna dva. Sto se tice 2 gitare, na njihovim albumima bar onim sa Lulisom, zvuk je bio popunjen kao i da ima 2 gitare. Jednostavno, uzivo se to tek moze osetiti koliko je pojacan gitarski zvuk...na albumu manje vise. Ali generalno, album je 8/10. I omot je konačno kvalitetan...u odnosu na par prethodnika koji su bili skoro u duhu ''radova'' Cileta Marinkovića. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam slušao Grave Digger? Zar je ovaj album TOLIKO dobar da je najbolji još od Saxonovog Lionhearta?

 

Meni jeste TOLIKO dobar. S tim što sam ja svaki album Diggera preslušao nebrojeno puta, a nekoliko imam i na originalu. Što znači da sam možda pristrasan u korist ovog benda - oni su mi trenutno posle Maidena, Judasa i Arije, četvrti na listi omiljenih bendova.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Knights of the Cross takođe 10/10, za ovaj drugi nešto manje. No, oni su iz ranijeg perioda, a ja govorim o tome da bi ovaj album mogao da bude najbolji u heavy metalu u periodu posle 2004. Ima dosta odličnih albuma u tom periodu, neki među njima su vrhunski (neću da ih navodim, jer znam da se mnogi ne bi složili), ali ovaj novi Digger ih je nadmašio, makar za nijansu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ljubitelje pravog heavy zvuka, ovaj album ne samo da ne može da omane, već donosi svežinu na već pomalo stagnirajuću scenu. Kao što već rekoh - bez starca nema udarca, a ko misli da može i bolje, može sigurno, ali neka pokaže bend koji je napravio bolje u poslednjih par godina. Ja bih zaista voleo da ih ima, što više dobrih albuma to bolje, ali stvarnost je takva da se ne sećam kad me je poslednji put neki novoizašli album ovako oduvao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priest svakako, za Saxon-ov Lionheart sam već rekao da je neprevaziđen, mada i ova naredna dva nisu daleko. Samo, ja sam upravo i čekao da neko reciklira ono što sam već odavno čuo, a da bude stvarno kvalitetno. Da je Judas Priest objavio album koji podseća na Painkiller, umesto što je napravio originalnog Nostradamusa, verovatno bi i to predstavljalo reciklažu, ali ne bi bilo manje kvalitetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diggeri su u principu kopija Accepta. Da nije njih, ne bi bilo ni Grave Digger-a. Sam Grave Digger se posle trećeg albuma raspao bezuspešno pokušavajući da iskomercijalizuje svoj zvuk, što su opet pokušali kao ''Digger'' bez Masona u postavi. Pa kad je to puklo, Lulis i Chris osnivaju rock bend Hawaii, koji opet puca, i onda šta drugo nego 'ajd da se opet pokuša sa Grave Digger-om...

 

U to vreme metal populacija ih dobro prihvatila, sobzirom da je metal u to doba bio prilicno poljuljan sa grunge i happy punk govnarijama. Od '93-'95, bili su na konstantnim turnejama po nemačkoj sa Running Wild, Gamma Ray, Blind Guardian, Udo-om...a posle '96-e su krenuli sa svirkama i van švabije, promovišući ''tunes of war''.

 

Ukratko, bend je znao da iskoristi povoljnu priliku, izda nekoliko dobrih albuma koji su bili dovoljni da ih ''raja'' prihvati, i da nastavi dalje sa radom. Inače, da se sve to nije izdešavalo...retko ko bi se sećao Grave Digger-a...

Edited by Vlladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to je poznato. S tim što se ne može reći da su bili prosta kopija Accept-a, jer su u startu bili mnogo žešći od Accept-a. U drugoj fazi, devedesetih godina, Grave Digger razvija svoj zvuk, koji, zajedno sa temama koje tekstualno obrađuje, čini ovaj bend prepoznatljivim danas. Da toga nema, ne bi oni ni opstali ovako dugo. Šteta što ih kod nas malo ljudi sluša, inače bismo ih mi glatko videli još koji put u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jednom i ja da "stanem uz Princa" :)

 

Cenim mišljenje, al' to je tvoja stvar. Ako je ovaj album 10/10, koje ocene daješ recimo za Heart Of Darkness & Knights Of The Cross?

 

Meni je vec sad bolji od oba, ima konzistentnost koji mi fali kod ta dva. "Excalibur", "Tunes Of War" i "Rheingold" su mi jedini iznad Hengmena.

 

Album je bas prosecan i tipican, nista novo, vec vidjeno

 

Vanjskom slushaocu da, ali meni je ovo ljuti przacki heavy metal koji me tera da headbangujem na riffove i ritam, pevam uz tekst i da ga pushtam opet i opet i opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovaj album baš pržački, zato ga i volim. Tu već zalazimo u pitanje ukusa - ja mislim da je Painkiller najbolji heavy metal album svih vremena, i onda je prirodno da volim i ovaj album. Tj. svakome ko voli pravi pržački heavy/speed ovaj album ne može da bude promašaj.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...