Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Čitam ja Revolver magazine pa vidim kaže Mike Potrnoy:

 

On our previous record most effort was put in creating that unique crossover of currently popular rock bends like Muse and U2, with Pink Floyd but all that with enormous amount of mindless poly-rhythmic ideas... John (Petrucci) was of great help to make this dream real! I have explained my vision to him while I was looking at bottle of vodka in his hand and this deep feeling of sadness gave fresh start to my inspiration!

But mild reception of our previous album "Octavarium" made us rethink this concept and convinced us that we should forgot about this "song" thing altogether, and just put some Metallica riffs and than our usual stuff that makes headbanging so hard and frustrating for you on top of it. We just tried to avoid melodies you could memorize unless necessary. We have waited until everything was finished to call our singer... I can't remember his name right now, we don't see him so often, but I know he is a great guy. We played whole album to him one afternoon, and you won't believe it, he is so great! he actually wrote all lyrics, came up with some melodies and sung the whole record that same day! At least that is what producer has told me because I was not in the studio that day, I wanted to spend some time with my family. Anyway this is obviously greatest DT record of all, and we are looking forward to tour extensively and release at least 3 live albums and DVD's in next year... Our fans are only buying our live albums anyway!

 

 

Da li bi neko želeo da mi se pridruži u peticiji kojom bi tražili od Portnoya da ponovo počne da pije, od Petrucci-ja da počne svirati Ibanez-a i da šmrče koku da bi ga izbavili iz penzije, a zamoliti Kevin Moore-a da se vrati i dovede ih sve u red, a zatim ih maltretira da prave pesme koje imaju akorde i melodije pevanja a ne zbirke neparnih rifova povezane...nečim?

 

U međuvremenu moj doprinos temi dnevnim mudrostima!

 

"Iako mi ništa nije bilo jasno i ništa nisam mogao da upamtim i zavolim u pesmama na novom albumu nakon 45371 slušanja sam shvatio da je album zaista odličan, samo mu treba dati vremena da uđe u uši!"

 

"Nije u redu ocenjivati album DT kao lošiji samo zato što je lošiji od onih dobrih! Treba ga realno uporediti sa potpuno nebitnim izdanjem malezijskog prog benda koji je snimao album na diktafonu i shvatiti koliko je u stvari dobar!"

 

"Nije u redu sećati se da je DT imao sjajne albume na početku karijere, to je nepošteno, i samo vam smeta da shvatite koliko bi ovaj album bio dobar kad ne bi postojalo ništa sa čim bi ga mogli uporediti"

 

"Treba razumeti da se DT menjaju, ne mogu oni ostati isti, to što nije isto ne znači da je album loš. Koga još briga kakva je muzika, nećemo valjda po tome ocenjivati album"

 

"Aaaaaargggghhh novi DT, tako je dobro, ništa mi nije jasno, ali TAKO JE DOBAR, mora biti dobar jer je to novi DT"

 

"Možda bih pomislio da ja album loš, ali evo ga slušam po 4535 put i znam da će mi biti dobar kad tad, samo da ga još malo poslušam, tako da na osnovu toga realno tvrdim da je ovo korak napred u karijeri DT!"

 

"Zar nisi čuo u pesmi The Deepest Shadow of post-alcoholic self-pitty egocentric dream that was broken Part II" kako na 12:34 Petrucci svira String Skipping, dok Portnoy svira triole!!!! OMFG!!!! JEBOTE!"

 

"Kako sviraju, kako dobri muzičari, kako li sve to samo zapamte, koliko su duge pesme koliko delova, naravno da je album odličan!"

 

 

 

 

 

Samo da dodam da mi se album sviđa i da je više nego solidan, da Petrucci svira sjajan solo u onoj pesmi na 12:34 i da ako ništa samo zbog toga treba kupiti original! :mrgreen:

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam gledao neki interviju sa Portnoy-em ( ima link na njegovoj svemirskoj stranicci ) gde lepo čovek kaže Octavarium je fanovima bio previše mekan,Train previše tvrd..Jebi ga novi album je takav kakav je pa kome se sviđa...U pravu čovek :da:

 

Jedina stvar koja se meni stvarno svidja na albumu je Refren za Dark Eternal Night...

 

Inče album vredi kupiti zbog omota koji je najbolji do sada pogotovo Deluxe edition :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срећом те постоје овакви гуруи и стручњаци ...

Овакви просватитељи да нас упуте и објасне нам шта ми, заправо, мислимо јер то, наравно, ми не знамо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam da mi se album sviđa i da je više nego solidan, da Petrucci svira sjajan solo u onoj pesmi na 12:34 i da ako ništa samo zbog toga treba kupiti original! :mrgreen:

 

Hahaha evo ga sad i ti kao i vecina : :)

 

"Pa znate ja sam skinuo album i mogu vam reci da mi se svidja tj da je vise nego SOLIDAN,ali posto sam ja preslusao samo jednu pjesmu kupicu original CD,ali kako sam je samo jedanput preslusao nijesam vidio da nije 12:34 nego 12:44"

 

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срећом те постоје овакви гуруи и стручњаци ...

Овакви просватитељи да нас упуте и објасне нам шта ми, заправо, мислимо јер то, наравно, ми не знамо.

Misliš na DT? Oni su zaista istinksi muzički Gurui, Meherbabe, visibabe, i sveti oci muzičkog sveta. Ja takođe većinu svojih stavova gradim na osnovu DT tekstova, i trudim se da uskladim moždane talase sa njihovim ritmovima, kao i ti. Ja nisam znao šta mislim, ali onda mi je Octasmorijum otvorio vidike! Dobro, naravno tu su i knjige njegove svetosti Patrijarha.

 

Znaš kako je govorio mudrac Jahomije Srejović - Svetimir "Ko u sebi smisla za humor ne nađe, džaba mu sva pamet ovog sveta"!

 

 

 

Брутално. :)

Au bre jebote Dutjo ne znam sta si jeo danas, ali ovo je...fuck :) :) :) ...jos se smejem :) ...sejviracu ovaj post...

 

Zatvorite temu. :da:

Ma zajebancija :pivopije:

 

Nego mi je žao ali ŽAO. To mi bio jedan od omiljenih bendova i još uvek volim neke albume. Ono, mogli bi lepo pošteno da ugase one njihove side project-e, povuku se na 5-6 godina i ne izdaju ništa i onda se vrate sa nekom ALBUMČINOM, umesto što forsiraju nešto što očigledno ne ide uzlaznom linijom. Dobro, i možda da nađu nekog PEVAČA. Ne da mrzim dotičnog, dapače na početku kad su drugi govorili da vokalno homoseksualno inklinira, meni je bio ok, čak mislim da na Awake ima odličnih momenata, ali daj nek nađu nekog ko više falšira ali ima neku emociju i snagu. Mislim što peva kad zvuči na momente kao da ga je mrzelo da otpeva pesmu u studiju?

 

Ma ko da ima veze, uostalom...

 

Hahaha evo ga sad i ti kao i vecina : :)

 

"Pa znate ja sam skinuo album i mogu vam reci da mi se svidja tj da je vise nego SOLIDAN,ali posto sam ja preslusao samo jednu pjesmu kupicu original CD,ali kako sam je samo jedanput preslusao nijesam vidio da nije 12:34 nego 12:44"

 

:mrgreen:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sarcasm

:meshuggah:

 

Ako mi to još neko potvrdi, Systematic Chaos biće prvi DT album koji neću preslušati uopšte :)

Damned if you do damn if you don't! :twisted:

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dushan S:

 

Oprosti na zlobnoj primjedbi B) ,a i ti si pretjerao sa svojim mudrostacima haha...e i pazi se ne diraj LaBri-a [i koliko sam chuo zvuchi sjajno na novom projektu zvanom TSR-True Symphonic Rockestra Project -http://www.tsr-project.com/index2.php- ] ,on je neizostavni chlan ovog cult-a,a zasto bi se povlachili 5,6 godina-ALBUMCHINA je tu.... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i uvijek istina je negdje izmedju... :opusteno: Za mene ovo je samo jos jedan DT album.Oni mogu odsvirati sta pozele, nemaju vise ideja,odavno su u kreativnoj krizi.Na Octavariumu su odradili tribute to Muse sad tribute to Metallica.Najbolje da snime album sa pravim obradama pa da se divimo kako sviraju.A i sa finansijskog aspekta ce sigurno bolje proci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta reci? Mislim da je Dushan sve rekao. Bend je krenuo silaznom putanjom. I dalje su mi jedni od naj bendova ali znam da mogu bolje. Doduse ko jos moze da izdaje dobar album za albumom? Ima nekih dobrih delova u pesmama ali sve je to i jos bolje vidjeno ranije. Vokal mi je sranje na novom albumu i iskreno se nadam da ce se popraviti. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako ne mogu da shvatim kako LaBrie moze biti pjevac Dream Theater-a - taj covjek jednostavno nema glas. Kad ga slusam, imam osjecaj kao da ce svakog trenutka da mu otkazu glasne zice.

Pa ko treba da peva u Dream Theater-u?Anselmo iz pantere ili Max iz Soulfly?Malo si se prosro!

Prvo ceo DT se sreo na muzickoj akademiji.Drugo svi su to zavrsili tako da njemu nemogu glasne zice da puknu jer je covek skolovan muzicar a ne obican pevac koji sedi kuci i vezba,niti je petruci obican gitarista!Jbt on je pevao operu jedno vreme a ti kazes da ce njemu da otkazu glasne zice to kao da si rekao da ce Boceliju da otkazu glasne zice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome se ne svidja ne mora da slusa!

Album je do jaja, kao i Octavarium, kao i Train, kao i 6, kao i svaki album koji su izdali!

Pa to jeste, kako narod kaže, ovi što mnogo biraju ostanu suva kurca, dobra je i baba, samo da je DT :mrgreen:

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...