Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Previshe glorifikujete Dream Theater , pogotovo Portnoya. Ima mnogo više podćenjenijih bendova od njih.

 

 

Ako moju skromnu malenkost pitaš, nije fora u glorifikovanju, već o snažnom vidu nostalgije. Iskreno, da je otišao LaBrie, mislim da bi me boleo kurac... ali Portnoy, Petrucci, Myung - oni su em osnovali bend, em držali se zajedno sve ovo vreme (25 godina, jbt), te je ta trojka ostala najsnažnija reprezentacija benda Dream Theater (mada, iskreno, zavoleo sam i Rudess-a, i to poprilično).

 

 

Na stranu sa ukusima, molim vas, bar za sada. Šta me briga za melodičnost, ingenioznost rada Kevina Moor-a u bendu, naspram ''nežive, preterano tehničke'' prirode Rudess-a - sve je to DT. Ja volim da opičim i heavy 'Train of Thought', ali i prog/kultni 'Images And Words' ili 'Scenes From A Memory'.

Samo, ono što mi najviše smeta kod ove vesti je što je otišao čovek koji je imao neverovatnu interakciju sa fanovima, mnogo opsežniju od drugih ljudi iz benda; on je ubacivao i silne nuggets-e koji su neotuđivo pratili albume, rad benda uopšte. Ta 'hemija' između njega i ostalih članova, te raznolikost po pitanju naravi je ono što je meni bilo cool...

 

Ne može se umanjiti ni njegovo bubnjarsko umeće, iako itekako ima 'boljih' od njega ili onih koji bi više 'pristajali' DT-u. A jeste srao i sa tim Trivium, Slipknot i Opeth uticajima i pokušavao da unese takav prizvuk u DT, što nikad nije palilo... i bio je zajebano loš u određenim vokalnim dužnostima. Ali taj čovek je zaslužan i za one fantastične momente koje mnogi fanovi 'pravog' Prog-a izdvajaju (šteta što je vremenom sve manje zadovoljavao apetit fanova uopšte).

 

Ali, brate, taj čovek će za mene biti mnogo snažnija asocijacija na DT od Moore-a, na primer. Iako i njemu i bendu želim sve najbolje, žao mi je; jebeno žao.

Nije 'smak sveta' i naravno da želim da bend nastavi, pa sa još i boljim materijalom, but we're talking about human beings here...

Edited by MyNameIsMisery
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jebiga brate tako je to, i Metallica kad ostane bez nekog clana pise se 100 milijardi stranica.. internet patetika bla bla...

Sto se mene tice DT nije nista izgubio, naci ce oni dobrog bubnjara i mozda napraviti odlican album. Ako se coveku menjala sredina i trebao je da izadje iz benda, a ne da se ucrvlja :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf! A pazite ovo - poslednji intervju Portnoy-a kao člana DT-a :

 

 

 

Neverovatno dobro, profesionalno odrađeno; snimano u Španiji, početkom leta, koliko mi se čini + dugačko 19 min.

Fantastična pitanja, kao i odgovori - priča o radu sa Moore-om (OSI), svojim side-projektima, bubnjarskim sposobnostima, o porodici, o svom pisanju tekstova za DT. Sve u svemu, vrlo dobar insight u realnost ovog čoveka kroz introspekciju; lik zna svoje slabosti, be sure about that...

 

I kontajte poslednje pitanje (''Imagine that the next Dream Theater album would be the last'')... koja slučajnost, damn. :-/

 

EDIT:

 

@ Erotomaniac :

 

Izvini, brate, pretek'o si me u slanju post-a; sorry za dupliranje.

Kao izgovor, reći ću da sam se zaneo (najozbiljnije) gledajući ovo :

( DT - Instrumedley, Budokan; multi-fucking-display ! )

;)

Edited by MyNameIsMisery

Share this post


Link to post
Share on other sites

More, ja se samo nadam da ste svi vi ukapirali da tako kvalitetne YouTube snimke (HQ, HD), kojih je, naravno, sve više, možete skidati prostim kopiranjem linka (URL-a u adress bar-u browser-a, ali do simbola ''&''... npr. ovaj 'Instrumedley' ima link ''

'', te izostavite ovaj poslednji deo, '&feature=related') na liniju simpatičnog sajta keepvid.com, te izabiranjem kvaliteta tj formata videa... Ovaj 'Instrumedley' je u HD formatu veličine od pišljivih 190 MB; jebeš load-ovanje videa OnLine. Skidaj i gledaj kad ti se prohte! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...