Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Nije DT za svakoga...

Kome je previse komplikovan, smara ga i ne moze da ga slusa, nek to i ne radi i nek ne davi po temi. Vecina mojih prijatelja voli samo par pesama :no: ali to je njihov izbor. Koliko se bendova moze pohvaliti da je iza sebe ostavilo toliko kao DT? Pa da im je sa svakog albuma valjala samo po jedna pesma, bilo bi impozantno. :opusteno:

 

Ja josh nisam presluso novi album DT [inache meni najdrazi band],ali cu najvjerovatnije ovih dana....Ali da ka sto RENDE reche : "Nije DT za svakoga" i stvarno je tako.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije DT za svakoga...

Kome je previse komplikovan, smara ga i ne moze da ga slusa, nek to i ne radi i nek ne davi po temi. Vecina mojih prijatelja voli samo par pesama :no: ali to je njihov izbor. Koliko se bendova moze pohvaliti da je iza sebe ostavilo toliko kao DT? Pa da im je sa svakog albuma valjala samo po jedna pesma, bilo bi impozantno. :opusteno:

 

 

Hmm... čudna reakcija s'obzirom na to da su album kao smor okarakterisali ljudi koji ih slušaju najmanje desetak god, a većina verujem i od početka karijere.

No dobro, meni je D.T. jedan od najjačih bendova koje slušam, ali mi je ipak većina pesama zvučala smorno. Ne, nije isuviše komplikovano za mene, jer ih slušam godinama i koliko ja znam imaju oni dosta kompleksnijih pesama, koje ne da volim, nego obožavam. Pesmama jednostavno fali nešto što bi me privuklo da ih slušam ponovo. Ima i dobrih koje zavoliš na prvi rif, ali sve u svemu zasad je meni lično osrednji album. Možda sam jednostavno previše očekivala.

 

A tema je ovde da bi se komentarisao rad benda. Bilo bi malo glupo da postove ostavljaju samo ljudi koji obožavaju svaku pesmu, i ostavljaju postove tipa: Album je vrh! Pesma je odlična! ... itd

Tu smo da dajemo komentare, kako pozitivne tako i negativne...

Aj neću više da smaram sebe... Iovako ćeš opet vrteti istu priču :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na trenutak sam cuo duh starih vremena u ITPOE ili Forsaken, ali onda, naravno, su me razuverili sa Constant motion i Dark eternal night (koje nisam skidao sa neta).

LaBrie peva gore i iritantnije nego ikad, ako je to uopste moguce posle Octavariuma...

Totalno dosadan i bezlican album, kao i svi poslednji Dream-ovi, sa par izuzetaka u pesmama, nazalost, ne dovoljnih da bi nastavio da ih slusam...

Iskreno, njihove albume sam josh od Six degrees poceo da preslusavam jednom, mozda dva puta kada ih skinem i bataljujem... Smorili su nikad gore...

 

RIP DT :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj fazon! Uzasno iritira! Znaci, kad krene da zavija onako kako samo on ume, ili josh gore, kad krene grubo da peva zvuci kao parodija samog sebe! :)

 

EDIT Novi SYX je pojam za ovo! Ima da ih poraze na turneji!

Edited by Acid Rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije DT za svakoga...

Kome je previse komplikovan, smara ga i ne moze da ga slusa, nek to i ne radi i nek ne davi po temi. Vecina mojih prijatelja voli samo par pesama :no: ali to je njihov izbor. Koliko se bendova moze pohvaliti da je iza sebe ostavilo toliko kao DT? Pa da im je sa svakog albuma valjala samo po jedna pesma, bilo bi impozantno. :opusteno:

 

Pa u svakom slučaju je za mnogo više ljudi nego neki drugi bendovi o kojima se na ovom podforumu pricalo. Ovde ne govorimo o DT-u kao celini vec o novom albumu ako si propustio. Novi DT meni nema onu car kao nekad i to je to... Danas sam sa podjednakim yarom 3 puta u kolima okrenuo I&W a verovatno bi jos neki da sam imao pri ruci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebo mater, dobio sam ovo čudo juče i onako površno preslušao jednom na MP3 playeru dok sam se vrzmao po gradu, i onako, generalno dosta dobro deluje (ne toliko dobro kao rani radovi), ali neki detalji su mi bili smor, samo se ne sećam koji niti u kojim pesmama pošto sam samo pičio bez gledanja kako se pesme zovu! :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... čudna reakcija s'obzirom na to da su album kao smor okarakterisali ljudi koji ih slušaju najmanje desetak god, a većina verujem i od početka karijere.

Sta mislis na sta sam ja stucao godine? :) :)

No dobro, meni je D.T. jedan od najjačih bendova koje slušam, ali mi je ipak većina pesama zvučala smorno. Ne, nije isuviše komplikovano za mene, jer ih slušam godinama i koliko ja znam imaju oni dosta kompleksnijih pesama, koje ne da volim, nego obožavam. Pesmama jednostavno fali nešto što bi me privuklo da ih slušam ponovo. Ima i dobrih koje zavoliš na prvi rif, ali sve u svemu zasad je meni lično osrednji album. Možda sam jednostavno previše očekivala.

:surprised:

A tema je ovde da bi se komentarisao rad benda. Bilo bi malo glupo da postove ostavljaju samo ljudi koji obožavaju svaku pesmu, i ostavljaju postove tipa: Album je vrh! Pesma je odlična! ... itd

Tu smo da dajemo komentare, kako pozitivne tako i negativne...

Aj neću više da smaram sebe... Iovako ćeš opet vrteti istu priču :)

Koji kurac ti znas o meni, pa tvrdis da cu vrteti istu pricu? ;)

Cool&peace baby :pivopije:

 

Ja josh nisam presluso novi album DT [inache meni najdrazi band]

Majku mu jebem, kako nisi presluso, a najdrazi ti je bend? :) :) :)

 

Ja josh nisam presluso novi album DT [inache meni najdrazi band]

Majku mu jebem, kako nisi presluso, a najdrazi ti je bend? :) :) :)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, ово је далеко боље од "Octavarium"!

Слушам га интензивно али све некако између послова па не могу баш да се посветим али нема везе.

Оно што примећујем код себе је следеће:

Албум ми се слуша што није случај са предходним.

Не, не, није ово лош албум, дефинитивно.

Има момената који су мени тешки (онај њихов ballad-rhythm) али их очигледно америчка публика воли и 'ајде, они живе од те публике, не живе сигурно од Билба, тако да могу то да разумем.

Највећи кикс, за сада је песма коју управо слушам а то је "The Ministry оf Lost Souls",

јао, мрзим ово пренемагање, у пичку материну мада није баш класична баладица и то.

Слушаћу ја ово, без даљњег.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu jebem, kako nisi presluso, a najdrazi ti je bend? :) :) :)

:pivopije:

 

dzebiga nemamo svi AdEsesel-ove :rolleyes: ,ali sam sticajem okolnosti nabavio album,i na prvo slusanje okida,posebno me odusevila pjesma Repentance i onaj predivan solo koji tera suze na ochi,tu se vidi da Mr.Petrucci i dalje cijeni cult grupu Pink Floyd ;) po meni za sad-TRUE PROGRESSIVE :rockdevil:

 

 

-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno dosadan i bezlican album, kao i svi poslednji Dream-ovi, sa par izuzetaka u pesmama, nazalost, ne dovoljnih da bi nastavio da ih slusam...

Iskreno, njihove albume sam josh od Six degrees poceo da preslusavam jednom, mozda dva puta kada ih skinem i bataljujem... Smorili su nikad gore...

Upravo.

 

Upravo.

 

Ne znam sta bih rekao... dosadno do zla boga ovo sto rade poslednjih godina. Tek nesto dobrih momenata (zaiste retko kad citava pesma), i stil koji vise ne znam ni kako bih opisao... Sta je na ovom novom prog metal uopste, pitam se... Vise je neka amerikanizovana McDonald's/Coca Cola kvalitetna svirka, ali bez ikakvih emocija, i bez catchy ili memorable delova, koje bih zeleo slusati kroz godinu, dve ili 10. Danas pustim When Dream and Day... i sve je tu jasno. Svidja mi se Forsaken i jos neki delovi koji bi mogli stati u okvirnih 10 minuta, ostalo nista.

 

I konacno, Dominici album je bolji od svega sto ce DT ikad vise napraviti, sad mi je to potpuno jasno.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg godine su to! :)

Šalu na stranu, oni su i dalje izuzetni umetnici i kao što je neko već napisao ima odličnih momenata i na ovom albumu, ali kao celina, jednostavno ne ide...

Ne znam zašto je tako ispalo, baš smo svi očekivali odličan album...

Ma sledeći će biti bolji sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нека се свако запита - Шта сам очекивао? и нека себи да искрен одговор.

 

Они који су очекивали још један "Images" су погрешили и нека кажу себи да нису фер према овом бенду и да нису објективни у својој оцени; они који су очекивали још један "Octavarium" су такође погрешили и саветујем им да чују и раније радове.

Ово је и даље добар бенд, јако добар бенд а ни ово више нису 90-е.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dragonheart

Nemoj tako, slamaš mi srce!

A dal smo se primili kad samo skinuli te dve pesme!?

Znala sam da je isuviše dobro da bude istina :)

Ipak mi je žao što ne idem na cert...

:cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нека се свако запита - Шта сам очекивао? и нека себи да искрен одговор.

 

Они који су очекивали још један "Images" су погрешили и нека кажу себи да нису фер према овом бенду и да нису објективни у својој оцени; они који су очекивали још један "Octavarium" су такође погрешили и саветујем им да чују и раније радове.

Ово је и даље добар бенд, јако добар бенд а ни ово више нису 90-е.

 

:pivopije:

slazem se...

anyway,nama kojima se album sviđa,mislim da se nece desiti da ga zamrzimo.a za ove druge postoji mogucnost da ga zavole,ako mu samo daju sansu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od ovih ljudi nikada nisam ocekivao da naprave jos jedan Images niti jos jedan Octavarium niti bilo koji drugi album.Oni su uradili bas ono sto sam ocekivao od njih,napravili su nesto sasvim novo i veoma sam zadovoljan.Samo napred DT!

Edited by Stormlord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...