Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Jebiga ja nisam ukapirao icon_smile.gif ...mozda to i ja koristim ali nisam svestan icon_smile.gif ...kad smo kod Hammet-a ja dok nisam otisao na koncert nisam verovao da ljudsko bice moze onoliko da brlja icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...ali ono lepa mu je frizura icon_smile.gif ...sad sam najebao ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, pa dobro, to je stara blues fora, J. Page je to svirao u obilnim količinama a kasnije i J. Perry.

 

A by the way, čuo sam i Hammet-a da to svira  icon_smile.gif  mhihi.gif

he u tome i jeste stvar...ne bi verovao koliko moze razlicito da zvuci taj isti raspored tonova...zavisno od toga od kog pocnes...i kojim ih ritmom ih smenjujes...page-u je to zvucalo strasno dosadno...tako da to i ne racunam...perry-ja nikad nisam cuo da to svira...do pravog recepta je dosao van-halen u eruption-u...znas tamo negde na pocetku...

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo kod Hammet-a ja dok nisam otisao na koncert nisam verovao da ljudsko bice moze onoliko da brlja icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...

onda ocito treba da cujes mene...ja pobedjujem na svakom takmicenju strokavog sviranja...jednostavno ne volim sterilnu svirku...mora da se cuje malo kvalitetnog grebanja i muljanja po zicama... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na takva pitanja je nemoguće odgovoriti. Brate tek si krenuo da radiš a već se raspituješ. Sviranje se ionako uči ceo život, tako da čemu se ti onda nadaš? Nema smisla praviti neke rokove i prognoze, moj prijatelj je skidao Satrianija posle godinu ipo učenja, a nekome ni 5 godina nije dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ono od blama ne znam sta cu...i uzmem odsviram 3 Satch-ove pesme sa onom njegovom specijalnom tapping tehnikom (The Forgotten part I, Midnight i Headless Horsemen)...posto sam to svojevremeno vezbao kao debil...i logicno odsviram bez greske, kao na disku i lik me gleda u fazonu JEBOTE icon_smile.gif ...a da me je cuo kako sviram neke druge mnogo zajebanije stvari koje nisam vezbao kao debil i kada bih mu rekao koliko sam sati i dana to vezbao zestoko bi se razocarao icon_smile.gif ...trik je u tome da ne pokazes bas uvek sta znas...ili u mom slucaju sta ne znas icon_smile.gif

Sta je specijalno kod te tap tehnike icon_biggrin.gif ?!?! Rade to i drugi, npr. Angra - Heroes Of Sand icon_smile.gif

 

Forgotten pt.1 icon_biggrin.gif

 

|----------------------------------|
|----------------------------------|
|*--5----5----5-------5----5-------|
|*----13---13---13-13---13---13-13-|
|-----15---15---15-15---15---15-15-|
|---4----4----4-------4----4-------|


                                 2x
----------------------------------||
----------------------------------||
--7----7----7-------7----7-------*||
----13---13---13-13---13---13-13-*||
----15---15---15-15---15---15-15--||
--6----6----6-------6----6--------||

 

Kojim prstima tappujesh ovo na 4. i 5. zici?!?!

 

Malo me zbunjuje jer osim ako do tada tapp nisam radio domalim ovo pomeranje desne ruke me skroz zajebe...

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa specijalno je zato sto je to Joe svirao dok Angra nije ni postojala icon_smile.gif ...inace Stanley Jordan (Jazzer) je to izmislio icon_da.gif ...samo on koristi svih 5 prstiju na desnoj ruci icon_smile.gificon_rockdevil.gif ...inace za onaj deo gore se koristi palac i kaziprst icon_wink.gif

Svaka mu cast jos nisam cuo za gitaristu koji svira mnalil prstom

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...