Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

meni je on prevelik virtuoz. mislim sve je lepo to sto radi, naravno, fenomenalan bubnjar, ali meni bi stvarno Mangini bio pravi pogodak. On je pravi showman kao Portnoy kad svira, ustaje, virti palice, bas je onako lozac. Minneman je covek za kliniku, nije mi bas za DT, narocito ako misli da nastave sa ovakvom muzikom kakvom trenutno prave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mi se sviđa ova promena, toliko mi se pak i ne sviđa. Ne sviđa mi se iz razloga što, kao što kaže azal, Mangini je showman, radi svoj posao zabavljajući se. Sa druge strane, Minneman - voleo bih da naprave jedan ozbiljan album, onako klasičarski da izuje i da nema veze sa Black Clouds & Silver Linings klonovima i tome slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene smorili hvalospevi o Static Impulsu....

 

 

a sto se tice Minnemana neam pojma sta da ocekujem ako je to tacno da su njega izabrali... vrhunski je bubnjar ali nekako mi nije pojava za DT, mada ko ce ga znati... neka snime prvo taj album, pa cemo da pljujemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poslije više od 5 godina sam igrom slučaja čuo par albuma iz njihovog zlatnog perioda. Narednih dana nijesam mogao da se skinem sa njihove diskografije,zaključno sa ToT. Ovđe se stvarno previše priča o njihovom radu u zadnjih 10 godina,da sam jednostavno zaboravio koliko su oni u stvari bili jedan fenomenalan bend. Onda čujem Killing Hand,Light Fuse and Get Away,Caught In a Web,Change of Seasons,Fatal Tragedy i shvatim da sam zbog njih počeo da slušam prog,da sam mjesecima znao da vrtim jedan album,da sam na maturskoj ekskurziji potrošio grdilo para na DT originalne kasete i bez prestanka vrtio Space-Dye Vest kad god bi me đevojka ostavila. :D

 

Što gođ da izdaju sljedeće,prvih 10-12 godina njihovog rada se jednostavno ne može ukaljati i to je meni dovoljno da im svaki sljedeći album ispoštujem.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda čujem Killing Hand,Light Fuse and Get Away,Caught In a Web,Change of Seasons,Fatal Tragedy i shvatim da sam zbog njih počeo da slušam prog,da sam mjesecima znao da vrtim jedan album,da sam na maturskoj ekskurziji potrošio grdilo para na DT originalne kasete

 

 

 

ovo kao da sam ja napisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek se secam dana kada sam kupio piratski cd ''Awake'', lik sto je radio je pustio cd prijatelju i ja cim sam cuo, morao sam da kupim. Svidelo mi se na prvo slusanje, bilo je to nesto skroz drugacije od onog sto sam do tada slusao. I tako sam saznao za prog muziku. Zapravo, na pocetku nisam znao ni nazive pesama, jer sam imao cd bez ikakvog infoa. Bila je tu samo muzika, a nekoliko dana kasnije su mi odstampali nazive pesama. Eh kakvi dani. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek se secam dana kada sam kupio piratski cd ''Awake'', lik sto je radio je pustio cd prijatelju i ja cim sam cuo, morao sam da kupim. Svidelo mi se na prvo slusanje, bilo je to nesto skroz drugacije od onog sto sam do tada slusao. I tako sam saznao za prog muziku. Zapravo, na pocetku nisam znao ni nazive pesama, jer sam imao cd bez ikakvog infoa. Bila je tu samo muzika, a nekoliko dana kasnije su mi odstampali nazive pesama. Eh kakvi dani. :haha:

 

A ja sam naručio od polzovića - 2 maxell xl2s kasete i jedna neka sony metal xr ili tako nešto, ali čim sam prvi put otišao u peštu pazario sam sve (tad je acos bio najnoviji), na nekom trgu octogon bila radnja, tad sam video i INSTRUmental ali bio preskup - nekih 50 marona.

Edited by Guzzilla

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ih iz početka mrzio uz dna duše, a danas već evo dugo godina su mi najdraži bend, vječna inspiracija i sve ostalo. Trnci me doslovce uvijek prolaze kad slušam njihovu muziku, i inače sam skeptičan prema bendovima svjetkim ili našim, koji se "pokvare" u diskografijama, al prema njima sam jednostavno subjektivan i drugačiji.

 

Takodjer sam imao piratski Awake s napisanim pjesmama onako ručno na kartonu naprijed na cd-u, to mi je jedan poznanik gitarist bio dao, tako sam se s tim albumom susreo.

 

hvala priki gore na ovom orkestru, ludilo su!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio Awake 95, ali sam par godina samo slusao Lie i Mirror :D

 

zavoleo ostatak albuma, zavoleo celu diskografiju, isao na cert na FII turneji sa ortakom i njegovim caletom ali nas nisu pustili unutra jer je bilo 18+ (Imao sam 16 god). Plakao kao picka, ortakov cale nas castio picom. Napunio dovoljno godina konacno kad je SFAM izasao, gledao ih 3 puta na toj turneji. Gledao ih jos jednom na Six Degrees turneji, bas onaj cert kad su svirali ceo Master of Puppets. (sto je realno mnogo smorilo)

 

Six Degrees mi bio polu kul album ali su vec krenuli da previse maznjavaju riffove i ideje od bendova na kojih su se tad lozili (Tool, Radiohead, Peter Gabriel, itd) svaki album sve gori, izgubio interesovanje. the end :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...